Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPad mini στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
498 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   gzisis69

gzisis69

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2012 - 00:23

ενταξει αν κανεις πολλα ταξιδια παιζεισ πολλα παιχνιδια και βλεπεις και ταινιες τοτε αξιζει για σενα εννοειται το retina . αλλα εγω οταν ειμαι σπιτι προτιμω την ανεση του imac μου που ειναι 27 ιντσες τερας και βλεπω και ταινια αμα λαχει εκει.. σου ξαναλεω ομως ειναι για τι το θελει ο καθενας.. ο μεσος ανθρωπος δεν κανει ταξιδια καθε μερα ουτε βλεπει καθε μερα ταινια στο παντ του. συμφωνω οτι το ρετινα ειναι κατι καλο και θα το ηθελα στο μινι αλλα το form factor του με κανει να μην σκεφτομαι ιδιαιτερα την οθονη του.. ειναι οπισθοδρομικο το δεχομαι αλλα δεν δεχομαι ουτε να ζεσταινεται το μηχανημα ουτε να ειναι μεγαλο ουτε να μην κραταει καλα η μπαταρια του η να φορτιζει αργα επειδη ειναι τεραστια ουτε να ναι βαρυ.. και επειδη ισως δεν καταλαβες καλα τι χρηση κανω θα σου ταξινομησω λιγο τη χρηση μου με φθινουσα σειρα χρηστικοτητας :
1) surfing-mail
2) efarmoges tou styl skype fb twitter instagramm etc
3) efarmoges tou styl pages, keynote, ημερολογιο, οργανωτικες και γενικα πραγματα που μου βελτιωνουν τη ζωη
4) βιβλια pdf κλπ
5) ιατρικες εφαρμογες και γενικα πραγματα του επαγγελματος μου που λογω κολληματος ακομα ειναι καω στη λιστα
6) παιχνιδια οπως angry birds κλπ που με χαλαρωνουν και με κανουν να παιζω με την ομορφη αφη του
7) μουσικη την βαζω χαμηλα επειδη δεν αγοραζω μηχανηματα με χωρητικοτητα πανω απο 16 gb

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 04/12/2012 - 07:44

Τι να ικανοποιηθω βρε καλε μου ανθρωπε?!!Χωρις Ρετινα κ φαινονται ακομα πιο απιστευτα?
Ενταξει ακουστηκες...

giovanni πιο απιστευτα το ειπα για το ipad3-4 που εχουν ρετινα ,εννοειτε οτι φαινοντε πολυ καλητερα εκει.
απλος ειπα οτι και στο ipad mini η αισθηση παιχνιδιου ειναι φοβερη .

#303   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 04/12/2012 - 08:38

giovanni πιο απιστευτα το ειπα για το ipad3-4 που εχουν ρετινα ,εννοειτε οτι φαινοντε πολυ καλητερα εκει.
απλος ειπα οτι και στο ipad mini η αισθηση παιχνιδιου ειναι φοβερη .


Κατα τη γνώμη μου η αίσθηση είναι ακόμα καλύτερη στο mini γιατι άλλο να στριβεις (πχ στο real racing 2) ενα "τιμόνι" 300 γραμμαρίων και άλλο ενα 660 γραμμαρίων... 😃

#304   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 04/12/2012 - 08:45

Το πιό καλό του είναι πάντως στο σερφάρισμα ... μετά μουσικής . Λογω του stereo (επιτέλους) ήχου ακούς δυνάτά και καθαρά , ενω κρατάς
κατι ελαφρύ αλλά σε καλό μέγεθος διαβάσματος...

#305   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 04/12/2012 - 09:40

Κατα τη γνώμη μου η αίσθηση είναι ακόμα καλύτερη στο mini γιατι άλλο να στριβεις (πχ στο real racing 2) ενα "τιμόνι" 300 γραμμαρίων και άλλο ενα 660 γραμμαρίων...


Ο.ο

Καθημερινα λιωνω το Need for Speed Most Wanted για iPad κ δεν υπαρχει αυτο που λες,ουτε καν υπαρχει το θεμα βαρος σε gaming!!Ας μην κοροιδευομαστε,το μινι δεν μπορει να αποτελεσει σοβαρο ανταγωνισμο στη μηλοταμπλετες των 10 ιντσων!!
Ειναι μια πολυ ομορφη φορητη 7αρα ταμπλετα,δλδ κατι αναμεσα σε iPhone κ iPad οπου κυριος παραγοντας ειναι η φορητοτητα της κ δευτερον η τιμη θελω να πιστευω πως παιζει επισης μεγαλο ρολο,για ατομα που κανουνε μεση χρηση σε ταμπλετα οπως Social Networking,Browsing,Mp3's,applications,reading κ low profile Games!!

Αλλα για να αντικαταστησει την Μηλοταμπλετα την 10αρα,τσουκ!!

#306   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 04/12/2012 - 09:43

Ο.ο

Καθημερινα λιωνω το Need for Speed Most Wanted για iPad κ δεν υπαρχει αυτο που λες,ουτε καν υπαρχει το θεμα βαρος σε gaming!!Ας μην κοροιδευομαστε,το μινι δεν μπορει να αποτελεσει σοβαρο ανταγωνισμο στη μηλοταμπλετες των 10 ιντσων!!
Ειναι μια πολυ ομορφη φορητη 7αρα ταμπλετα,δλδ κατι αναμεσα σε iPhone κ iPad οπου κυριος παραγοντας ειναι η φορητοτητα της κ δευτερον η τιμη θελω να πιστευω πως παιζει επισης μεγαλο ρολο,για ατομα που κανουνε μεση χρηση σε ταμπλετα οπως Social Networking,Browsing,Mp3's,applications,reading κ low profile Games!!

Αλλα για να αντικαταστησει την Μηλοταμπλετα την 10αρα,τσουκ!!


Ακριβώς 'ετσι είναι !!!

#307   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/12/2012 - 11:31

Ο.ο

Καθημερινα λιωνω το Need for Speed Most Wanted για iPad κ δεν υπαρχει αυτο που λες,ουτε καν υπαρχει το θεμα βαρος σε gaming!!Ας μην κοροιδευομαστε,το μινι δεν μπορει να αποτελεσει σοβαρο ανταγωνισμο στη μηλοταμπλετες των 10 ιντσων!!
Ειναι μια πολυ ομορφη φορητη 7αρα ταμπλετα,δλδ κατι αναμεσα σε iPhone κ iPad οπου κυριος παραγοντας ειναι η φορητοτητα της κ δευτερον η τιμη θελω να πιστευω πως παιζει επισης μεγαλο ρολο,για ατομα που κανουνε μεση χρηση σε ταμπλετα οπως Social Networking,Browsing,Mp3's,applications,reading κ low profile Games!!

Αλλα για να αντικαταστησει την Μηλοταμπλετα την 10αρα,τσουκ!!

δηλ μιλαμε για το 80%.Δεν εχω ipad mini ουτε θα παρω συντομα αλλα αυτο που παρατηρω ειναι οτι το ενδιαφερον για αξεσουαρ της μικρης ταμπλετας ειναι πενταπλασιο απο αυτο για την δεκαιντση της apple.Θα μου πειτε,καινουργιο προιον ειναι οποτε λογικο το ενδιαφερον,απο την αλλη ομως σιγουρα εχει ενδιαφερον πως ενα "καθυστερημενο" τεχνολογικα προιον καταφερνει και κανει τοσο παταγο.

#308   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/12/2012 - 11:42

Το ipad mini ειναι η ομρφοτερη mobile συσκευη..και η φθηνοτερη απο την αππλ..η επιτυχια της ειναι δεδομενη..την ειδα και γω απο κοντα..ειμαι και γω απο αυτους που τους ενοχλει ομως η χαμηλη αναλυση

#309   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 04/12/2012 - 17:11

Περασα απο το Mediamarkt σημερα,ειχανε διπλα διπλα το μινι κ το 4αρι με ρετινα!!
Τεραστια διαφορα στην οθονη!!

#310   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 04/12/2012 - 17:17

Ναι είναι πιό μικρή

#311   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 04/12/2012 - 17:19

Μακαρι να ειτανε μονο πιο μικρη...παντως διπλα στο Ρετινα iPad χλωμιαζει αρκετα!!:P

#312   celicamania

celicamania

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Twitter:@#!/celicamania
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 04/12/2012 - 17:25

Το ipad mini ειναι η ομρφοτερη mobile συσκευη..και η φθηνοτερη απο την αππλ..η επιτυχια της ειναι δεδομενη..την ειδα και γω απο κοντα..ειμαι και γω απο αυτους που τους ενοχλει ομως η χαμηλη αναλυση


Να ένας σοβαρός λόγος για να πουλήσει πολύ το επόμενο iPad mini αφού πρώτα ξεπουλήσει αυτό, απλή πολιτική της κάθε εταιρίας που θέλει να πουλάει και να πουλάει και να πουλάει.

#313   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/12/2012 - 21:37

Τελικά τα παιδιά που πήρανε το μαύρο mini, υπάρχει το ίδιο πρόβλημα με το μαύρο iPhone 5;

#314   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 04/12/2012 - 21:42

Εγω σημερα εκανα τεστ στα δειγματα που εφερα, θηκες κτλ, και με πολλα βαλε-βγαλε, δεν επαθε το παραμικρο το bezel. Σημερα εβαλα παραγγελια, οποτε απο βδομαδα θα εχω ωραια πραγματακια :)

#315   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/12/2012 - 22:30

Ας μας πουν και αλλα παιδια που το εχουν μερες το μαυρο mini εχει ευαισθησια στο bezel οπως το μαυρο iphone 5;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες