Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 13 ψήφοι

BYE BYE TO INSTALLOUS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
458 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   newbach

newbach

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:16gb black 5.0.1 jb

Δημοσίευση 01/01/2013 - 12:52

εμενα το cydia οταν κανει ενημερωση πεταει σφαλμα συνεχεια κ οταν ανοιγω το installus μου λεει terminate..λογικα παει ή για αναβαθμιση ή για οριστικο κλεισιμο.δεν ειναι τυχαιο που συνεβει τελος της χρονια. Και κατι τελευταιο.. το iphone 4s εχει συμβατοτητα με 4G δικτυο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   radomer

radomer

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2013 - 13:12

ANDROID .... Ούτε χρειάζεται να χρυσοπληρώνεις 700 ευρά (έτσι για το γαμώτο) ούτε εχει τόσες εφαρμογές να πληρώσεις. Και χωρίς JB το apple δεν ειναι τίποτα. Εντάξει κι εγώ συμφωνώ οτι τα android μου τη σπανε με τα μενου τους. Θέλει λιγο να τα μάθεις. Αλλά μπορείς να το αλλάξεις αυτό. Να το κανεις να φαίνεται ακριβώς όπως το iphone. Μιάς και το κινητό σε δίνει τόσες δυνατότητες. Είναι το μέλλον. Ολοι οι προγραμματιστες με τέτοια ασχολουνται. Μεγάλη υπόθεση ο ανοιχτός κώδικας.

Κλείσανε και το hackulo και δεν ξερω αν το πειρατε χαμπαρι....... την ACTA φοβομασταν και να που τελικα περνα υπογειως. Για μπειτε στο google και καντε μερικα searches για copyrighted αρχεια. Τα εχουν σβησει τα αποτελεσματα σε πολλες περιπτωσεις και οσο παει αυξανονται τα κρουσματα. Εδω σε private trackers που μπαινεις με το κυάλι (2 χρονια περιμενα invite) εχουν σβηστει torrents τελειως ! Σαν να μην υπηρχαν ποτε. Λογω copyrights. Δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα στο μελλον :( Και το dark web δεν εχει καλο Index για να ψαχτεις εκει έστω.

#198   bene

bene

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2013 - 13:18

κλείσανε το hackulo?

Ε ΚΑΙ ?

θα βγούνε άλλα τόσα για την Iphonara μας και θα συνεχίζουμε να κατεβάζουμε ΤΣΑΜΠΑ !!

Όσα γατάκια στεναχωριούνται με την πειρατεία και θέλουν να χαλάνε λεφτά πρόβλημα τους αλλά μην κλαίγεστε κιόλας

#199   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2013 - 13:58

Όταν ήμουν πιτσιρικάς, με τα μυαλά που κουβαλούσα, το θεωρούσα μεγάλη μαγκιά να κατεβάζω τσάμπα. Εδώ και περίπου 7-8 χρόνια το έκοψα, πολυ πριν ξεκινήσω να ασχολούμαι ο ίδιος με προγραμματισμό. Εαν σου δείξω την λίστα παιχνιδιών που έχω στο Steam, την λίστα του Mac & iPhone App Store θα πάθεις πλάκα. Μη νομίσεις όμως οτι μου τρέχουν τα λεφτα απο τα μπατζάκια. Οταν μου αρέσει κάποιο τραγούδι, αγοράζω μόνο αυτό απο το itunes και όχι όλο το αλμπουμ. Κάθε μέρα τσεκάρω ποιες εφαρμογές και παιχνίδια είναι σε προσφορά στο App Store. Υπάρχουν πάμπολλες εφαρμογές που το αναλαμβάνουν αυτό για να μην σπαταλάμε τον πολύτιμο χρόνο μας.

Ναι δεν μου απαντησες ομως, ουτε ταινια, ουτε μια σειρα...?
Δηλαδη εχεις αγορασει, ολα τα τραγουδια που ακους, ολες τις ταινιες που εχεις δει, ολες τις σειρες, ολα τα προγραμματα...?
Και στην τελικη πως ξερεις αν σου αρεσει καποιο τραγουδι για να το αγορασεις απο το itunes... επειδη το ακουσες και σου αρεσε! Αρα το δοκιμασες!
Αρα γιατι ολοι να μην δοκιμαζουμε κατι πριν μας αρεσει?
Γιατι το itunes επιτρεπει να ακουσεις ενα τραγουδι πριν το αγορασεις και οχι ενα προγραμμα?
Μαλιστα ως μουσικος εμενα αυτο μου φαινεται τραγικοτερο.
Η εμπνευση, η συνθεση, η ενορχηστρωση, η καταγραφη, η ευρεση μουσικων, πληρωμες αυτων στουντιο κλπ, διαφημηση, προωθηση και ολα τα αλλα σταδια που δεν θα καταλαβεις ειναι πολυ δυσκολοτερα απο το να κατσεις 10-20 μερες να γραφεις κωδικα... Δεν θα με καταλαβεις, δεν πειραζει...
Φυσικα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ τα κοιταμε απο την μερια μας... Το θεμα ειναι να μην ζηταμε κιολας αλλα μετρα και σταθμα απο τους αλλους...
Η δοκιμη θα επρεπε να υπαρχει σε οτιδηποτε διακινειτε ευκολα πλεον με ηλεκτρονικα μεσα...

#200   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 01/01/2013 - 15:48

δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι φιλοι που θελουν και μπορουν να αγοραζουν εφαρμογες η παιχνιδια,βασανιζονται και χαιρονται για τους υπολοιπους που εχουν η δεν εχουν να αγορασουν επειδη εκλεισε το ινσταλους?
σε ενοχλει που μου αρεσει να κατεβαζω δωρεαν?αν εισαι παραγωγος εφαρμογων το καταλαβαινω,αλλιως γιατι τοση εμπαθεια?ειναι μηπως αυτο που λεμε για την κατσικα του γειτονα???ειναι μηπως,γιατι ο φτωχομπινες να εχει ιδιο προιον με εμενα που το πληρωσα?
αν μπορει καποιος να με διαφωτισει θα τον ευχαριστουσα...και μην αρχισετε παλι τα περι ηλικιων η ποσα διδακτορικα πηρατε!
προς ενημερωση ειμαι 42 κι εχω 21 χρονια στους δρομους λογω επαγγελματος και τα διδακτορικα τα τρωω για πρωινο!

υ.γ. αν καποιο ATM που βγαζετε χρηματα,ναι εσεις που τα εχετε και πληρωνετε τα παντα,αρχιζε να ξερναει 100ρικα και σιγουρα δεν θα σας επιαναν,θα τα επιστρεφατε?δεν θελω απαντηση...



Δωσε μου διευθυνση να ερθω να κλεψω αυτο πανω στο οποιο εργαζεσαι να το διανειμω ΔΩΡΕΑΝ σε οσους ενδιαφερονται.....Δεν πιστευω να σε πειραζει ε;

#201   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 01/01/2013 - 15:58

Ναι δεν μου απαντησες ομως, ουτε ταινια, ουτε μια σειρα...?
Δηλαδη εχεις αγορασει, ολα τα τραγουδια που ακους, ολες τις ταινιες που εχεις δει, ολες τις σειρες, ολα τα προγραμματα...?
Και στην τελικη πως ξερεις αν σου αρεσει καποιο τραγουδι για να το αγορασεις απο το itunes... επειδη το ακουσες και σου αρεσε! Αρα το δοκιμασες!
Αρα γιατι ολοι να μην δοκιμαζουμε κατι πριν μας αρεσει?
Γιατι το itunes επιτρεπει να ακουσεις ενα τραγουδι πριν το αγορασεις και οχι ενα προγραμμα?
Μαλιστα ως μουσικος εμενα αυτο μου φαινεται τραγικοτερο.
Η εμπνευση, η συνθεση, η ενορχηστρωση, η καταγραφη, η ευρεση μουσικων, πληρωμες αυτων στουντιο κλπ, διαφημηση, προωθηση και ολα τα αλλα σταδια που δεν θα καταλαβεις ειναι πολυ δυσκολοτερα απο το να κατσεις 10-20 μερες να γραφεις κωδικα... Δεν θα με καταλαβεις, δεν πειραζει...
Φυσικα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ τα κοιταμε απο την μερια μας... Το θεμα ειναι να μην ζηταμε κιολας αλλα μετρα και σταθμα απο τους αλλους...
Η δοκιμη θα επρεπε να υπαρχει σε οτιδηποτε διακινειτε ευκολα πλεον με ηλεκτρονικα μεσα...


Επειδη εχω και πτυχιο αρμονιας-πιανου και πτυχιου πληροφορικησ , το οποιο συνεπαγεται οτι ειχα αρκετα μαθηματα προγραμματισμου, μπορω να πω οτι πιο δυσκολο ειναι ο προγραμματισμος...Ψαξε να βρεις σε σελιδες κωδικα ενα λαθος που μπορει να ειναι απλα μια τελεια η μια παρενθεση κ.λ.π..Συμφωνω οτι πρεπει να υπαρχει trial αλλα μην προσπαθειτε να πιστεψουμε οτι αυτος ηταν ο ρολος του installus..

#202   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2013 - 16:13

Δεν θα γίνονται sync τα apps τώρα ;Χωρίς appsync 5 ?απο hackulo;

#203   Nick79

Nick79

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 01/01/2013 - 16:17

δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι φιλοι που θελουν και μπορουν να αγοραζουν εφαρμογες η παιχνιδια,βασανιζονται και χαιρονται για τους υπολοιπους που εχουν η δεν εχουν να αγορασουν επειδη εκλεισε το ινσταλους?
σε ενοχλει που μου αρεσει να κατεβαζω δωρεαν?αν εισαι παραγωγος εφαρμογων το καταλαβαινω,αλλιως γιατι τοση εμπαθεια?ειναι μηπως αυτο που λεμε για την κατσικα του γειτονα???ειναι μηπως,γιατι ο φτωχομπινες να εχει ιδιο προιον με εμενα που το πληρωσα?
αν μπορει καποιος να με διαφωτισει θα τον ευχαριστουσα...και μην αρχισετε παλι τα περι ηλικιων η ποσα διδακτορικα πηρατε!
προς ενημερωση ειμαι 42 κι εχω 21 χρονια στους δρομους λογω επαγγελματος και τα διδακτορικα τα τρωω για πρωινο!

υ.γ. αν καποιο ATM που βγαζετε χρηματα,ναι εσεις που τα εχετε και πληρωνετε τα παντα,αρχιζε να ξερναει 100ρικα και σιγουρα δεν θα σας επιαναν,θα τα επιστρεφατε?δεν θελω απαντηση...


Να σου στείλω το διδακτορικό μου τότε να το φας και αυτό. Αν δεν κατάλαβες γτ απάντησα έτσι στον κρητικό, τότε δεν νομίζω ότι τα 21 χρόνια στους δρόμους σου έμαθαν κάτι. Να ξαναδιαβάσεις το post μου. Οταν ο καθένας προσβάλλει τον οποιοδήποτε εδώ μέσα είτε επειδή γίνεται μάγκας του πληκτρολογιου, είτε επειδή βγάζει συμπεράσματα με όσο μυαλό κουβαλάει, τότε ο θιγόμενος έχει δικαίωμα να επιστρέψει την προσβολή. Θα ήθελα να δώ τι θα απανταγες σε εμένα αν, από τη στιγμή που είσαι 42 και δουλεύεις τόσα χρόνια, σου έγραφα ότι σου πήρε το τηλεφωνο σου ή τα παπούτσια σου η μαμά σου. Και στην τελική, έχω μια άποψη, όπως και εσύ. Δικαίωμα μου, όπως και δικό σου. Και αδερφε, υπάρχει και μια παροιμια, όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια. Οπότε, μη βγάζεις συμπεράσματα ούτε εσύ για τα πρωινά σου με διδακτορικες διατριβες και καφέ. Γτ όταν εσυ έκανες το μεροκάματο σου, εγώ δούλευα νύχτα 12 χρόνια για να καταφέρω να κάνω ο,τι έχω κάνει. Και στη δική μου νύχτα, έτρωγα κάτι ταξιτζήδες. Πες μου τώρα, είναι επίπεδο συζήτησης αυτό; Αλλη φορά να διαβάζουμε τις απαντήσεις σωστά. Φιλικά.

#204   siosios

siosios

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2013 - 16:52

Δεν θα γίνονται sync τα apps τώρα ;Χωρίς appsync 5 ?απο hackulo;

θα γινονται μεσω appcake.

#205   KaraJohn

KaraJohn

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/01/2013 - 16:55

Παιδιά το v share δουλεύει μπόμπα και μου φαίνεται καλύτερο απο το installous είναι πολύ εύκολο να το κατεβάσεις και περιέχει τις ίδιες εφαρμογές που κατέβαζες απο το installous νομίζω λύθηκε το πρόβλημα...

#206   afanoulis

afanoulis

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:nikiforosvin

Δημοσίευση 01/01/2013 - 16:58

γιατι γινομαστε ολοι κριτες εδω :huh:

οποιος θελει αγοραζει και οποιος θελει κατεβαζει τσαμπα.

τα ηθικα και τα δηθεν ειναι καλα αλλα οχι πραγματικα.
οπως αναφερουν και αλλα παιδια πιο πανω ολοι εσεις που κατακρινετε το free download δεν εχετε κατεβασει ποτε κατι δωρεαν :huh: (μεγα ψεμα οποιος τολμησει και πει ναι)
φυσικα και εχετε κατεβασει γι αυτο και δεν εχει πει ουτε ενας κατι στο ιδιο ερωτημα.


τωρα στις αναφορες που λενε οτι οποιος παιρνει iphone και επειδη κανει 740€ ειναι υποχρεωμενος
να δινει και για να κατεβασει 10 παιχνιδακια για να σκοτωνει την ωρα του δεν τις καταλαβαινω.
δικαιωμα του αφου μπορει να το κανει, οπως δικαιωμα και των παιδιων που τις πληρωνουν.

δηλαδη οι προγραμματιστες που θα φανε ενα 3μηνο για να φτιαξουν μια εφαρμογη πιστευετε πως δεν γνωριζουν οτι θα crackαριστει και αρκετοι θα την κατεβασουν τσαμπα?
φυσικα και το γνωριζουν αλλα ο σκοπος της δημιουργιας δεν ειναι τα 0,89cents αλλα η εξασκηση και ο εμπλουτισμος του portofoliou τους για να βρουν μια αξιοπρεπεστατη δουλιτσα καπου παρακατω.

τιτλος θεματος:
BYE BYE TO INSTALLOUS

που σημαινει γνωμες και αποψεις για εναλλακτικες λυσεις που αφορουν jb συσκευες και στην συνεχεια κατεβασμα εφορμογων κλπ κλπ.

Εσεις που δεν κατεβαζετε free και δεν εχετε κανει jb τι ευχαριστηση βρισκετε με το να μπειτε και να πειτε την χολη σας τυπου: "Ετσι καλυτερα που εκλεισε" ή "Ετσι να πληρωσουν οι πειρατες"
σας ρωτησε κανενας?


ps. κατεβαζω απ τα κινεζικα "μαγαζακια" αυτες τις μερες λογο Iphone5 και το βρισκω μια χαρα μεχρι στιγμης...

εχω κατεβασει:

navigon eu
quickoffice
dock scanner
camera+
tapatalk
angrybirds starwars
fifa13

αν προκυψει τιποτα θα ενημερωσω.

Τελευταία επεξεργασία από: afanoulis, 01/01/2013 - 17:03


#207   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 01/01/2013 - 17:10

Παιδιά η πειρατεία πιστεύω ότι είναι αυτή που κάνει τον καταναλωτή να αγοράσει μια συσκευή. Για αυτό παίρνουν όλοι psp. Για αυτό εξελίχθηκε έτσι το xbox. Άσε που στην περίπτωση του iphone πόσα tweaks που τα είχαμε στο cydia δεν πέρασαν στο ios μεταγενέστερα? Πιστεύω ότι σπασίματα βγαίνουν από τις ίδιες τις εταιρίες.
Όσο για τα εναλλακτικά του installous εγώ έχω βρει το appcake HD και το VShare. Τώρα δοκιμάζω το VShare να δω τι λέει. ;)

#208   falirakiboy

falirakiboy

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Twitter:@LouisProTeam
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:falirakiboy

Δημοσίευση 01/01/2013 - 17:14

τιτλος θεματος:
BYE BYE TO INSTALLOUS

που σημαινει γνωμες και αποψεις για εναλλακτικες λυσεις που αφορουν jb συσκευες και στην συνεχεια κατεβασμα εφορμογων κλπ κλπ.

Εσεις που δεν κατεβαζετε free και δεν εχετε κανει jb τι ευχαριστηση βρισκετε με το να μπειτε και να πειτε την χολη σας τυπου: "Ετσι καλυτερα που εκλεισε" ή "Ετσι να πληρωσουν οι πειρατες"
σας ρωτησε κανενας?
.


τιτλος θεματος:
BYE BYE TO INSTALLOUS
ήτανε βιαστικός sorry γιαυτό



Πέρα από το ότι είμαι Mega FUN του Jailbreak δεν συγκινήθηκα που έκλησε το installous διότι όλο το νόημα δεν ήτανε εκεί αλλά στα Tweaks όπως και 1 αγαπημένο μου AirBlue Sharing το όπιο είναι και πληρωμένο όπως και άλλα app που έχω σαν το 'TapaTalk,Camera+'

Τελευταία επεξεργασία από: falirakiboy, 01/01/2013 - 17:16


#209   elias_k

elias_k

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2013 - 17:14

Καλή χρονιά παιδιά .Απο ότι βλέπω η κατάσταση έχει ξεφύγει πάλι με την κλασική ελληνική νοοτροπία να λέει ο καθένας τη χολή του για τον άλλον επειδή δεν αποδέχεται την διαφορετικότητα των ανθρώπων κ των απόψεων. Εγώ μια απλή ερώτηση θέλω να κάνω η καλύτερα 2. η πρώτη είναι αν μπορεί να εγκατασταθεί το Share χωρίς το instalus, κ η δεύτερη , σε jb iPod 2g με iOS 4.2.1 η εγκατάσταση δεν γίνεται εμφανίζεται μνμ "invalid .ipa"

#210   john84

john84

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2013 - 17:32

Αν και τις περισσοτερες εφαρμογες μου τις εχω πλεον αγορασει για να μην εχω προβλημα με τα updates εμενα προσωπικα θα μου λειψει η ευκολια να κατεβαβεις κατι να το δοκιμαζεις και αν δεν σου κανει να το διαγραφεις. Π.χ. Εψαχνα εφαρμογη να γραφω to do lists μαθηματα υποχρεωσεις κλπ... μεσα απο το φορουμ βρηκα καποιες αποψεις αλλα τελικα καμια απο αυτες που ειχαν προταθει τοτε δεν μου εκανε αλλα αν δεν υπηρχε το Instalus θα επρεπε τωρα να εχω δωσει ενα 50ρικο για εγαρμογες που δεν με καλυψαν και θα εκλεγα τα λεφτα μου... ενω δοκιμαζοντας το awesome notes απο εκει κατελιξα να την αγορασω γνησια για iphone αλλα και ipad αφου μπορουσε να μου κανει Sunc και να μου μεταφερει οτι εγραφα απο την μια στην αλλη...
Ξερω οτι θα πειτε οτι δεν ειναι σωστο κλπ αλλα εκανα την δουλεια μου, πληρωσα μονο γι αυτο που ηθελα και οχι 8 developers που αλλα ελεγαν και αλλα εδιναν και μαλιστα πηρα και κατι παραπανω αφου το αρχικο πλανο ηταν να κατεβασω εφαρμομη μονο για το ipad... αλλα τελικα αγορασα 2.
Για να μην το παιζω αγιος εχω σπασεμενες εφαρμογες στα idevises μου αλλα απο την αρχη της ενασχολησης μου με τον καιρο εχω περασει σε genuine copies δλδ απο τα 60 apps μου μονο τα 5 ειναι σπασμενα πια (πληροφοριακα εψαχνα εφαρμογη για τον καιρο - Weather + - και αφου την δοκιμασα 2 εβδομαδες σπασμενη τελικα προχθες την αγορασα γιατι μου αρεσε...και εδω ποιος developer τελικα εχασε :huh:? ) Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ολα ειναι γριζα ποτέ ασπρα ποτέ μαυρα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες