Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ PIN


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   spiroslebron23

spiroslebron23

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2012 - 12:42

καλημερα.. οταν πηρα το iphone 5 αλλαξα τον κωδικο που ειχε η καινουρια καρτα κ εβαλα τον παλιο μου..τωρα ομως το ξεχασα και δεν βρισκω την παλια καρτα με το pin.οταν βαζω λαθος κωδικο μου απενεργοποιειται για 5 10 κ τωρα 60 λεπτα..πως γινεται να βαλω το Puk ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   XristosManual

XristosManual

    iPH Addict

  • 657 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:dun_geon

Δημοσίευση 09/12/2012 - 12:50

Αυτο γίνεται μόνο με κωδικό ασφαλείας φίλε μου. Μάλλον έχεις βάλει κωδικό ασφαλείας και όχι pin κάρτας sim.

#3   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 09/12/2012 - 12:53

Μόλις έγινε μέλος και αυτό είναι το πρώτο του μήνυμα....

#4   spiroslebron23

spiroslebron23

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2012 - 12:57

του εκανα απενεργοποιηση το βραδυ και σημερα εχω σκαλωσει και δν θυμαμαι το Pin.. το εβαλα 3 φορες λαθος και αντι να μου βγαλει οπως κανουν ολα τα κινητα να βαλω το pUK μου απενεργοποιηθηκε..το εκανα αλλες 2 φορες τωρα με αφηνει μονο μια φορα να βαλω κωδικο...τωρα ειναι απενεργοποιημενο για 1 ωρα..δεν γινεται να βαλω το PUK? και να αλλαξω μετα κωδικο?

Μόλις έγινε μέλος και αυτό είναι το πρώτο του μήνυμα....

so what my friend? μου την λες και καλα?

#5   XristosManual

XristosManual

    iPH Addict

  • 657 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:dun_geon

Δημοσίευση 09/12/2012 - 12:57

Και λοιπόν; Γι αυτο είμαστε εδώ. Για να βοηθάμε όποιον έχει πρόβλημα είτε έχει ένα μήνυμα είτε 10.000.

#6   spiroslebron23

spiroslebron23

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2012 - 12:59

Και λοιπόν; Γι αυτο είμαστε εδώ. Για να βοηθάμε όποιον έχει πρόβλημα είτε έχει ένα μήνυμα είτε 10.000.

υπαρχει καποια λυση?ή πρεπει να το παω αυριο στο γερμανο?

#7   XristosManual

XristosManual

    iPH Addict

  • 657 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:dun_geon

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:05

Έχεις δεδομένα μέσα στην συσκευη σου;

#8   spiroslebron23

spiroslebron23

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:07

Έχεις δεδομένα μέσα στην συσκευη σου;

ναι εχω...κ ευτηχως εχθες εκανα back up

#9   XristosManual

XristosManual

    iPH Addict

  • 657 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:dun_geon

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:13

Πρέπει να διαχωρισεις μέσα στο μυαλό σου τον κωδικό pin με τον κωδικό ασφαλείας. Στη περίπτωση σου απο την στιγμή που βάζεις λάθος κωδικό και σου βγάζει ότι απενεργοποιητε για 5-10-60 λεπτά δεν έχεις σωτηρία αν δεν θυμηθείς τον κωδικό. Αλλιώς πας σουμπητος για restore.

#10   Atomakis

Atomakis

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:14

Αρχικά μπερδεύεσαι! Κωδικος κλειδώματος συσκευής και pin δεν εχουν κανενα κοινο...το pin ειναι για την καρτα sim, οταν τον ξεχασεις μπορεις να τον βαλεις 3 φορες και μετα μονο τον Puk για να το ενεργοποιησεις. Εσυ( ; ) απο οσο λες εβαλες κωδικο συσκευης για να μην το χρησιμοποιεί ο ποιοσδήποτε...αυτο σημαινει οτι στην lock screen μολις συρεις το δαχτυλο σου για να το ενεργοποιήσεις σου ζηταει κωδικο και δεν σε αφηνει να μπεις στο μενου συσκευής. Οταν τον βαλεις πολλες φορες λαθος (λιγο δυσκολο γιατι τον βαζεις πολλες φορες μεσα στην μερα) σε αφηνει μετα απο λιγα λεπτα...1,2,5,10,30 κλπ μεχρι και ολοκληρες ωρες (αυτο δεν το κανει αν βαλεις λαθος pin). Δεν μπορεις να το παρακαμψεις αυτο, εκτος και αν κανεις restore και μετα set as new.

Επειδη τωρα γραφτηκες στο φορουμ και ζητας κατι τετοιο να λυθεί, το οποιο στις 90% των περιπτωσεων ειναι κλεμμενα iPhone που οι ιδιοκτητες είτε ειχαν απο την αρχη ενα κωδικο για ασφαλεια είτε τον εβαλαν αργοτερα μεσω του find me οταν καταλαβαν οτι τους το εκλεψαν, ειναι λιγο επιφοβο γι'αυτο βλεπεις που ολοι ειναι καχυποπτοι σε τετοια θεματα. (θα μου πεις ανθρωπος ειμαι ξεχασα τον κωδικο...εγω το ακουω αυτο σαν να μου λες οτι ξεχασες τον κωδικο για το atm που παιρνεις λεφτα, απλα εκει βγαζεις λεφτα ανα βδομαδα ενω τον κωδικο στο κινητο τον βαζεις και 30 φορες την μερα.)

Τελευταία επεξεργασία από: Atomakis, 09/12/2012 - 13:15


#11   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:14

wait... Αλλαξές το καινουριο pin με το παλιο σου και μετα το ξέχασες; Αυτο εννοεις;

You'll Never Walk Alone


#12   spiroslebron23

spiroslebron23

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:20

Αρχικά μπερδεύεσαι! Κωδικος κλειδώματος συσκευής και pin δεν εχουν κανενα κοινο...το pin ειναι για την καρτα sim, οταν τον ξεχασεις μπορεις να τον βαλεις 3 φορες και μετα μονο τον Puk για να το ενεργοποιησεις. Εσυ( ; ) απο οσο λες εβαλες κωδικο συσκευης για να μην το χρησιμοποιεί ο ποιοσδήποτε...αυτο σημαινει οτι στην lock screen μολις συρεις το δαχτυλο σου για να το ενεργοποιήσεις σου ζηταει κωδικο και δεν σε αφηνει να μπεις στο μενου συσκευής. Οταν τον βαλεις πολλες φορες λαθος (λιγο δυσκολο γιατι τον βαζεις πολλες φορες μεσα στην μερα) σε αφηνει μετα απο λιγα λεπτα...1,2,5,10,30 κλπ μεχρι και ολοκληρες ωρες (αυτο δεν το κανει αν βαλεις λαθος pin). Δεν μπορεις να το παρακαμψεις αυτο, εκτος και αν κανεις restore και μετα set as new.

Επειδη τωρα γραφτηκες στο φορουμ και ζητας κατι τετοιο να λυθεί, το οποιο στις 90% των περιπτωσεων ειναι κλεμμενα iPhone που οι ιδιοκτητες είτε ειχαν απο την αρχη ενα κωδικο για ασφαλεια είτε τον εβαλαν αργοτερα μεσω του find me οταν καταλαβαν οτι τους το εκλεψαν, ειναι λιγο επιφοβο γι'αυτο βλεπεις που ολοι ειναι καχυποπτοι σε τετοια θεματα. (θα μου πεις ανθρωπος ειμαι ξεχασα τον κωδικο...εγω το ακουω αυτο σαν να μου λες οτι ξεχασες τον κωδικο για το atm που παιρνεις λεφτα, απλα εκει βγαζεις λεφτα ανα βδομαδα ενω τον κωδικο στο κινητο τον βαζεις και 30 φορες την μερα.)

παιδια το κινητο ειναι δικο μου...χαλαρωστε ...θελετε να σας στειλω την αποδειξη αγορασ?και σας ξαναλεω ξερω ποιο ειναι το PIN και ποιος ειναι ο κωδικοσ κλειδωματος ..το θεμα ειναι οταν εβαλα 3 φορες το PIN δεν μου εβγαλε επιλογη να βαλω το Puk απλα απενεργοποιηθηκε στην αρχη για 5 λεπτα μετα για 10 κ μετα 60 λεπτα...και εμενα θα μου φαινοταν περιεργο και θα ημουν καχυποπτος αλλα τι να κανω αφου ξεχασα το PIN. και για τουσ δυσπιστους πως γινεται να το εχω κλεψει κ να ξερω το PUK? :)

#13   Atomakis

Atomakis

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:21

Εβαλες δικη σου καρτα βρε...το μονο ευκολο ειναι.

#14   spiroslebron23

spiroslebron23

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:24

wait... Αλλαξές το καινουριο pin με το παλιο σου και μετα το ξέχασες; Αυτο εννοεις;

ναι αλλαξα το καινουριο pin που μου εδωσαν οταν πηρα το iphone κ εβαλα τον παλιο μ..κ σμρ επειδη εχω καιρο να το βαλω το ξεχασα...

Εβαλες δικη σου καρτα βρε...το μονο ευκολο ειναι.

πες μ το email σ να στειλω την αποδειξη αγορας το κουτι του κ οτι αλλο θες για να πιστεις οτι ειναι δικο μ το κινητο

#15   XristosManual

XristosManual

    iPH Addict

  • 657 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:dun_geon

Δημοσίευση 09/12/2012 - 13:38

Είχες ξανά iPhone η είναι το πρώτο;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες