Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Λεπτότερο iPad 5 και iPad mini με Retina οθόνη τον Οκτώβριο, iPhone 5S με κάμερα 12MP τον Ιούλιο (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
54 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/01/2013 - 15:58

Εγω θα ηθελα ενα φλας σαν το cybershoot απο sony στο νεο iphone

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 27/01/2013 - 18:41

Η αναλυση και οι φωτογραφιες στο σκοταδι δεν εχουν καμια μα ΚΑΜΙΑ απολυτως σχεση...


True, δεν το μπερδεψα. Οι νέοι αισθητήρες των κινητών εχουν βελτιωμένη ευαισθησία με χαμηλότερο θόρυβο και αυξημένες δυνατότητες HDR χωρίς την χρήση ειδικών και μεγάλων αλγοριθμων απο πίσω να τρέχουν. Ο αισθητήρας που δίνει η Sony εχει στάνταρ θόρυβο και ευαισθησία, μερικες εταιρίες τον πειράζουν τρεχοντας ειδικούς αλγοριθμους, ώστε να αυξάνονται οι επιδόσεις του περισσότερο. Το ιδιο κανει και η apple. Για αυτο σε μερικα κινητα με τον ίδιο αισθητήρα βλέπεις αλλα specs (δεν φτάνουν το ίδιο iso). Επίσης η εξέλιξη αυτο επιτάσσει. Δεν ειναι το έβγαλα απο το μυαλό μου. Εχει απο μονος του καλύτερες επιδόσεις ο νέος αισθητήρας. Το ίδιο θα ισχύει και σε 2 χρονια στον επόμενο αισθητήρα. Το ίδιο συμβαινει και στις dslr και τις απλές ψηφιακές. Οι νεώτεροι αισθητήρες πέρα απο την ανάλυση ειναι καλύτεροι παντου, μεγαλύτερα iso, λιγότερος θόρυβος κλπ.

#33   Chris2kafr0s

Chris2kafr0s

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2013 - 22:55

αντε να δουμε κανενα καλυτερο ποιοτικα iphone , γιατι απο το 5αρι εχω ηδη δει 6 unboxing με χαραγματιες στο πλαϊνο φινιρισμα, a.k.a το διασημο scuffgate..
και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ κατι τετοιο με απετρεπψε απο το να παιξω ρωσσικη ρουλετα με 800 ευρω.

Τελευταία επεξεργασία από: Chris2kafr0s, 27/01/2013 - 22:56


#34   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/01/2013 - 00:14

Η αναλυση και οι φωτογραφιες στο σκοταδι δεν εχουν καμια μα ΚΑΜΙΑ απολυτως σχεση...

συμφωνω.

#35   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 28/01/2013 - 00:16

Οταν λεει Ιουλιο εννοει το WWDC ?

#36   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/01/2013 - 00:18

Μιλάει για release τον Ιούλιο.

Οπότε για να γίνει κάτι τέτοιο τότε ναι, η παρουσίαση θα πρέπει να γίνει στο WWDC.

#37   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/01/2013 - 00:33

Ρε μας κοροϊδεύουν οι μάγκες μόνο αν μου το δώσουν τσάμπα ( το 5 έχω ) θα το πάρω εχει καταντήσει αιδηα το θέμα ούτε χρόνο δεν κλείνουν και βγάζουν καινούργια προϊόντα .....προσωπικά είμαι από τους πιο μεγάλους funn της apple αλλά δεν θα το ανεχθώ αλλο αφτο

#38   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/01/2013 - 00:59

Με εξαίρεση το iPad 4, πάντα στους 12 μήνες (+-2) βγάζουν κινητό. Και τώρα δεν θα διαφέρει...

#39   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 28/01/2013 - 01:13

Ρε μας κοροϊδεύουν οι μάγκες μόνο αν μου το δώσουν τσάμπα ( το 5 έχω ) θα το πάρω εχει καταντήσει αιδηα το θέμα ούτε χρόνο δεν κλείνουν και βγάζουν καινούργια προϊόντα .....προσωπικά είμαι από τους πιο μεγάλους funn της apple αλλά δεν θα το ανεχθώ αλλο αφτο


Οκ, πήγαινε σε άλλη εταιρεία, που όλες τους βγάζουν νέα μοντέλα κάθε 2-3 μήνες (το πολύ). :P

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά αν σου φαίνεται "μικρό" το διάστημα του ενός έτους (!) για να κυκλοφορήσει νέο μοντέλο, ίσως να πρέπει να εγκαταλείψεις τα εγκόσμια. Η Apple καθυστερεί πιο πολύ απ' όλες τις άλλες εταιρείες τα νέα μοντέλα!

#40   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2013 - 01:38

Αρχίσαμε.. Το NoWhereElse ισχυρίζεται πως έχει φώτο απο τα εξαρτήματα των ηχείων απο απερχόμενα iPhone 5S και iPhone 6. Με το πρώτο να αναμένεται μεταξυ Μαρτίου και Ιουνίου. Η πηγή αναφέρει πως θα δούμε και νέα χρώματα, φήμη που υπάρχει αρκετό καιρό τώρα..

Αναρτημένη εικόνα


Αναρτημένη εικόνα


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#41   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 28/01/2013 - 01:43

Cool!

Οι φωτογραφικες φημες συνηθως επιβεβαιώνονται!

Θα δειξει...

You'll Never Walk Alone


#42   CCGio

CCGio

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Twitter:@GSargiannidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 28/01/2013 - 02:07

Τελικα τωρα πια παιρνεις iphone καθε 2 χρονια οταν αλλαζει ¨πραγματικα¨ γενια το κινητο!

#43   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 28/01/2013 - 02:10

Οκ, πήγαινε σε άλλη εταιρεία, που όλες τους βγάζουν νέα μοντέλα κάθε 2-3 μήνες (το πολύ). :P

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά αν σου φαίνεται "μικρό" το διάστημα του ενός έτους (!) για να κυκλοφορήσει νέο μοντέλο, ίσως να πρέπει να εγκαταλείψεις τα εγκόσμια. Η Apple καθυστερεί πιο πολύ απ' όλες τις άλλες εταιρείες τα νέα μοντέλα!


οι ναυαρχίδες τοσο καιρο κάνουν φίλε μου πανω κατω στο χρονο

#44   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 28/01/2013 - 02:52

οι ναυαρχίδες τοσο καιρο κάνουν φίλε μου πανω κατω στο χρονο


Όντως, με εξαίρεση ίσως την HTC που δε προλαβαίνει ν' αλλάζει ναυαρχίδες. Η διαφορά είναι όμως ότι άλλες εταιρείες έχουν πολλά "πανομοιότυπα" smartphones (π.χ. σειρές Galaxy S, Note) που δεν αναβαθμίζονται την ίδια στιγμή... οπότε εάν κάποιος "φρικάρει" επειδή το iPhone του αντικαθίσταται... μετά από 1 χρόνο (!) δε θέλω να φανταστώ πως θα νιώσει εάν αγοράσει ένα GS4 και μετά από 4-5 μήνες κυκλοφορήσει το Note 3.

Προσωπικά το θεωρώ χαζό να ασχολείται κάποιος με αυτά τα πράγματα (μήπως τώρα που έχουν βγει 2 νέα iPhone, το δικό μου iPhone 4 σταμάτησε να δουλεύει;!), αλλά εάν έχει όντως τέτοιες ανησυχίες, τότε η Apple είναι το καλύτερο "sure-bet", μιας και κυκλοφορεί μόνο ένα μοντέλο ανά έτος!

#45   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 28/01/2013 - 02:55

Όντως, με εξαίρεση ίσως την HTC που δε προλαβαίνει ν' αλλάζει ναυαρχίδες. Η διαφορά είναι όμως ότι άλλες εταιρείες έχουν πολλά "πανομοιότυπα" smartphones (π.χ. σειρές Galaxy S, Note) που δεν αναβαθμίζονται την ίδια στιγμή... οπότε εάν κάποιος "φρικάρει" επειδή το iPhone του αντικαθίσταται... μετά από 1 χρόνο (!) δε θέλω να φανταστώ πως θα νιώσει εάν αγοράσει ένα GS4 και μετά από 4-5 μήνες κυκλοφορήσει το Note 3.

Προσωπικά το θεωρώ χαζό να ασχολείται κάποιος με αυτά τα πράγματα (μήπως τώρα που έχουν βγει 2 νέα iPhone, το δικό μου iPhone 4 σταμάτησε να δουλεύει;!), αλλά εάν έχει όντως τέτοιες ανησυχίες, τότε η Apple είναι το καλύτερο "sure-bet", μιας και κυκλοφορεί μόνο ένα μοντέλο ανά έτος!


GS4 δεν ειναι ιδια κατηγορια με Note.

Και η σειρα S της samsung ιδια συχνοτητα κυκλοφοριας με το iPhone εχει μεχρι τωρα.

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες