Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Το αξεσουάρ που ενώνει τους iPhone haters και iPhone lovers εν Χριστώ χρήστες. Ειρήνη υμίν


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
63 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2013 - 14:20

Οι είδωλο λάτρες δεν ειναι ακόμη το 90% αλλα σίγουρα δεν ειναι οι χριστιανοί το 90%...


Μια χαρά απάντησε ο διαχειριστής σε έναν φανατικό ...


Φανατικός είναι όποιος υπερασπίζεται όσα πιστεύει ή όποιος απρόκλητα επιτίθεται σε άλλους για όσα πιστεύουν ή σε όσα πιστεύουν?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Traianus

Traianus

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/01/2013 - 14:41

Φανατικός είναι όποιος υπερασπίζεται όσα πιστεύει ή όποιος απρόκλητα επιτίθεται σε άλλους για όσα πιστεύουν ή σε όσα πιστεύουν?

Πρώτον είσαι σε φόρουμ για το iphone και τα προιοντα apple και δεν θα σου απαντήσω για το φανατισμό και τον σκοταδισμό που πρεσβεύει ανα τους αιώνες η θρησκεία που επελεξες ή σου επέβαλαν εν αγνοία σου μέσα απο κατηχηση..και δεύτερον χαλάρωσε λίγο γιατι η ζωή ειναι μικρή και δεν αξίζει να χαλιεσαι για θρησκευτικές ιδεολογίες !

#33   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2013 - 14:51

Πρώτον είσαι σε φόρουμ για το iphone και τα προιοντα apple και δεν θα σου απαντήσω για το φανατισμό και τον σκοταδισμό που πρεσβεύει ανα τους αιώνες η θρησκεία που επελεξες ή σου επέβαλαν εν αγνοία σου μέσα απο κατηχηση..και δεύτερον χαλάρωσε λίγο γιατι η ζωή ειναι μικρή και δεν αξίζει να χαλιεσαι για θρησκευτικές ιδεολογίες !


Eγώ φίλε χαλαρός είμαι άλλοι προσπαθούν με κάθε τρόπο να προσβάλλουν την θρησκεία που στο κάτω κάτω αφού δεν την πιστεύουν γιατί τους απασχολεί? Ή ζητάω πολλά όταν ζητάω να μην θίγουν αυτό που πιστεύω εγώ? (το άτομο προστατεύεται από τους νόμους και το Σύνταγμα οπότε μόνο εγώ είμαι αρκετός για να χρίζω προστασίας) Εγώ εσένα σε σέβομαι σαν άνθρωπο ότι και αν πρεσβεύεις θρησκευτικά/σεξουαλικά/εθνικά εσένα γιατί σου πέφτει βαρύ να μην προσβάλλεις τη θρησκεία μου. Και ακριβώς επειδή βρισκόμαστε σε ένα φόρουμ για iphone όπου κάθε μορφής ιδιαιτερότητας οφείλει να συνυπάρχει και έχει κοινό τόπο στο iphone θα περίμενα ΕΙΔΙΚΑ από τους moderators να προσέχουν τι γράφουν, τι λένε και ποιόν μπορεί να προσβάλλουν.

#34   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/01/2013 - 14:54

δεν εχει θιγει πουθενα η Ορθοδοξια igogos (υποθετω πως εισαι Ορθοδοξος)
νομιζω καταλαβαινεις τι εννοω

#35   gadgetakias10

gadgetakias10

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/01/2013 - 18:29

@igogos Φανταζομαι αν ειχε επανω το gadget και τον Χριστο θα αυτο-γινοσουν ban απο εδω μεσα ε?

Ελεος ρε παιδια με μερικους. Πιστευεται ή οχι μην ειστε τοσο φανατικοι, ειδικα οταν προκειτε για ενα απλο νεο. Λες και ο Admin ηθελε να θιξει εσας τους Χριστιανους (που εχετε να πατε εκκλησια απο το προηγουμενο πασχα)

Ρε μηπως εισαι η Λουκα?

Τελευταία επεξεργασία από: gadgetakias10, 30/01/2013 - 18:30


#36   gadgetakias10

gadgetakias10

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/01/2013 - 00:15

Καλα δεν εγινε και τιποτα, μονο ενας θιχτηκε!

#37   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 31/01/2013 - 04:12

Δεν θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά, αλλά σε κάποια πράγματα, δεν μπορώ να μείνω αμέτοχος.

Θέλω να ρωτήσω τον αγαπητό igogos ποιά φράση του αρχικού ποστ είναι αυτή που θίγει έστω και στο απειροελάχιστο τη θρησκεία του Χριστιανισμού.

Επίσης θέλω να τονίσω ότι άλλο το χιούμορ και άλλο η ειρωνεία.
Σε ΚΑΝΕΝΑ κομμάτι του αρχικού ποστ δεν υπάρχει έστω και ψίγμα ειρωνείας.
Αντίθετα, υπάρχει χιουμοριστική παρουσίαση ενός προϊόντος και τίποτα παραπάνω.

Τέλος, θέλω να σχολιάσω κάτι από το αρχικό ποστ του igogos:

οι διαχειριστές δεν ντρέπονται που το βγάλανε και το διαφημίζουνε σε μια χώρα με το 90% χριστιανών?

Δηλαδή το πρόβλημά σου είναι ότι αυτό έγινε σε μία χριστιανική χώρα?
Αν ήταν σε μουσουλμανική δε θα σε πείραζε?

Ή εννοείς ότι θα μπορούσαμε να κοροϊδέψουμε το Κοράνι γιατί οι μουσουλμάνοι είναι μειοψηφία στη χώρα μας?
Λίγο υποκριτικό δεν είναι όλο αυτό?

#38   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2013 - 11:30

Δεν θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά, αλλά σε κάποια πράγματα, δεν μπορώ να μείνω αμέτοχος.

Θέλω να ρωτήσω τον αγαπητό igogos ποιά φράση του αρχικού ποστ είναι αυτή που θίγει έστω και στο απειροελάχιστο τη θρησκεία του Χριστιανισμού.

Επίσης θέλω να τονίσω ότι άλλο το χιούμορ και άλλο η ειρωνεία.
Σε ΚΑΝΕΝΑ κομμάτι του αρχικού ποστ δεν υπάρχει έστω και ψίγμα ειρωνείας.
Αντίθετα, υπάρχει χιουμοριστική παρουσίαση ενός προϊόντος και τίποτα παραπάνω.

Τέλος, θέλω να σχολιάσω κάτι από το αρχικό ποστ του igogos:


Δηλαδή το πρόβλημά σου είναι ότι αυτό έγινε σε μία χριστιανική χώρα?
Αν ήταν σε μουσουλμανική δε θα σε πείραζε?

Ή εννοείς ότι θα μπορούσαμε να κοροϊδέψουμε το Κοράνι γιατί οι μουσουλμάνοι είναι μειοψηφία στη χώρα μας?
Λίγο υποκριτικό δεν είναι όλο αυτό?


Ξεκινώντας από τον τίτλο εξήγησε μου το "Ειρήνη υμίν". Επειδή δεν έχεις ιδέα που και πότε λέγεται ας υποθέσουμε πως ελέχθη για πλάκα.

"Οι iphone haters έχουν πλέον την ευκαιρία να "σταυρώσουν" το αναθεματισμένο iPhone" δηλαδή κατα τον συγγραφέα η ερμηνεία που δίνει στην Σταύρωση είναι ενός αναθεματισμένου? Ή ας μας το κάνει λιανό γιατί τόσο βαθύ "χιούμορ" είναι δύσκολο να το καταλάβουμε.

"οι δε iPhone lovers έχουν ένα στήριγμα (σε οριζόντια ή κάθετη θέση) για να αποδώσουν την αγάπη τους" Το αστείο εδώ ποιο ακριβώς είναι? Γιατί η ειρωνία σίγουρα βγάζει μάτι.

"Το αξεσουάρ που αναμένεται να ξεσηκώσει θύελλα διαμαρτυρίας από την επίσημη εκκλησία, το είδαμε εδώ. Όσοι πιστοί..." Τέλος αναγνωρίζει ότι το "προϊόν" θα "ξεσηκώσει θύελλα διαμαρτυρίας" και μάλιστα "από την επίσημη εκκλησία" (γιατί άραγε) εν τούτοις δίνει και link (άρα διαφημίζει) το "προϊόν".

Θα περίμενα επίσης (ειδικά επειδή είσαι moderator) να μην είσαι τόσο αναίσθητος στις ευαισθησίες μελών και μάλιστα παλιών αλλά γράφοντας από θέση "ισχύος" επιλέγεις να καλύψεις αυτόν που έγραψε το πρώτο post και μάλιστα όχι με το όνομά του αλλά υπό τον γενικό τίτλο "διαχειριστές". Επίσης άδικα προσπαθείς να διαστρεβλώσεις όσα λέω έχω ήδη αναφέρει παρακάτω (όφειλες σαν moderator να κάνεις τη δουλειά σου και να τα διαβάσεις όλα όσα έγραψα) ότι "Eγώ φίλε χαλαρός είμαι άλλοι προσπαθούν με κάθε τρόπο να προσβάλλουν την θρησκεία που στο κάτω κάτω αφού δεν την πιστεύουν γιατί τους απασχολεί? Ή ζητάω πολλά όταν ζητάω να μην θίγουν αυτό που πιστεύω εγώ? (το άτομο προστατεύεται από τους νόμους και το Σύνταγμα οπότε μόνο εγώ είμαι αρκετός για να χρίζω προστασίας) Εγώ εσένα σε σέβομαι σαν άνθρωπο ότι και αν πρεσβεύεις θρησκευτικά/σεξουαλικά/εθνικά εσένα γιατί σου πέφτει βαρύ να μην προσβάλλεις τη θρησκεία μου. Και ακριβώς επειδή βρισκόμαστε σε ένα φόρουμ για iphone όπου κάθε μορφής ιδιαιτερότητας οφείλει να συνυπάρχει και έχει κοινό τόπο στο iphone θα περίμενα ΕΙΔΙΚΑ από τους moderators να προσέχουν τι γράφουν, τι λένε και ποιόν μπορεί να προσβάλλουν".

Γενικά το πρόβλημα μου είναι με τους διαχειριστές που δεν ανέχονται λέξη για τις πειρατικές εφαρμογές αλλά αμα θίγεται η θρησκεία έστω και ενός μέλους δε βαριέσαι ψιλά γράμματα κάνουμε και λίγη καζούρα μέχρι να ανακοινωθεί το επόμενο jailbreak.

Λυπάμαι πραγματικά που κανείς από εσάς δεν είχε το κουράγιο να ακολουθήσει την τυπική συμπεριφορά που θα έπρεπε να σας διέπει αλλά ακολουθώντας τα προσωπικά σας ένστικτα και αντιλήψεις παραβιάζετε ακόμη και τώρα τους βασικούς κώδικες δεοντολογίας προκειμένου να κάνετε flaming/trolling των post μου επειδή ζητώ να μην μου θίγετε τις θρησκευτικές πεποιθήσεις.

Όπως βλέπετε δεν σας χαρακτηρίζω (όπως εσείς) που με είπατε "υποκριτή" ή χαρακτηρίσατε "υποκριτική" την στάση μου. Συνεχίζω να ζητώ την άρση της προσβολής. Τι δεν καταλαβαίνεις?

Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 31/01/2013 - 11:35


#39   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/01/2013 - 11:49

Εγώ από σήμερα πιστεύω στον γάιδαρο...σας απαγορεύω λοιπόν οποιαδήποτε ειρωνεία και χλευασμό με τους γαϊδάρους...γιατί μου θίγεται και μου προσβάλλεται την πιστη μου..και όπως ξέρετε...ο κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να πιστεύει όπου θέλει....και ας τον λέει η επιστήμηφαντασιόπληκτο...Έτσι και εσείς..είστε υποχρεωμένοι από αυτήν την στιγμή..να σέβεστε τους γαϊδάρους...αλλιώς θα το εισπράξω προσβολή για την πιστη μου....Όσο λογικό λοιπόν είναι το ένα...άλλο τόσο είναι και το άλλο....



#40   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2013 - 11:54

Εγώ από σήμερα πιστεύω στον γάιδαρο...σας απαγορεύω λοιπόν οποιαδήποτε ειρωνεία και χλευασμό με τους γαϊδάρους...γιατί μου θίγεται και μου προσβάλλεται την πιστη μου..και όπως ξέρετε...ο κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να πιστεύει όπου θέλει....και ας τον λέει η επιστήμηφαντασιόπληκτο...Έτσι και εσείς..είστε υποχρεωμένοι από αυτήν την στιγμή..να σέβεστε τους γαϊδάρους...αλλιώς θα το εισπράξω προσβολή για την πιστη μου....Όσο λογικό λοιπόν είναι το ένα...άλλο τόσο είναι και το άλλο....


Ακριβώς αυτό είναι το νόημα του δικαιώματος και αυτή είναι η λογική του. Το παράλογο (και σε κάποιες περιπτώσεις παράνομο) είναι να νομίζει ο οιοσδήποτε ότι έχει το παραμικρό δικαίωμα να σε ελέγχει ή να ειρωνεύεται ό,τι πιστεύεις ή να σε προκαλεί με τις απόψεις του να εκφράσεις τις πεποιθήσεις σου που προστατεύονται από τον Νόμο ως προσωπικά δεδομένα.

#41   gadgetakias10

gadgetakias10

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/01/2013 - 11:59

"Οι iphone haters έχουν πλέον την ευκαιρία να "σταυρώσουν" το αναθεματισμένο iPhone" δηλαδή κατα τον συγγραφέα η ερμηνεία που δίνει στην Σταύρωση είναι ενός αναθεματισμένου? Ή ας μας το κάνει λιανό γιατί τόσο βαθύ "χιούμορ" είναι δύσκολο να το καταλάβουμε.

Πολυ δυσκολο να καταλαβεις οτι κανει χιουμορ με αυτους που μισουν το iphone οτι μπορουν πλεον να το σταυρωσουν. Λες εκεινη την ωρα να σκεφτηκε ο admin οτι λεει αναθεματισμενο τον Χριστο?

Φιλε ή εισαι Λουκα πισω απο αλλο nickname ή ο παπατριανταφυλλος της γειτονιας μου. Μονο ετσι δικαιολογειτε να κανεις ετσι! Ελεος με τις θρησκειες. Στην τελικη αν προσβληθηκες τοοοοσο γιατι δεν αποχωρεις?

Τελευταία επεξεργασία από: gadgetakias10, 31/01/2013 - 12:01


#42   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 31/01/2013 - 12:11

Ξεκινώντας από τον τίτλο εξήγησε μου το "Ειρήνη υμίν". Επειδή δεν έχεις ιδέα που και πότε λέγεται ας υποθέσουμε πως ελέχθη για πλάκα.

"Οι iphone haters έχουν πλέον την ευκαιρία να "σταυρώσουν" το αναθεματισμένο iPhone" δηλαδή κατα τον συγγραφέα η ερμηνεία που δίνει στην Σταύρωση είναι ενός αναθεματισμένου? Ή ας μας το κάνει λιανό γιατί τόσο βαθύ "χιούμορ" είναι δύσκολο να το καταλάβουμε.

"οι δε iPhone lovers έχουν ένα στήριγμα (σε οριζόντια ή κάθετη θέση) για να αποδώσουν την αγάπη τους" Το αστείο εδώ ποιο ακριβώς είναι? Γιατί η ειρωνία σίγουρα βγάζει μάτι.

"Το αξεσουάρ που αναμένεται να ξεσηκώσει θύελλα διαμαρτυρίας από την επίσημη εκκλησία, το είδαμε εδώ. Όσοι πιστοί..." Τέλος αναγνωρίζει ότι το "προϊόν" θα "ξεσηκώσει θύελλα διαμαρτυρίας" και μάλιστα "από την επίσημη εκκλησία" (γιατί άραγε) εν τούτοις δίνει και link (άρα διαφημίζει) το "προϊόν".

Θα περίμενα επίσης (ειδικά επειδή είσαι moderator) να μην είσαι τόσο αναίσθητος στις ευαισθησίες μελών και μάλιστα παλιών αλλά γράφοντας από θέση "ισχύος" επιλέγεις να καλύψεις αυτόν που έγραψε το πρώτο post και μάλιστα όχι με το όνομά του αλλά υπό τον γενικό τίτλο "διαχειριστές". Επίσης άδικα προσπαθείς να διαστρεβλώσεις όσα λέω έχω ήδη αναφέρει παρακάτω (όφειλες σαν moderator να κάνεις τη δουλειά σου και να τα διαβάσεις όλα όσα έγραψα) ότι "Eγώ φίλε χαλαρός είμαι άλλοι προσπαθούν με κάθε τρόπο να προσβάλλουν την θρησκεία που στο κάτω κάτω αφού δεν την πιστεύουν γιατί τους απασχολεί? Ή ζητάω πολλά όταν ζητάω να μην θίγουν αυτό που πιστεύω εγώ? (το άτομο προστατεύεται από τους νόμους και το Σύνταγμα οπότε μόνο εγώ είμαι αρκετός για να χρίζω προστασίας) Εγώ εσένα σε σέβομαι σαν άνθρωπο ότι και αν πρεσβεύεις θρησκευτικά/σεξουαλικά/εθνικά εσένα γιατί σου πέφτει βαρύ να μην προσβάλλεις τη θρησκεία μου. Και ακριβώς επειδή βρισκόμαστε σε ένα φόρουμ για iphone όπου κάθε μορφής ιδιαιτερότητας οφείλει να συνυπάρχει και έχει κοινό τόπο στο iphone θα περίμενα ΕΙΔΙΚΑ από τους moderators να προσέχουν τι γράφουν, τι λένε και ποιόν μπορεί να προσβάλλουν".

Γενικά το πρόβλημα μου είναι με τους διαχειριστές που δεν ανέχονται λέξη για τις πειρατικές εφαρμογές αλλά αμα θίγεται η θρησκεία έστω και ενός μέλους δε βαριέσαι ψιλά γράμματα κάνουμε και λίγη καζούρα μέχρι να ανακοινωθεί το επόμενο jailbreak.

Λυπάμαι πραγματικά που κανείς από εσάς δεν είχε το κουράγιο να ακολουθήσει την τυπική συμπεριφορά που θα έπρεπε να σας διέπει αλλά ακολουθώντας τα προσωπικά σας ένστικτα και αντιλήψεις παραβιάζετε ακόμη και τώρα τους βασικούς κώδικες δεοντολογίας προκειμένου να κάνετε flaming/trolling των post μου επειδή ζητώ να μην μου θίγετε τις θρησκευτικές πεποιθήσεις.

Όπως βλέπετε δεν σας χαρακτηρίζω (όπως εσείς) που με είπατε "υποκριτή" ή χαρακτηρίσατε "υποκριτική" την στάση μου. Συνεχίζω να ζητώ την άρση της προσβολής. Τι δεν καταλαβαίνεις?

To ειρήνη υμίν εαν δεν κάνω λάθος σημαίνει "ειρήνη σε εσάς". Αυτό και τίποτα άλλο.
Το ότι χρησιμοποιήθηκε εδώ με την ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΗ του έννοια δεν βλέπω το γιατί πρέπει να προσβάλλει το που αλλού χρησιμοποιείται.

Η σταύρωση ήταν είδος τιμωρίας.
Αυτός που την επέβαλε είχε μένος προς τον εσταυρωμένο. Εκεί κολλάει το αναθεματισμένο και όχι στην έννοια της σταύρωσης.

Και πρόσεξε, μιλάμε για σταύρωση και όχι για την Σταύρωση.
Χιλιάδες/εκατομύρια σταυρώσεις έγιναν στην ιστορία, Σταύρωση (του Χριστού) μία.

Δεν υπάρχει καμία ειρωνεία στη φράση της αγάπης, μόνο εςσύ τη βλέπεις.
Δεν υπάρχει καμία αναγνώριση για αντίδραση της επίσημης εκκληςσίας παρά μόνο χιούμορ.

Πάμε τώρα σε αυτά που έγραψες προσωπικά για εμένα:

- Το ότι είμαι moderator δε σημαίνει ότι έχω αλλάξει τον τρόπο γραφής μου ή τις απόψεις μου. Ότι θα σου έγραφα πριν σου γράφω και τώρα.
- Σε καμία περίπτωση δεν θα ξεχώριζα ένα μέλος σε νέο ή παλιό. Οπότε το πόσο "παλιός" είσαι μην το χτυπάς σε εμένα. ΄`ολα τα μέλη είναι ίσα και τέλος.
- Το πρώτο ποστ γράφτηκε κανονικά με το όνομα του χρήστη και κάτω από καμία σκέπη. Είναι ο διαχειριστής με όνομα χρήστη username.

Δεν θεωρώ ότι θίχτηκε η θρησκεία κανενός.
Καλά καλά δεν υπάρχουν ευθείες αναφορές σε αυτήν.
Εαν πραγματικά γραφτεί ποστ που να θίγει την οποιαδήποτε θρησκεία τότε θα αφαιρεθεί, σε διαβεβαιώ.

Τέλος, και επειδή υποψιάζομαι ότι δεν θα ηρεμήσεις παρά την καθαρότατη εξήγηση που σου δίνω, εαν ακόμα θεωρείς ότι θίξαμε το συνταγματικά κατοχυρωμένο σου δικαίωμα στη θρησκεία (?) μπορείς να απευθυνθείς στη ΔΗΕ.

Καλή σου ημέρα.

#43   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2013 - 12:17

Φιλε ή εισαι Λουκα πισω απο αλλο nickname ή ο παπατριανταφυλλος της γειτονιας μου. Μονο ετσι δικαιολογειτε να κανεις ετσι! Ελεος με τις θρησκειες. Στην τελικη αν προσβληθηκες τοοοοσο γιατι δεν αποχωρεις?



Εσύ φίλε τι ακριβώς προσφέρεις στην συζήτηση? Επίσης το "δικαιολογείται" γράφεται με "αι" είναι παθητική φωνή την μαθαίνεις στο δημοτικό εκεί που ακόμη θεωρείται η Λουκά αστεία και όχι γραφική. Θα σου πρότεινα ή να δώσεις κάτι χρήσιμο στον διάλογο ή να πάψεις να ασχολείσαι με κάτι που προφανώς δεν κατανοείς.

To ειρήνη υμίν εαν δεν κάνω λάθος σημαίνει "ειρήνη σε εσάς". Αυτό και τίποτα άλλο.
Το ότι χρησιμοποιήθηκε εδώ με την ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΗ του έννοια δεν βλέπω το γιατί πρέπει να προσβάλλει το που αλλού χρησιμοποιείται.

Η σταύρωση ήταν είδος τιμωρίας.
Αυτός που την επέβαλε είχε μένος προς τον εσταυρωμένο. Εκεί κολλάει το αναθεματισμένο και όχι στην έννοια της σταύρωσης.

Και πρόσεξε, μιλάμε για σταύρωση και όχι για την Σταύρωση.
Χιλιάδες/εκατομύρια σταυρώσεις έγιναν στην ιστορία, Σταύρωση (του Χριστού) μία.

Δεν υπάρχει καμία ειρωνεία στη φράση της αγάπης, μόνο εςσύ τη βλέπεις.
Δεν υπάρχει καμία αναγνώριση για αντίδραση της επίσημης εκκληςσίας παρά μόνο χιούμορ.

Πάμε τώρα σε αυτά που έγραψες προσωπικά για εμένα:

- Το ότι είμαι moderator δε σημαίνει ότι έχω αλλάξει τον τρόπο γραφής μου ή τις απόψεις μου. Ότι θα σου έγραφα πριν σου γράφω και τώρα.
- Σε καμία περίπτωση δεν θα ξεχώριζα ένα μέλος σε νέο ή παλιό. Οπότε το πόσο "παλιός" είσαι μην το χτυπάς σε εμένα. ΄`ολα τα μέλη είναι ίσα και τέλος.
- Το πρώτο ποστ γράφτηκε κανονικά με το όνομα του χρήστη και κάτω από καμία σκέπη. Είναι ο διαχειριστής με όνομα χρήστη username.

Δεν θεωρώ ότι θίχτηκε η θρησκεία κανενός.
Καλά καλά δεν υπάρχουν ευθείες αναφορές σε αυτήν.
Εαν πραγματικά γραφτεί ποστ που να θίγει την οποιαδήποτε θρησκεία τότε θα αφαιρεθεί, σε διαβεβαιώ.

Τέλος, και επειδή υποψιάζομαι ότι δεν θα ηρεμήσεις παρά την καθαρότατη εξήγηση που σου δίνω, εαν ακόμα θεωρείς ότι θίξαμε το συνταγματικά κατοχυρωμένο σου δικαίωμα στη θρησκεία (?) μπορείς να απευθυνθείς στη ΔΗΕ.

Καλή σου ημέρα.


Χαίρομαι για την έστω και έμμεση ανάκληση της προσβολής και τις διευκρινήσεις. Θεωρώ ότι με καλύπτει η απάντηση και ως εκ τούτου αποχωρώ από την συζήτηση δικαιωμένος :)

Υ.Γ. Δεν πρόκειται να ασχοληθώ με τις ατυχείς προσπάθειες να τρολλάρουν κάποιοι εγώ ήθελα μια επίσημη απάντηση/εξήγηση/ανάκληση τα έλαβα και τέλος :)

#44   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 31/01/2013 - 12:46

Η ομάδα διαχείρισης αποδέχεται σύσσωμη την συγνώμη σου και την παραδοχή σου πως όλα ήταν ένα χιουμοριστικό post το οποίο παρερμήνευσες. Καλή συνέχεια στο forum μας.
Behind the Scenes...

#45   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/01/2013 - 12:48

Η ομάδα διαχείρισης αποδέχεται σύσσωμη την συγνώμη σου και την παραδοχή σου πως όλα ήταν ένα χιουμοριστικό post το οποίο παρερμήνευσες. Καλή συνέχεια στο forum μας.

OMG και 3 LOL , δεν παιζεσαι ρε φιλε με τιποτα ομως !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες