Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 12 ψήφοι

iPhone 4s VS Samsung Galaxy SIII


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
807 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#796   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2013 - 20:53

Ήδη ψαχνω τι μπορεί να κάνει το S3 με root σε περίπτωση που το jb εξαφανιστεί απο το μήλο...
Προς το παρόν μηλαράκι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#797   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/01/2013 - 21:08

Ήδη ψαχνω τι μπορεί να κάνει το S3 με root σε περίπτωση που το jb εξαφανιστεί απο το μήλο...
Προς το παρόν μηλαράκι...


Φίλε με root απλά μπορείς να αλλάζεις τηλέφωνο κάθε μέρα ανάλογα με την rom.... Αυτά που έχεις στο μυαλό σου όταν λες για jb στο S3 τα κάνεις την πρώτη ώρα.... Το S3 δεν θέλει root εάν το κάνεις κάνεις αλλά πράγματα

#798   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2013 - 21:11

Φίλε με root απλά μπορείς να αλλάζεις τηλέφωνο κάθε μέρα ανάλογα με την rom.... Αυτά που έχεις στο μυαλό σου όταν λες για jb στο S3 τα κάνεις την πρώτη ώρα.... Το S3 δεν θέλει root εάν το κάνεις κάνεις αλλά πράγματα


Συμφωνώ απλα το να το κάνω root είναι μονόδρομος όσο αναφορά την ταχύτητα...
Έχω δοκιμάσει κάποιες φορές το stock λογισμικό και σε κάποιους τομείς δεν με ικανοποιούσε πάντα σε σχέση με το 5αρι...
Όλα τα παραπάνω βέβαια πολύ πρόχειρα και χωρίς να έχω χρόνο(εκθεσιακά μοντέλα)...

Όπως και να έχει το ψάχνω να ξέρω γενικά!

#799   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 02/01/2013 - 22:22

Συμφωνώ απλα το να το κάνω root είναι μονόδρομος όσο αναφορά την ταχύτητα...
Έχω δοκιμάσει κάποιες φορές το stock λογισμικό και σε κάποιους τομείς δεν με ικανοποιούσε πάντα σε σχέση με το 5αρι...
Όλα τα παραπάνω βέβαια πολύ πρόχειρα και χωρίς να έχω χρόνο(εκθεσιακά μοντέλα)...

Όπως και να έχει το ψάχνω να ξέρω γενικά!


Σε ποιους τομεις δεν σε ικανοποιησε το stock λογισμικο??? Εγω χτες επιασα στα χερια μου ενα τελειως μαμα s3 (γιατι το δικο μου εχει ξεφυγει απο τα μανισια προτυπα) και πετουσε ρε φιλε... με mobile data κι ανοιγε σελιδες στο φτερο... και ουτε lagαρισματα ειδα που αναφερουν μερικοι

Παιδια μην στελνετε αποτελεσματα απο benchmark, σας παταω ολους.... :P:P:p

#800   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/01/2013 - 22:43

Σε ποιους τομεις δεν σε ικανοποιησε το stock λογισμικο :huh: Εγω χτες επιασα στα χερια μου ενα τελειως μαμα s3 (γιατι το δικο μου εχει ξεφυγει απο τα μανισια προτυπα) και πετουσε ρε φιλε... με mobile data κι ανοιγε σελιδες στο φτερο... και ουτε lagαρισματα ειδα που αναφερουν μερικοι

Παιδια μην στελνετε αποτελεσματα απο benchmark, σας παταω ολους.... :P :P:P


ποια ρομ εχεις στο δικο σου στεφανε? με πολλα widget (ανω των 20) κ αν ανοιξεις ενα navigation προγραμμα, απλα θα κανει reload οταν πατησεις το home button κ για λιγο θα λαγκαρει.

#801   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2013 - 22:51

Στέφανε πιο πολύ se browsing με απογοήτευσε στο άνοιγμα σελίδων...που μέχρι να φορτώσει η σελίδα είχε άσπρη σελίδα όπως επίσης και στο pinch out lagαρε :/
Κατα τα άλλα το ui συνηθίζεται όπως επίσης και το μέγεθος...

Επιφυλάσσομαι για το browsing μιας και μπορεί να μην είχε καλή ταχύτητα την συγκεκριμένη στιγμή(άσχετα που το 5αρι φόρτωνε άμεσα :/ ) καθώς επίσης και για το root μέχρι να το δοκιμάσω να δω διαφορές έστω και πρόχειρα(αν μπορέσω δλδ) σε σχέση με το stock!

#802   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 02/01/2013 - 23:29

ποια ρομ εχεις στο δικο σου στεφανε? με πολλα widget (ανω των 20) κ αν ανοιξεις ενα navigation προγραμμα, απλα θα κανει reload οταν πατησεις το home button κ για λιγο θα λαγκαρει.


Την ultima rom 7.2 φοραω τωρα.... αυτο το κανει γιατι αν ανοιξεις navigation τρωει πολλη μνημη και αρχιζει να τερματιζει εφαρμογες, αναλογα με το ποσοστο μνημης που καταναλωνουν... αρα σου σβηνει την touchwiz ή τον launcher που εχεις..... τα android λειτουργουν διαφορετικα απο το ios στην διαχειριση μνημης... σε ηρεμη κατασταση μπορει να εχεις 200mb ελευθερα, με navigation και ιντερνετ στο multitasking ταυτοχρονα μπορει να δεις και 400mb ελευθερα γιατι κλεινει εφαρμογες οταν ζοριζεται
Α, και μην χρησιμοποιειτε task killer και διαφορες τετοιες βλακειες, δεν τα χρειαζεται αυτα το s3

#803   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 02/01/2013 - 23:32

Επειδη δεν κατάλαβα.
Με 400mb ελεύθερα λαγκαρει;

#804   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 02/01/2013 - 23:35

Στέφανε πιο πολύ se browsing με απογοήτευσε στο άνοιγμα σελίδων...που μέχρι να φορτώσει η σελίδα είχε άσπρη σελίδα όπως επίσης και στο pinch out lagαρε :/
Κατα τα άλλα το ui συνηθίζεται όπως επίσης και το μέγεθος...

Επιφυλάσσομαι για το browsing μιας και μπορεί να μην είχε καλή ταχύτητα την συγκεκριμένη στιγμή(άσχετα που το 5αρι φόρτωνε άμεσα :/ ) καθώς επίσης και για το root μέχρι να το δοκιμάσω να δω διαφορές έστω και πρόχειρα(αν μπορέ
σω δλδ) σε σχέση με το stock!

αν τα συνδεσεις στο ιδιο δικτυο wifi, τοτε θα μπορεσεις να βγαλεις αξιοπιστα συμπερασματα.... με mobile data δυσκολα...

Επειδη δεν κατάλαβα.
Με 400mb ελεύθερα λαγκαρει;

Σου εβγαλε loading οταν πατησες το κεντρικο κουμπι για να βγεις απο το navigation γιατι σου εσβησε την εφαρμογη του μανισιου launcher 'η οποιουδηποτε launcher φορας πανω.... ετσι λειτουργει το android, οταν δουλευεις μια εφαρμογη ζορικη, σου σβηνει τις αλλες στο background

#805   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 02/01/2013 - 23:39

Σου εβγαλε loading οταν πατησες το κεντρικο κουμπι για να βγεις απο το navigation γιατι σου εσβησε την εφαρμογη του μανισιου launcher 'η οποιουδηποτε launcher φορας πανω.... ετσι λειτουργει το android, οταν δουλευεις μια εφαρμογη ζορικη, σου σβηνει τις αλλες στο background


Προφανώς και δεν απάντησες σε εμένα.
Αυτο το κατάλαβα. Εγω δεν έχω το S3 και ρωτάω αν με 400mb ελεύθερη μνήμη λαγκαρει.

#806   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 02/01/2013 - 23:51

Προφανώς και δεν απάντησες σε εμένα.
Αυτο το κατάλαβα. Εγω δεν έχω το S3 και ρωτάω αν με 400mb ελεύθερη μνήμη λαγκαρει.

Εγω προσωπικα δεν ειχα θεμα με lagαρισματα πουθενα.... καποιοι χρηστες ειχανε αναφερει lagρισματα και icons redraw, μου εχει συμβει αυτο με τα εικονιδια οταν επαιζα με τα ρευματα κ το ζορισα, κ μου lagαρε οταν περασα rom πανω σε αλλη χωρις να κανω full wipe για να καθαρισει απο σκουπιδια μεσα το συστημα.... παντως χτες που επαιζα με ενα μαμα, δεν ειδα να εχει τετοια θεματα φιλαρακι

#807   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 03/01/2013 - 00:02

Εγω προσωπικα δεν ειχα θεμα με lagαρισματα πουθενα.... καποιοι χρηστες ειχανε αναφερει lagρισματα και icons redraw, μου εχει συμβει αυτο με τα εικονιδια οταν επαιζα με τα ρευματα κ το ζορισα, κ μου lagαρε οταν περασα rom πανω σε αλλη χωρις να κανω full wipe για να καθαρισει απο σκουπιδια μεσα το συστημα.... παντως χτες που επαιζα με ενα μαμα, δεν ειδα να εχει τετοια θεματα φιλαρακι


Ευχαριστώ πολυ

#808   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 03/01/2013 - 00:09

Ευχαριστώ πολυ

Στειλε 30 ευρω στον τραπεζικο λογαριασμο μου... :P:P




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες