Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Apple σχεδιάζει ένα νέο φθηνότερο iPhone για αναδυόμενες αγορές στο δεύτερο μισό του 2013?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
148 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/01/2013 - 16:21

Το όλο θέμα την iTV, θα πρέπει να το προσέξει αρκετά και να μη βγάλει κάτι το οποίο θα πρέπει να ανανεώνει κάθε χρόνο. Ίσως γι'αυτό και καθυστερεί, συν την όποια καθυστέρηση έχει με τα κανάλια στην Αμερική!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/01/2013 - 16:21

Συμφωνώ Δημήτρη περί iTV και πιστεύω θα το δούμε.
Αρχικά δημιουργούσε ανάγκες και δεν κάλυπτε, αλλά μπορείς να μου πεις τι ανάγκη δημιούργησε με το iPhone 5 που δεν καλύπτεται από το iPhone 4S ή από κάποιο άλλο παρεμφερές σε δυνατότητες της αγοράς;


Χωρίς να πέσετε να με φάτε ε...Πιστεύω ότι στα κινητά η τεχνολογία έχει πιάσει ας το πούμε ταβάνι! Πλέον το να δεις κάτι το wow! είναι δύσκολο πιστεύω, πέρα από widgets,toggles ktl. Ένας μέσος χρήστης η και power user πιστεύω ότι με τα κινητά που είναι στην αγορά ανεξάρτητα μάρκας κάνει ότι θέλει και με το παραπάνω. Η Apple πιστεύω ότι στην συγκεκριμένη αγορά το έχει καταλάβει αυτό και ακολουθεί την περπατημένη με αλλαγή του design και 2-3 πράγματα ακόμα.

Δεν έχεις άδικο, δεν έδωσε στον τελικό χρήστη κάτι το διαφορετικό από αυτό που ήδη ήξερε και ίσως και για αυτό να χάνει πελάτες.

Απλά επειδή κι εγώ πλέον αναζητώ την ηρεμία μου από ένα gadget και όχι όπως ήμουν μικρός να το σκαλίζω όλη την ώρα και να του βάζω 8 λειτουργικά πάνω και να κάνω όπως με τα Linux 3D εφέ κτλ με καλύπτει μια χαρά το iPhone.
Once You Go Mac You Never Go Back

#138   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 11/01/2013 - 16:23

Πότε σε φάγαμε;;;:)
Συμφωνώ 1000%. Κι εγώ ένας λόγος που δε σκέφτομαι άλλο κινητό είναι η σταθερότητα + η επένδυση του App Store που δεν είναι αμελητέα για μένα.

Αναρτημένη εικόνα


#139   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/01/2013 - 16:27

Πότε σε φάγαμε;;; :)
Συμφωνώ 1000%. Κι εγώ ένας λόγος που δε σκέφτομαι άλλο κινητό είναι η σταθερότητα + η επένδυση του App Store που δεν είναι αμελητέα για μένα.


Το λέω γιατί συνήθως δεν κάνω βαρύγδουπες δηλώσεις υπέρ της Apple αν και είμαι υπέρ της και η παραπάνω ήταν κάπως χα χα χα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#140   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/01/2013 - 10:25

Αναρτημένη εικόνα

Νεότερο δημοσίευμα των Digitimes προσφέρει περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με το φημολογούμενο «φθηνό» iPhone, το οποίο θα διαθέτει πλαστικό σασί αντί για τον συνδυασμό γυαλί-αλουμίνιο που χρησιμοποιείται στα τωρινά μοντέλα στα πρότυπα του iPhone 3G/3GS με σκοπό την εξοικονόμηση του κόστους. Μάλιστα, ενδέχεται ο σχεδιασμός της συσκευής να είναι τέτοιος που ο χρήστης θα μπορεί να δει τα μεταλλικά μέρη του εσωτερικού του iPhone. Τέλος, σύμφωνα με το δημοσίευμα η συσκευή θα διατεθεί στην αγορά το δεύτερο μισό του 2013.

Την προηγούμενη βδομάδα τόσο οι Digitimes όσο και οι WSJ και Bloomberg αναφέρθηκαν σε αυτό το φημολογούμενο φθηνότερο iPhone, το οποίο υποτίθεται ότι στοχεύει αναδυόμενες αγορές και θα διαθέτει διαφορετικό σχεδιασμό από τα τωρινά μοντέλα.


[via Digitimes]

Follow me on twitter


#141   Erotokritos94

Erotokritos94

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Twitter:@Erotokritos94
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:erotokritos94

Δημοσίευση 15/01/2013 - 12:05

Καλά αφού το διέψευσαν και είπαν ότι δεν θα βγει
http://www.iphonehel...ow-cost-iphone/

Τελευταία επεξεργασία από: Erotokritos94, 15/01/2013 - 12:10


#142   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/01/2013 - 15:07

Δεν διαψεύστηκαν οι φήμες ;;;;;


#143   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/01/2013 - 15:10

Το ότι βγήκε όντως ο Schiller και το διέψευσε δεν σημαίνει ότι οι δημοσιογράφοι δεξιά αριστερά δεν μπορούν να γράφουν ότι θέλουν...

Το τι πιστεύει ο καθένας το κρίνει μόνος του.

Και ο καιρός γαρ εγγύς που λέει και ο Δημοσθένης... ;)

#144   eski

eski

    iPH Junior

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/01/2013 - 17:36

Εχουν τρελαθει και δε ξερουν τι να κανουν
Οι πωλησεις του iphone5 ειναι σε ελευθερη πτωση
Ηδη πο παραγγελιες για ανταλακτικα μειωθηκαν στο μισο (κατα τη γνωμη μου θα μειωθουν ακομα περισσοτερο)
Το πιο πιθανο ειναι να το βγαλουν αλλα θα ειναι αργα γιατι ηδη εχουν χασει πολυτιμο εδαφος με το βασικο ανταγωνιστη να σπαει το ενα ρεκορ πωλησεων μετα το αλλο

#145   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 15/01/2013 - 18:20

Το γεγονος οτι τελευταια εχουμε βαρεθει να ακουμε φημες για την apple και ειδικοτερα για τα iphone μου λεει πως καποιοι παλευουν να την δυσφημίσουν με κάθε τρόπο. Μια χαρά πάνε οι πωλήσεις της και δεν τους βλέπω να ανησυχούν. Αν το 5 πουλησε λιγοτερο απο το 4s δεν σημαίνει αποτυχία. Εξαλλου αν παντα καθε νέα apple συσκευή πουλουσε περισσότερο από την προηγούμενη, όλοι θα είχαμε iphone και οι υπολοίπες εταιρίες θα έκλειναν.

#146   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 19/01/2013 - 15:02

Εχουν τρελαθει και δε ξερουν τι να κανουν
Οι πωλησεις του iphone5 ειναι σε ελευθερη πτωση
Ηδη πο παραγγελιες για ανταλακτικα μειωθηκαν στο μισο (κατα τη γνωμη μου θα μειωθουν ακομα περισσοτερο)
Το πιο πιθανο ειναι να το βγαλουν αλλα θα ειναι αργα γιατι ηδη εχουν χασει πολυτιμο εδαφος με το βασικο ανταγωνιστη να σπαει το ενα ρεκορ πωλησεων μετα το αλλο


Σιγά μην κάνουν και bungee jumping :P. Σε ποιά φαντασιοπληκτα site/forum διαβάζεις αυτές τις ανακρίβειες? Μάλλον σε κανένα androidoforum που γράφουν ότι τους κατέβει. Δεν μειώνονται καθόλου οι πωλήσεις αντιθετα οι πωλήσεις των iPhone (Q4 2012 σε σχεση με το Q4 του 2011) ήταν αυξημένες κατά 58%! Εχουμε εξηγήσει σε σχετικό τοπικ τι παίχτηκε με τις μειώσεις εξαρτημάτων και την χειραγώγιση της μετοχής απο επενδυτικούς κύκλους.

http://www.iphonehel...35#entry1269190
http://www.iphonehel...30#entry1266747
http://www.iphonehel...30#entry1269426

Το ξαναποστάρω για καλύτερη εμπέδωση!


October 2011 -> September 2012

Αναρτημένη εικόνα

67 αναλυτές εκτιμούν ότι η Apple θα ανακοινώσει το καλύτερο οικονομικό τρίμηνο στην 35χρονη ιστορία της.
http://tech.fortune....ckdown-q1-2013/

Επίσης το σχόλιο μου για το φθηνοτερο iphone το έγραψα εδώ στην πολύ καλή ανάλυση που έκανε ο Χάρης:
http://www.iphonehel...98#entry1269398

Τελευταία επεξεργασία από: DJTaurus, 19/01/2013 - 15:12


#147   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 19/01/2013 - 15:05

Παίδες, ξεφεύγει η συζήτηση, μείνετε ontopic, ή πηγαίνετε να τα πείτε στο σωστό τόπικ.

Ευχαριστώ.

#148   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2013 - 00:05

κάποιος είχε πει ότι το iphone 4S ήταν η φθηνή έκδοση του iphone 5 που θα έβγαιναν μαζί
αλλά τελικά για άλλους λόγους δεν έγινε, το θέμα είναι ότι αυτή η φήμη γίνεται και για να προετοιμαστεί ο κόσμος (ως ιδέα)
αλλά και για να δει η apple την αντίδραση του κόσμου σε αυτήν την ιδέα.
σίγουρα με το update 6.1 (περί κινας social) ετοιμάζει κάτι και για αυτούς
και σίγουρα το κανονικό iphone δεν τα παει καλά στην Κίνα.

για εμένα το καλύτερο τα ήταν να έβγαζε 2 κινητά το κανονικό ''lux'' iphone
και ένα άλλο φτηνό το οποίο θα παρουσιάζονταν και θα προωθούνταν μόνο σε αγορές
τύπου Κίνας

#149   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 21/01/2013 - 09:13

για εμένα το καλύτερο τα ήταν να έβγαζε 2 κινητά το κανονικό ''lux'' iphone
και ένα άλλο φτηνό το οποίο θα παρουσιάζονταν και θα προωθούνταν μόνο σε αγορές
τύπου Κίνας


Τι να το κάνει το φθηνό iPhone η εταιρία με το 75% των κερδών...? Δεν κυνηγάει τα ψίχουλα με τις ακαταμέτρητες android φθηνιάρικες συσκευές που έχουν κατακλύσει την Κίνα, Ινδία κτλ...
Το έγραψα 2 ημέρες πριν και σήμερα βγήκαν οι πρώτες φήμες για iPhone στις 4.8 ιντσες. Το ξαναλέω και πάλι... θα είναι τόσο φθηνό όσο φθηνό είναι το ipad mini σε σχέση με το ipad!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες