Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 13 ψήφοι

BYE BYE TO INSTALLOUS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
458 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 02/01/2013 - 11:54

Να υπενθυμίσω για ακόμη μία φορά ότι links που οδηγούν σε πειρατικό υλικό/οδηγούς εγκατάστασης κτλ. διαγράφονται άμεσα.

Στο παρών topic έχουν ήδη αναφερθεί ονομαστικά κάποιες διαθέσιμες εναλλακτικές προτάσεις του Installous οπότε πλέον μπορείτε να σταματήσετε να επαναλαμβάνεστε.

Τα διαθέσιμα εργαλεία είναι εκεί έξω για όποιον τα ψάξει (Google it).

Η συζήτηση συνεχίζεται γύρω από το μέλλον του Jailbreak και τους iOS χωρίς το φαινόμενο της πειρατείας (αν μπορέσει να εξαλειφθεί ποτέ) καθώς και τους κινδύνους από την εγκατάσταση πειρατικών εφαρμογών.
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 02/01/2013 - 12:25

Καλημέρα σε όλους,

πιστεύω πως ήταν λογικό να υπάρξει κάτι άμεσα ! ! ! Προσωπικά αγοράζω τις εφαρμογές που χρειάζομαι αλλά όταν σε κάποια συσκευή μου είμαι Jailbroken δεν θα αρνηθώ πως την κατεβάζα από το installus παλαιότερα για να μπορέσω να την δοκιμάζω πρώτα. Μετά την κατέβαζω πάντα επί πληρωμή και ένας από τους λόγους είναι για να μπορώ να λαμβάνω άμεσα τις αναβαθμίσεις τις εφαρμογής μου χωρίς να περιμένω κάποιο χρονικό διάστημα.

Βέβαι για κάποιους το Jailbreak είναι ταυτόσημο των "σπασμένων" εφαρμογών και από τη στιγμή που έχει στηθεί μια βιομηχανία γύρω από το Jailbreak επόμενο ήταν να βγεί άμεσα κάτι τέτοιο.

Επίσης κάτι που το έχουμε πει αρκετές φορές. Έχουμε ένα κινητό που κοστίζει 700 ευρώ (στην καλύτερη των περιπτώσεων). Αυτό σημαίνει πως έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά στην Apple, ας υποστηρίξουμε και τον εκάστοτε developer που κάθετε και κατασκευάζει μια εφαρμογή.

και πάλι την καλημέρα μου

#228   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2013 - 14:31

Εγώ πιστεύω οτι αν θελει η apple δε θα ξαναβγεί JB. Το ερώτημα ειναι άν θέλουν ή όχι.

Οι developers λογικά δε θέλουν το JB. Η apple όμως μπορεί να το θέλει.

#229   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/01/2013 - 14:40

Πάντως απο κει που βλέπαμε το πολυ 40-45 χρήστες να εκφράζουν προβλήματα σχετικά με Jb (πάσης φύσεως) με το που έκλεισε το Installus τσουπ μια ολόκληρη χώρα .... :P
Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα και ούτε θέλω να θίξω κάποιον αλλά όπως το χω ξαναπεί, έτσι θα το ξαναπώ όποιος έκανe Jb και το έχει μόνο για Cracked εφαρμογες
ας δει και λίγο το Customize θα σας αλλάξει την ζωή :)

Τελευταία επεξεργασία από: Manousos1994, 02/01/2013 - 14:41

Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#230   antonis11

antonis11

    iPH User

  • 132 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2013 - 15:04

Το jb το χρειαζεται η apple γιατι μεσα απο αυτο αναπτυσεται το λογισμικο της..το zeusmos το κατεβαζεις απο το zeusmos.com αμα δεν εχεις jb αλλιως αν εχεις κανεις add to repo του uhelios.αυτα

#231   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 02/01/2013 - 15:22

Και εγω πληροφορικαριος ειμαι με πτυχια και μαστερ στη μουσικη σε πανεπιστημιο εξωτερικου, οποτε και εγω γνωριζω, αλλα προφανως με αλλο υποβαθρο απο ενα βασικο και (ασχετο κιολας) πτυχιο αρμονιας με την συνθεση, ενορχηστρωση, και ολα τα περετερω μεχρι την δημιουργια cd...
Μην το ψαχνεις, απλα ως μουσικος καποιος ακουει τα κομματια μου πριν τα αγορασει (αν τα αγορασει) ενω σαν χρηστης πρεπει να αγοραζω την καθε πατατα (και υπαρχουν χιλιαδες στο app store) και να ακουω και τσαμπουκα οτι ειμαι τσαμπατζης... Ελεος. Τουλαχιστο αν αγορασω σαπιες πατατες, θα παω να τις τρυψω στη μουρη του μαναβη, την πατατα εφαρμογη πρεπει να την πληρωσω και να την βαλω μετα στον...... μου.
Οσο για το λαθος τελειας ή μια παρενθεση που μπορει να πεταει τον κωδικα δεν ειναι λογος που κανει τον προγραμματισμο δυσκολοτερο απο μια συνθεση. Μιλαμε για κατι πεζο, σε συγκριση με κατι ως και θεικο μερικες φορες... Ας εχουμε και ενα μετρο παρακαλω...



Η μουσικη απο ενα σημειο και πανω απαιτει εμφυτο ταλεντο....Ο προγραμματισμος απο ενα σημειο και πανω παλι απαιτει ταλεντο...Ομως ο καθενας μπορει και να προγραμματισει και να παιξει μουσικη..Προσωπικα στο πιανο ολα μου φαινοταν ευκολα..Στα 9 επαιζα Τσαικοφσκι, στα 15 ειχα το πτυχιο αρμονιας και στα 17 το πτυχιο πιανου οπου λογω ικανοτητας παρεκαμψα καποια χρονια με προταση να φυγω για εξωτερικο..Ομως λογο της πιεσης με φοβισε και σταματησα εκει..Απο την αλλη στον προγραμματισμο μπαστουνια....Ισως δεν μ αρεσε τοσο ωστε να το μαθω ευκολα...Η συνθεση μουσικης απαιτει οπως ειπα ταλεντο και δεν μπορει ο καθενας να δημιουργησει..Προγραμματισμο ομως ειναι σιγουρα οτι δεν μπορει να κανει ο καθενας..Και εγω ακομα και αν τα διδαχθηκα τα βασικα ξερω..Ουτε παιχνιδι ξερω να φτιαξω , ουτε αλλη εφαρμογη....Απο την αλλη αφου απ οτι λες συνθετεις..Πως θα σου φαινοταν να ειχα ενα site οπου ΔΩΡΕΑΝ θα ειχα ολες σου τις συνθεσεις και καλα για "δοκιμη" ..Θα τα κατεβαζε ο καθενας και εσενα θα πηγαινε ο κοπος σου χαμενος...Μονο οταν η δικη μας δουλεια και κοπος δωθουν τζαμπα θα καταλαβουμε καποια πραγματα...Ειτε αυτο λεγεται μουσικη, ειτε προγραμματισμος η οτιδηποτε αλλο....Απο ολους οσους κατεβαζουν σπασμενα εαν γινει κατι αντιστοιχο στο δικο τους πεδιο θα φωναζουν ολοι και θα ωρυονται..

#232   john84

john84

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2013 - 15:42

Ότι και να κατεβάσετε για να αντικαταστήσετε το installs να προσέξετε να κάνει sync με το iTunes τα περισσότερα δεν κάνουν ή αν πέταξετε τις εφαρμογές στο iTunes και τις κάνετε sync θα περάσουν στην συσκευή αλλα σε μελλοντική αναβάθμιση απο την συσκευη με sync δεν θα ενιμερωθει και το αντίγραφο που έχετε στο iTunes....

#233   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 02/01/2013 - 15:58

Πάντως απο κει που βλέπαμε το πολυ 40-45 χρήστες να εκφράζουν προβλήματα σχετικά με Jb (πάσης φύσεως) με το που έκλεισε το Installus τσουπ μια ολόκληρη χώρα .... :P
Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα και ούτε θέλω να θίξω κάποιον αλλά όπως το χω ξαναπεί, έτσι θα το ξαναπώ όποιος έκανe Jb και το έχει μόνο για Cracked εφαρμογες
ας δει και λίγο το Customize θα σας αλλάξει την ζωή :)


Σίγουρα τα cracked apps αποτελούν δέλεαρ για το jailbreak, αλλά οι περισσότεροι πιστεύω εδώ μέσα το περιμένουν για tweaks όπως sbsettings,iFile και άλλα !! Οι υπόλοιποι το θέλουν για τα cracked apps και γι αυτό ρωτάνε και κάθε μέρα πότε θα βγεί !!! Φιλικά προς πάση κατεύθυνση τα λέω όλα και χωρίς καμία διάθεση να προσβάλλω κανέναν !! ;)

#234   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 02/01/2013 - 16:04

Η μουσικη απο ενα σημειο και πανω απαιτει εμφυτο ταλεντο....Ο προγραμματισμος απο ενα σημειο και πανω παλι απαιτει ταλεντο...Ομως ο καθενας μπορει και να προγραμματισει και να παιξει μουσικη..Προσωπικα στο πιανο ολα μου φαινοταν ευκολα..Στα 9 επαιζα Τσαικοφσκι, στα 15 ειχα το πτυχιο αρμονιας και στα 17 το πτυχιο πιανου οπου λογω ικανοτητας παρεκαμψα καποια χρονια με προταση να φυγω για εξωτερικο..Ομως λογο της πιεσης με φοβισε και σταματησα εκει..Απο την αλλη στον προγραμματισμο μπαστουνια....Ισως δεν μ αρεσε τοσο ωστε να το μαθω ευκολα...Η συνθεση μουσικης απαιτει οπως ειπα ταλεντο και δεν μπορει ο καθενας να δημιουργησει..Προγραμματισμο ομως ειναι σιγουρα οτι δεν μπορει να κανει ο καθενας..Και εγω ακομα και αν τα διδαχθηκα τα βασικα ξερω..Ουτε παιχνιδι ξερω να φτιαξω , ουτε αλλη εφαρμογη....Απο την αλλη αφου απ οτι λες συνθετεις..Πως θα σου φαινοταν να ειχα ενα site οπου ΔΩΡΕΑΝ θα ειχα ολες σου τις συνθεσεις και καλα για "δοκιμη" ..Θα τα κατεβαζε ο καθενας και εσενα θα πηγαινε ο κοπος σου χαμενος...Μονο οταν η δικη μας δουλεια και κοπος δωθουν τζαμπα θα καταλαβουμε καποια πραγματα...Ειτε αυτο λεγεται μουσικη, ειτε προγραμματισμος η οτιδηποτε αλλο....Απο ολους οσους κατεβαζουν σπασμενα εαν γινει κατι αντιστοιχο στο δικο τους πεδιο θα φωναζουν ολοι και θα ωρυονται..

Σωστός φίλε και στην τελική αν θες να δεις αν η εφαρμογή που σου αρέσει τα αξίζει τα χρήματα της
1ον Κάποιοι Devs φτιάχνουν Lite εκδοσεις
2ον Αν δεν υπάρχει για το App που ενδιαφέρεσαι Lite έκδοση υπάρχει το Youtube,δεν είναι δύσκολο να ψάξεις για ενα Review - Gameplay !!

Τελευταία επεξεργασία από: iOS, 02/01/2013 - 16:04


#235   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 02/01/2013 - 16:08

Η μουσικη απο ενα σημειο και πανω απαιτει εμφυτο ταλεντο....Ο προγραμματισμος απο ενα σημειο και πανω παλι απαιτει ταλεντο...Ομως ο καθενας μπορει και να προγραμματισει και να παιξει μουσικη..Προσωπικα στο πιανο ολα μου φαινοταν ευκολα..Στα 9 επαιζα Τσαικοφσκι, στα 15 ειχα το πτυχιο αρμονιας και στα 17 το πτυχιο πιανου οπου λογω ικανοτητας παρεκαμψα καποια χρονια με προταση να φυγω για εξωτερικο..Ομως λογο της πιεσης με φοβισε και σταματησα εκει..Απο την αλλη στον προγραμματισμο μπαστουνια....Ισως δεν μ αρεσε τοσο ωστε να το μαθω ευκολα...Η συνθεση μουσικης απαιτει οπως ειπα ταλεντο και δεν μπορει ο καθενας να δημιουργησει..Προγραμματισμο ομως ειναι σιγουρα οτι δεν μπορει να κανει ο καθενας..Και εγω ακομα και αν τα διδαχθηκα τα βασικα ξερω..Ουτε παιχνιδι ξερω να φτιαξω , ουτε αλλη εφαρμογη....Απο την αλλη αφου απ οτι λες συνθετεις..Πως θα σου φαινοταν να ειχα ενα site οπου ΔΩΡΕΑΝ θα ειχα ολες σου τις συνθεσεις και καλα για "δοκιμη" ..Θα τα κατεβαζε ο καθενας και εσενα θα πηγαινε ο κοπος σου χαμενος...Μονο οταν η δικη μας δουλεια και κοπος δωθουν τζαμπα θα καταλαβουμε καποια πραγματα...Ειτε αυτο λεγεται μουσικη, ειτε προγραμματισμος η οτιδηποτε αλλο....Απο ολους οσους κατεβαζουν σπασμενα εαν γινει κατι αντιστοιχο στο δικο τους πεδιο θα φωναζουν ολοι και θα ωρυονται..


Έχεις δίκιο ότι μόνο αν προσβάλλουν τον κόπο μας θα καταλάβουμε την έννοια του τζάμπα λογισμικού , ωστόσο να σου φέρω κι έναν αντίλογο ... Γιατί να δώσω για ένα πρόγραμμα πλοήγησης 60 ευρώ κοντά ? Δεν είναι δα και τόσο δύσκολο στην ανάπτυξή του ... Και ειδικά με frameworks που κάνει distribute η μαμά μηλιά είναι ακόμα πιο εύκολο ... Άρα μήπως έμμεσα ορισμένες τρελές τιμολογιακές αξιώσεις μας οδηγούν προς τα εκεί ? Φιλικά πάντα και Καλή Χρονιά σε όλους !!! (ξέχασα να το γράψω στο προηγούμενο ποστ :P)

Σωστός φίλε και στην τελική αν θες να δεις αν η εφαρμογή που σου αρέσει τα αξίζει τα χρήματα της
1ον Κάποιοι Devs φτιάχνουν Lite εκδοσεις
2ον Αν δεν υπάρχει για το App που ενδιαφέρεσαι Lite έκδοση υπάρχει το Youtube,δεν είναι δύσκολο να ψάξεις για ενα Review - Gameplay !!


Όμως άλλο να το βλέπεις κι άλλο να το χειρίζεσαι εσύ !!! (προσφερόταν το σχόλιό σου για αντίλογο αν και συμφωνώ εν μέρη μαζί σου :D )

#236   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 02/01/2013 - 16:14

Όμως άλλο να το βλέπεις κι άλλο να το χειρίζεσαι εσύ !!! (προσφερόταν το σχόλιό σου για αντίλογο αν και συμφωνώ εν μέρη μαζί σου :D )

Έχεις δίκιο εννοείτε εντάξει αλλά πιστεύω ότι αν δεις ένα Review το οποίο καλύπτει την χρήση που θες να κάνεις εσύ τότε οκ πας απευθείας για αγορά από την άλλη θα μπορούσαν όλοι οι Developers να κάνουν Lite εκδόσεις ώστε να δοκιμάζουν όλοι την εφαρμογή και για να έχουν όλα τα προνόμια αυτής να την αγοράζουν .

#237   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 02/01/2013 - 16:17

Έχεις δίκιο εννοείτε εντάξει αλλά πιστεύω ότι αν δεις ένα Review το οποίο καλύπτει την χρήση που θες να κάνεις εσύ τότε οκ πας απευθείας για αγορά από την άλλη θα μπορούσαν όλοι οι Developers να κάνουν Lite εκδόσεις ώστε να δοκιμάζουν όλοι την εφαρμογή και για να έχουν όλα τα προνόμια αυτής να την αγοράζουν .


Είναι κομμάτι δύσκολο αυτό με τις lite εκδόσεις ! Στο λέω από προσωπική πείρα ! :D

#238   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/01/2013 - 16:21

Θεωρω παντως οτι εαν εχεις μια ferrari δεν πρεπει να θεωρεις τα 4 ευρω που δινεις στο παρκιν πολλα... Αρα 0.89 δεν ειναι πολλα για μια εφαρμογη για μια συσκευη που εδωσες τοσα λεφτα. Εκτος απο αυτο... Οσο αγοραζουμε τοσο θα της κανουν καλυτερες. Αυτα ειναι αλυσιδα!

Καλη χρονια σε ολους

#239   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2013 - 18:14

τοσους μηνες ειναι αυτες οι σελιδες ανοιχτες... τωρα εγιναν ξαφνικα ολες με κρυφοφυτεμενα malware???

Ναι οπως το υπουργειο υγειας τωρα που δεν καιει κανεις πετρελαιο λεει οτι τα τζακια κανουν κακο στην υγεια μας...
Σε λιγο θα μας πουνε οτι το να καις πετρελαιο ειναι καλο στην υγεια μας μπας και πουλησουν κανα λιτρο!!!

#240   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2013 - 18:19

τοσους μηνες ειναι αυτες οι σελιδες ανοιχτες... τωρα εγιναν ξαφνικα ολες με κρυφοφυτεμενα malware???

Ναι οπως το υπουργειο υγειας τωρα που δεν καιει κανεις πετρελαιο λεει οτι τα τζακια κανουν κακο στην υγεια μας...
Σε λιγο θα μας πουνε οτι το να καις πετρελαιο ειναι καλο στην υγεια μας μπας και πουλησουν κανα λιτρο!!!


Ο δρομος ειναι ανοιχτος και τα σκυλια λυμενα .

p.s και αυτο για τα τζακια ειναι αληθεια. Διαβασε ποσους νεκρους ειχαν στην αγγλια για να καταλαβεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες