Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPad mini στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
498 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   djepoxy

djepoxy

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 23/12/2012 - 13:53

Καλημέρα,
έχει τύχει σε κανέναν να έχει φύγει το χρώμα στο bezel του mini? Εγώ πρόσφατα είδα ένα να έχει θέμα με το που ανοίχτηκε η συσκευασία. Ήταν μαύρο, εβδομάδας 46. Λέτε να έχουν θέμα όπως τα iphone 5?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   djepoxy

djepoxy

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:27

Καλημέρα,
έχει τύχει σε κανέναν να έχει φύγει το χρώμα στο bezel του mini? Εγώ πρόσφατα είδα ένα να έχει θέμα με το που ανοίχτηκε η συσκευασία. Ήταν μαύρο, εβδομάδας 46. Λέτε να έχουν θέμα όπως τα iphone 5?

Το επέστρεψα κ περιμένω καινούργιο, για να δούμε!
Ιδού η απόδειξη:

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: djepoxy, 26/12/2012 - 16:28


#453   Pvag

Pvag

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2012 - 17:01

εγω προσωπικα το δουλεωα στο media markt στην θεσσαλονικη και δεν ειδα πιξελιασμα..... δλδ... δε μπορεις να το δεις παρα μονο εαν βαλεις διπλα μια hd συσκευη... τωρα για την ρετινα... στο κατω κατω ρε παιδια εχει και 200€ λιγοτερο απο το αλλο....και αν βγει μοντελο με ρετινα απλα θα καταργει το ipad 3...οπως κανει αυτο τωρα το 2....τι σκοτωνεστε...εμενα μ αρεσε κ το κακο ειναι οτι δε το χει κανεις αμεσα διαθεσιμο... :(...

#454   cyclops

cyclops

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:Wolv3rine88

Δημοσίευση 26/12/2012 - 17:29

Το επέστρεψα κ περιμένω καινούργιο, για να δούμε!
Ιδού η απόδειξη:

Με τρομοκράτησες τώρα... αν και μ'αρέσει περισσότερο το μαύρο θα προτιμήσω το λευκό τελικά γιατί δε θέλω σε ένα μήνα να μου ξεφλουδίσει! Γιατί και να στο αλλάζουν (που πολύ αμφιβάλλω) πάλι έτσι δε θα γίνει;

#455   djepoxy

djepoxy

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 26/12/2012 - 18:20

Είναι κ τι θα σου τύχει. Στο golden-i έχει δύο μαύρα για demo. Το ένα είναι στην κυριολεξία χάλια, δεν φαντάζεσαι πόσο, ενώ το άλλο δεν έχει ούτε ένα σημαδάκι πουθενά! Κ σε ερώτηση μου, μου απάντησαν ότι κ τα δύο είναι περισσότερο από μια εβδομάδα στο stand! Αντε βγάλει άκρη δλδ. Εγώ πάντως θα το ρισκάρω πάλι για μαύρο .

#456   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 26/12/2012 - 19:04

Να ρωτήσω ρε παιδιά, πώς βλέπατε τί βδομάδας είναι;

#457   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 26/12/2012 - 19:06

Να ρωτήσω ρε παιδιά, πώς βλέπατε τί βδομάδας είναι;



http://www.chipmunk....pplemodel.html/

#458   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 26/12/2012 - 19:24

Ευχαριστώ φίλε μου. Ολόφρεσκο είναι το iPad mini μου, 47ης εβδομάδας, Νοεμβρίου δηλαδή κατασκευασμένο στην Κίνα στο εργοστάσιο Foxconn.


#459   aloutos

aloutos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2012 - 19:39

1. Αν το πάρω από Κύπρο με Cellular, θα δουλεύει κανονικά στην Ελλάδα φαντάζομαι;
2. Σε σχέση με τα άλλα 7" της κατηγορίας του, υστερεί σε hd οθόνη και gorilla glass;
3. Αξίζει γενικά όσοι το έχετε χρησιμοποιήσει; Για πέιτε γνώμες παρακαλώ!

#460   gblaxos

gblaxos

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/12/2012 - 03:40

Θελω να καταγγείλω απαράδεκτη συμπεριφορα του Golden i στο Cosmos Θεσσαλονικης

Τηλεφωνω και με ενημερωνουν οτι εχουν διαθεσιμα 2 κομματια wifi 16αρια μαυρα, τους ζηταω να μου κρατησουν το ενα για μιση ωρα μεχρι να παω και μου λενε δε γινεται με τιποτα. Ειμαι πελατης τους και εχω κανει 4-5 αγορες απο εκει, πραγμα που σημαινει οτι οταν τους ειπα ονομα επρεπε να το ψαξουν και να ξερουν οτι δε θα τους πιστολιάσω και δε θα το παρω (λες και υπηρχε κινδυνος να τους μεινει μετα το iPad mini αμανάτι, δλδ ελεος)

Παω μεσα σε μιση ωρα εκει και μου λεει η υπαλληλος τωωωρα, τα δωσαμε. Σε 3-4 εβδομαδες παλι.

Δεν ειμαι κανενανας τρελλαμενος που θα παθω κατι αν δε το εχω απο τους πρωτους, αλλα ειναι κομματι που το θελω για τη δουλεια μου, να δοκιμαζω τα αξεσουαρ κτλ, και μου ειναι απαραιτητο. Ειμαι κι εγω εμπορος, και πελατες μου που εχουν παραγγειλει 4-5 φορες οχι απλα τους εξυπηρετω, αλλα τους βαζω και σπιτι μου για καφε και με καποιους (που ειναι και μελη εδω) εχουμε γινει και φιλοι. Η συμπεριφορα τους ηταν τραγικη και αποφασισα ΠΟΤΕ ξανα να μην αγορασω τιποτα απο το εν λογω καταστημα.

p.s Δε μου κανει καμια εντυπωση (και κατα βαθος χαιρομαι) που το καταστημα ξεκινησε με 2 κοπελες στα ταμεια και 4 πωλητες, και πλεον ειναι 1 κοπελα στο ταμειο, και ενας πωλητης που βολοδερνει.

Αυτα απο μενα.


Σχετικά με το εν λόγω κατάστημα έχω ακόμη χειρότερη εμπειρία απο τη δική σου.

Πηγαίνω ο ίδιος στο κατάστημα και ζητάω iPad mini 16 ή 32GB-WiFi σε μαύρο ή λευκό χρώμα. Μου λέει ο υπάλληλος (ο οποίος με γνωρίζει μιάς και είμαι πολύ καλός πελάτης) οτι μόλις τους ήρθε νέα παραλαβή και θέλουν περίπου δύο ώρες για να δούν ποιά θα πάνε σε προ-παραγγελίες και ποιά στο ράφι και μου ζητάει να περάσω αργότερα για να ξεκαθαρίσουν τι γίνεται με την παραλαβή και πως αν έχει διαθέσιμο θα μου κρατήσει ένα με τα στοιχεία μου ότι ώρα και αν περάσω. Αφήνω όλα μου τα στοιχεία και περιμένω εκεί γύρω. Μετά απο δύο ώρες επιστρέφω στο κατάστημα όπως μου είχε πει και ρωτάω αν τελικά υπάρχει διαθέσιμο.

Αφού ο υπάλληλος με αφήνει να περιμένω κανένα τέταρτο εξυπηρετόντας ταυτόχρονα 3-4 άτομα επιστρέφει απο το πίσω μέρος της αποθήκης και με ενημερώνει πως υπάρχει σε λευκό με τα χαρακτηριστικά που είχα ζητήσει και με ρώτησε αν το θέλω. Του απαντάω θετικά και πηγαίνει πίσω να το φέρει, μέχρι που επιστρέφει με άδεια χέρια και μου δείχνει μία κυρία στο ταμέιο να αγοράζει το iPad mini που μου είχαν κρατήσει λέγοντας μου πως το πρόλαβε η κυρία και πως δεν έχουν άλλο κομμάτι διαθέσιμο. Την ίδια στιγμή ο υπάλληλος που την εξυπηρετούσε στο ταμείο έβγαζε το χαρτάκι με τα στοιχεία μου απο πάνω απο το κουτί και το πετούσε στα σκουπίδια.

Μετά απο 2 ώρες που με είχαν να περιμένω στο Cosmos, έδωσαν το iPad mini που είχε κρατηθεί για εμένα σε μία Χ πελάτισσα που το ζήτησε χωρίς καν να το έχει κάνει προ-παραγγελία.

Η απάντηση του υπέυθυνου καταστήματος μετά το συμβάν ήταν για γέλια και για κλάματα μαζί και δεν θύμιζε ούτε στο 1% την ποιότητα εξυπηρέτησης που προσφέρει η Apple.

Ποιός ελέγχει την εκπληκτική αυτή εξυπηρέτηση του Premium (ο Θεός να το κάνει) Reseller της Apple;;;

Τελευταία επεξεργασία από: gblaxos, 27/12/2012 - 03:43


#461   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 27/12/2012 - 11:13

Πάντως αυτό που περιγράψεις είναι αυτο ακριβώς που υποστήριξαν και στον DjVassel ότι κάνουν.

First come first serve.

#462   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/12/2012 - 20:25

Πάντως αυτό που περιγράψεις είναι αυτο ακριβώς που υποστήριξαν και στον DjVassel ότι κάνουν.

First come first serve.


Δεν έχεις δίκιο. Γιατί το υποστηρίζεις αυτό;;

Οι ίδιοι οι υπάλληλοι του είπαν να ξανά περάσει και να του το κρατήσουν....

Πόσο πιο ξεκάθαρα να το περιγράψει ο φίλος;;
:)

#463   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/12/2012 - 01:00

Ναι αλλά τελικά εφάρμοσαν αυτό ακριβώς που έπρεπε να του έχουν πει από την αρχή.

Ίσως ο υπάλληλος να του το είπε λάθος ή να έκανε πατάτα...

Κατανοώ την αγανάκτηση αλλά θεωρώ ότι ειδικά σε τέτοια release με μεγάλη ζήτηση και λίγα κομμάτια η πολιτική first come first serve είναι μονόδρομος...

#464   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 28/12/2012 - 01:08

Νικο απλα απ'οτι φαίνεται με αυτη τη λογικη, και οι πελατες τους ακολουθουν τη μεθο LIFO (last in - first out)

Το μαγαζι αρχισε διαφημισεις στο αθλητικο metropolis την ωρα του Ραπτοπουλου :) (κακο σημαδι)

#465   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/12/2012 - 01:19

Λίγα λόγια για τον Ραπ θα γίνουμε μπίλιες!!! :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες