Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Κόλλησε το iPhone στο jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gijohn

gijohn

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2009 - 18:00

Κατά τη διάρκεια του jailbreak εμφανίστηκε στην οθόνη του i-phone μια εικόνα με την άσπρη υποδοχή usb και ένα βελάκι προς το σήμα του itunes και η συσκευή δεν ανοίγει ούτε κλείνει, ούτε τη "βλέπει" ο υπολογιστής..Βοήθεια τι να κάνω??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 28/11/2009 - 19:37

dfu mode και restore ...

#3   Cost

Cost

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2009 - 09:37

Κατά τη διάρκεια του jailbreak εμφανίστηκε στην οθόνη του i-phone μια εικόνα με την άσπρη υποδοχή usb και ένα βελάκι προς το σήμα του itunes και η συσκευή δεν ανοίγει ούτε κλείνει, ούτε τη "βλέπει" ο υπολογιστής..Βοήθεια τι να κάνω??


Αυτο λογικα εγινε γτ εχεισ 3GS οπως κι εγω.. Αφου δηλδ κανεις το jb ,μετα αμα κανεις ενα restart το κινητο θα σου πεταει αυτο το που λες. Τωρα πρεπει να τρεξεις το blackra1n να ανοιξη το κινητο και μεσα απο iTunes κανε Restore , επαναφερει το κινητο στην αρχικη του κατασταση

#4   coOb

coOb

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 17/12/2009 - 00:02

Εγω παιδια ξανα τρεχω το blackra1n και ειμαι αρχοντας μετα απο καθε Reboot

#5   antonisvolos

antonisvolos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/12/2009 - 17:03

σος...εκανα το blackrain χωρις ν εχω κανει restore ...και το itunes μ κατεβασε αρχειο για ν κανει μονο του restore ομωσ αφοτου τ κατεβασε πεταξε error και δεν εγινε...το κινητο εχει πεταξει την εικόνα του itunes με το usb προς αυτο και δεν το "βλεπει" το pc.to blackrain μ αναφερει waiting for device τι κανω?

Τελευταία επεξεργασία από: antonisvolos, 17/12/2009 - 17:07


#6   w0undy

w0undy

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2010 - 17:49

σος...εκανα το blackrain χωρις ν εχω κανει restore ...και το itunes μ κατεβασε αρχειο για ν κανει μονο του restore ομωσ αφοτου τ κατεβασε πεταξε error και δεν εγινε...το κινητο εχει πεταξει την εικόνα του itunes με το usb προς αυτο και δεν το "βλεπει" το pc.to blackrain μ αναφερει waiting for device τι κανω?


Exw akribws to idio prob. Bale to iphone se dfu mode enw einai syndedemeno me to pc ( http://www.iclarifie...x.php?enid=1034 ) kai to itunes tha se kathodhghsei gia to restore apo ekei.
Pantws prospathisa 2-3 fores akoma na kanw to blackra1n alla tzifos :(
An kapoios mporei na boithisei...

Τελευταία επεξεργασία από: w0undy, 04/01/2010 - 17:50


#7   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2010 - 19:46

Exw akribws to idio prob. Bale to iphone se dfu mode enw einai syndedemeno me to pc ( http://www.iclarifie...x.php?enid=1034 ) kai to itunes tha se kathodhghsei gia to restore apo ekei.
Pantws prospathisa 2-3 fores akoma na kanw to blackra1n alla tzifos :(
An kapoios mporei na boithisei...

καταρχην φιλε μου γραψε ελληνικα.. για να καταλαβαινουμε τι λες..
τωρα τι εννοεις απετυχες ; σε πιο σταδιο απετυχες εαν κανεις ενα seatch στο forum θα δεις πολλες απαντησεις στο προβλημα σου.. εαν μετα συνεχιζεις να μην τα καταφερνεις θα σε βοηθησουμε αναλυτικα..

#8   w0undy

w0undy

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2010 - 20:06

καταρχην φιλε μου γραψε ελληνικα.. για να καταλαβαινουμε τι λες..
τωρα τι εννοεις απετυχες ; σε πιο σταδιο απετυχες εαν κανεις ενα seatch στο forum θα δεις πολλες απαντησεις στο προβλημα σου.. εαν μετα συνεχιζεις να μην τα καταφερνεις θα σε βοηθησουμε αναλυτικα..


Oops, sorry για τα greeklish. Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα που περιγράφεται στο OP του thread. Μόλις πατάω "make it ra1n" το πρόγραμμα εντοπίζει τη συσκευή και προσπαθεί να τη βάλει σε recovery mode και μένει εκεί δείχνοντάς μου στη συσκευή την εικόνα Αναρτημένη εικόνα.
Στη συνέχεια δεν γίνεται τπτ και ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει καν τη συσκευή και η μόνη οδός είναι DFU και restore.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια και καλή χρόνια (που παρέλειψα).

#9   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2010 - 20:16

Oops, sorry για τα greeklish. Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα που περιγράφεται στο OP του thread. Μόλις πατάω "make it ra1n" το πρόγραμμα εντοπίζει τη συσκευή και προσπαθεί να τη βάλει σε recovery mode και μένει εκεί δείχνοντάς μου στη συσκευή την εικόνα Αναρτημένη εικόνα.
Στη συνέχεια δεν γίνεται τπτ και ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει καν τη συσκευή και η μόνη οδός είναι DFU και restore.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια και καλή χρόνια (που παρέλειψα).

τι συσκευη εχεις εννοω ειναι αγορασμενη απο ελλαδα και πια ; 2g, 3g, 3gs ...
ακολουθεις σωστα τα βηματα;..
1) συνδεση με το itunes - restore - κλεινουμε το itunes για να μην μας μπερδευει - blackra1n rc3 απο www.blackra1n.com - maikitrain - ανοιγμα την μαυρη σταγονα απο iphone - εγκατασταση cydia - sync με itunes.

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 04/01/2010 - 20:17


#10   w0undy

w0undy

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2010 - 20:22

τι συσκευη εχεις εννοω ειναι αγορασμενη απο ελλαδα και πια ; 2g, 3g, 3gs ...
ακολουθεις σωστα τα βηματα;..
1) συνδεση με το itunes - restore - κλεινουμε το itunes για να μην μας μπερδευει - blackra1n rc3 απο www.blackra1n.com - maikitrain - ανοιγμα την μαυρη σταγονα απο iphone - εγκατασταση cydia - sync με itunes.


3gs έχω και ακολουθώ τα βήματα σωστά (χωρίς να φτάνω βέβαια ποτέ να ανοίξω το προγραμμα απο το iphone)

#11   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2010 - 20:38

3gs έχω και ακολουθώ τα βήματα σωστά (χωρίς να φτάνω βέβαια ποτέ να ανοίξω το προγραμμα απο το iphone)

μου φαινεται παραξενο.. τι να σου πω.. τη εκδοση λειτουργικου εχεις ; ειναι απο ελλαδα;
το καλωδιο usb το εχεις στις πισω θυρες του pc;
και τι λειτουργικο εχεις στο pc..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 04/01/2010 - 20:40


#12   w0undy

w0undy

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2010 - 21:03

μου φαινεται παραξενο.. τι να σου πω.. τη εκδοση λειτουργικου εχεις ; ειναι απο ελλαδα;
το καλωδιο usb το εχεις στις πισω θυρες του pc;
και τι λειτουργικο εχεις στο pc..


3.1.2 (7D11), μοντέλο MC131GR (οπότε απο ελλάδα υποθέτω..), στις πίσω θύρες, xp (το έχει δοκιμάσει κανείς απο win7?)

#13   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2010 - 21:43

μου ηρθε εμπνευση... εχεις δοκιμασει να τρεξεις το blackra1n ξανα, την ωρα που σου κολαει και σου βγαζει το καλωδιο; καπου το διαβασα.. εαν διαβασα σωστα..

#14   w0undy

w0undy

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2010 - 00:03

μου ηρθε εμπνευση... εχεις δοκιμασει να τρεξεις το blackra1n ξανα, την ωρα που σου κολαει και σου βγαζει το καλωδιο; καπου το διαβασα.. εαν διαβασα σωστα..


Δοκίμασα να ξανατρέξω το blackra1n και δεν αναγνώριζε το iphone. Δοκίμασα να το βάλω μόνος μου σε recovery mode, ούτε αυτό δούλεψε :/

#15   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2010 - 00:10

Δοκίμασα να ξανατρέξω το blackra1n και δεν αναγνώριζε το iphone. Δοκίμασα να το βάλω μόνος μου σε recovery mode, ούτε αυτό δούλεψε :/

εαν το βαλεις σε dfu mode ( δηλαδη η οθονη να ειναι μαυρη ) κανεις restore και μετα τρεξεις το blackrain.. δεν γινεται τιποτα;
το μονο που σου μενει ειναι να δοκιμασεις σε αλλο pc.. δεν μενει κατι αλλο ή ( στειλτο με courier στη Λαμια να το δω.. :lol:)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)