Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Τι διάρκεια μπαταρίας έχετε; [iPhone only]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
517 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:38

Καλησπέρα,

έχω υπάρξει χρήστης αρκετών iPhone και πάντα είχα θέματα με τη μπαταρία.
Ακόμα και όταν τα έπαιρνα την πρώτη μέρα , με συνεχή χρήση δεν μ έβγαζαν ποτέ πάνω απο 6 ώρες (καθαρή χρήση). Τώρα αναμονές κλπ ήταν πάντα κοντα στις 8-10 ώρες (οπότε καταλαβαίνετε για τι χρήση μιλάω). Ακούω πολλους να λένε ότι φορτίζουν μονο μια φορά τη μέρα (φαντάζομαι το βράδυ) και εκεί είναι που μου δημιουργείται η απορία. Πως το καταφέρνετε; Τι χρήση κάνετε; Με τι υπηρεσίες ανοιχτές; Μήπως κάνω καποιο λάθος εγώ και χαλάω τι μπαταρία; Ακούω γνώμες , συμβουλές καθώς και τις προσωπικές σας εμπειρίες πάνω στο θέμα.

Παναγιώτης

P.S. Δεν ήξερα σε ποια εννότητα να κάνω το post....αν έκανα λάθος παρακαλώ οι Admins να το μεταφέρουν

Ευχαριστώ
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:42

Εγω με 4s ανοιχτο wifi η δεδομενα συνεχεια και λιγο 3g πανω απο 6-6,5 ωρες χρηση δε βγαζω.

Υ.Γ:Απο ποιο ποστ να πηρες αφορμη? :P

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 10/01/2013 - 15:42


#3   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:43

Εγω με 4s ανοιχτο wifi η δεδομενα συνεχεια και λιγο 3g πανω απο 6-6,5 ωρες χρηση δε βγαζω.

Υ.Γ:Απο ποιο ποστ να πηρες αφορμη? :P


Απο αυτο που φαντάζεσαι :P
απλά ακούω τα ίδια και απο άλλους και τρελαίνομαι! γιατί και εγώ στους χρόνους που λες ειμαι με το 4s....και εκεί κοντα και με το 5
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#4   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:44

Παντα μου κραταγε το πολυ μια μερα με 3G, GPS παντα ανοιχτα και wifi οπου υπηρχε. Η χρηση ηταν πολυ what's app, σερφαρισμα στο ιντερνετ, mail, facebook, μουσικη, μηνυματα και κλησεις και σπανια καποιο casual game.

Τελευταία επεξεργασία από: Jimmy08, 10/01/2013 - 15:46


#5   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:44

2 μερες με οικονομικη χρηση (λιγη ομιλια, μιση ωρα σερφαρισμα με wifi και 1 ωρα μουσικη)
1 μερα με εντονη χρηση (σερφαρισμα μεσω 3G, παιχνιδια, φωτογραφιες)

ολη την ημερα ανοιχτα δεδομενα/wifi και το βραδυ 6 ωρες σε airplane mode
iPhone5 6.0.2

#6   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:46

Παντα μου κραταγε το πολυ μια μερα με 3G, GPS παντα ανοιχτα και wifi οπου υπηρχε. Η χρηση ηταν πολυ what's app, σερφαρισμα στο ιντερνετ, mail, facebook, μηνυματα και κλησεις και σπανια καποιο casual game.


άσε τα games γιατί τρώνε τη μπαταρια :Ρ εγω σαν messaging χρησιμοποιώ το facebook messenger συνήθως...και τα άλλα που αναφέρεις ελάχιστα.. αυτο το μια μέρα δν το εχω δει ποτέ να σ πω την αλήθεια...πάντα όταν γυρνάω σπιτι το μεσημέρι (3-4) το βάζω να φορτίσει γιατί απο το πρωί στις 8 έχει πέσει στο 10%. και η χρήση να ειναι στις 4-5 ώρες και όταν είμαι σε wifi να πηγαίνει στις 6-6,5
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#7   mariaaka

mariaaka

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:48

Καλησπερα.Εγω εχω το 3gs το οποιο το εχω κανα 2χρονο πανω κατω και εχω να σου πω οτι η μπαταρια του μου κραταει 2 μερες...Πριν κανα μηνα περιπου πηρα και το 5..Τα εχω ολα κλειστα αλλα και παλι τρωει πολυ.Οταν ανοιγω wifi δεν το προλαβαινω,μη σου πω για παιχνιδια...Και με το wifi δεν κανω και κατι τραγικο..Λιγο facebook και τα κλασσικα...Εγω προσωπικα το φορτιζω 2 φορες τη μερα και καμια φορα φτανω και τις 3.

#8   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:49

γυρω στις 22 μερες εχω εγω

#9   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:49

άσε τα games γιατί τρώνε τη μπαταρια :Ρ εγω σαν messaging χρησιμοποιώ το facebook messenger συνήθως...και τα άλλα που αναφέρεις ελάχιστα.. αυτο το μια μέρα δν το εχω δει ποτέ να σ πω την αλήθεια...πάντα όταν γυρνάω σπιτι το μεσημέρι (3-4) το βάζω να φορτίσει γιατί απο το πρωί στις 8 έχει πέσει στο 10%. και η χρήση να ειναι στις 4-5 ώρες και όταν είμαι σε wifi να πηγαίνει στις 6-6,5

δηλαδη μονο με fb messenger σου κραταει 6 ωρες χρησης; Τι αλλο κανεις με το κινητο;

#10   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:50

Καλησπερα.Εγω εχω το 3gs το οποιο το εχω κανα 2χρονο πανω κατω και εχω να σου πω οτι η μπαταρια του μου κραταει 2 μερες...Πριν κανα μηνα περιπου πηρα και το 5..Τα εχω ολα κλειστα αλλα και παλι τρωει πολυ.Οταν ανοιγω wifi δεν το προλαβαινω,μη σου πω για παιχνιδια...Και με το wifi δεν κανω και κατι τραγικο..Λιγο facebook και τα κλασσικα...Εγω προσωπικα το φορτιζω 2 φορες τη μερα και καμια φορα φτανω και τις 3.


Αυτο που γινεται στο 5αρι δεν ειναι λογικο...2 και 3 φορες τη μερα και με λιγη χρηση απο οτι καταλαβαινω ειναι πολλες...Οι χρονοι χρησης και αναμονης ειναι ιδιοι?Μηπως περασες καποιο παλιο backup?

#11   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:51

δηλαδη μονο με fb messenger σου κραταει 6 ωρες χρησης; Τι αλλο κανεις με το κινητο;


fb messenger (συνεχής χρήση) , facebook για καμια ενημέρωση δλδ refresh κάθε τόσο , whatsapp αν μου στείλουν και σπάνια θα δω καποιο βίντεο - θα ακουσω καποιο τραγουδι online.... συνήθως όλα με 3g εκτός αν ειμαι στη σχολή ή στο σπίτι που έχω wifi
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#12   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:51

Πάνω κάτω τα ίδια Παναγιώτη σε 4s...
Το πολύ 7 ώρες χρήση αλλά με 13-15 ώρες αναμονή....
Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#13   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:53

Πάνω κάτω τα ίδια Παναγιώτη σε 4s...
Το πολύ 7 ώρες χρήση αλλά με 13-15 ώρες αναμονή....


καλα την αναμονή να σου πω δεν τη μετράω ποτέ....έκανα απλά αναφορά...γιατί έχει να κάνει με το πόσο χρησιμοποιείς το κιν...αν το φορτίσεις και με το που το βγάλεις αρχίσεις να σερφαρει και ολα τα άλλα χωρις να σταματήσεις θα σου βγάλει 6 χρήση 6 αναμονή...οπότε οκ αυτο εχει να κανει με τον καθένα μας...η καθαρή χρήση όμως έχει να κανει και με άλλα από ότι καταλαβαίνω...
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#14   mariaaka

mariaaka

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:54

Εχω περασει backup παλιο αλλα το κινητο δεν ηταν jb.Οι χρονοι δεν ειναι ιδιοι.Κανω λιγη χρηση με wifi αλλα παιζω κατι παιχνιδια και μου τη ριχνει τραγικα.Αλλα και παλι με ολα κλειστα ειναι δυνατον νσ πεφτει τοσο πολυ?Ουτε μουσικη ακουω..

#15   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:55

Εχω περασει backup παλιο αλλα το κινητο δεν ηταν jb.Οι χρονοι δεν ειναι ιδιοι.Κανω λιγη χρηση με wifi αλλα παιζω κατι παιχνιδια και μου τη ριχνει τραγικα.Αλλα και παλι με ολα κλειστα ειναι δυνατον νσ πεφτει τοσο πολυ?Ουτε μουσικη ακουω..


η μαγική λέξη... ;) τα παιχνίδια την καταβροχθίζουν μπορώ να πω
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες