Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

ΔΩΡΕΑΝ ολες οι εφαρμογές σχεδόν για πάντα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
546 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mikeare

mikeare

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2012 - 19:27

Ανοίγω αυτό το θέμα για να μοιραστώ μαζί σας μια δική μου εμπειρία των τελευταίων 2 μηνών....
Οπώς θα δείτε και στην φώτο που έβαλα μεσα σε 2 μήνες κατάφερα να έχω στον λογαριασμό μου στο Appstore ( USA ) $102 μέχρι τώρα , συν ακόμα μερικά δολλάρια στο paypal μου ( γύρω στα $70 ) συν κάποια αλλα apps που ήθελαν πληρωμή . Φυσικά όλα αυτά εντελώς ΔΩΡΕΑΝ.
Ο τρόπος που ανακάλυψα είναι 100% νόμιμος και δεν χρειάζεται jailbreak. Αυτό το τρόπο χρησιμοποιουν εδω και χρόνια στην Αμερικη και σε άλλες πολλές χώρες.
Αυτο που χρειαζόμαστε ειναι ( κατα την δική μου αποψη - αφου τα εχω δοκιμάσει ολα ) 2 εφαρμογές τις οποίες τις κάνουμε εγκατάσταση μέσω του safari .
1 . http://m.freemyapps..../email/1c4a6219 ( FreeMyApps)
2. http://featurepoints.com/r/QY5R9U ( FeaturePoints)

Και τα 2 σου ζητούν απλά να κάνεις ενά πράγμα....να κατεβάζεις εφαρμογές που σου δίνουν....για λίγα λεπτά ( κάποτε και δευτερόλεπτα ) και ως ανταμοιβή σου δίνουν πόντους. Τι κανεις με αυτους τους ποντους ομως ?

Το FreeMyApps σου δίνει την επιλογή να εξαργυρώσεις αυτους τους ποντους μόνο σε Amazon gift cards ή σε Itunes gift cards ( AppStore). Κάθε share που κάνεις στο link σου....όπως εγω πιο πάνω σου δίνει απλά 200 ποντους σε κάθε ένα που κάνει εγκατάσταση και κατεβάσει μια εφαρμογή . Το FreeMyApps είναι τώρα διαθέσιμο και σε android συσκεύες.

Το FeaturePoints όμως δεν σου δίνει απλά τις επιλογές να εξαργυρώσεις τους ποντους σε Amazon και Appstore.....αλλα σου δίνει και την επιλογή να τους εξαργυρώσεις και σε δολλάρια στο Paypal account σου καθώς και κάποιες εφαρμογές που θέλουν πληρωμή , να της κατεβάσεις δωρεαν. Κάθε share που κάνεις στο link σου δεν σου δίνει ποντους....ΑΛΛΑ....για κάθε εφαρμογή που κατεβάζει κάποιος (που τον έχεις κάνει add μεσω του link σου ) σου δίνει τους μισούς ποντους που δίνει η συγκεκριμενη εφαρμογη σε εκεινον. Παράδειγμα....όπως βλέπετε στην 2η φωτο εγω έχω 6 φίλους ως τωρα...αν και οι έξι κατεβάσουν μια εφαρμογή που αξίζει 90 ποντους εγω αμέσως θα πάρω 270 ποντους ( 6 x 45 )

To trick όμως της όλης υπόθεσης ξεκινάει εδώ :).....
Δυστυχώς για τις δικές μας χώρες ( Ελλάδα και Κύπρο ) οι εφαρμογές που δίνουν είναι περιορισμένες....
Αν ανοίξεις ένα VPN server να σε δείχνει ότι έισαι Αμερική τότε οι εφαρμογές που σου δίνουν για να δοκιμάσεις ειναι τετραπλάσιες και πενταπλάσιες με αποτέλεσμα όπως βλέτετε στην 1η φωτο για μενα.
Ένα δωρεαν προγραμα που σου δίνει VPN server σε Αμερική και Αγγλία είναι το SecurityKiss.com

Eύχομαι να βοήθησα αρκετούς με αυτο το θέμα που άνοιξα.....Δεν ζητώ φυσικά να πατήσετε στο link το δικό μου ...αλλά αν το κανέτε σας ευχαριστω προκαταβολικά ... :)
Kαλό κατέβασμα παιδιά......!!!!!!

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/12/2012 - 19:46

Ωραιο το ολο θεμα. Να σε ρωτησω.Δηλαδη αν ανοιξεις VPN server δειχνει οτι κατεβαζεις "εικονικα" απο Αμερικη αλλα οι εφαρμογες μπαινουν στο ελληνικο app store?

#3   mikeare

mikeare

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2012 - 19:49

αν οι εφαρμογές είναι διαθέσιμες στο ελληνικό ΑppStore τότε ναι...αλλιώς θα σου ζητήσει Αμερικανικο ....

#4   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/12/2012 - 19:51

γιατι ολο αυτο μου κανει spam... :rolleyes:

#5   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/12/2012 - 19:51

Θα το δοκιμασω γιατι αν ειναι ετσι αξιζει!

#6   mikeare

mikeare

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2012 - 19:55

γιατι ολο αυτο μου κανει spam... :rolleyes:


φίλε μου κανενα απολύτως spam...εγω το δοκιμάζω εδω και 2 μηνες....

Θα το δοκιμασω γιατι αν ειναι ετσι αξιζει!


δοκίμασε το και αν είναι ετσι όπως τα λέω φίλε τότε επιβεβεωσέ το και στον φιλο πιο πάνω να του φύγουν οι υποψίες περι spam :) :)

#7   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/12/2012 - 20:00

Δεν το βλεπω για spam...οταν το τσεκαρω θα σας πω.Αλλα μπηκα στο σιτε που εδωσες πιο πανω και διαβασα την διαδικασια,μια χαρα φαινεται...

#8   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2012 - 20:23

αυτο με το vpn server πως δουλευει?

#9   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 23/12/2012 - 20:27

αν οι εφαρμογές είναι διαθέσιμες στο ελληνικό ΑppStore τότε ναι...αλλιώς θα σου ζητήσει Αμερικανικο ....

για εμάς που έχουμε Αμερικάνικο λογαριασμό θα χρειαστούμε VPN ? δηλαδή αν συνδεθώ με VPN θα βλέπω στην αρχική σελίδα περισσότερα Sponsor Apps ?

#10   mikeare

mikeare

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2012 - 20:31

Κάνεις add ένα VPN server και με το που ενεργοποιάς οτάν ανοίγεις μια εφαρμογή αυτη βλέπει οτι η τοποθεσία σου ειναι στην χώρα που έχεις το vpn

για εμάς που έχουμε Αμερικάνικο λογαριασμό θα χρειαστούμε VPN ? δηλαδή αν συνδεθώ με VPN θα βλέπω στην αρχική σελίδα περισσότερα Sponsor Apps ?


ναι φίλε.... αλλο ο αμερικανικος λογαριασμος και αλλο το vpn . Το vpn οτάν ανοίγεις μια εφαρμογή αυτη βλέπει οτι η τοποθεσία σου ειναι στην χώρα που έχεις το vpn
Π.χ αν έχεις vpn Αγγλίας και πας να κατεβάσεις μια εφαρμογη που δεν υπάρχει στο Αμερικανικο τοτε θα σου βγαλει μηνυμα οτι δεν μπορεις να την κατεβασεις.

#11   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 23/12/2012 - 20:35

Κάνεις add ένα VPN server και με το που ενεργοποιάς οτάν ανοίγεις μια εφαρμογή αυτη βλέπει οτι η τοποθεσία σου ειναι στην χώρα που έχεις το vpn



ναι φίλε.... αλλο ο αμερικανικος λογαριασμος και αλλο το vpn . Το vpn οτάν ανοίγεις μια εφαρμογή αυτη βλέπει οτι η τοποθεσία σου ειναι στην χώρα που έχεις το vpn
Π.χ αν έχεις vpn Αγγλίας και πας να κατεβάσεις μια εφαρμογη που δεν υπάρχει στο Αμερικανικο τοτε θα σου βγαλει μηνυμα οτι δεν μπορεις να την κατεβασεις.

Δηλαδή στην αρχική σελίδα παίζει να μην βλέπω apps ενώ με VPN θα τα βλέπω κανονικά ??

#12   mikeare

mikeare

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2012 - 20:36

Ακριβως αυτο. Κάθε χώρα έχει τα δικά της apps

#13   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2012 - 20:37

κατσε ρε συ το vpn το βαζω στο pc ετσι? ενω τα αλλα απο το Iphone
ή βλακειες λεω?
πες λιγο αναλυτικα

#14   mikeare

mikeare

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2012 - 20:42

οχι το vpn το βαζεις στην συσκευη που χρησιμοποιας.....
settings - general - network - vpn

#15   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/12/2012 - 20:42

φίλε μου κανενα απολύτως spam...εγω το δοκιμάζω εδω και 2 μηνες....



δοκίμασε το και αν είναι ετσι όπως τα λέω φίλε τότε επιβεβεωσέ το και στον φιλο πιο πάνω να του φύγουν οι υποψίες περι spam :) :)


δεν ξερω απλα στο ινσταγκραμ σε καθε φωτο που βαζω πεταγετε κ καποιος κ κανει ποστ αυτη τη διαδικασια...μου κανει πολυ εντυπωση, κατι κρυβεταιαπο πισω, κ δεν ειμαι καθολου σιγουρος κ ουτε θελω να κανω accept την εφαρμογη που μου λεει να κανω authorize to site...;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες