Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Ο υφυπουργός Ανάπτυξης Θανάσης Σκορδάς για την τιμή του iPhone 5 στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
170 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 08/12/2012 - 14:02

Ξυπνα! Δυστυχως δεν ειναι παραμυθι αλλα η πικρη αληθεια!

Ο researcher με λιγα λογια ειπε ολη την αληθεια. Απλα μερικοι δεν θελουν να το παραδεχτουν μιας και ανηκουν στην μαζα των δανεικων, των καρτων, της λεζας και του ψωνιου.
Το αστειο της υποθεσης ειναι πως οι περισσοτεροι σημερα βριζουν τις τραπεζες ενω λιγο καιρο πριν τις παρακαλουσαν για δανεια και αυξηση οριου της καρτας τους για να κανουν το καταναλωτικο τους οργιο. Το οτι δεν μας γουσταρει κανενας σε ολη την Ευρωπη δεν ειναι τυχαιο και τους Γερμανους αντι να τους βριζετε πρεπει να λετε και ενα ευχαριστω που μας κρατανε ζωντανους.

Οχι φίλε μου δεν ειναι ετσι. Αν εσυ η η οικογένεια σου μιζάρατε η φάγατε απο δημόσιο χρήμα η φοροδιαφύγατε η κανατε το ρουσφετακι σας να πάτε να παραδοθείτε. Ενας-ενας και επώνυμα. Εγω και οι δικοί μου που ζήσαμε τιμια δεν ειχαιμε καμμια σχέση με το πολιτικο κατεστημένο, δεν βαλαμε κανεναν στο δημόσιο, καναμε 24 μηνες φανταροι στο στόλο γιατι δεν ειχαμε δοντι και πληρώναμε τα πάντα (χωρις δανεια) και και εξακολουθουμε να πληρωνουμε για το πετρελαιο στο σχολειο των παιδιών μας δεν θα μπουμε στο ιδιο τσουβάλι με σας για να την γλυτώσετε. Με το ονοματάκι σου στο τμήμα αν τα εφαγες ... Οχι εδω, ανωνυμα και ολοι ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   hellspawn

hellspawn

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:hellspawn81

Δημοσίευση 08/12/2012 - 14:17

Οχι φίλε μου δεν ειναι ετσι. Αν εσυ η η οικογένεια σου μιζάρατε η φάγατε απο δημόσιο χρήμα η φοροδιαφύγατε η κανατε το ρουσφετακι σας να πάτε να παραδοθείτε. Ενας-ενας και επώνυμα. Εγω και οι δικοί μου που ζήσαμε τιμια δεν ειχαιμε καμμια σχέση με το πολιτικο κατεστημένο, δεν βαλαμε κανεναν στο δημόσιο, καναμε 24 μηνες φανταροι στο στόλο γιατι δεν ειχαμε δοντι και πληρώναμε τα πάντα (χωρις δανεια) και και εξακολουθουμε να πληρωνουμε για το πετρελαιο στο σχολειο των παιδιών μας δεν θα μπουμε στο ιδιο τσουβάλι με σας για να την γλυτώσετε. Με το ονοματάκι σου στο τμήμα αν τα εφαγες ... Οχι εδω, ανωνυμα και ολοι ...

Ετσι μπράβο !! Αντε γιατί όλοι έχουν βγάλει την ουρά τους απέξω και το παίζουν κινέζοι !!!

#123   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2012 - 14:24

Πιστευω οτι ειναι ανουσιο να τσακωνομαστε οταν θα επρεπε να σταματησουμε να επιτρεπουμε να μας χωρισουν σε ομαδες και να τσακωνομαστε. Ολοι θυματα ειμαστε και θα ειμαστε. Ολα προσχεδιασμενα ειναι . Τα κομματα που βλεπουμε σαν διεξοδο και καλα, μονο διεξοδο δεν προσφερουν. Οποιος και να ειναι πανω. Απλως δημιουργουν διαφορες ομαδες να συγκρουονται μεταξυ τους. Για μενα αμα δεν αλλαξουμε ατομικα δεν θα εχουμε ποτε μια καλυτερη τυχη. Στο χερι μας ειναι. Ας παψουμε να αδιαφορουμε για τα πραγματα γυρω μας και να γκρινιαζουμε συνεχως γιατι η καθε κυβερνηση δεν κανει το ενα δεν κανει το αλλο. Ισως πρεπει να πουμε γιατι ΕΓΩ δεν το κανω και ριχνω ευθυνες παντου.

#124   xkostas

xkostas

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/12/2012 - 14:58

σωστος ο φιλος! μπραβο.

#125   smartakis

smartakis

    iPH Member

  • 211 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/12/2012 - 15:25

Οχι φίλε μου δεν ειναι ετσι. Αν εσυ η η οικογένεια σου μιζάρατε η φάγατε απο δημόσιο χρήμα η φοροδιαφύγατε η κανατε το ρουσφετακι σας να πάτε να παραδοθείτε. Ενας-ενας και επώνυμα. Εγω και οι δικοί μου που ζήσαμε τιμια δεν ειχαιμε καμμια σχέση με το πολιτικο κατεστημένο, δεν βαλαμε κανεναν στο δημόσιο, καναμε 24 μηνες φανταροι στο στόλο γιατι δεν ειχαμε δοντι και πληρώναμε τα πάντα (χωρις δανεια) και και εξακολουθουμε να πληρωνουμε για το πετρελαιο στο σχολειο των παιδιών μας δεν θα μπουμε στο ιδιο τσουβάλι με σας για να την γλυτώσετε. Με το ονοματάκι σου στο τμήμα αν τα εφαγες ... Οχι εδω, ανωνυμα και ολοι ...


Μην συνεχιζεις, θα βαλω τα κλαματα σε λιγο.

Ετσι μπράβο !! Αντε γιατί όλοι έχουν βγάλει την ουρά τους απέξω και το παίζουν κινέζοι !!!


Ξερεις οτι αυτοι που σημερα ειναι υπερ της πατριδας και κατηγορουν αυτους που εφαγαν κατα την περιοδο της ασυδοσιας, ειναι τα μεγαλυτερα λαμογια και οι μεγαλυτεροι φαταουλες που εχουν υπαρξει

#126   maxsto

maxsto

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2012 - 15:30

Μερικοί εδώ μέσα ......κάτι πίνουν...δεν μπορεί!!!

#127   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/12/2012 - 16:25

Και εγώ θεωρώ ότι υπερέβαλλε τόσα χρόνια η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ αλλά καλούμαι να πληρώσω φόρους για τα δικά τους φαγοπότια με τα golden boys και τους συνδικαλιστάδες που τους σιγόνταραν...

Αναρτημένη εικόνα


#128   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 08/12/2012 - 16:40

Ρε παιδιά, αν είναι δυνατόν!

Για το τι είπε ο Σκορδας κάθεστε και τσακώνεστε;;

Αντι να τους πάρετε με τις πέτρες όλοι μαζί (και αυτοί που τα φάγαν, και αυτοί που δεν προλάβαν), κάθεστε και τους δίνετε δίκιο! Αυτοί που σημερα ακομα, οταν υπαρχουν χιλιάδες οικογένειες που ζουν στα ορια της φτώχιας, σε μια Ελλάδα καταχρεωμένη, διαλυμένη, υποδουλωμένη (στις διαφορές πολυεθνικές) δεν σκέφτηκαν ουτε μια στιγμή να ρίξουν λιγο τους παχυλούς μισθούς τους (ετσι για τα ματια που λέμε), κάθονται και μας δίνουν μαθήματα οικονομίας, και ηθικής!

Το ποσο δικιο εχει κάποιος, δεν έγκειται μονο στην ακρίβεια της διατύπωσης/γεγονότος, αλλά και στην ποιότητα του ιδίου. Δεν μπορεί δλδ, και δεν το δέχομαι προσωπικά να μου δίνουν μαθήματα ηθικής και αναθεώρησης των πραγμάτων (στην περίπτωση μας αξιών) άτομα που οχι μονο δεν ειναι αξια και κατάλληλα στο να κρινουν τι ειναι καλο και ηθικό για τον εαυτό τους, (ποσο μαλλον για τους υπόλοιπους), αλλα και θεωρούνται οι κύριοι υπεύθυνοι για το που έφτασε η χωρα μας τα τελευταία 20 χρόνια τουλάχιστον!

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#129   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/12/2012 - 16:52

Αυτό που γίνεται στην Ελλάδα, μόνο στην Ελλάδα θα μπορούσε να συμβεί.

Έχεις τώρα κάποιους που προσπαθούν να μας "σώσουν" και είναι οι ίδιοι που μας έφεραν εδώ σε αυτά τα χάλια.
Είναι σαν να είχε κάποιος μια επιχείρηση και κάποιος υπάλληλος να έκλεβε, και ο ιδιοκτήτης αντί να τον διώξει με τις κλωτσιές να τον βάλει και Οικονομικό διευθυντή.

Μόνο στην Ελλάδα αυτά.
Δεν θέλουμε άλλη σωτηρία ρε, αφήστε την Ελλάδα αβοήθητη και θα βρει το δρόμο της αλλά όχι με αρχιλαμόγια να την κυβερνούν.

Αναρτημένη εικόνα


#130   maxsto

maxsto

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2012 - 16:55

Αυτό που γίνεται στην Ελλάδα, μόνο στην Ελλάδα θα μπορούσε να συμβεί.

Έχεις τώρα κάποιους που προσπαθούν να μας "σώσουν" και είναι οι ίδιοι που μας έφεραν εδώ σε αυτά τα χάλια.
Είναι σαν να είχε κάποιος μια επιχείρηση και κάποιος υπάλληλος να έκλεβε, και ο ιδιοκτήτης αντί να τον διώξει με τις κλωτσιές να τον βάλει και Οικονομικό διευθυντή.

Μόνο στην Ελλάδα αυτά.
Δεν θέλουμε άλλη σωτηρία ρε, αφήστε την Ελλάδα αβοήθητη και θα βρει το δρόμο της αλλά όχι με αρχιλαμόγια να την κυβερνούν.


Πολύ σωστός!!!



#131   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/12/2012 - 16:59

Δεν υπαρχουν και πολλοι δρομοι τους οποιος μπορει να διαλεξει ενας ψηφοφορος..το διακυβευμα ειναι ενα..υπερ ή κατα του μνημονιου..υπαρχει και ενας τριτος δρομος..ο δρομος της κοινοβουλευτικης οργης,υπο του μανδυα του εθνικου.,αυτοι ειναι περα απο οργισμενοι και ηλιθιοι

#132   bene

bene

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2012 - 17:42

ΓΟΥΔΙ η μόνη λύση

#133   pamouleon

pamouleon

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 08/12/2012 - 17:56

O ανθρωπος ειναι εκτος τοπου και χρονου, καθε δηλωση τους μαρτυρα πως αυτοι οι ανθρωποι απλα δεν ζουν στην Ελλαδα.Πως ειναι δυνατον να θεωρει πως η τιμη του iphone καθοριζεται σχεδον εξολοκληρου απο τη ζητηση του και ολοι οι φοροι και τα καπελα τιποτα. Λες και η Ελλαδα εχει μεγαλυτερη ζητηση απο την Ελβετια που το πουλαει 140ε πιο φθηνα...

#134   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/12/2012 - 18:08

Αρε παιδια ακομα θελετε να ριχνεται το φταιξιμο στον αλλον, ο ανθρωπος εχει την δυναμη επιτελους να πει την αληθεια και να μην χαιδευει τα αυτια του κοσμο
Για τις τιμες φταιει το κρατος, ο παραγωγος τα καρτελ( χαχα ελεος ) αλλα ποτε οι καταναλωτες
Μαθετε επιτελους να τιμωρειται τον κακο παραγωγο, δεν ξερετε την δυναμη σας στην Αμερικη λειτουργει πολυ διαφορετικα ο κοσμος
Τολμησες να ανεβασεις την τιμη στις τσιχλες 5 λεπτα? τερμα αλλη τσιχλα, δεν ειναι το θεμα το ποσο αλλα η κινηση
Ας μην αγοραζε κανεις το πρωτο μηνα το iphone 5 ΚΑΝΕΙΣ και θα εβλεπες πολυ ωραια αναπροσαρμογη τιμης
Τα λεω ολα καλοπροαιρετα γτ το συλλογικο συμφερον ειναι και δικο μου

#135   hellspawn

hellspawn

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:hellspawn81

Δημοσίευση 08/12/2012 - 18:18

Μην συνεχιζεις, θα βαλω τα κλαματα σε λιγο.

Ξερεις οτι αυτοι που σημερα ειναι υπερ της πατριδας και κατηγορουν αυτους που εφαγαν κατα την περιοδο της ασυδοσιας, ειναι τα μεγαλυτερα λαμογια και οι μεγαλυτεροι φαταουλες που εχουν υπαρξει

Πρώτον δεν είμαι υπέρ καμίας πατρίδας ειδικά όταν αυτή η λεγόμενη πατρίδα βασανίζει εμένα και τους ανθρώπους γύρω μου , της ζωής μου ! Τώρα αν ξέρεις τέτοιους που λες , μπράβο σου κιόλας θα έπρεπε να κάνεις κάτι και όχι να τους αφήσεις έτσι!! Μάθε πως ο κόσμος που κράζει δεν είναι όλοι λαμόγια όπως λες αλλά έχουν σοβαρά προβλήματα που ούτε πιθανόν όχι από το μυαλό σου να περνάνε αλλά ούτε και από την φαντασία σου !! Αλήθεια έχεις δουλέψει ποτέ?? σε έχουν απολύσει ?? έχεις 600-700 το μήνα πάγια έξοδα λόγω σπιτιού , λογαριασμών κτλ , φαγητό και όλα τα έξοδα ενός φυσιολογικού ανθρώπου και να μην μπορείς να τα πληρώσεις λόγω ανεργίας??? παιδιά να θρέψεις??? αν τα έχεις όλα αυτά θα ξέρεις γιατί ο κόσμος είναι απελπισμένος και γκρινιάζει!!! Μη ζούμε στον κόσμο μας μερικοί...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες