Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

COOKOO, το ρολόι για την προβολή ειδοποιήσεων από την iOS συσκευή σας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
123 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2013 - 21:31

Το ρολογάκι το έχω παραγγείλει, το πλήρωσα εδώ και 5 μέρες και το status είναι "awaiting fulfilment" ... τους έχω στείλει 2 email και δεν έχουν απαντήσει ακόμα με πληροφορίες όπως πότε θα το στείλουν κλπ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 20/01/2013 - 21:38

ελπιζω να το εχω αυριο, ερχεταιιιιι

Το ρολογάκι το έχω παραγγείλει, το πλήρωσα εδώ και 5 μέρες και το status είναι "awaiting fulfilment" ... τους έχω στείλει 2 email και δεν έχουν απαντήσει ακόμα με πληροφορίες όπως πότε θα το στείλουν κλπ



απο που το παραγγειλες;

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#18   kostapakis

kostapakis

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2013 - 01:50

Έπαιζα για πολύ καιρό με την ιδέα για ρολόι που θα επικοινωνεί με το iPhone. Τα Χριστούγεννα μάλιστα σκόπευα να χτυπήσω ένα Citizen EcoDrive Proximity. Τελικά είπα το εξής: τι ακριβώς θέλω, ένα καλό ρολόι, ή ένα ακόμα gadget (αμφίβολης μάλιστα πραγματικής χρηστικότητας) για μια συσκευή για την οποία έχω ήδη σκάσει 7 κατοστάρικα; Κοινώς, θέλω να δώσω λεφτά για ένα ρολόι επειδή γουστάρω το ρολόι, ή επειδή μπορεί να επικοινωνεί με το iPhone μου, άσχετα απο το ότι στην πραγματικότητα δεν χρειάζομαι ντε και καλά κάτι τέτοιο, μια και ούτως ή άλλως έχω πάντα μαζί μου το τηλέφωνο; Τελικά κατέληξα πως, δεν έχει νόημα να δώσω λεφτά για κάτι το οποίο ούτε το χρειάζομαι πραγματικά, αλλά ούτε και καλύπτει κάποια δευτερεύουσα ανάγκη. Οπότε, έχοντας αποκλείσει την κατηγορία "Ρολόγια που επικοινωνούν με το iPhone", έψαξα για ένα πραγματικά καλό ρολόι, που γουστάρω να το φοράω απλά και μόνο επειδή είναι ακριβώς το ρολόι που θέλω, και ας μην έχει επάνω ούτε bluetooth, ούτε λαμπιόνια, ούτε σφυρίχτρες. Έτσι πήρα δώρο στον εαυτό μου ένα Tag Heuer Aquaracer...


Φιλαράκι μου έκανες άγια. Την πιό σωστή κίνηση. Κι εγώ 10 χρόνια το πάλευα και δεν μου κάθονταν με τίποτα. Μεγάλη αρρώστια με τα ρολόγια και μεγάλη συλλογή.
Τελικά τα κατέφερα και το πήρα. Breitling. Για τιμές δεν μιλάμε. Πόσα gagetakia θάπαιρνα, ουυυυυυυυυυυυυυ χαχαχα Να το χαίρεσαι φίλε μου και νάσαι καλά.

Τελευταία επεξεργασία από: kostapakis, 21/01/2013 - 01:50


#19   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 21/01/2013 - 02:19

το εχω 6 μερες λοιπον εμενα σαν ρολοι μου αρεσει παρα πολυ.. το καντράν μεχρι στιγμης σε χαμηλο φωτισμο ειναι οκ και οι ενδειξεις ακομα φαινονται καλα και αν τύχει και δεν τις δεις αυτο σφυριζει και δονειται οπότε θα το δεις σιγουρα ...λίγο που έπαιξα μαζί του με αυτα που κανει φανηκε οκ.. οσο για τις αποσυνδέσεις (που ειπε ενα παιδι) δεν μπορω να πω γιατι τα είχα δίπλα δίπλα αν και με δυσκολεψε στο να τα συνδεσω λιγο.. τωρα οποιος θελει να το παρει μονο για αυτα που κανει με το iphone και δεν του πολυ αρεσει το ρολοι να μην το παρει δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο.. αυτα απο εμενα οτι αλλο θελετε με ρωτατε..


παρτε και μια φωτο

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: boukoto, 21/01/2013 - 02:20


#20   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 21/01/2013 - 02:25

το εχω 6 μερες λοιπον εμενα σαν ρολοι μου αρεσει παρα πολυ.. το καντράν μεχρι στιγμης σε χαμηλο φωτισμο ειναι οκ και οι ενδειξεις ακομα φαινονται καλα και αν τύχει και δεν τις δεις αυτο σφυριζει και δονειται οπότε θα το δεις σιγουρα ...λίγο που έπαιξα μαζί του με αυτα που κανει φανηκε οκ.. οσο για τις αποσυνδέσεις (που ειπε ενα παιδι) δεν μπορω να πω γιατι τα είχα δίπλα δίπλα αν και με δυσκολεψε στο να τα συνδεσω λιγο.. τωρα οποιος θελει να το παρει μονο για αυτα που κανει με το iphone και δεν του πολυ αρεσει το ρολοι να μην το παρει δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο.. αυτα απο εμενα οτι αλλο θελετε με ρωτατε..


παρτε και μια φωτο

Αναρτημένη εικόνα

Καλοριζικο. Φλερτάρω και γω με την ιδέα να το παρω αυτες τις μέρες...

κατ'αρχας, πόσο σου πήγε τελική τιμη με μεταφορικά κλπ μέσα; Το αγοράσες απο το επίσημο κατάστημα τους ή απο κάπου αλλου;

Σε αυτο που αναφέρεις για τις αποσυνδεσεις που είπε κάποιος, η προσωπική σου εμπειρία τι λέει; Συμβαίνει;
Απο μπαταρία το iPhone πως τα παει; Υπάρχει εμφανής μείωση της διαρκειας της;

#21   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 21/01/2013 - 02:37

Καλοριζικο. Φλερτάρω και γω με την ιδέα να το παρω αυτες τις μέρες...

κατ'αρχας, πόσο σου πήγε τελική τιμη με μεταφορικά κλπ μέσα; Το αγοράσες απο το επίσημο κατάστημα τους ή απο κάπου αλλου;

Σε αυτο που αναφέρεις για τις αποσυνδεσεις που είπε κάποιος, η προσωπική σου εμπειρία τι λέει; Συμβαίνει;
Απο μπαταρία το iPhone πως τα παει; Υπάρχει εμφανής μείωση της διαρκειας της;


νασε καλα ευχαριστω..

το πηρα απο ελληνικο e-shop στα 117 ολα μαζι...

μέχρι στιγμής μόνο μια φορά μου ετυχε να αποσυνδεθεί αν και τα εχω αρκετα κοντα σχεδον συνεχεια..

δεν του εχω κανει ακομα πολυωρη χρηση να δω πως συμπεριφερεται η μπαταρια... οταν βγαλω τα αποτελεσματα θα ξανα ποσταρω..

και ενα αρνητικο για μενα (για αλλους μπορει να μην ειναι) σε πληρες σκοταδι οταν πατησεις να αναψει το λαμπακι να δεις την ωρα φαίνονται μόνο οι δείχτες..

πιστευω να σε κάλυψα οτι αλλο θελεις μου λες :)

#22   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/01/2013 - 02:42

Αν έχεις συνδεδεμένο Bluetooth headset μπορεί κι αυτο να συνδεθεί; Υποστηρίζει δλδ multiple connections via Bluetooth? Το έχεις τσεκάρει;

Αναρτημένη εικόνα


#23   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 21/01/2013 - 02:49


Αν έχεις συνδεδεμένο Bluetooth headset μπορεί κι αυτο να συνδεθεί; Υποστηρίζει δλδ multiple connections via Bluetooth? Το έχεις τσεκάρει;


φωτη αυτο δεν το ξερω και δεν εχω για να το δοκιμασω.. υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το δω και να σου πω ?

παντως ολες τις ρυθμισεις τις κανεις απο το app..

#24   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/01/2013 - 02:52

Πρέπει να έχεις κάποιο Bluetooth device να το τσεκαρεις, ευχαριστώ για την προθυμία πάντως.. Απο ποιότητα λέει τίποτα ή τελείως πλαστικό;

Αναρτημένη εικόνα


#25   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 21/01/2013 - 02:58

Πρέπει να έχεις κάποιο Bluetooth device να το τσεκαρεις, ευχαριστώ για την προθυμία πάντως.. Απο ποιότητα λέει τίποτα ή τελείως πλαστικό;

καλουτσικο ειναι δεν ειναι τελειος κινεζια.. στιβαρο εχει ωραιο βαρος τα κουμπακια του θέλουν λίγο πατημα παραπανω και το λουρακι του ωραιο..
θα μπορούσε να είναι και καλύτερο παντος..

#26   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/01/2013 - 03:02

Πλαστικό το καντραν ή σιδερένιο;;:)
Thanx με καλυψες, θέλω να δώ και με Bluetooth headset αν λειτουργεί παράλληλα γιατί ειναι σημαντικό για μένα...

Αναρτημένη εικόνα


#27   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 21/01/2013 - 03:11

Πλαστικό το καντραν ή σιδερένιο;; :)
Thanx με καλυψες, θέλω να δώ και με Bluetooth headset αν λειτουργεί παράλληλα γιατί ειναι σημαντικό για μένα...

το γυρω γυρω ειναι μεταλλικο και τα κουμπακια πλαστικο.. σιγα τπτ :)

Τελευταία επεξεργασία από: boukoto, 21/01/2013 - 03:11


#28   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 21/01/2013 - 03:20

Εμένα το λουράκι με χαλάει, αλλά από ότι βλέπω είναι κλασσική η "ένωσή" του, οπότε θα μπορεί να αλλάξει με κάποιο άλλο της αρεσκείας του χρήστη.

Αλλά είναι πολύ σημαντικό να υποστηρίζεται παράλληλη σύνδεση και με headset.

#29   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/01/2013 - 03:24

Αν υποστηρίζει παράλληλη έχω αρχίσει να ψηνομαι.. Θέλει ψάξιμο κι απο το λίγο που κοίταξα δε βρήκα κάτι...

Αναρτημένη εικόνα


#30   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 21/01/2013 - 03:24

Εμένα το λουράκι με χαλάει, αλλά από ότι βλέπω είναι κλασσική η "ένωσή" του, οπότε θα μπορεί να αλλάξει με κάποιο άλλο της αρεσκείας του χρήστη.

Αλλά είναι πολύ σημαντικό να υποστηρίζεται παράλληλη σύνδεση και με headset.


το λουράκι ειναι καλης ποιοτητας..δεν σου αρεσει σαν λουράκι ή τα χρωματα ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες