Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Αγορά Imac


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
264 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   milonakis

milonakis

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Twitter:@foliahotel
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/12/2012 - 01:05

ε οχι μωρε, ετσι κι αλλιως πολλες ωρες ειμαι. αλλα δυσκολο το βλεπω να το παιρνω.εχω λιγο καιρο να το σκεφτω. ειναι και καποια προγραμματα του τηλ κεντρου που δεν υποστηριζεται ( ακομα ) ετσι μου λεει ο τεχνικος.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 31/12/2012 - 01:08

ε οχι μωρε, ετσι κι αλλιως πολλες ωρες ειμαι. αλλα δυσκολο το βλεπω να το παιρνω.εχω λιγο καιρο να το σκεφτω. ειναι και καποια προγραμματα του τηλ κεντρου που δεν υποστηριζεται ( ακομα ) ετσι μου λεει ο τεχνικος.

Κυρίως με Πισι κάνετε δουλειά εσείς...σε μακ δεν νομιζω να υπάρχουν επαγγελματικές εφαρμογές για ξενοδοχεία κτλ...μάλλον έχει δίκιο ο τεχνικός σου !!

#33   pcdoctorvirus

pcdoctorvirus

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/12/2012 - 19:02

φίλε milonakis να σου πάρω δώρο το Imac και να βρεις μια δουλειά σε μια γνωστή που ψάχνει για reception σε ξενοδοχείο και δε βρίσκει τίποτα???

#34   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 31/12/2012 - 19:25

φίλε milonakis να σου πάρω δώρο το Imac και να βρεις μια δουλειά σε μια γνωστή που ψάχνει για reception σε ξενοδοχείο και δε βρίσκει τίποτα :huh:

χαχαχα...ξεκίνησαν οι συναλλαγές !! :P Και εκεί δύσκολο να βρεις δουλειά πλέων και στα ξενοδοχειακά... :wacko:

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 31/12/2012 - 19:30


#35   pcdoctorvirus

pcdoctorvirus

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/12/2012 - 19:32

σε νησί συνήθως κάτι παίζει αλλά μόνο για σεζόν και όχι τόσο καλές συνθήκες
Αθήνα πλέον δεν παίζει τίποτα δυστηχώς

#36   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 31/12/2012 - 19:41

Τα γνωστά φίλε μου...σε νησί , σε εποχιακό ξενοδοχείο με χάλια συνθήκες με υπερωρίες και τρελά ωράρια που παίρνεις βιταμίνες για να αντέξεις κυριολεκτικά...σε ξενοδοχεία που ξαφνικά πολλαπλασιάζονται τα άτομα που πρέπει να εξυπηρετήσεις στην διάρκεια της σεζον , οποτε δουλεύεις περισσότερο και πληρώνεσαι όσα συμφώνησες αρχικά υπό άλλες όμως συνθήκες....στα ξενοδοχεία μεγάλων πόλεων κυριολεκτικά τίποτα αν και εκείνα είναι χειρότερα...όσο μεγαλύτερο τόσο και χαμός...γνωρίζω καποια πράματα γενικά :rolleyes: !!
Καλό χρόνο -2013- να έχουμε και με πολύ δουλειά σε όλους με αξιοπρεπείς συνθήκες και με υγεία πάνω από όλα....καλή χρονιά !!

#37   pcdoctorvirus

pcdoctorvirus

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/12/2012 - 20:01

Υγεία πάνω από όλα και καλή χρονιά για όλο το κόσμο.
Απλά δυστηχώς κάποιοι άνθρωποι νομίζουν ότι απευθύνονται σε ζώα.

#38   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2013 - 14:26

ειμαι αναμεσα σε 2 imac,

o ενας ειναι μοντελο του 2009 και εχει επεξεργαστη 2.8GHz Intel Core i7 (quad core) , 8MB shared L3 cache

και ο αλλος ειναι ο καινουριος 2013 που εχει επεξεργαστη 2.9GHz quad-core Intel Core i5 processor (Turbo Boost up to 3.6GHz) with 6MB L3 cache

και θα ηθελα να μαθω ποσο μεγαλη ειναι η διαφορα αναμεσα στα 2 μηχανηματα και αν αξιζει η τοσο μεγαλη διαφορα τιμης

Σας ευχαριστω και παλι!


#39   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/01/2013 - 14:35

ειμαι αναμεσα σε 2 imac,

o ενας ειναι μοντελο του 2009 και εχει επεξεργαστη 2.8GHz Intel Core i7 (quad core) , 8MB shared L3 cache

και ο αλλος ειναι ο καινουριος 2013 που εχει επεξεργαστη 2.9GHz quad-core Intel Core i5 processor (Turbo Boost up to 3.6GHz) with 6MB L3 cache

και θα ηθελα να μαθω ποσο μεγαλη ειναι η διαφορα αναμεσα στα 2 μηχανηματα και αν αξιζει η τοσο μεγαλη διαφορα τιμης

Σας ευχαριστω και παλι!


Εσύ θα το κρίνεις αυτό ανάλογα με την δουλειά που θέλεις να κάνεις. Αν η διαφορά στην τιμή με τον μεταχειρισμένο είναι μεγάλη και ο μεταχειρισμένος είναι σε άριστη κατάσταση θα προτιμούσα τον μεταχειρισμένο.
Once You Go Mac You Never Go Back

#40   pcdoctorvirus

pcdoctorvirus

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/01/2013 - 14:56

ειμαι αναμεσα σε 2 imac,

o ενας ειναι μοντελο του 2009 και εχει επεξεργαστη 2.8GHz Intel Core i7 (quad core) , 8MB shared L3 cache

και ο αλλος ειναι ο καινουριος 2013 που εχει επεξεργαστη 2.9GHz quad-core Intel Core i5 processor (Turbo Boost up to 3.6GHz) with 6MB L3 cache

και θα ηθελα να μαθω ποσο μεγαλη ειναι η διαφορα αναμεσα στα 2 μηχανηματα και αν αξιζει η τοσο μεγαλη διαφορα τιμης

Σας ευχαριστω και παλι!


τον παλιό τον βρήκες μεταχειρισμένο?

#41   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2013 - 15:02

Ναι μεταχειρισμενος είναι φυσικά ο 2009. Με ενδιαφέρει σε απόδοση photoshop ποιος θα είναι καλυτερος

#42   pcdoctorvirus

pcdoctorvirus

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/01/2013 - 15:13

Kαι με τον παλιό κάνεις τη δουλειά σου αλλά φυσικά με το νέο θα είναι ακόμα ταχύτερος
βέβαια παίζει ρόλο και η τιμή, για τη διαφορά μιλάμε?

#43   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2013 - 20:12

1000 ευρω διαφορα περιπου

#44   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/01/2013 - 21:05

Παίρνεις τον παλιο και βλέπεις αν σου κάνει. Αν δεν σε ικανοποιεί τον πουλάς και πας για τον καινούργιο. Οι παλιοί iMac φεύγουν εύκολα στις αγγελίες

Τελευταία επεξεργασία από: koumbouni, 01/01/2013 - 21:05


#45   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 02/01/2013 - 01:52

Αν το θέλεις ειδικά και μόνο για το Photoshop το οποίο ΟΚ τρέχει παντού , πάρε το παλιό και κανε δουλειά εκεί....πρακτικά την μεγάλη διαφορά στην συνολική υπολογιστική ισχύ που σίγουρα υπάρχει μεταξύ του 2009 και 2012-13 θα την δεις και θα την καταλάβεις μόνο αν εχεις πολύ μεγάλο φόρτο εργασίας στο Photoshop...οποτε εφόσον είναι για κάτι συγκεκριμένο αν κατάλαβα και καλά , πάρε τον παλιό σώσε και 1000 ευρώ και κανε την δουλειά σου εκεί...!!
Φωτογράφος είσαι , φωτοσοπας...με καλλιτεχνικά ασχολείσαι ??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες