Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad & Επαφές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/12/2012 - 21:01

Παίδες θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να περάσω τις επαφές από yahoo mail στις επαφές του iPad να πω ότι πήγα στις ρυθμίσεις προσθήκη λογαριασμού yahoo, επέλεξα επαφές, e-mail. Πήγα στην εφαρμογή επαφές επέλεξα πάλι το λογαριασμό yahoo αλλά αγγούρια οι επαφές άφαντες τι παίζει?

Ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/12/2012 - 01:37

Καμία Ιδέα βρε?

#3   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/12/2012 - 15:37

Φορουμίτες έχω κάνει όλες τις ακόλουθες αλλαγές που προτείνει το yahoo για ios αλλά και πάλι δεν συγχρονίζονται με τις επαφές στο iΟs αν υπάρχει κάποιος που το έχει καταφέρει θα ήθελα την βοηθειά του. Παραθέτω τις οδηγίες μήπως βοηθήσω, οι οποίες είναι για ios 5 και μεταγενέστερο:

Περιγραφή

Αυτό το άρθρο σας εξηγεί πώς να ρυθμίσετε σωστά το συγχρονισμό με το πρωτόκολλο IMAP τόσος για τις Επαφές Yahoo! όσο και για το Yahoo! Ημερολόγιο για συσκευή iOS (iPhone, iPad ή iPod Touch) που λειτουργεί με iOS 5 ή μεταγενέστερης έκδοσης. ΟΙ συσκευές που λειτουργούν με iOS συχνά συγχρονίζονται με τα παλαιότερα πρωτόκολλα CardDAV (για τις επαφές) ή CalDAV (για το ημερολόγιο), αντί για το συνιστώμενο πρωτόκολλο IMAP.

Μέρος Γ: Πώς να συγχρονίσετε το Yahoo! Ημερολόγιο και τις Επαφές Yahoo! σας με τη συσκευή iOS σας (iPhone, iPod Touch, iPad):
  • Μεταβείτε στην εφαρμογή "Ρυθμίσεις" στη συσκευή iOS που διαθέτετε.
  • Αγγίξτε Mail, Contacts, Calendars (Ταχυδρομείο, Επαφές, Ημερολόγια).
  • Αγγίξτε Προσθήκη λογαριασμού (Add Account) και στη συνέχεια αγγίξτε Yahoo!.
    - Μπορεί να έχετε ήδη διαμορφώσει λογαριασμό για Ταχυδρομείο Yahoo!, Επαφές, Υπενθυμίσεις, Σημειώσεις. Αν ισχύει αυτό, αγγίξτε το λογαριασμό κάτω από την ενότητα Λογαριασμοί.
  • Πληκτρολογήστε το όνομά σας, τη διεύθυνση email Yahoo! και τον κωδικό πρόσβασής σας.
    - Δεν είναι απαραίτητο να κάνετε οποιαδήποτε αλλαγή στο πεδίο "Περιγραφή" εκτός αν εσείς το επιθυμείτε.
  • Αφού εισαγάγετε τις πληροφορίες, αγγίξτε Επόμενο στην επάνω δεξιά γωνία.
    - Το Yahoo! θα επαληθεύσει τις πληροφορίες του λογαριασμού σας.
  • Βεβαιωθείτε ότι αγγίζετε καθεμία από τις υπηρεσίες που θέλετε να συγχρονίσετε ώστε να είναι ενεργοποιημένη (στη θέση "ON"):
    - Ταχυδρομείο
    - Επαφές
    - Ημερολόγια
    - Υπενθυμίσεις
    - Σημειώσεις
  • Αγγίξτε το Αποθήκευση στην επάνω δεξιά γωνία.
  • Ενώ βρίσκεστε ακόμα στην ενότητα των ρυθμίσεων "Ταχυδρομείο, Επαφές, Ημερολόγια", ρυθμίστε την επιλογή "Λήψη νέων δεδομένων" ως εξής: κάθε 15 λεπτά (ή το χρονικό διάστημα που επιθυμείτε).
    - Μπορείτε να αφήσετε ενεργοποιημένη την επιλογή Κοινοποίησης ("Push") ή να την απενεργοποιήσετε, καθώς δεν έχει σχέση με τις υπηρεσίες Yahoo!.
  • Σημαντικό: Μεταβείτε στην ενότητα "Επαφές" στο κάτω μέρος της ενότητας "Ταχυδρομείο, Επαφές, Ημερολόγια" και βεβαιωθείτε ότι ο "Προκαθορισμένος λογαριασμός" έχει ρυθμιστεί στο Yahoo!.
    - Αυτό θα εξασφαλίσει το σωστό συγχρονισμό μεταξύ των Επαφών της συσκευής σας iOS και των Επαφές Yahoo!.
    - Μελλοντικά θα μπορείτε να επιστρέψετε στην ενότητα "Ταχυδρομείο, Επαφές, Ημερολόγια" και να απενεργοποιήσετε το συγχρονισμό για όλες τις υπηρεσίες Yahoo! ή για συγκεκριμένες υπηρεσίες Yahoo! ή για να διαγράψετε το λογαριασμό σας στο Yahoo!.

Τελευταία επεξεργασία από: NickOspaR, 12/12/2012 - 15:38


#4   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 12/12/2012 - 15:50

icloud εχεις;;

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#5   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/12/2012 - 15:59

icloud εχεις;;


Ο πατέρας μου που θέλω να του το φτιάξω γιατι έχει το ipad δεν έχεi αλλά πες ότι του φτιάχνω τι παίζει?

#6   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 12/12/2012 - 16:00

Ο πατέρας μου που θέλω να του το φτιάξω γιατι έχει το ipad δεν έχεi αλλά πες ότι του φτιάχνω τι παίζει?




αμα ειχες θα τις περναγες απο κει

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#7   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/12/2012 - 16:02

αμα ειχες θα τις περναγες απο κει


Πως φίλε μου?

#8   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 12/12/2012 - 16:04

Πως φίλε μου?


επρεπε να ειχες icloud και να ειχες κανει back up

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#9   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 12/12/2012 - 16:05

Δοκιμασε να τις κανεις export σαν vCard και στειλε το vCard σαν attachment στο iPad. Οταν ερθει το mail, ανοιξε το attachment και θα σε ρωτησει αν θέλεις να τις προσθέσεις ...

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 12/12/2012 - 16:05


#10   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/12/2012 - 16:06

επρεπε να ειχες icloud και να ειχες κανει back up


iCloud έχω εγω βρε αλλά έχω τις δικές μου επαφές, αν φτιάξω σε αυτόν iCloud μπορώ με κάποιο τρόπο να του περάσω τις επαφές του από το yahoo?

#11   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/12/2012 - 16:13

Δοκιμασε να τις κανεις export σαν vCard και στειλε το vCard σαν attachment στο iPad. Οταν ερθει το mail, ανοιξε το attachment και θα σε ρωτησει αν θέλεις να τις προσθέσεις ...


Μέσω iTunes ή e-mail?

#12   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 12/12/2012 - 16:16

Μέσω iTunes ή e-mail?


Export θα τις κανεις απο το web interface του Yahoo mail. Σιγουρα θα εχει option για vCard. Μετα στειλε το vCard σαν attachment σε εναν λογαριασμό που μπορεις να λάβεις στο iPad. Ανοιξε το attachment και θα σε ρωτησει αν θέλεις να προσθεσει ολες τις επαφές στα contacts.

Let us know how it goes !

#13   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/12/2012 - 16:21

Export θα τις κανεις απο το web interface του Yahoo mail. Σιγουρα θα εχει option για vCard. Μετα στειλε το vCard σαν attachment σε εναν λογαριασμό που μπορεις να λάβεις στο iPad. Ανοιξε το attachment και θα σε ρωτησει αν θέλεις να προσθεσει ολες τις επαφές στα contacts.

Let us know how it goes !


Ok θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ φίλε μου.

Υ.Γ. Να χέσω το απροβλημάτιστο και εύχρηστο iΟS δεν μπορείς να κάνεις το πιο απλό πράγμα στο κόσμο ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ΕΠΑΦΩΝ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΟΥ…

#14   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/12/2012 - 16:53

Export θα τις κανεις απο το web interface του Yahoo mail. Σιγουρα θα εχει option για vCard. Μετα στειλε το vCard σαν attachment σε εναν λογαριασμό που μπορεις να λάβεις στο iPad. Ανοιξε το attachment και θα σε ρωτησει αν θέλεις να προσθεσει ολες τις επαφές στα contacts.

Let us know how it goes !


Φιλέ μου έχει δυο επιλογές να κατεβάσεις vCard :

vCard, μονό αρχείο:
(συνιστάται για χρήστες Palm Desktop)

vCard, συμπυκνωμένα αρχεία .VCF:


Πάτησα τη πρώτη κατέβασα το αρχείο το έκανα επισύναψη και το έστειλα σε ένα λογαριασμο στο iPad το άνοιξα μετα από το iPad. Το αρχείο έχει 8 επαφές αντι για 200. Τέσπα μετά βγάζει 2 επιλογές η μία λέει δημιουργία επαφών η άλλη συγχώνευση ότι και να επιλέξεις από τα δυο δεν γίνεται επισύναψη των επαφών στο iPad. Κάνω κάτι λάθος?

Τελευταία επεξεργασία από: NickOspaR, 12/12/2012 - 16:56


#15   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 12/12/2012 - 17:00

Φιλέ μου έχει δυο επιλογές να κατεβάσεις vCard :

vCard, μονό αρχείο:
(συνιστάται για χρήστες Palm Desktop)

vCard, συμπυκνωμένα αρχεία .VCF:


Πάτησα τη πρώτη κατέβασα το αρχείο το έκανα επισύναψη και το έστειλα σε ένα λογαριασμο στο iPad το άνοιξα μετα από το iPad. Το αρχείο έχει 8 επαφές αντι για 200. Τέσπα μετά βγάζει 2 επιλογές η μία λέει δημιουργία επαφών η άλλη συγχώνευση ότι και να επιλέξεις από τα δυο δεν γίνεται επισύναψη των επαφών στο iPad. Κάνω κάτι λάθος?


To δεύτερο θες : vCard zipped vcf

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες