Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μετανιωσατε που αγορασατε iPhone 5 τελικα;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
89 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Μετανιωσατε που αγορασατε iPhone 5;

Μετανιωσατε που αγορασατε iPhone 5;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2013 - 20:55

Δεν το μετάνιωσα καθόλου.
Απο την πρώτη στιγμή το τηλέφωνο ήταν άψογο.
Η διάφορα με το 4s ειναι εμφανής απο την πρώτη ματιά.
Είμαι πολύ ικανοποιημένος. Μόλις έχουμε κ το jb όλα θα ειναι καλύτερα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/01/2013 - 21:19

Είχα το 4s και το έδωσα στη γυναίκα μου για να πάρω το 5. Κάθε φορά που κοιτάζω το παλιό μου κινητό, σκέφτομαι τί μλκ.. έκανα. Δυστυχώς η ματαιοδοξία σε κάθε άνθρωπο πολλές φορές είναι ισχυρότερη από τη λογική. Κατα τα αλλά πήραμε το 5. So what?

Λυπαμαι που δεν το ηξερες, αλλα το shopping therapy δουλευει μονο στις γυναικες ;)

#33   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/01/2013 - 21:21

Δεν μετα ειωσα που του πηρα αλλα και ουτε που το πουλησα

Πήρες ανδροιδες αν ναι ποιες εντυπώσεις

#34   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 13/01/2013 - 21:24

Ανάμικτες οι εντυπώσεις και τα συναισθήματα.
Δεν μου έκανε τόσο κλικ, όσο το 4. Επίσης δεν μου δίνει την αίσθηση της στιβαρότητας που μου δίνει το 4άρι. Το μικρότερο βάρος και η λεπτότερη κατασκευή με κάνουν να το αισθάνομαι εύθραυστο και εύκολο να γλιστρίσει από τα δάχτυλά μου. Η μεγαλύτερη οθόνη δεν μου έχει προσφέρει κάτι το συνταρακτικό, ίσα-ίσα που δυσκολεύομαι να φθάσω με τον αντίχειρά μου το άνω αριστερό άκρο της. Από την άλλη δεν χάνει το σήμα, όπως γίνεται στο 4, είναι πιο γρήγορο, είναι κομψότερο με πολύ καλή αίσθηση αφής (γυαλί και αλουμίνιο). Άντε να βγει και το jb ώστε να αποκτήσει το εύρος της χρήσης που του αξίζει.
Επειδή προβλήματα δεν αντιμετώπισα, ψηφίζω πως δεν το έχω μετανοιώσει, γιατί η επιλογή 3 δεν με έχει απασχολήσει στο τηλέφωνό μου...

Τελευταία επεξεργασία από: sellia, 13/01/2013 - 21:26


#35   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/01/2013 - 21:26

ευχαριστημενος απο πλευρα ποιοτητας κατασκευης(πλαστικο πουθενα), λεπτο, χωραει παντου... κατ εμε ομως μεγαή απογοητευση στο ios... σαν μην περασε μια μερα... και χωρις jailbreak προς το παρον... δουλεψα κ android και ομολογω πως ειχα μεγαλη ευκολια και εκανα οτι ηθελα με τη συσκευη μου... βεβαια το ios σαφως πιο νοικοκυρεμενο και με την γερη πλατη του appstore... τελικα δεν ξερω... και οι δυο πλατφορμες εχουν τα καλα και τα κακα τους... αυτο που εγω δεν μπορω να χωνεψω στο samsung galaxy ειναι η πλαστικουρια-αυτο που δεν μπορω να χωνεψω στο iphone 5 ειναι οτι εχω δωσει ενα σκασμο χρηματα και δεν μπορω να κανω τη συσκευη μου οτι θελω... μεχρι στιγμης τη χρησιμοποιω σαν γκομενα(facebook-σερφαρισμα-whatsapp-imessage και κλησεις) χωεις να μπορω την παραμικρη παραμετροποιηση. ευτυχως που βγηκε και το carrier editor και αλλαξα το logo και χαρηκα λιγο σημερα...

#36   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/01/2013 - 21:29

ευχαριστημενος απο πλευρα ποιοτητας κατασκευης(πλαστικο πουθενα), λεπτο, χωραει παντου... κατ εμε ομως μεγαή απογοητευση στο ios... σαν μην περασε μια μερα... και χωρις jailbreak προς το παρον... δουλεψα κ android και ομολογω πως ειχα μεγαλη ευκολια και εκανα οτι ηθελα με τη συσκευη μου... βεβαια το ios σαφως πιο νοικοκυρεμενο και με την γερη πλατη του appstore... τελικα δεν ξερω... και οι δυο πλατφορμες εχουν τα καλα και τα κακα τους... αυτο που εγω δεν μπορω να χωνεψω στο samsung galaxy ειναι η πλαστικουρια-αυτο που δεν μπορω να χωνεψω στο iphone 5 ειναι οτι εχω δωσει ενα σκασμο χρηματα και δεν μπορω να κανω τη συσκευη μου οτι θελω... μεχρι στιγμης τη χρησιμοποιω σαν γκομενα(facebook-σερφαρισμα-whatsapp-imessage και κλησεις) χωεις να μπορω την παραμικρη παραμετροποιηση. ευτυχως που βγηκε και το carrier editor και αλλαξα το logo και χαρηκα λιγο σημερα...


Ενω με την παραμετροποιηση θα γινεις αντρας ... :P :P
Ρε σοβαρευτειτε !!!

#37   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 13/01/2013 - 21:41

Αναρωτιέμαι το εξής! Οταν (και λέω με σιγουριά όταν και όχι ΑΝ) η apple βγάλει κινητό με περισσότερες απο 4 ιντσες... Που σίγουρα δεν θα φτάνουμε σε όλες τις άκρες με τον αντίχείρα μας ΤΙ ΘΑ ΛΕΜΕ οεο....!? θα λέμε τι παντοφλα είναι αυτή? η θα λέμε ΤΕΛΕΙΟ.... Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα....! Τεσπα τέλειο το 5αρι αλλα ποοοοολυ ακριβό καλό φοβάμαι να το άκρου πίσω κάπου μην φύγει κανά φλοκι..... Βρίζω τον γαλαξια της γυναίκας μου ΑΛΛΑ το έχει root δηλαδή jb, και ΔΕΝ φοβάστε να το ακουμπήσει κάπου γιατί απλώς αν γρατζουνιστει μπορεί να βάλει μια γνήσια πλάτη βρε αδερφε.... μόνο το App Store με κρατάει γερά στη θέση μου! Ειλικρινά! ΑΝ βγει όμως γαλαξίας με full HD οθόνη με 441ppi και τέλειο εσωτερικά τότε δεν θα λογαριασμών τίποτα! Είχα όλα τα μήλοφωνο απο το πρώτο που δεν ήρθε ΚΑΝ Ελλάδα μέχρι κέντρο τωρα το 5 αρι.... Το 5 αρι δεν με τρελαίνει καθόλου, άπειρο ελάχιστες διάφορες απο το 4ς.... Ωραία η μεγαλύτερη οθόνη αλλα that's it folks....! Λυπάμαι αλλα το μετανιωσα

#38   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/01/2013 - 21:42

δεν το μετανοισα καθολου..μου αρεσει παρα πολυ..και προς το παρον δουλευει τελεια..σχεδον 1 μηνα...απο την αλλη βεβαια και να μην το παιρνα και να χα μεινει με το 4ς θα μου μια χαρα(δηλαδη δεν ειδα κατι ουσιαστικα διαφορετικο..απλα ειναι οτι αυτο το προσεχω ακομα πιο πολυ..και μου τη σπαει λιγο)

#39   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 13/01/2013 - 22:04

Εγω παντως που εδωσα το 4αρι μου στη συζηγο κ πηρα εγω το 5αρι ειναι μεγαλη αλλαγη!
Για οσους ειχαν το 4s κ πηγαν σε 5αρι δεν ξερω!
Αυτο που ξερω ειναι οταν πιανω καμμια φορα το 4αρι που εδωσα στη γυναικα μου δεν το παλευω καθολου!
Μου φαινετε κοντοχοντρο βαρυ κ παχυ !!
Και αργο επισης, σα να καιει καρβουνο!!
Οποτε ναι δεν το μετανιωσα ΚΑΘΟΛΟΥ !!
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#40   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 13/01/2013 - 22:28

Οχι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη συσκευη και μολις εχουμε και το jb θα απογειωθει.

Επισης ειναι απλα το πιο ομορφο κινητο εκει εξω..

#41   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/01/2013 - 22:32

Απλα αναρωτιεμαι ολα αυτα αξιζουν 700+ευρω για καποιον που ειχε ηδη 4 η 4s;Δεν νομιζω.

#42   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/01/2013 - 22:40

..............
Αυτο που ξερω ειναι οταν πιανω καμμια φορα το 4αρι που εδωσα στη γυναικα μου δεν το παλευω καθολου!
Μου φαινετε κοντοχοντρο βαρυ κ παχυ !!
Και αργο επισης, σα να καιει καρβουνο!!
..............


Εντάξει..., το μάμησες λίγο... :P
Η διαφορά του 4 από το 5, ναι μεν είναι κάμποση, αλλά σε ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν λες πως το 4ρι καίει κάρβουνο!! Είπαμε τώρα!!
Σε καταλαβαίνω πάντως απόλυτα μιας και εγώ αν έδινα ένα 1000χιλιάρικο για ένα μαραφέτι, μετά χαλαρά θα έβλεπα σαν κάρβουνο τα προηγούμενα, αλλά και τα υπόλοιπα της αγοράς! Έτσι ακριβώς θα νιώσεις και για το 5 όταν πάρεις το 6!! Αυτή είναι και η επιτυχία της Apple .... σου διεγείρει τα εγκεφαλικά κύτταρα σε τέτοιο βαθμό που σε παίζει μπάλα για πλάκα !!!
Φιλικά!!!

#43   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 13/01/2013 - 22:40

Απλα αναρωτιεμαι ολα αυτα αξιζουν 700+ευρω για καποιον που ειχε ηδη 4 η 4s;Δεν νομιζω.


Άμα έχεις 4s και πας σε 5 πληρώνεις την Καυ#$ σου! Και τα γούστα πληρώνονται! Δεν υπάρχει "αξίζει", "δεν αξίζει" όταν κάνεις το κέφι σου..το γουστάρεις και το κάνεις. As simple as it is :)

#44   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/01/2013 - 22:50

δεν ειναι αυτο καθ αυτο το iphone 5. ειναι μαζι κ το software που εχει αρκετα προβληματα με wifi, γραμμες μοβ στην καμερα κτλ αλλα κ η αναμονη για j/b. Πιστευω πως αν στην 6.1 διορθωσουν τα προβληματα αυτα κ βγει κ το j/b (για τους πιο απαιτητικους χρηστες κ οχι μονο για τις πειρατικες εφαρμογες) θα ειναι καλυτερα τα πραγματα για το 5αρι

#45   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/01/2013 - 22:59

Άμα έχεις 4s και πας σε 5 πληρώνεις την Καυ#$ σου! Και τα γούστα πληρώνονται! Δεν υπάρχει "αξίζει", "δεν αξίζει" όταν κάνεις το κέφι σου..το γουστάρεις και το κάνεις. As simple as it is :)

Ποια κα@λα ρε φιλε.Μονο οτι δεν εχεις j/b ειναι πισωγυρισμα.Τελοσπαντων παιζοντας πριν κανα μηνα για κανα 2ωρο με το 5 δεν ειδα τιποτα ιδιαιτερες διαφορες απ το 4 που εχω δωσει στη γυναικα μου απο τοτε που ηρθα στο gs3.
Για ποιοτητα κατασκευης εχουν δικιο να μιλουν οσοι το χρησιμοποιουν χωρις θηκη bumper κ.τ.λ. αλλιως δεν την καταλαβαινεις.
Σε λιγους μηνες που θα βγει το gs4 πιστευω το iphone θα μεινει ακομα πιο πισω.
Στο χερι της Apple ειναι να αναστρεψει την κατασταση απο λεφτα για development εχει καργα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες