Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ringtone οποιασδήποτε διάρκειας, χωρίς jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/12/2012 - 22:38

Καλησπέρα,
Μέρες που είναι αποφάσισα να κάνω την πράξη την καλή και να δείξω πώς να μπει ringtone με διάρκεια πάνω από 40 δευτερόλεπτα, χωρίς να απαιτείται jb, σε όποια έκδοση iOS κι αν είστε.
Η διαδικασία είναι πολύ απλή.
1) Δημιουργείτε ένα ringtone (προσωπικά με app το κάνω) με διάρκεια ως 30 δευτερολέπτων, το μεταφέρετε στο iTunes και κάνετε sync. Δεν είναι απαραίτητο να είναι κάτι που θέλετε, μπορεί να έχει διάρκεια από 1 ως 30 δευτερόλεπτα, πρέπει όμως να γίνει sync στο τηλέφωνο και να εμφανίζεται ως ήχος κλήσης.
2) Κάνετε το .m4r ringtone που θέλετε, με όποια διάρκεια θέλετε. Προσωπικά το κάνω με Audacity, το περνώ στο iTunes, δεξί κλικ και create AAC version, drag and drop στην τοποθεσία που θέλω και rename σε .m4r.
3) Με συνδεδεμένο το iPhone, κατεβάζετε το παρόν και το ανοίγετε http://www.bigasoft....gtone-maker.exe και πατώντας remind me later, επιλέγετε Preferences και Manage Ringtones. Στο σημείο αυτό θα σας βγάλει τα ringtones στο τηλέφωνο. Επιλέγετε αυτό που κάνατε, πατάτε Replace, βρίσκετε το αρχείο με τη μεγαλύτερη διάρκεια και πατάτε πάνω του. Όταν το replace γίνει, κάνετε ένα sync και είστε έτοιμοι.

Το έχω δοκιμάσει και δουλεύει. Ό,τι απορίες μου λέτε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   apostatis9

apostatis9

    iPH Member

  • 302 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2013 - 00:54

αψογος!!!!!!!!!!!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες