Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποσο θα επηρεασει η ελλειψη του jailbreak στο μελλον του iphone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
111 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Ποσο θα επηρεασει η ελλειψη του jailbreak στο μελλον του iphone?

Πιστευετε πως αν σταματησει το jailbreak απ την ios 6 και μετα, οι πωλησεις του iphone θα παραμεινουν ιδιες ή θα παρουν την κατιουσα και οι ios χρηστες θα στραφουν προς το "ανοικτο" android?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:42

Δεν πρόκειται να πέσει το iPhone τόσο πολυ που να το επηρεάσει κιόλας.
Εμένα προσωπικά με νοιάζει το jb αλλα δεν θα άλλαζε γιαυτο τον λόγο.

Ας ελπίσουμε όμως σε αλλαγές στις επόμενες γενιές iPhone.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 897 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:48

Οι πωλήσεις δεν φαντάζομαι να επηρεαστούν.
Εγώ πάντως θα ήθελα το jb,
Για το λόγο αυτό δεν πουλάω το 4ρι μου :)

#18   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:50

Σιγα μην σταματησουν να βγαζουν οι hackers tools για jailbreak.Δεν τους συμφερει οταν αυτο τους αποδιδει πολλα λεφτα.Ποιο δυσκολο καθε φορα ναι,αλλα να εξαφανιστει ποτε.

#19   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:50

Εμενα παντως μου τη δινει που για να ανοιξω wifi 3g bt κτλ πρεπει να κανω 15 μανουβρες !!
Θελω το sbsettings μου κ πολλα αλλα.
Αντε χακερακια μου καντε δουλεια :)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#20   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:58

Σιγα μην σταματησουν να βγαζουν οι hackers tools για jailbreak.Δεν τους συμφερει οταν αυτο τους αποδιδει πολλα λεφτα.Ποιο δυσκολο καθε φορα ναι,αλλα να εξαφανιστει ποτε.

Προσεξε, γινεται συνεχως πιο δύσκολο χωρίς ομως να αποφέρει περισσότερα. Εχουν φτάσει το peak τους. Οπως λεει και ο Vasilis στο δευτερο Post, αυτοι που ενδιαφέροντα ηταν πάντα γυρω στο 8-10% και μειώνονται.
Αυτο δεν ειναι καλή συνταγη για μια επιχείρηση ..

#21   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2012 - 21:02

Προσεξε, γινεται συνεχως πιο δύσκολο χωρίς ομως να αποφέρει περισσότερα. Εχουν φτάσει το peak τους. Οπως λεει και ο Vasilis στο δευτερο Post, αυτοι που ενδιαφέροντα ηταν πάντα γυρω στο 8-10% και μειώνονται.
Αυτο δεν ειναι καλή συνταγη για μια επιχείρηση ..

Ναι σιγουρα,εχει ουτως η αλλως γινει αντιληπτο ποσο δυσκολο εχει γινει απο την κυκλοφορια του 4s(το ποσο καιρο κανανε να βγαλουνε τα tools).Τεσπα ο καιρος θα δειξει....

#22   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/12/2012 - 21:04

Προσεξε, γινεται συνεχως πιο δύσκολο χωρίς ομως να αποφέρει περισσότερα. Εχουν φτάσει το peak τους. Οπως λεει και ο Vasilis στο δευτερο Post, αυτοι που ενδιαφέροντα ηταν πάντα γυρω στο 8-10% και μειώνονται.
Αυτο δεν ειναι καλή συνταγη για μια επιχείρηση ..


ειναι ομως αμεσο χρημα
οταν βλεπεις 10.000 ή 50.000 downloads Χ 1$ δεν ειναι καθολου ασχημα για εναν dev να θελει να συνεχισει

#23   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 29/12/2012 - 21:04

Ναι σιγουρα,εχει ουτως η αλλως γινει αντιληπτο ποσο δυσκολο εχει γινει απο την κυκλοφορια του 4s(το ποσο καιρο κανανε να βγαλουνε τα tools).Τεσπα ο καιρος θα δειξει....


Και επιπλέον, μπορεί η Apple να είχε κάποια εμμεσα (η πιο αμεσα) οφέλη στην αρχη του iOS και να εκανε τα στραβά μάτια (οσο τα έκανε). Δεν νομίζω οτι ισχύει πια αυτό ..

#24   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/12/2012 - 21:10

iPhone χωρις jb δεν εχει νοημα...διοτι ειναι η ολη φαση...να βρεις το tool να το κανεις jailbreak να ψαξεις για repos να βρεις tweaks να ασχοληθεις...να κανεις τα δικα σου κοινως...υπαρχουν φοβερα κ ταυτοχρονα απλα πραγματα οπως...αναφορα μηνυματων...και το φοβερο κ τρομερο zephyr...τι να λεμε τωρα...unlockize...swipeback...απειρα πραγματα...
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#25   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 29/12/2012 - 21:13

iPhone χωρις jb δεν εχει νοημα...διοτι ειναι η ολη φαση...να βρεις το tool να το κανεις jailbreak να ψαξεις για repos να βρεις tweaks να ασχοληθεις...να κανεις τα δικα σου κοινως...υπαρχουν φοβερα κ ταυτοχρονα απλα πραγματα οπως...αναφορα μηνυματων...και το φοβερο κ τρομερο zephyr...τι να λεμε τωρα...unlockize...swipeback...απειρα πραγματα...


Σου θυμιζω οτι 90%+ των χρηστων iphone βρισκουν νοημα στι συσκευες του χωρις JB ...

#26   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/12/2012 - 21:21

ξερουμε οτι μονο το 10% κανει jb οκ...

μηπως ομως πρεπει να ξερουμε και ποσοι απο τους χρηστες γνωριζουν τι ειναι jb??

οταν ειχα αναφερει στο twitter το ''jb'' οι περισσοτεροι καταλαβαν justin bieber....

#27   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 29/12/2012 - 21:26

Όταν η apple καταλάβει ότι το ποσοστό των jb χρηστών είναι υπολογίσιμο, τότε θα το κάνει αυτή. Λέτε να μην έχει τους developers ή την οικονομική δυνατότητα να τους αγοράσει?
Απλά το ποσοστό είναι απειροελάχιστο, οπότε δεν αξίζει να ασχολείται..
Άλλωστε δείχνει να έχει τέτοιο positioning στην αγορά που δεν το θέλει το jb. Δεν θέλει τις συσκευές της jb.
Αυτή λοιπόν η κατηγορία των χρηστών σιγά σιγά θα φθίνει, ώσπου να οδηγηθεί σε άλλο os, το οποίο θα παρέχει τη δυνατότητα της "μοντίφας"

#28   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 29/12/2012 - 21:33

ειμαι jailbreak free εδω και δυο βδομαδες.Εως τωρα δεν νιωθω αυτο το "κενο" που ενιωθα πριν καποιο καιρο οταν δεν ειχα jailbreak λογο update..το μονο που μου λειπει ειναι ενα tweak για το πληκτρολογιο το οποιο εσερνα το δαχτυλο και μπορουσα να προσθεσω να διαγραψω γραμματα και λεξεις..τωρα εχω μεινει με το long touch που εμφανιζε τον φακο ωπου ειναι λιγο ενοχλητικο..κατα τ'αλλα ειμαι οκ!!

#29   vale126

vale126

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/12/2012 - 21:33

Σου θυμιζω οτι 90%+ των χρηστων iphone βρισκουν νοημα στι συσκευες του χωρις JB ...

Ίσως γιατί δεν ξέρουν τι είναι το jailbreak (φίλη της γυναίκας μου δεν ήξερε ότι η αναβάθμιση λογισμικού γίνετε όχι μόνο ΟΤΑ αλλά και από τον υπολογιστή - το iTunes δεν ήξερε τι είναι).Επίσης μπορεί να ξέρουν,αλλά να μην έχουν τον χρόνο και την όρεξη να ασχοληθούν για να το κάνουν.Τέλος υπάρχει και ένα μεγάλο ποσοστό που αγοράζει iPhone απλά για να το 'δείχνει'.

#30   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 29/12/2012 - 21:37

Ίσως γιατί δεν ξέρουν τι είναι το jailbreak (φίλη της γυναίκας μου δεν ήξερε ότι η αναβάθμιση λογισμικού γίνετε όχι μόνο ΟΤΑ αλλά και από τον υπολογιστή - το iTunes δεν ήξερε τι είναι).Επίσης μπορεί να ξέρουν,αλλά να μην έχουν τον χρόνο και την όρεξη να ασχοληθούν για να το κάνουν.Τέλος υπάρχει και ένα μεγάλο ποσοστό που αγοράζει iPhone απλά για να το 'δείχνει'.


Συμφωνω ! Και ολα αυτα γιατι βασικα καλύπτονται απο το iphone ως έχει ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες