Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μετανιωσατε που αγορασατε iPhone 5 τελικα;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
89 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Μετανιωσατε που αγορασατε iPhone 5;

Μετανιωσατε που αγορασατε iPhone 5;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#76   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/01/2013 - 16:45

Παιδιά δεν ξέρω πόσοι το μετανιώσατε και πόσοι όχι αλλά με τόσα λεφτά που δώσατε εν μέσω κρίσης, κρίμα....



Παιδιά, ο καθένας κάνει ότι νομίζει καλύτερο για τον εαυτό του. Σίγουρα είναι πολλά χρήματα. Μα πάρα πολλά. Ότι και να πούμε.
Τώρα, αν κάποιος ξυπνάει το πρωί και σκαρφίζεται τρόπους για την απόκτηση ενός iPhone, τότε απλά κρίμα. Αυτη την ενέργεια θα μπορούσε να την ξοδέψει για κάτι πραγματικά εποικοδομιτικό. Αφήστε που μόλις το αποκτήσει, σε λίγες μόλις ημέρες (για να μην πω ώρες) θα του φύγει όλος ο ενθουσιασμός και θα είναι μια ακόμη συσκευή. Με αλλα λόγια, καταναλωτισμός για σεμινάριο........

Αλλά όπως γράφω και παραπάνω, ο καθένας ότι νομίζει καλύτερο για τον εαυτό του θα κάνει.

Προσωπικά, με ενοχλεί ή να το πω καλύτερα με κάνει να μην έχω σε εκτίμηση, ανθρώπους που έχουν εισόδημα των 10.000€-15.000€ και κυκλοφορούν με συσκευές των 650+€. Πως να πάρω σοβαρά κάποιον ο οποίος με αυτα τα εισοδήματα, δίνει προτεραιότητα σε τι συσκευή θα πάρει και μπορει να το έχει και με κάρτα.!
Εξαιρούνται βέβαια περιπτώσεις δώρων κλπ. Αφήστε τπου αυτές είναι μετρημένες στα δάκτυλα και φαίνονται....

Ξέρω, μπορει να με πείτε αυστηρό, υπερβολικό κλπ. Πιστέψτε με, δεν είμαι....
Έχω δει ανθρώπους που εργάζονται για εμένα, να μην πληρώνουν τον ΦΠΑ ή το ΤΕΒΕ ή κάποιες υποχρεώσεις και παράλληλα να έχουν στα χέρια τους συσκευή των 600+€, ή να την αποκτούν μετα απο μερικές ημέρες. Το ότι το χρησιμοποιούν ελάχιστα εωσ καθόλου σε χρήση εκτός κλήσεων φαντάζομαι ότι καταλαβαίνετε ότι είναι αυτονόητο..
Πόσο σοβαρά να μιλήσω με τέτοιους ανθρώπους. Είτε μέσης ηλικίας, είτε πολλούς νεαρούς...


Πιο off topic δεν γίνεται να ειστε καθώς ο τίτλος αναφέρεται σε αυτούς που έχουν αγορασει την συσκευη και όχι να έρχεται να λέει ο καθένας ότι του καπνίσει απο αυτά που έχει διαβάσει ή να αναλύει αν είναι ηθικά σωστό να αποκτήσουμε ένα υλικό αγαθό αν δεν έχουμε πληρώσει ΤΕΒΕ πρώτα (άλλο αν συμφωνώ).

@manousos: Θέλω να μου εξηγήσεις όμως τι εννοείς "με τόσα λεφτά που δώσατε εν μέσω κρίσης."
Μεγάλα παιδιά είμαστε σκεφτόμαστε αποφασίζουμε και ενεργούμε, σωστά ή λάθος δεν νομίζω πως έχει κάνεις το δικαίωμα να κρίνει.
Αφου σε ενοχλεί που γίνεται αυτο εν μέσω κρίσης φαντάζομαι τα ίδια θα λες για αυτούς που πληρώνουν πάνω απο 20€ για παντελόνια,40€ για παπούτσια, 5€ το ποτό έχουν πάνω απο 1200 κεκ αυτοκίνητο, έχουν ποδήλατο που κάνει πάνω απο 100€ κλπ

Stevo απο αυτούς που έχουν μετανιώσει αφαίρεσε τους πικραμένους που ψήφισαν στην ουσία ότι θα το είχαν μετανιώσει ΑΝ το είχαν αγοράσει, αφαίρεσε και μερικές ακόμη απο haters και τότε θα βγάλεις το πραγματικό νούμερο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/01/2013 - 00:57

Αν ο φίλος που αναφέρει "τα λοιπά" χαρακτηριστικά θέλει να πούμε πως η μπαταρία του δεν είναι καλύτερη να το πούμε, οκ. Εγώ λέω τι διαπίστωσα ως κάτοχος εδώ και 2 μήνες καθημερινής χρήσης.

Όσον αφορά αυτούς που το μετάνιωσαν, έχω δύο απλά ερωτήματα:
1. Τι περιμένατε να έχει για να είστε ικανοποιημένοι;
2. Γιατί δεν το τεστάρατε σε κάποιο κατάστημα που είχε demo πριν δώσετε σχεδόν το διπλάσιο του βασικού μισθού;

#78   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 15/01/2013 - 01:17

Αν ο φίλος που αναφέρει "τα λοιπά" χαρακτηριστικά θέλει να πούμε πως η μπαταρία του δεν είναι καλύτερη να το πούμε, οκ. Εγώ λέω τι διαπίστωσα ως κάτοχος εδώ και 2 μήνες καθημερινής χρήσης.

Όσον αφορά αυτούς που το μετάνιωσαν, έχω δύο απλά ερωτήματα:
1. Τι περιμένατε να έχει για να είστε ικανοποιημένοι;
2. Γιατί δεν το τεστάρατε σε κάποιο κατάστημα που είχε demo πριν δώσετε σχεδόν το διπλάσιο του βασικού μισθού;


Ελ ντε ... Λες και ειναι kinder εκπληξη... ;)

#79   carculas

carculas

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2013 - 23:12

Ελ ντε ... Λες και ειναι kinder εκπληξη... ;)

Αγαπητοί μου, αν μου επιτρέπετε, το να δει κάποιος το κινητό ανοιχτό σε ένα κατάστημα είναι κάτι περίπου σαν να πάρεις αμάξι μένοντας στο test drive.δειχνει αρκετα πράγματα, αλλά όχι τη συμβίωση με τη συσκευή ή το αμάξι που θα πάρεις.
Και κάτι άλλο, έδω είναι τεχνολογικό φόρουμ και μιλάμε για την μεγάλη μας αγάπη τα γκατζετάκια, αν κάνουν μια περιουσία και είναι σχεδόν ανήθικο (συμφωνω)να τα αγοράζουμε να βγάλουμε ένα άλλο νήμα που να ρωτάει:δεν είναι ανήθικο να αγοράζεις iphone και ο γειτονάς σου να παίρνει μισό κιλό ψωμί και 2 ευρω πάριζα από την πιο φτηνή, για μεσημέρι, στέλνοντας το παιδάκι του να τα πάρει γιατί αυτός ντρέπεται;
Στο θέμα τώρα, έχω 4s και φυσικά κοιτάω το iphone 5 γιατί βλέπω βιντεο και η μεγάλη οθόνη του είναι μονόδρομος για multimedia χρηση.με 740 δεν νομιζω, από εξωτερικό ίσως.

#80   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 16/01/2013 - 23:10

Ολα μια χαρά . Θα αλλάξω τώρα συσκευή αν πραγματικά αλλάξει κάτι πολύ ουσιαστικό .

#81   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 23/03/2013 - 11:02

Ένα κόσμημα είναι.

Και ταχύτατο.

Φυσικά και είμαι ικανοποιημένος

#82   Konstantinosdj

Konstantinosdj

    iPH Addict

  • 851 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Konstantinosdj

Δημοσίευση 23/03/2013 - 16:42

Και εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Αν και στην αρχή το κοροϊδευα το 5αρι..Τελικά είναι όμως τέλειο σε όλα...!!!!

#83   Scouter7883

Scouter7883

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/03/2013 - 14:44

Οχι καθόλου.

Το εχω 2-3 εβδομάδες σε λευκό και χωρίς jb
και μου αρκεί όπως ειναι και ευχαριστημένος
σε ολα τα σημεία.

Και υπάρχουν τρόποι εύκολα και για ringtones και άλλα..
Ίσως λείπει το κινούμενο φόντο, animated theme,
αλλά αν κάποιος θελήσει το jb γίνεται και αυτο!

#84   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2013 - 11:31

θα πω και εγω τα δικα μου σε συγκριση με τον ανταγωνισμο που ειναι πια αξιολογος!!! παροτι εχω και ενα νοτε 2 και αναγνωριζω οτι ειναι μια παρα πολυ καλη και ολοκληρωμενη συσκευη ,σε πολλα πραγματα πιο μπροστα απο το 5ρακι , δεν μπορω να αποχωρηστω το μηλο γιατι μπορει να υστερει για πολλους (ψαγμενους με τις μετρησεις και τα κτλπ εχτρας)η αισθηση του μηλου ομωσ σε καθημερινη βαση ειναι για εμενα αξεπεραστη!!!το νοτε εχει παρει τον ρολο του ενος μικρου και σουπερ tablet στην καθημερινοτητα μου( πραγμα που κανει εξαιρετικα και με το παραπανω) αλλα οχι για ΚΙΝΗΤΟ τηλεφωνο το 5ρακι παραμενει κορυφη χωρις καμια αμφιβολια απο πλευρα μου!!

#85   ckanas

ckanas

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/03/2013 - 22:42

Από τις κορυφαίες συσκευές που κυκλοφορούν, πως να το μετανιώσει κανείς !

#86   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 25/04/2013 - 11:25

Αναρωτιέμαι το εξής! Οταν (και λέω με σιγουριά όταν και όχι ΑΝ) η apple βγάλει κινητό με περισσότερες απο 4 ιντσες... Που σίγουρα δεν θα φτάνουμε σε όλες τις άκρες με τον αντίχείρα μας ΤΙ ΘΑ ΛΕΜΕ οεο....!? θα λέμε τι παντοφλα είναι αυτή? η θα λέμε ΤΕΛΕΙΟ.... Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα....! Τεσπα τέλειο το 5αρι αλλα ποοοοολυ ακριβό καλό φοβάμαι να το άκρου πίσω κάπου μην φύγει κανά φλοκι..... Βρίζω τον γαλαξια της γυναίκας μου ΑΛΛΑ το έχει root δηλαδή jb, και ΔΕΝ φοβάστε να το ακουμπήσει κάπου γιατί απλώς αν γρατζουνιστει μπορεί να βάλει μια γνήσια πλάτη βρε αδερφε.... μόνο το App Store με κρατάει γερά στη θέση μου! Ειλικρινά! ΑΝ βγει όμως γαλαξίας με full HD οθόνη με 441ppi και τέλειο εσωτερικά τότε δεν θα λογαριασμών τίποτα! Είχα όλα τα μήλοφωνο απο το πρώτο που δεν ήρθε ΚΑΝ Ελλάδα μέχρι κέντρο τωρα το 5 αρι.... Το 5 αρι δεν με τρελαίνει καθόλου, άπειρο ελάχιστες διάφορες απο το 4ς.... Ωραία η μεγαλύτερη οθόνη αλλα that's it folks....! Λυπάμαι αλλα το μετανιωσα


με καλυπτει το ποστ του pontiara..ακριβως η ιδια κατασταση..επισης, μονο εγω ειμαι που δεν μπορω να απενεργοποιησω το 3g Και δεν μπορω να παρω ουτε τηλεφωνο λογω της ηλιθιοτητας με το lte? και ειμαι αναγκασμενος να κλεινω ολα τα data για να κανω την δουλεια μου..σπεσιαλ!

#87   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/04/2013 - 17:10

επισης, μονο εγω ειμαι που δεν μπορω να απενεργοποιησω το 3g Και δεν μπορω να παρω ουτε τηλεφωνο λογω της ηλιθιοτητας με το lte?


Αυτό είναι θέμα δικτύου. Αν δεν είχες ενεργοποιήσει τις υπηρεσίες 4G θα είχες 2G και 3G και όχι 3G και LTE αντίστοιχα. Η δυνατότητα δηλαδή αυτή είναι θέμα παρόχου και όχι συσκευής.. ;)

#88   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 07/05/2013 - 22:33

Διαμαντι!!!Επειτα απο 4 μηνες χρησης,δεν το χορταινω!!
Φουλ ικανοποιημενος χωρις απολυτως κανενα προβλημα!

#89   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 09/06/2013 - 03:29

Πραγματικά ειναι ένα υπέροχο κόσμημα. Η αλήθεια ειναι πως ούτε το πρώτο μου iPhone (3G) δεν το κρατούσα τόσο πολύ στα χέρια μου όσο το 5αρι. Αν διαρκούσε η μπαταρία λίγο περισσότερο.......

#90   toxictwin

toxictwin

    iPH newbie

  • Pip
  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:x ven

Δημοσίευση 30/07/2013 - 19:59

Δεν το μετάνιωσα καθόλου.
Τα κλασσικά κολληματα και περιορισμοί της apple, αλλά η ταχύτητα αφήνει το 4s πολύ πίσω!

Το αλουμίνιο αίσθηση κοσμήματος,το κρατάς και νιώθεις το γιατί έδωσες όσα έδωσες!

Περιμένουμε και την andro..... Εμ ios7 εννοούσα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες