Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

O Steve Wozniak θεωρεί ότι η Apple έχει μείνει πίσω στα smartphones


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/02/2013 - 15:07

Οι μεγάλες αλλαγές και καινοτομίες που ζητάνε πολλοί, πρέπει να γίνουν στο iOS και όχι στη συσκευή. Μιλάμε για ένα λειτουργικό το οποίο έχει μείνει ίδιο χρόνια τώρα με αλλαγές και προσθήκες "σταγονόμετρου".

Στο χέρι της είναι στο iOS 7 να δείξει κάτι διαφορετικό και να κερδίσει (ξανά) το κόσμο της. Αυτό δείχνουν τουλάχιστον οι προ μηνών αλλαγές εκεί στο Cupertino.

Όσο για τον Woz.. Ένας απο τους πιο αληθινούς τύπους.. Που πάντα λέει τα πράγματα όπως είναι και όχι όπως θέλουν κάποιοι να τα ακούν..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Fil

Fil

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/02/2013 - 15:46

Ολοι Λετε για το Galaxy S3.....Πιο Γρηγορο Και Τα Σχετικα.....Περιεργο...σε ολα τα βιντεακια στου youtube το μηλοφωνο υπερτερει σε παρα πολλα....και να φανταστει κανεις οτι ειναι 2πυρινο και το αλλο 4πυρινο....το μονο καλυτερο που εχει για εμενα το galaxy ειναι καμερα....δν υπαρχει η καμερα του και η front camera τον 2 mp....φιλος μου ειχε s3 και του κολλαγε σε αρκετες εφαρμογες....η μπαταρια του οχι και τοσο καλη....τι να πω....εννοειται θελει βελτιωσει το ios...εγω προσωπικα ειχα iphone 4 μετα πηρα ενα htc senstanion xe και δν ξαναπαω σε android...σε κανα 2 μηνο θα παρω iphone 5 αν δν εχει βγαλει αλλο μοντελο η apple....δν παω σε παντοφλες 5 inch και s4.....

#18   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 08/02/2013 - 15:49

Μακαρι να γινει καποια σοβαρη αλλαγη...σωστος και μπραβο του βοζ που τα λεει ολα.

#19   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 08/02/2013 - 16:13

Ολοι Λετε για το Galaxy S3.....Πιο Γρηγορο Και Τα Σχετικα.....Περιεργο...σε ολα τα βιντεακια στου youtube το μηλοφωνο υπερτερει σε παρα πολλα....και να φανταστει κανεις οτι ειναι 2πυρινο και το αλλο 4πυρινο....το μονο καλυτερο που εχει για εμενα το galaxy ειναι καμερα....δν υπαρχει η καμερα του και η front camera τον 2 mp....φιλος μου ειχε s3 και του κολλαγε σε αρκετες εφαρμογες....η μπαταρια του οχι και τοσο καλη....τι να πω....εννοειται θελει βελτιωσει το ios...εγω προσωπικα ειχα iphone 4 μετα πηρα ενα htc senstanion xe και δν ξαναπαω σε android...σε κανα 2 μηνο θα παρω iphone 5 αν δν εχει βγαλει αλλο μοντελο η apple....δν παω σε παντοφλες 5 inch και s4.....

Τα βιντεακια που βλεπεις στο youtube το 95% ειναι το διπηρυνο s3 που βγαινει στην αμερικη, απο την T-Mobile ή απο την Verizon.... εχει 2gb ram, αλλα ειναι πιο αργο απο το s3 i9300 (international) και σε benchmarks και σε browsing

#20   Fil

Fil

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/02/2013 - 16:26

Τα βιντεακια που βλεπεις στο youtube το 95% ειναι το διπηρυνο s3 που βγαινει στην αμερικη, απο την T-Mobile ή απο την Verizon.... εχει 2gb ram, αλλα ειναι πιο αργο απο το s3 i9300 (international) και σε benchmarks και σε browsing


δεν νομιζω γιατι εχω δει και ελληνικα βιντεος και ειναι το ιδιο....

#21   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 08/02/2013 - 16:49

δεν νομιζω γιατι εχω δει και ελληνικα βιντεος και ειναι το ιδιο....

Ελληνικα?? Για κανε τον κοπο και στειλε ενα ελληνικο αν μπορεις.....

#22   Fil

Fil

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/02/2013 - 16:56

Youtube it θα βρεις...και κανονικα galaxy χωρις τα logos verizon κτλπ κτλπ

Τελευταία επεξεργασία από: Fil, 08/02/2013 - 16:58


#23   gvp

gvp

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2013 - 17:24

Ολοι Λετε για το Galaxy S3.....Πιο Γρηγορο Και Τα Σχετικα.....Περιεργο...σε ολα τα βιντεακια στου youtube το μηλοφωνο υπερτερει σε παρα πολλα....και να φανταστει κανεις οτι ειναι 2πυρινο και το αλλο 4πυρινο....το μονο καλυτερο που εχει για εμενα το galaxy ειναι καμερα....δν υπαρχει η καμερα του και η front camera τον 2 mp....φιλος μου ειχε s3 και του κολλαγε σε αρκετες εφαρμογες....η μπαταρια του οχι και τοσο καλη....τι να πω....εννοειται θελει βελτιωσει το ios...εγω προσωπικα ειχα iphone 4 μετα πηρα ενα htc senstanion xe και δν ξαναπαω σε android...σε κανα 2 μηνο θα παρω iphone 5 αν δν εχει βγαλει αλλο μοντελο η apple....δν παω σε παντοφλες 5 inch και s4.....


Τι πιστεύω ότι εκνευρίζει πολύ κόσμο (και εμένα) στο iphone
1. περιμένεις κάνα 6μηνο για jb
2. όταν βγαίνει περιμένεις κάνα μήνα για να το διορθώσουν και εν τω μεταξύ δεν υπογράφεται το firmware αυτό
3. μπαταρία πρέπει να είσαι σχετικός για να αλλάξεις (εγώ είμαι)
4. δεν παίρνει εξ. κάρτα μνήμης
5. εγγύηση κοροϊδία (1 χρόνος και στην πραγματικότητα κανένας - δίνουν αντικατάσταση επισκευασμένο σε σακουλάκι)
5. τραγούδια βίντεο ταλαιπωρία

Τι μου αρέσει
1. Ποιότητα υλικών
2. Αίσθηση χειρισμού
3. Απλότητα

Συμπέρασμα
Αν αγόραζα τώρα τηλέφωνο θα έπαιρνα το S3.
Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα Μpixel, οι πυρήνες, ούτε το μέγεθος των οθονών ... με ενδιαφέρει να μην γίνομαι δούλος του τηλεφώνου, και να προσπαθώ για τα αυτονόητα !!!

Τελευταία επεξεργασία από: gvp, 08/02/2013 - 17:27


#24   Fil

Fil

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/02/2013 - 17:32

Τι πιστεύω ότι εκνευρίζει πολύ κόσμο (και εμένα) στο iphone
1. περιμένεις κάνα 6μηνο για jb
2. όταν βγαίνει περιμένεις κάνα μήνα για να το διορθώσουν και εν τω μεταξύ δεν υπογράφεται το firmware αυτό
3. μπαταρία πρέπει να είσαι σχετικός για να αλλάξεις (εγώ είμαι)
4. δεν παίρνει εξ. κάρτα μνήμης
5. εγγύηση κοροϊδία (1 χρόνος και στην πραγματικότητα κανένας - δίνουν αντικατάσταση επισκευασμένο σε σακουλάκι)
5. τραγούδια βίντεο ταλαιπωρία

Τι μου αρέσει
1. Ποιότητα υλικών
2. Αίσθηση χειρισμού
3. Απλότητα

Συμπέρασμα
Αν αγόραζα τώρα τηλέφωνο θα έπαιρνα το S3.
Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα Μpixel, οι πυρήνες, ούτε το μέγεθος των οθονών ... με ενδιαφέρει να μην γίνομαι δούλος του τηλεφώνου, και να προσπαθώ για τα αυτονόητα !!!

συνφωνο σε αυτα που λες....αλλα δν θα επερνα για κανενα λογο ΕΓΩ s3 προτιμω να επαιρνα ενα iphone 4s δεν μου κανει αισθηση το τηλεφωνο....και επειδη εχω δουλεψει android απο οτι καταλαβα ειναι γρηγορα μεχρι να τα γεμισεις λιγο..οταν του βαζεις πραγματα πχ s3 ειναι αστα να πανε.....στο 4ari να το τιγκαρω παει σφαιρα.....ΠΟΙΟΤΗΤΑ....Για εμενα στασιμο το ios αρκετα εξελιξιμο το android και αν συνεχισει ετσι σε μερικα χρονια θα το ξεπερασει και θα διορθωθει αρκετα τα bugs του android....τωρα σαν συσκευη σαν το μηλοφωνο κανενα.....και υπαρχουν κουμουτζες 5inch που εγω αυτα δν τα θεωρω κινητα......ο καθε ενας εχει διαφορετικη αποψη και ειναι σεβαστη....

#25   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 08/02/2013 - 18:15

συνφωνο σε αυτα που λες....αλλα δν θα επερνα για κανενα λογο ΕΓΩ s3 προτιμω να επαιρνα ενα iphone 4s δεν μου κανει αισθηση το τηλεφωνο....και επειδη εχω δουλεψει android απο οτι καταλαβα ειναι γρηγορα μεχρι να τα γεμισεις λιγο..οταν του βαζεις πραγματα πχ s3 ειναι αστα να πανε.....στο 4ari να το τιγκαρω παει σφαιρα.....ΠΟΙΟΤΗΤΑ....Για εμενα στασιμο το ios αρκετα εξελιξιμο το android και αν συνεχισει ετσι σε μερικα χρονια θα το ξεπερασει και θα διορθωθει αρκετα τα bugs του android....τωρα σαν συσκευη σαν το μηλοφωνο κανενα.....και υπαρχουν κουμουτζες 5inch που εγω αυτα δν τα θεωρω κινητα......ο καθε ενας εχει διαφορετικη αποψη και ειναι σεβαστη....

Λαθος καταλαβες, δεν lagαρουν αν τα φορτωσεις φιλε, μαλλον εχεις πιασει στα χερια σου παλαιοτερες συσκευες android... παντως για το βιντεο που λεγαμε, επειδη εγω δεν βρηκα κανενα ελληνικο, στειλε μου εσυ ενα να παρω μια ιδεα λιγο αν θες....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες