Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποσο θα επηρεασει η ελλειψη του jailbreak στο μελλον του iphone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
111 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Ποσο θα επηρεασει η ελλειψη του jailbreak στο μελλον του iphone?

Πιστευετε πως αν σταματησει το jailbreak απ την ios 6 και μετα, οι πωλησεις του iphone θα παραμεινουν ιδιες ή θα παρουν την κατιουσα και οι ios χρηστες θα στραφουν προς το "ανοικτο" android?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#106   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/01/2013 - 00:08

Εγω αν και φαν του jb και κατοχος του 5 περιμενω υπομονετικαααα για το jb....Το κοβω κατα πασχα μερια βεβαια αλλα το καλο ειναι οτι ειμαι φανταρος και δεν το χρησιμοποιω συνεχεια για να μου λειψει το jb

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   knight

knight

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 02/01/2013 - 00:19

Το τάμα στην Παναγία και τα παρακάλια μπορεί να τα γλιτώσεις, τις απότομες αλλαγές θερμοκρασίας θα πρέπει να φοβάσαι.

http://blog.gsmarena...erature-change/

Ακόμη και να ισχύει το παραπάνω σίγουρα δεν είναι τίποτα μπροστά στα τόσα προβλήματα που έχουν παρουσιάσει τα iPhone 5.
Θεωρώ κοροϊδία να δίνει κάποιος 740, 850, 960 ευρώ για μια συσκευή και να τρέμει στη σκέψη ότι άν ανοίξει το κουτί και έχει κάποιο πρόβλημα θα περάσει έναν γολγοθά για να του δώσουν εν τέλει μία συσκευή χωρίς πρόβλημα και φυσικά σφραγισμένη.

Kαλή χρονιά! Συμφωνώ ότι το jb ειναι ένα σημαντικό μέρος του iphone (5) αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάποιος να κάνει τάματα κτλπ. Λίγη υπομονή χρειάζεται από όλους μέχρι να κυκλοφορήσει. Όσον αφορά το Νexus 4 μόνο το android και το μεγεθος, που είναι παντόφλα, το καθιστά χειρότερο...

Το Android σαφώς έχει κάποια μειονεκτήματα έναντι στο iOS αλλά η ελευθερία που δίνει στον χρήστη να πειραματιστεί και να κάνει αυτό που θέλει εμένα με καλύπτει. Για την μεγάλη οθόνη και το μέγεθος παντόφλας απλά θα πώ ότι η εμπειρία χρήσης είναι απίστευτη, σε σημείο που κάνει κάθετι μικρότερο παιχνιδάκι για μωρά.

Χωρίς παρεξήγηση τα παραπάνω, απλά εκφράζω την προσωπική μου άποψη.

#108   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/01/2013 - 00:32

Ακόμη και να ισχύει το παραπάνω σίγουρα δεν είναι τίποτα μπροστά στα τόσα προβλήματα που έχουν παρουσιάσει τα iPhone 5.
Θεωρώ κοροϊδία να δίνει κάποιος 740, 850, 960 ευρώ για μια συσκευή και να τρέμει στη σκέψη ότι άν ανοίξει το κουτί και έχει κάποιο πρόβλημα θα περάσει έναν γολγοθά για να του δώσουν εν τέλει μία συσκευή χωρίς πρόβλημα και φυσικά σφραγισμένη.


Δεν είναι vs το topic και δεν θα συνεχίσω, αν και σε βρίσκω υπερβολικό, σίγουρα η συσκευή που θές να πάρεις έχει καλές κριτικές (σκέφτηκα να την φέρω απο Αμερική αλλά άλλαξα γνώμη) και σίγουρα θα την ευχαριστηθείς.

Και για να μην ξεχνιόμαστε καλή χρονιά να έχουμε :)

#109   Lefters

Lefters

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/01/2013 - 00:57

Παιδιά είχα android (optimus 2x) κινητό και πήρα κατά τύχη ένα iphone 4 στα χέρια μου....Χωρίς jb το ιphone θα το έδινα στην ανιψιά μου για παιχνίδι.... Αλλά με jb το κράτησα και χάρισα το android!Για μένα ήταν ο βασικότερος λόγος που το κράτησα..Το διαμόρφωσα όπως θέλω και το χαίρομαι!Και φυσικά το zephyr....Σου λύνει τα χέρια κυριολεκτικά!Προσωπική μου άποψη..

#110   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 02/01/2013 - 11:17

<p>

Έχεις iPhone 5;
Γιατί περιγράφεις ακριβώς ότι έχω γράψει παραπάνω..
Επίσης έχω να κάνω restore πριν το καλοκαίρι.. Δεν έχει σχέση το jb με restores..

εχω ενα 5 κι ενα 4 στην 5.1.1 jb...αυτά που μου λείπουν πραγματικά είναι το sbsettings και το kuaidial, αντε λίγο και το zephyr. όταν λέω για restores αναφέρομαι οτι κάθε φορά που βγαίνει νέο iOS θα πρέπει να κάνω set up as new (με jb ή χωρίς) κι αυτό νομίζω οτι με έχει κουράσει λίγο...αντε βάλε τα εικονίδια όπως τα είχες, άντε πάνε τα saved games σου ααααν δεν είχες προνοήσει.. γενικά έχει μια ταλαιπωρία και τα χρόνια περάσανε...

Τελευταία επεξεργασία από: tasulm, 02/01/2013 - 11:18


#111   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/01/2013 - 11:20

Μα αυτό είναι η χαρά του jb να φτάνεις το τηλέφωνο σου μοναδικό κάθε φορά που θες .

#112   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 02/01/2013 - 15:01

Μα αυτό είναι η χαρά του jb να φτάνεις το τηλέφωνο σου μοναδικό κάθε φορά που θες .

ε τοτε απλα περασανε τα χρονια! :o




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες