Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Ποιον ssd για mac mini 2012?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
125 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2013 - 20:02

Εγω μεταξυ των 2 δεν προτιμησα κανεναν...
Αγορασα intel και δουλευει απροβληματιστα σε αντιθεση με πολλους ocz που βγαζουν προβληματακια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 11/01/2013 - 20:04

Εγω μεταξυ των 2 δεν προτιμησα κανεναν...
Αγορασα intel και δουλευει απροβληματιστα σε αντιθεση με πολλους ocz που βγαζουν προβληματακια.

Προβληματακια οι ocz??Εεε τωρα γιατι μου το κανεις αυτό πανω που ειχα παρει την αποφαση να παρω vertex 4?! :(
Μου φαινεται οσο πιο πολυ μιλαω εδω τοσο πιο πολυ μπερδευομαι!! :lol:
XS Max 256 Gb Space Gray

#18   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/01/2013 - 20:04

Εγω μεταξυ των 2 δεν προτιμησα κανεναν...
Αγορασα intel και δουλευει απροβληματιστα σε αντιθεση με πολλους ocz που βγαζουν προβληματακια.


Είναι λίγο υποκειμενικό αυτό. Κι εγώ έχω 2 ocz ένα στον iMac και ένα στο Macbook pro και δουλεύουν επίσης απροβλημάτιστα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#19   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2013 - 20:06

Προβληματακια οι ocz??Εεε τωρα γιατι μου το κανεις αυτό πανω που ειχα παρει την αποφαση να παρω vertex 4?! :(
Μου φαινεται οσο πιο πολυ μιλαω εδω τοσο πιο πολυ μπερδευομαι!! :lol:


Ειχα διαβασει σε πολλα ξενα φορουμ οτι εβγαζαν προβληματα μετα απο λιγο καιρο χρησης.
Και τα παιδια προτειναν samsung ή intel - εγγυηση....

#20   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 11/01/2013 - 20:10

Εγω με ολα όσα διαβασα λεω να παρω τον vertex 4 και ο θεος βοηθος!Σε επιδοσεις και συμβατοτητα ειναι κορυφη!Σε αξιοπιστια δεν πιστευω να μην βγαλει 3 χρονια...δηλαδη να μην βγαλει τα λεφτα του!
XS Max 256 Gb Space Gray

#21   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2013 - 20:12

Εγω με ολα όσα διαβασα λεω να παρω τον vertex 4 και ο θεος βοηθος!Σε επιδοσεις και συμβατοτητα ειναι κορυφη!Σε αξιοπιστια δεν πιστευω να μην βγαλει 3 χρονια...δηλαδη να μην βγαλει τα λεφτα του!


Απο οτι βλεπω εχει 5 ετη εγγυηση.

http://www.plaisio.g...ate-Drives-(SSD)/OCZ-Vertex-4-Series-128GB-SSD-2-5-Sata-6Gbs-VTX4-25SAT3-128G.htm

#22   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 11/01/2013 - 20:15

Απο οτι βλεπω εχει 5 ετη εγγυηση.

http://www.plaisio.g...ate-Drives-(SSD)/OCZ-Vertex-4-Series-128GB-SSD-2-5-Sata-6Gbs-VTX4-25SAT3-128G.htm

5 χρονια εχει αλλα αν σου χαλασει τρεχα γυρευε ποιος θα σου τον αντικαταστησει στην Ελλαδαρα!!
Με το πλαισιο πιστευω να μην εχει καποιος προβλημα αλλα αν το παρεις από εξω ή απο καποιο σκρουτζομαγαζο για πιο φθηνα τρεχα γυρευε!
XS Max 256 Gb Space Gray

#23   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2013 - 20:19

Δειτε εδω ενα τυχαιο παραδειγμα για την γνωμη που εχουν για τους ocz 4....


http://hardforum.com...d.php?t=1710099

#24   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 11/01/2013 - 20:22

Και κατι άλλο που παρατήρησα...οΙ ocz βλεπω οτι παρεχουν firmware update για mac...Για τους samsung οσο και να εψαξα παρατηρησα οτι εγραφε firmware update για windiows...Δεν ειδα καπου για mac!Ισχυει ή δεν εψαξα καλα!?
XS Max 256 Gb Space Gray

#25   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 11/01/2013 - 20:56

5 χρονια εχει αλλα αν σου χαλασει τρεχα γυρευε ποιος θα σου τον αντικαταστησει στην Ελλαδαρα!!
Με το πλαισιο πιστευω να μην εχει καποιος προβλημα αλλα αν το παρεις από εξω ή απο καποιο σκρουτζομαγαζο για πιο φθηνα τρεχα γυρευε!


Εγώ τον δικό μου ssd τον πήρα από το αγγλικό amazon, από εξυπηρέτηση είναι άψογοι και από όσο έχω διαβάσει σε φόρουμ ( δεν μου έχει συμβεί ) σε περίπτωση βλάβης το στέλνεις πίσω και σου στέλνουν καινούριο χωρίς πολλά - πολλά..

#26   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 11/01/2013 - 21:19

Εγώ τον δικό μου ssd τον πήρα από το αγγλικό amazon, από εξυπηρέτηση είναι άψογοι και από όσο έχω διαβάσει σε φόρουμ ( δεν μου έχει συμβεί ) σε περίπτωση βλάβης το στέλνεις πίσω και σου στέλνουν καινούριο χωρίς πολλά - πολλά..

Πως σου ειχε ερθει σπιτι φιλε!?Συστημένο ή στο αφησε ο ταχυδρομος σαν απλο γραμμα!?
XS Max 256 Gb Space Gray

#27   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 11/01/2013 - 21:42

Πως σου ειχε ερθει σπιτι φιλε!?Συστημένο ή στο αφησε ο ταχυδρομος σαν απλο γραμμα!?


Έχει να επιλέξεις με πιο τρόπο θα σου το στείλουν, Εγώ επέλεξα απλό ταχυδρομείο ( δωρεάν αποστολή ) και μίλησα με τον ταχυδρόμο και του είπα όταν τον φέρει να χτυπήσει το κουδούνι να κατέβω να τον πάρω και αν δεν είμαι σπίτι να αφήσει ειδοποιητήριο να πάω να τον πάρω από το ταχυδρομείο.

#28   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 11/01/2013 - 21:49

Έχει να επιλέξεις με πιο τρόπο θα σου το στείλουν, Εγώ επέλεξα απλό ταχυδρομείο ( δωρεάν αποστολή ) και μίλησα με τον ταχυδρόμο και του είπα όταν τον φέρει να χτυπήσει το κουδούνι να κατέβω να τον πάρω και αν δεν είμαι σπίτι να αφήσει ειδοποιητήριο να πάω να τον πάρω από το ταχυδρομείο.

Εσυ καλα είσαι!!Εγω δεν ξερω τον ταχυδρόμο...Οποτε θα δωσω 10 ευρω παραπανω και θα τον παρω απο Ελλάδα να εχω ησυχο το κεφαλι μου!
XS Max 256 Gb Space Gray

#29   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 11/01/2013 - 22:01

Εσυ καλα είσαι!!Εγω δεν ξερω τον ταχυδρόμο...Οποτε θα δωσω 10 ευρω παραπανω και θα τον παρω απο Ελλάδα να εχω ησυχο το κεφαλι μου!


Προσωπικά δεν τον γνωρίζω άλλα τον πέτυχα ένα πρωί που έφερνε λογαριασμούς και του τα είπα.
Αν η διαφορά ήταν 10 ευρώ και εγώ μάλλον από δω θα τον έπαιρνα. Εγώ πέτυχα προσφορά και γλίτωσα περίπου 70 ευρώ.

#30   athens1312

athens1312

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/01/2013 - 04:08

Πάντως μέχρι και στο εξωτερικό βλέπω ψηλές τιμές για τον 830.Πήραν χαμπάρι την ζήτηση μάλλον και βαράνε!Ο 128gb όμως φτάνει ρε παίδες?Να μου πεί μόνο λειτουργικό και προγράμματα θα έχει μέσα,αλλά ποτέ δεν ξέρεις..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες