Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποσο θα επηρεασει η ελλειψη του jailbreak στο μελλον του iphone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
111 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Ποσο θα επηρεασει η ελλειψη του jailbreak στο μελλον του iphone?

Πιστευετε πως αν σταματησει το jailbreak απ την ios 6 και μετα, οι πωλησεις του iphone θα παραμεινουν ιδιες ή θα παρουν την κατιουσα και οι ios χρηστες θα στραφουν προς το "ανοικτο" android?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#91   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 31/12/2012 - 13:58

Παιδιά το θέμα είναι κατά την προσωπική μου άποψη κατά το πόσο ασχολείται κάποιος με το τηλέφωνο του και γενικά με το ψάξιμο εφαρμογών κλπ κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει ότι με jailbreak έχεις καταπληκτικά tweaks και μέσω του cydia κάθε μέρα βγαίνουν καινούργια έτσι έχεις το ενδιαφέρον – περιέργεια να τα δεις να τα δοκιμάσεις με συνέπεια να ασχολείσαι περισσότερο, από προσωπική εμπειρία 4 φίλοι μου με iphone κανείς δεν είχε jailbreak μάλιστα ο ένας δεν ήξερε κάν τι ήταν όταν τους έδειξα μερικά tweaks όπως sbsettings, zephyr protube κλπ τώρα έχουν και οι 4 και απορούν πως δεν είχαν κάνει εδώ και πόσο καιρό. Το θέμα λοιπόν είναι πόσο ασχολείσαι με το τηλέφωνο σου, κάποιοι έχουν δώσει ένα κάρο λεφτά πήραν το iphone 5 και απλά το χρησιμοποιούν μόνο για κλήσεις δεν είναι κρίμα, πιστεύω πάντως πως θα πέσουν οι πωλήσεις του iphone απλώς επειδή κάποιοι θα το βαρεθούν πιο γρήγορα και θα στραφούν προς το νέο android…
Kαλή Χρονιά!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/12/2012 - 19:07

Σε λιγες ωρες αλλαζει ο χρονος και ας ελπισουμε σε μια καλυτερη χρονια για ολους....τωρα οσον αφορα το jb....θα πω κατι τελευταιο....ειναι αλλη φαση να παρεις ενα iPhone το οποιο ξερεις οτι για να το κανεις τουμπανο θελει jb και επισης εγω με το 5αρι εχω χασει την φαση να μπω να βρω το tool να ρωτησω τον niko τον φιλο πως να κανω καναδυο βασικα πραγματα...να το κανω τελικα jb να διαθεσω καναδυωρο ψαξιματος να περασω repos...ειναι τελετουργια...ειναι συνηθεια...εμενα μουλειπει ολο αυτο...
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#93   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.827 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/12/2012 - 19:20

Και μένα 😩

#94   stelios256

stelios256

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/12/2012 - 22:02

Μια αντιστοιχη ιστορια,απλα σε αλλα μεγεθη,ειναι αυτη της SONY και της σειρας προίοντων Playstation.
Δεν ηταν λιγοι εκεινοι που ελεγαν,οτι ο λογος που καποιος αγοραζει playstation,ηταν για να βαλει τσιπακι και να παιζει πειρατικα παιχνιδια,και πως αν δεν υπηρχε η δυνατοτητα για τσιπακι,αρκετοι δεν θα το αγοραζαν.Και πραγματι ηρθε το πληρωμα του χρονου,και η τελευταια κονσολα της (playstation 3) δεν επαιρνε hack.
Οι πωλησεις δεν ηταν τοσο δυνατες οσο με τα προηγουμενα ps (και δεν ηταν λογο τιμης,ιδιες τιμες ειχαν τα προιοντα τους) και επειδη αυτα,οι μεγαλες εταιριες τα ξερουν και τα παρακολουθουν,σε μια προσπαθεια (αν θελετε την γνωμη μου) για ανακαμψη των πωλησεων,καποια παλικαρια κατα ενα "μαγικο" τροπο κυκλοφορησαν hack για την κονσολα,και η Sony που ειχε επικυρηξει την πειρατεια,απλα σιωπησε...


#95   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/12/2012 - 22:33

Μια αντιστοιχη ιστορια,απλα σε αλλα μεγεθη,ειναι αυτη της SONY και της σειρας προίοντων Playstation.
Δεν ηταν λιγοι εκεινοι που ελεγαν,οτι ο λογος που καποιος αγοραζει playstation,ηταν για να βαλει τσιπακι και να παιζει πειρατικα παιχνιδια,και πως αν δεν υπηρχε η δυνατοτητα για τσιπακι,αρκετοι δεν θα το αγοραζαν.Και πραγματι ηρθε το πληρωμα του χρονου,και η τελευταια κονσολα της (playstation 3) δεν επαιρνε hack.
Οι πωλησεις δεν ηταν τοσο δυνατες οσο με τα προηγουμενα ps (και δεν ηταν λογο τιμης,ιδιες τιμες ειχαν τα προιοντα τους) και επειδη αυτα,οι μεγαλες εταιριες τα ξερουν και τα παρακολουθουν,σε μια προσπαθεια (αν θελετε την γνωμη μου) για ανακαμψη των πωλησεων,καποια παλικαρια κατα ενα "μαγικο" τροπο κυκλοφορησαν hack για την κονσολα,και η Sony που ειχε επικυρηξει την πειρατεια,απλα σιωπησε...


Τι έκανε η Sony? Σιωπησε; Που οι κονσόλες που κυκλοφορούν απο τότε δεν χακαρονται; Που έκλεισε όλες τις τρύπες και 2 χρόνια τώρα δεν εχει σπάσει το ps3)

#96   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/12/2012 - 22:36

σίγουρα θα επηρεάσει , και σίγουρα εμένα με αποτέλεσμα να αλλάξω στρατόπεδο,
με cydia γίνεται άλλο τηλέφωνο και δε μπορείς να το βαρεθεις. 2 χρονιά το 4αρι μου δεν είπα ποτέ βαρεθηκα το IOS

#97   nikosfr4

nikosfr4

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/12/2012 - 22:49

εγω εχω ξενερωσει με το 5 παντος... ειμαι κολημενος σε ενα λογισμικο χωρις να μπορω να κανω τπτ... και το itunes μου χει σπασει τα νευρα να συγχρονιζει! to jailbreak κανει το κινητο διαφορετικο και δεν ειναι ντε και καλα για το Installous που εκλεισε ( μονο το navigon ειχα σπασμενο και αυτο γιατι 70ε ειναι πολλα)! βγαλτε jailbreak επιτελους τι περιμένετε!

#98   Leo

Leo

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2013 - 22:10

Δεν θα επιρεασει καθολου πιστευω καθως οντως η χρηστες jailbreak ειναι μειοψηφια.
Πολυ λιγοι ειναι οι ψαγμενοι που θα κατσουν να ασχοληθουν.
Και αυτοι που το κανουν ,πιστευω πως θα πανε σε android συσκευες ,καθως το root-αρισμα το αντοιστηχο jailbreak δηλαδη εχει πολλα περισσοτερα πραγματα

#99   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 01/01/2013 - 22:17

Κι εγω 2 χρονια με το 4αρι δεν βαρεθηκα καθολου!
Κ απο τοτε που το πηρα δεν εμεινα μερα χωρις jb!
Παντα ευλαβικα περιμενα να κανω update μονο οταν ειχε βγει εργαλειο για τη συγκεκριμενη εκδοση ios!
Τωρα εχω το 5αρι 3 εβδομαδες περιπου,
δε λεω ειναι πολυ ουαου γρηγορο κτλ αλλα μου τη δινει χωρις το εικονιδιο του cydia :)

iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#100   knight

knight

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 01/01/2013 - 23:16

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία.
Για μένα iPhone χωρίς jb δεν υπάρχει γι'αυτό και αποφάσισα να πάρω το Nexus 4 που θα μπορώ να κάνω τα πάντα από την πρώτη στιγμή που θα το πάρω στα χέρια μου χωρίς να παρακαλάω ή να κάνω τάμα στην Παναγία ώστε να βγεί σύντομα jb στην έκδοση iOS που βρίσκομαι.
Θα κρατήσω βέβαια και το iPhone 4 που έχω σαν δεύτερη συσκευή για να θυμάμαι τις ένδοξες μέρες που πέρασα μαζί του αλλά και για να απολαμβάνω τα οφέλη του iOS με jb.

#101   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/01/2013 - 23:32

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία.
Για μένα iPhone χωρίς jb δεν υπάρχει γι'αυτό και αποφάσισα να πάρω το Nexus 4 που θα μπορώ να κάνω τα πάντα από την πρώτη στιγμή που θα το πάρω στα χέρια μου χωρίς να παρακαλάω ή να κάνω τάμα στην Παναγία ώστε να βγεί σύντομα jb στην έκδοση iOS που βρίσκομαι.
Θα κρατήσω βέβαια και το iPhone 4 που έχω σαν δεύτερη συσκευή για να θυμάμαι τις ένδοξες μέρες που πέρασα μαζί του αλλά και για να απολαμβάνω τα οφέλη του iOS με jb.


Το τάμα στην Παναγία και τα παρακάλια μπορεί να τα γλιτώσεις, τις απότομες αλλαγές θερμοκρασίας θα πρέπει να φοβάσαι.

http://blog.gsmarena...erature-change/

#102   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2013 - 23:40

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία.
Για μένα iPhone χωρίς jb δεν υπάρχει γι'αυτό και αποφάσισα να πάρω το Nexus 4 που θα μπορώ να κάνω τα πάντα από την πρώτη στιγμή που θα το πάρω στα χέρια μου χωρίς να παρακαλάω ή να κάνω τάμα στην Παναγία ώστε να βγεί σύντομα jb στην έκδοση iOS που βρίσκομαι.
Θα κρατήσω βέβαια και το iPhone 4 που έχω σαν δεύτερη συσκευή για να θυμάμαι τις ένδοξες μέρες που πέρασα μαζί του αλλά και για να απολαμβάνω τα οφέλη του iOS με jb.

Kαλή χρονιά! Συμφωνώ ότι το jb ειναι ένα σημαντικό μέρος του iphone (5) αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάποιος να κάνει τάματα κτλπ. Λίγη υπομονή χρειάζεται από όλους μέχρι να κυκλοφορήσει. Όσον αφορά το Νexus 4 μόνο το android και το μεγεθος, που είναι παντόφλα, το καθιστά χειρότερο...

#103   mikektm

mikektm

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/01/2013 - 23:42

Οσοι πιστεύουν ότι δεν θα επηρεαστεί η apple από την έλλειψη jailbreak είναι γιατί δεν γνωρίζουν πραγματικά ΤΙ μπορείς να κάνεις με ένα ´σπασμενό´ τηλέφωνο. Ποιος τυφλός δεν θέλει το φως του;;;;

#104   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 01/01/2013 - 23:58

κι εγώ θα πω οτι μου λείπει όλο και λιγότερο...
ωραία όλη η διαδικασία του jb, ωραία και τα tweaks του αλλά- χωρίς να ξέρω πως- σταδιακά μοου γίνεται όλο και λιγότερο αναγκαίο...
ίσως να κουράστηκα και απο την διαδικασία των restore και να ξαναφτιάχνω μετά το τηλέφωνο όπως το θέλω.

είναι σαν τα φορμάτ στα windows, παλιά τα γούσταρα γιατί ξελαμπικάριζε ο υπολογιστής, τώρα έχω πάρει mac και έχω ξεχάσει μέχρι και το restart...

#105   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/01/2013 - 00:07

Μη γράψει κάποιος για άλλες συσκευές πέραν των apple αμέσως να του επιτεθείτε..
Ενώ οι apple συσκευές είναι αθάνατες... Ξεκολλήστε!


Δεν είμαστε κολλημένοι, ουτε είπαμε οτι οι συσκευες της apple είναι αθάνατες,ούτε επιτεθήκαμε σε κανένα οπότε κούλαρε και μην πάς να ανάψεις φωτιές εκεί που δεν υπάρχουν (μήπως τα έβλεπες στον ύπνο σου; )


Διάλογο κάνουμε (ξέρεις τι είναι αυτο έτσι; ) αυτο που έγραψα ισχύει δεν το έβγαλα από το μυαλό μου και περισότερο το είπα με δόση χιούμορ για τα τάματα στην παναγία και τα παρακάλια που έλεγε ο φίλος πιο πάνω.

Πολέμιος του jailbreak δεν είμαι σε καμμία περίπτωση αλλά επειδή πέρασα αρκετούς μήνες σε άλλες "πολιτείες" (android, wp, μέχρι και BB ) και επέστρεψα πρόσφατα σε iOS κατάλαβα για τις δικές μου ανάγκες οι άλλοι έχουν ακόμα πολυ δρόμο μπροστά τους για να με κερδίσουν σαν πελάτη ακόμα και απο non jb iPhone...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες