Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Μια διαφορετική οθόνη κλειδώματος για το iOS [Concept]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 06/12/2012 - 23:34

θα ήταν καλύτερα να σου δίνει πολλές επιλογές και αμα δε νσου αρέσει να τα απενεργοποιείς όλα. το ios είναι ίδιο από το 2010

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 06/12/2012 - 23:39

Βασικα δεν κατάλαβες καθόλου το πνεύμα του post μου (μαλλον γιατι το προσεγγισες με μεγάλη και άδικαιολογητη προκατάληψη).
Καταρχην τίποτε απο οτι λεω δεν ειναι official statement. Δεν ισχυρίστικα ποτε κάτι τέτοιο ; Εχω ισχυριστει ομως οτι ειμαι μεγαλος Apple fan. Η διαφορα με σενα (και τους περισσοτερους μαλλον εδω) ειναι οτι ειμαι Apple fan απο πολυ πριν το 2000...
Οτι γραφω εδω ειναι at face value οπως καθενος απο μας στο forum...

Στην ουσία του post σου τωρα ... Υπάρχει μια σημερινή συνέντευξη του Τιμ που απαντάει σε κάθε ένα απο αυτα που λές.
On customers and fans:


But the point is they care so much they take the time to say something. It’s not a letter like you might think is written to a CEO. It’s not this formal kind of stuff. It’s like you and I are having a discussion, and we’ve known each other for 20 years, and I want to tell you what I really think. I love it. I don’t know if there’s another company on earth this happens with. It’s just not people from the U.S. These are people from all over the world. I look at it, and I go, “This is a privilege.”

Is there another company in the world where their customers care so much they do this? I don’t think there is. Other companies I’ve worked at, you might get a letter every six months, and it was, you know, “I want my money back,” or something sort of terse. There was no emotion in it. So I think this is really something incredible.

It’s one of the things that I knew about Apple even back 15 years ago when I was in the interview process with Steve. Apple was this company going through all of these hard times. Customers got angry with Apple and would yell and scream—but they would keep buying. If they got mad at Compaq they would just buy from Dell (DELL). There was no emotion there. It was a transaction.Ον

On iOS (and doing everything on an iphone):

We don’t subscribe to the vision that the OS for iPhones and iPads should be the same as Mac. As you know, iOS and Mac OS are built on the same base. And Craig has always managed the common elements. And so this is a logical extension. Customers want iOS and Mac OS X to work together seamlessly, not to be the same, but to work together seamlessly.

Διάβασε την ... Αξίζει


δεν εχω καμια προκαταληψη,
απο που φαινεται αυτο ?

δικαιωμα σου να θελεις να εισαι οσο μεγαλος φαν θελεις
αυτο ομως δεν σημαινει πως οσοι δεν ειναι τοσο μεγαλοι φαν, δεν ειναι φαν καθολου ή οτι δεν εκτιμανε αυτα που εχουν αγορασει

ναι, δεν ειχα μακ απο πριν το 2000, αλλα iphone απο 2009, κ λοιπον ? εγινα "χθεσινη" ? ακομη κι αν το ειχα 6 μηνες ή 1 μηνα, τι θα σημαινε αυτο ?
δεκτο το face value οσο υποστηριζεται απο επιχειρηματα
μην επικαλεισαι ομως πως ολοκληρη Apple, θα ελεγε ποτε "αν δεν σας αρεσει, απο εδω πηγαν κι αλλοι"
μονο ετσι δεν την εχω καταλαβει, κ ισα ισα αυτο υποστηριζει κ η συνεντευξη που παρεθεσες (ναι, ενδιαφερθηκα κ την διαβασα)
βλεπω δηλ εναν φιλικο τονο κ εναν σεβασμο, ισοτητα στην συζητηση κ κανενα τουπε

κ εν παση περιπτωση, οι συζητησεις που κανουμε ειναι για να βγει κατι καλυτερο, πιο ανταγωνιστικο, πιο προχω
αν η ενασχοληση αυτη δεν ειναι απο ενδιαφερον, τοτε τι ειναι ?

#18   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 07/12/2012 - 00:14

Αν οι εταιρίες είχαν την αντίληψη "αν δεν σας αρεσει, απο εδω πηγαν κι αλλοι" θα είχαμε μείνει ακόμα στα παντοφλονόκια και όποιος ήθελε θα τα έπαιρνε... Αυτή η λογική είναι αναχρονιστική και πάει
την τεχνολογία πίσω..

Αναρτημένη εικόνα


#19   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 07/12/2012 - 00:43

δεν εχω καμια προκαταληψη,
απο που φαινεται αυτο ?

δικαιωμα σου να θελεις να εισαι οσο μεγαλος φαν θελεις
αυτο ομως δεν σημαινει πως οσοι δεν ειναι τοσο μεγαλοι φαν, δεν ειναι φαν καθολου ή οτι δεν εκτιμανε αυτα που εχουν αγορασει

ναι, δεν ειχα μακ απο πριν το 2000, αλλα iphone απο 2009, κ λοιπον ? εγινα "χθεσινη" ? ακομη κι αν το ειχα 6 μηνες ή 1 μηνα, τι θα σημαινε αυτο ?
δεκτο το face value οσο υποστηριζεται απο επιχειρηματα
μην επικαλεισαι ομως πως ολοκληρη Apple, θα ελεγε ποτε "αν δεν σας αρεσει, απο εδω πηγαν κι αλλοι"
μονο ετσι δεν την εχω καταλαβει, κ ισα ισα αυτο υποστηριζει κ η συνεντευξη που παρεθεσες (ναι, ενδιαφερθηκα κ την διαβασα)
βλεπω δηλ εναν φιλικο τονο κ εναν σεβασμο, ισοτητα στην συζητηση κ κανενα τουπε

κ εν παση περιπτωση, οι συζητησεις που κανουμε ειναι για να βγει κατι καλυτερο, πιο ανταγωνιστικο, πιο προχω
αν η ενασχοληση αυτη δεν ειναι απο ενδιαφερον, τοτε τι ειναι ?


Η προκατάληψη φαίνεται από το πόσο στραβά διάβασες την πρόταση μου ¨ίσως σας βολέψει καλύτερα ο ανταγωνισμος¨. Την έγραψα με τόνο ειλικρινά φιλικό και με σεβασμό. Ξεκαθαρίζω: Η Apple όπως έγραψα και πιο πριν συνήθως έχει άποψη για το πως ειναι τα προϊόντα της, τι συμπεριλαμβάνουν και πως πρέπει να χρησιμοποιούνται. Ισχυρή άποψη. Πάντα ήταν έτσι. Ακόμη ειναι σε πολύ μεγάλο βαθμό (ακομη και αν απο το ´think different' περασε στο mainstream). Υπάρχουν πράγματα που δεν πρόκειται να δεις ποτέ από την Apple (απειρα τα παραδειγματα, μπορω να στα απαριθμησω αλλα καποια φορα που θα ειμαι σε ενα κανονικο πληκτρολογιο,τωρα γραφω απο το iPad). Το να περιμένεις τέτοια πράγματα ειναι σίγουρο ότι θα σου φέρει μόνο frustration. Σε αυτό το πνεύμα έγραψα ότι πραγματικά κάποιοι ίσως έβρισκαν αυτό που έψαχναν στον ανταγωνισμό. Εντελώς φιλικά και με σεβασμό στις ανάγκες αυτών των καταναλωτών (πολλά χρόνια πριν, ένας φίλος μου ήθελε ντε και καλά να βλέπει μπορεί να βλέπει Blue-ray στο laptop του ενώ ήταν γνωστή η άποψη της εταιρίας για την συγκεκριμένη τεχνολογια. Αν επέμενε και δεν πήγαινε στον ανταγωνισμό για laptop με blue ray player ακόμη θα περιμενε). Ηταν λοιπόν μια ειλικρινής συμβουλή και κακώς ερμηνευτηκε σαν ¨αν δεν σας αρέσει από δω παν και αλλοι"

#20   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/12/2012 - 02:05

Η προκατάληψη φαίνεται από το πόσο στραβά διάβασες την πρόταση μου ¨ίσως σας βολέψει καλύτερα ο ανταγωνισμος¨. Την έγραψα με τόνο ειλικρινά φιλικό και με σεβασμό. Ξεκαθαρίζω: Η Apple όπως έγραψα και πιο πριν συνήθως έχει άποψη για το πως ειναι τα προϊόντα της, τι συμπεριλαμβάνουν και πως πρέπει να χρησιμοποιούνται. Ισχυρή άποψη. Πάντα ήταν έτσι. Ακόμη ειναι σε πολύ μεγάλο βαθμό (ακομη και αν απο το ´think different' περασε στο mainstream). Υπάρχουν πράγματα που δεν πρόκειται να δεις ποτέ από την Apple (απειρα τα παραδειγματα, μπορω να στα απαριθμησω αλλα καποια φορα που θα ειμαι σε ενα κανονικο πληκτρολογιο,τωρα γραφω απο το iPad). Το να περιμένεις τέτοια πράγματα ειναι σίγουρο ότι θα σου φέρει μόνο frustration. Σε αυτό το πνεύμα έγραψα ότι πραγματικά κάποιοι ίσως έβρισκαν αυτό που έψαχναν στον ανταγωνισμό. Εντελώς φιλικά και με σεβασμό στις ανάγκες αυτών των καταναλωτών (πολλά χρόνια πριν, ένας φίλος μου ήθελε ντε και καλά να βλέπει μπορεί να βλέπει Blue-ray στο laptop του ενώ ήταν γνωστή η άποψη της εταιρίας για την συγκεκριμένη τεχνολογια. Αν επέμενε και δεν πήγαινε στον ανταγωνισμό για laptop με blue ray player ακόμη θα περιμενε). Ηταν λοιπόν μια ειλικρινής συμβουλή και κακώς ερμηνευτηκε σαν ¨αν δεν σας αρέσει από δω παν και αλλοι"


σεβαστες οι αποψεις κ ο διαλογος
στον ιδιο τονο βρισκομαι κ εγω
δεν προκειται για προκαταληψη, μαλλον ως παρερμηνεια θα το εθετα

παντα τα νομισματα εχουν 2 οψεις
η ξεροκεφαλια μπορει να γινει κολλημα μπορει ομως να γινει κ ισχυρη αποψη για το σωστο
ουδεν κακο αμιγες καλου κ το αντιστροφο
σε πραγματα λοιπον τοσο ρευστα πρεπει να βρουν ισορροπια
ξερω οτι τους βαζω δυσκολα, αλλα απο την αλλη ομως μπορουν να τα καταφερουν, σωστα ? ;)

#21 Guest_theodore_*

Guest_theodore_*

Δημοσίευση 07/12/2012 - 05:09

Ξέρει κάποιος να μου πει που θα βρω αυτό το ωραίο background που έχει η συσκευή της παρουσίασης;

#22   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 08/12/2012 - 19:04

Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works."
http://www.cybermoai...n-redesign.html




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες