Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Google maps ios 6 πλεον στο appstore!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
122 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/12/2012 - 10:49

Οταν πατενταρεις γεωμετρικα σχηματα και σχεδια σαν εταιρια απεναντι σε αλλες οι εταιριες..οταν αυτες εχουν το πλεονεκτημα θα στην "φορεσουν".αυτο νομιζω εξηγει την ολη κατασταση..διαφορετικα θα συνεχιζε η κατασταση να ειναι win win για ολους.και κυριως για μας


Δεν ειναι ουτε αυτο ... Ολα γίνονται για το κέρδος ... Η κάθε μια φροντίζει τους πελάτες της. Οταν οι πελάτες της Google (διαφημιστές) αρχισαν να φοβούνται οτι μπορεί να μην μπορουν να φτάσουν τους χρήστες iOS η Google εκανε τα πάντα να τους ικανοποιήσει ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/12/2012 - 10:50

με αυτην την τρομακτικη cyber voice .....στριψτε δεξ..για!!!!!ενω ο δρομος πηγαινει μονο αριστερα!!!!!!!!!αλλα εκει αυτο...στριψτε τωρα...δεξ..για!!!σαλονικιο ρομποτ εχουν ρυθμισει να μιλαει για;;ε για;;τι με λες ωρααααααααααααααα!!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#33   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/12/2012 - 10:53

Όσοι ειναι στην iOS 5.1.1 ,αξίζει να το κατεβασουμε ? μιας και ούτως η άλλος το native map app ειναι της google

#34   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/12/2012 - 11:08

Όσοι ειναι στην iOS 5.1.1 ,αξίζει να το κατεβασουμε ? μιας και ούτως η άλλος το native map app ειναι της google

Βούρ φίλε μου ;)
Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#35   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 13/12/2012 - 11:12

Εμένα πάλι μου φαίνεστε των άκρων και οι δύο μεριές...

Οι μεν τρέξατε να ανάψετε κερί στην άγια Google λες και ανακάλυψε τον τροχό, οι δε να την αφορίσετε και να φτάσετε στο εκπληκτικό συμπέρασμα ότι αυτή φταίει ακόμα και για το φιάσκο των Google maps!!!

Αλλά το να μπλεχτώ σε αντιπαράθεση είτε με τους μεν είτε με τους δε μάλλον ανούσιο θα είναι.

Εμένα προσωπικά από την πρώτη μέρα μου έκανε εντύπωση όλος αυτός ο ντόρος με τους χάρτες. Όχι γιατί τους δοκίμασα και μου άρεσαν.

Το αντίθετο. Δεν είχα σκοπό να αναβαθμίσω σε iOS 6 για αρχή λόγω της έλλειψης του jb. Αλλά και να αναβάθμιζα η χρήση των χαρτών που έχω κάνει τα 4 χρόνια που έχω iPhone είναι λιγότερη από 1-2 ώρες στο σύνολο...

Και ήθελα να ήξερα όλοι εσείς που γκρινιάζετε για τους χάρτες, χρησιμοποιείτε ΤΟΣΟ πολύ πια αυτήν την εφαρμογή?
Σας είναι ΤΟΣΟ απαραίτητη?
Πριν το iOS 6 τους χρησιμοποιούσατε?
Και με το turn to turn τι κάνατε?

Ή μήπως απλά σας ενοχλεί γιατί δεν έχετε ακόμα jb να περάσετε το σπασμένο TOMTOM ή Navigon?

Προφανώς είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ φάουλ της Apple και πρώτος την κατηγορώ, αλλά στο κάθε σφάλμα να δίνουμε και το μέγεθος που του αρμόζει.
Όχι να κάνουμε σαν να ήρθε το τέλος του κόσμου...

Για να πάμε λίγο και στην Άγια Google...
Έβγαλε χάρτες.
Congrats.
Αλλά δεν έπαιξε και τέρμα δίκαια ως προς τον τελικό χρήστη...
Σαν default στους χάρτες της είναι ενεργοποιημένη η συλλογή & καταγραφή δεδομένων τοποθεσίας του χρήστη!!!

Γιατί?
Τι τα χρειάζεται?
(Καλύτερα να μη σκεφτούμε τι θα γινόταν σε περίπτωση που αυτό το είχε κάνει η Apple όπως παλιότερα...)

Όποιος θέλει να απαλλαγεί να η λύση:
 


Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 28/01/2016 - 15:29


#36   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/12/2012 - 11:16

Τι λε ρε stevo και συ καμάρι μου Μανούσο? Ευχαριστούμε Google ?? Ειστε σοβαροι ?

5 χρονια τωρα η Google δεν εδινε δεκάρα για το αν θα εχεις turn-by-turn στο iphone σου (ενω ηταν διαθεσιμο απο την αρχη στο Android) η για το αν η εμπειρια χρησης των χαρτων στο iOS ηταν σαφως υποδεεστερη αυτης στο Android. Kατα την προσφιλη τακτικη της ηθελε (και θέλει) να γ@μησει ΚΑΙ την αγορα των smartphone με τον χοντρό μονοπωλιακό ποπο της. Χρειαστηκε η Apple να βγαλει ενα half-baked προιον ( που για την ακαιρη πρωωθηση του ειναι πολύ πιθανο να ευθυνεται η Google μην ανανεώνοντας με επαρκως δικαιους όρους το license agreement), να ακουσει και να υποστει ολην την γκρίνια των media και διαφορων ασχετων για να αντιμετωπισει η Google με ισους ορους το iOS και το Android.

Και ορίστε τωρα ... Και turn-by-turn και καλύτερο απο το Android και τσαμπα και ολα ....
Και που ειναι ολοι αυτοι oi 'εξυπνοι΄ πανύβλακες που ελεγαν οτι η Google θα αφησει την Apple να βρασει στο ζουμι της, εκθετωντας την με τους χαρτες και οτι δεν θα βγαλει (και ακομη οτι θα χρεωνει αν βγαλει) χαρτες για το iOS ? Της αρέσει δεν της αρέσει, χρειάζεται τα data που μαζεύει απο τους χρήστες iOS οπως τα μωρά χρειάζονται το γάλα. Πρωτον, γιατι ειναι ενα πολυ μεγαλο κομματι της αγορας. Και δευτερο γιατι ειναι ενα κομματι της αγορας που ΞΟΔΕΥΕΙ. Και αυτο ικανοποιει αφάνταστα τους πελάτες της. Και μονο στην σκεψη οτι θα χασει αυτα τα data δειτε τι εκανε σήμερα ...

Ολα τα ευχαριστω φίλοι μου πάνε στην Apple . Που παλεύει να ισιωσει την κατάσταση μην αφήνωντας μονοπωλιακά χρήματα που κερδίζονται στην advertising αγορα (οπου η Google ειναι αδιαφισβητητο μοnοπωλιο), να χαλάσουν την υγειή και γεμάτη ανταγωνισμό αγορα των smartphone.

Ξυπνάτε ρε !!!



+100000
ετσι ακριβως ειναι, μην μασατε ρε προβατα....apple rules! εχω γυρισει ολη την αθηνα με τους χαρτες της κ μιλαμε περιοχες παγκρατι,κυψελες, αργυρουπολη, π. φαληρο που ειναι μυλος οι δρομοι κ με εχει παει με τυφλο συστημα, ουτε την οθονη δεν κοιτας, απλα ακους κ στριβεις...τελος..

α, σορρυ που δεν εχω παει ακομα στην αυστραλι, οταν παω θα τους δοκιμασω κ θα σας πω ε..:P

Τελευταία επεξεργασία από: ipgpi, 13/12/2012 - 11:17


#37   anderson

anderson

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/12/2012 - 11:19

Εμένα πάλι μου φαίνεστε των άκρων και οι δύο μεριές...

Οι μεν τρέξατε να ανάψετε κερί στην άγια Google λες και ανακάλυψε τον τροχό, οι δε να την αφορίσετε και να φτάσετε στο εκπληκτικό συμπέρασμα ότι αυτή φταίει ακόμα και για το φιάσκο των Google maps!!!

Αλλά το να μπλεχτώ σε αντιπαράθεση είτε με τους μεν είτε με τους δε μάλλον ανούσιο θα είναι.

Εμένα προσωπικά από την πρώτη μέρα μου έκανε εντύπωση όλος αυτός ο ντόρος με τους χάρτες. Όχι γιατί τους δοκίμασα και μου άρεσαν.

Το αντίθετο. Δεν είχα σκοπό να αναβαθμίσω σε iOS 6 για αρχή λόγω της έλλειψης του jb. Αλλά και να αναβάθμιζα η χρήση των χαρτών που έχω κάνει τα 4 χρόνια που έχω iPhone είναι λιγότερη από 1-2 ώρες στο σύνολο...

Και ήθελα να ήξερα όλοι εσείς που γκρινιάζετε για τους χάρτες, χρησιμοποιείτε ΤΟΣΟ πολύ πια αυτήν την εφαρμογή?
Σας είναι ΤΟΣΟ απαραίτητη?
Πριν το iOS 6 τους χρησιμοποιούσατε?
Και με το turn to turn τι κάνατε?

Ή μήπως απλά σας ενοχλεί γιατί δεν έχετε ακόμα jb να περάσετε το σπασμένο TOMTOM ή Navigon?

Προφανώς είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ φάουλ της Apple και πρώτος την κατηγορώ, αλλά στο κάθε σφάλμα να δίνουμε και το μέγεθος που του αρμόζει.
Όχι να κάνουμε σαν να ήρθε το τέλος του κόσμου...

Για να πάμε λίγο και στην Άγια Google...
Έβγαλε χάρτες.
Congrats.
Αλλά δεν έπαιξε και τέρμα δίκαια ως προς τον τελικό χρήστη...
Σαν default στους χάρτες της είναι ενεργοποιημένη η συλλογή & καταγραφή δεδομένων τοποθεσίας του χρήστη!!!

Γιατί?
Τι τα χρειάζεται?
(Καλύτερα να μη σκεφτούμε τι θα γινόταν σε περίπτωση που αυτό το είχε κάνει η Apple όπως παλιότερα...)

Όποιος θέλει να απαλλαγεί να η λύση:

Ο,τι ήθελα να γράψω, το έγραψες... ωραίος ο παίχτης...

#38   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/12/2012 - 11:20

Εμένα πάλι μου φαίνεστε των άκρων και οι δύο μεριές...

Οι μεν τρέξατε να ανάψετε κερί στην άγια Google λες και ανακάλυψε τον τροχό, οι δε να την αφορίσετε και να φτάσετε στο εκπληκτικό συμπέρασμα ότι αυτή φταίει ακόμα και για το φιάσκο των Google maps!!!

Αλλά το να μπλεχτώ σε αντιπαράθεση είτε με τους μεν είτε με τους δε μάλλον ανούσιο θα είναι.

Εμένα προσωπικά από την πρώτη μέρα μου έκανε εντύπωση όλος αυτός ο ντόρος με τους χάρτες. Όχι γιατί τους δοκίμασα και μου άρεσαν.

Το αντίθετο. Δεν είχα σκοπό να αναβαθμίσω σε iOS 6 για αρχή λόγω της έλλειψης του jb. Αλλά και να αναβάθμιζα η χρήση των χαρτών που έχω κάνει τα 4 χρόνια που έχω iPhone είναι λιγότερη από 1-2 ώρες στο σύνολο...

Και ήθελα να ήξερα όλοι εσείς που γκρινιάζετε για τους χάρτες, χρησιμοποιείτε ΤΟΣΟ πολύ πια αυτήν την εφαρμογή?
Σας είναι ΤΟΣΟ απαραίτητη?
Πριν το iOS 6 τους χρησιμοποιούσατε?
Και με το turn to turn τι κάνατε?

Ή μήπως απλά σας ενοχλεί γιατί δεν έχετε ακόμα jb να περάσετε το σπασμένο TOMTOM ή Navigon?

Προφανώς είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ φάουλ της Apple και πρώτος την κατηγορώ, αλλά στο κάθε σφάλμα να δίνουμε και το μέγεθος που του αρμόζει.
Όχι να κάνουμε σαν να ήρθε το τέλος του κόσμου...

Για να πάμε λίγο και στην Άγια Google...
Έβγαλε χάρτες.
Congrats.
Αλλά δεν έπαιξε και τέρμα δίκαια ως προς τον τελικό χρήστη...
Σαν default στους χάρτες της είναι ενεργοποιημένη η συλλογή & καταγραφή δεδομένων τοποθεσίας του χρήστη!!!

Γιατί?
Τι τα χρειάζεται?
(Καλύτερα να μη σκεφτούμε τι θα γινόταν σε περίπτωση που αυτό το είχε κάνει η Apple όπως παλιότερα...)

Όποιος θέλει να απαλλαγεί να η λύση:


δεν ειπα οτι αυτη φταίει για το φιασκο των Apple maps. Ειπα κατα λέξη οτι 'ισχυρίζομαι οτι μέρος του προβλήματος έιναι και η Google'. Και σίγουρα αποτελεί την αρχή της ιστορίας. Αν αντιμετώπιζε με τον ιδιο τρόπο τα maps σε ιOS και Android τίποτε απο αυτα δεν θα ειχε ξεκινήσει.

#39   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/12/2012 - 11:21

Καλή κίνηση αν και βλέπω την Apple να τους ρίχνει μέτρα σε μερικά χρόνια! Ήταν μία μεγάλη αλλαγή και έγινε λάθος, δε σημαίνει ότι θα παραμείνει εκεί.

#40   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/12/2012 - 11:21

Εχω χρησιμοποιήσει τους χάρτες αρκετές φορές! Η αλήθεια είναι οτι εξυπηρετούν. Ομως θα προτιμούσα το navigon. Οι χάρτες όπως και να το κάνουμε τρώνε data και αν δεν εχεις πρόσβαση δε παίζουν. Αρα το navigon δε συγκρίνεται.

#41   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/12/2012 - 11:26

Τι λε ρε stevo και συ καμάρι μου Μανούσο? Ευχαριστούμε Google ?? Ειστε σοβαροι ?

5 χρονια τωρα η Google δεν εδινε δεκάρα για το αν θα εχεις turn-by-turn στο iphone σου (ενω ηταν διαθεσιμο απο την αρχη στο Android) η για το αν η εμπειρια χρησης των χαρτων στο iOS ηταν σαφως υποδεεστερη αυτης στο Android. Kατα την προσφιλη τακτικη της ηθελε (και θέλει) να γ@μησει ΚΑΙ την αγορα των smartphone με τον χοντρό μονοπωλιακό ποπο της. Χρειαστηκε η Apple να βγαλει ενα half-baked προιον ( που για την ακαιρη πρωωθηση του ειναι πολύ πιθανο να ευθυνεται η Google μην ανανεώνοντας με επαρκως δικαιους όρους το license agreement), να ακουσει και να υποστει ολην την γκρίνια των media και διαφορων ασχετων για να αντιμετωπισει η Google με ισους ορους το iOS και το Android.

Και ορίστε τωρα ... Και turn-by-turn και καλύτερο απο το Android και τσαμπα και ολα ....
Και που ειναι ολοι αυτοι oi 'εξυπνοι΄ πανύβλακες που ελεγαν οτι η Google θα αφησει την Apple να βρασει στο ζουμι της, εκθετωντας την με τους χαρτες και οτι δεν θα βγαλει (και ακομη οτι θα χρεωνει αν βγαλει) χαρτες για το iOS ? Της αρέσει δεν της αρέσει, χρειάζεται τα data που μαζεύει απο τους χρήστες iOS οπως τα μωρά χρειάζονται το γάλα. Πρωτον, γιατι ειναι ενα πολυ μεγαλο κομματι της αγορας. Και δευτερο γιατι ειναι ενα κομματι της αγορας που ΞΟΔΕΥΕΙ. Και αυτο ικανοποιει αφάνταστα τους πελάτες της. Και μονο στην σκεψη οτι θα χασει αυτα τα data δειτε τι εκανε σήμερα ...

Ολα τα ευχαριστω φίλοι μου πάνε στην Apple . Που παλεύει να ισιωσει την κατάσταση μην αφήνωντας μονοπωλιακά χρήματα που κερδίζονται στην advertising αγορα (οπου η Google ειναι αδιαφισβητητο μοnοπωλιο), να χαλάσουν την υγειή και γεμάτη ανταγωνισμό αγορα των smartphone.

Ξυπνάτε ρε !!!



Πολύ σωστα. Αν και λιγο τραβηγμένο το 'σενάριο' εχει μεγαλη δοση αλήθειας.


Εμένα πάλι μου φαίνεστε των άκρων και οι δύο μεριές...

Οι μεν τρέξατε να ανάψετε κερί στην άγια Google λες και ανακάλυψε τον τροχό, οι δε να την αφορίσετε και να φτάσετε στο εκπληκτικό συμπέρασμα ότι αυτή φταίει ακόμα και για το φιάσκο των Google maps!!!

Αλλά το να μπλεχτώ σε αντιπαράθεση είτε με τους μεν είτε με τους δε μάλλον ανούσιο θα είναι.

Εμένα προσωπικά από την πρώτη μέρα μου έκανε εντύπωση όλος αυτός ο ντόρος με τους χάρτες. Όχι γιατί τους δοκίμασα και μου άρεσαν.

Το αντίθετο. Δεν είχα σκοπό να αναβαθμίσω σε iOS 6 για αρχή λόγω της έλλειψης του jb. Αλλά και να αναβάθμιζα η χρήση των χαρτών που έχω κάνει τα 4 χρόνια που έχω iPhone είναι λιγότερη από 1-2 ώρες στο σύνολο...

Και ήθελα να ήξερα όλοι εσείς που γκρινιάζετε για τους χάρτες, χρησιμοποιείτε ΤΟΣΟ πολύ πια αυτήν την εφαρμογή?
Σας είναι ΤΟΣΟ απαραίτητη?
Πριν το iOS 6 τους χρησιμοποιούσατε?
Και με το turn to turn τι κάνατε?

Ή μήπως απλά σας ενοχλεί γιατί δεν έχετε ακόμα jb να περάσετε το σπασμένο TOMTOM ή Navigon?

Προφανώς είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ φάουλ της Apple και πρώτος την κατηγορώ, αλλά στο κάθε σφάλμα να δίνουμε και το μέγεθος που του αρμόζει.
Όχι να κάνουμε σαν να ήρθε το τέλος του κόσμου...

Για να πάμε λίγο και στην Άγια Google...
Έβγαλε χάρτες.
Congrats.
Αλλά δεν έπαιξε και τέρμα δίκαια ως προς τον τελικό χρήστη...
Σαν default στους χάρτες της είναι ενεργοποιημένη η συλλογή & καταγραφή δεδομένων τοποθεσίας του χρήστη!!!

Γιατί?
Τι τα χρειάζεται?
(Καλύτερα να μη σκεφτούμε τι θα γινόταν σε περίπτωση που αυτό το είχε κάνει η Apple όπως παλιότερα...)

Όποιος θέλει να απαλλαγεί να η λύση:



Αντι να κανεις όλο αυτον τον κόπο, απλως ξετικαρεις το τετραγωνάκι που απο ντεφο σου εχει τικαρισμενο η google στο πρωτο ανοιγμα της εφαρμογής. (...για το αν δέχεσαι η google να χρησιμοποιήσει τις τοποθεσίες σου, και διαφορα αλλα data κτλ κτλ), και εχεις το ιδιο αποτέλεσμα. ;-)







υ.γ. ... την κατέβασα κα εγω εννοείται, αλλα μαλλον θα περιμένω 'λιγο' ακόμα μεχρι την διόρθωση της native εφαρμογης της Apple. Μεχρι τοτε, για ταξίδια GPS Navigon (για αυτοκίνητο), και για μικρες αποστασεις με τα ποδια, η εφαρμογη της Apple μου κανει μια χαρα! ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 13/12/2012 - 11:30

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#42   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/12/2012 - 11:54

δεν ειπα οτι αυτη φταίει για το φιασκο των Apple maps. Ειπα κατα λέξη οτι 'ισχυρίζομαι οτι μέρος του προβλήματος έιναι και η Google'. Και σίγουρα αποτελεί την αρχή της ιστορίας. Αν αντιμετώπιζε με τον ιδιο τρόπο τα maps σε ιOS και Android τίποτε απο αυτα δεν θα ειχε ξεκινήσει.


Και ξαναλέμε γιατί η Google να μην δώσει στο Android(δικό της λειτουργικό προφανώς) καλύτερους χάρτες; H Apple θα βάλει τους χάρτες της στο Play Store?
Επίσης το ότι στην Ελλάδα οι χάρτες δεν είναι διαδεδομένοι δε σημαίνει ότι δεν χρησιμοποιούνται κατά κόρον στο εξωτερικό, χρησιμοποιούνται και μάλιστα πολύ και κυρίως για μέσα μεταφοράς.
Πήγα ios 6.0 δυο ώρες και τέσταρα λίγο τους χάρτες (πριν καιρό αυτό) και είχε τρομερές αποκλίσεις στην περιοχή που είμαι. Έχω αγορασμένο navigon οπότε δεν μου χρειάζονται ιδιαίτερα γιατί δεν χρησιμοποιώ ΜΜΜ.

Το πρόβλημα των Apple maps είναι εκτός από τις τοποθεσίες που κάποιες απλά έχουν λανθασμένα data και το machine για τις εξομοιώσεις διαδρομών που χρησιμοποιεί το οποίο είναι απαράδεκτο σε πρώτη φάση.
Για να δούμε θα το βελτιώσει η Apple το App της που έχει τόσο πολυσυζητηθεί ή θα το πετάξει στον ίδιο κουβά με το Siri?

Αναρτημένη εικόνα


#43   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/12/2012 - 11:58

χαρτες apple ios6....στα 100 μετρα ....στριψτε δεξ..για!!!!τι λεξη ειναι αυτηηηηη;;;;;δεξγια;;;;;ρε ntnskrds μας δουλευεις;;;;;ελα πες τοοοο!!!!!!!!ηταν και ειναι τραγικοι οι χαρτες σε καποια θεματα!!!!!!ελααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!πες τοooooooooooooooooooooo


αγγλικα δεν εχει εσενα ε ..

#44   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/12/2012 - 12:04

εγω απλα γελαω....διοτι ειναι ηδη ξεκλικαρισμενη η συλλογη δεδομενων by default...και δευτερον ολοι το παιζουν οτι ολα εινα υποπτα υποκινουμενα και με δολο...α ρε γατακι nsxbass....εσυ που παραπλανεις τις μαζες εδω μεσα και εισαι κριτης των παντων και οφος γεροντας τι πρεπει να κανουμε για εσενα;;;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#45   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/12/2012 - 12:08

Και ξαναλέμε γιατί η Google να μην δώσει στο Android(δικό της λειτουργικό προφανώς) καλύτερους χάρτες; H Apple θα βάλει τους χάρτες της στο Play Store?
Επίσης το ότι στην Ελλάδα οι χάρτες δεν είναι διαδεδομένοι δε σημαίνει ότι δεν χρησιμοποιούνται κατά κόρον στο εξωτερικό, χρησιμοποιούνται και μάλιστα πολύ και κυρίως για μέσα μεταφοράς.
Πήγα ios 6.0 δυο ώρες και τέσταρα λίγο τους χάρτες (πριν καιρό αυτό) και είχε τρομερές αποκλίσεις στην περιοχή που είμαι. Έχω αγορασμένο navigon οπότε δεν μου χρειάζονται ιδιαίτερα γιατί δεν χρησιμοποιώ ΜΜΜ.

Το πρόβλημα των Apple maps είναι εκτός από τις τοποθεσίες που κάποιες απλά έχουν λανθασμένα data και το machine για τις εξομοιώσεις διαδρομών που χρησιμοποιεί το οποίο είναι απαράδεκτο σε πρώτη φάση.
Για να δούμε θα το βελτιώσει η Apple το App της που έχει τόσο πολυσυζητηθεί ή θα το πετάξει στον ίδιο κουβά με το Siri?


Και ξανααπαντάω : Η ερώτηση σου δεν πάίζει. Σημερα μόλις η Google εβγαλε καλύτερους χάρτες στο iOS απο οτι στο Android.. Τι δεν καταλαβαίνεις ? Ασ αποφασίσει μόνος του ο καθένας γιατι το έκανε. Αλλα το έκανε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες