Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ολίγα ερωτήματα, "πρωτάρη Apple-άκια".


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
229 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 08/02/2013 - 13:01

Γεια χαρά.

Αν και 15+ χρόνια Graphic Designer, εντούτοις δεν έτυχε (σε επαγγελματικό χώρο ή για home use) να 'μαι Apple user. Κακά τα ψέμματα, τα Apple προϊόντα είναι ουσιαστικά "luxury products", κοστίζουν ένα τσουβάλι λεφτά και προορίζονται για συγκεκριμένο "κλειστό" κοινό, που αντέχει το πορτοφόλι του.

Εν πάσει περιπτώσει, μέχρι τώρα ΑΝ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ δεν είχα κάποιο Apple προϊόν, έως πρόσφατα που αποφάσισα να αγοράσω μεταχειρισμένο το Apple iPhone 4 (16άρι) του φίλου μου - που το 'χει ως "κόρη οφθαλμού", διότι δουλεύω πλέον σε μια εταιρεία Game Developing (για iOS & Android) και εγώ έχω (ΑΚΟΜΑ!)... HTC HD2 Leo με... WinMo 6.5 (!!!) και φυσικά ΔΕΝ μπορώ να δω κανένα από τα παιχνίδια μας, που φτιάχνω τα γραφικά τους. (Ούτε μπορώ να δείξω κάπου την δουλειά μου, πχ. σ' έναν μελλοντικό πιθανό συνεργάτη/εργοδότη κτλ.)
Οπότε, αν και ουσιαστικά δεν το πολυχρειαζόμουν το "Μηλαράκι" (πιο πολύ χρειάζομαι έναν... "τούμπανο" PowerMac, αλλά που λεφτά για τέτοιο πράγμα!), αποφάσισα και πήρα του φίλου μου το iPhone 4 - που θέλει να αναβαθμιστεί σε iPhone 5 (κακώς, γιατί σε λίγους μήνες έρχεται το 5s).

Τέλος πάντων, έχω μερικά θεματάκια που θέλω να λύσω - και γνωρίζω (διαβάζοντας και ρωτώντας) ότι δεν είναι και τόσο "απλά" στα iPhone, αν δεν έχεις "handy" PC & Internet:
  • Καταρχάς, θέλω να περάσω (το πρώτο πράγμα!) τις επαφές μου στο iPhone, από το HTC HD2 Leo μου. Υποθέτω ΔΕΝ υπάρχει το PimBackup (εφαρμογή) για iPhone - διότι είναι υπόθεση 10 δευτερολέπτων να περάσω ξανά τις επαφές μου (στο WinMo6.5) με το PimBackup. ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ να συγχρονίσω με Google account, γίνεται διαφορετικά;
  • Επίσης, θέλω ένα πλήρες "Εορτολόγιο", γιατί δεν θυμάμαι "γρι" από γιορτές, ονομαστικές και γενέθλια. Θα 'θελα να ήταν και editable εφαρμογή, δηλαδή να ΓΡΑΨΩ ΚΙ ΕΓΩ σε κάποιες μέρες κάτι, πχ. "επέτειο τάδε" κτλ.
  • Μια BlackList Call εφαρμογή, για να περάσω εκεί ένα σορό ανεπιθύμητους αριθμούς που με "πρήζουν".
  • Εφαρμογή "Scanner", για να χρησιμοποιώ ως σκάνερ την κάμερα του iPhone.
  • Εφαρμογή "Yποδεκάμετρο", για να 'χω... χάρακα (calibrated!) στην οθόνη του κινητού - μου 'χει φανεί πολύ χρήσιμο.
  • Υπάρχει iGo-Primo έκδοση για iPhone; Και γενικά πλοηγοί, που να ΜΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ με το κινητό, συνέχεια;
  • Video Player που να παίζει ΤΑ ΠΑΝΤΑ (φορμάτ) των βίντεο, ακόμα και σύχρονα φορμάτ flash video; (Ξέρω ότι δεν υποστηρίζει στο ίντερνετ το Flash, λέω για video player).
  • Συγκεκριμένα παιχνίδια (Τάβλι - και γενικά board-game, Τέτρις).
Ευχαριστώ πολύ για κάθε απάντηση/βοήθεια που θα μου δώσετε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/02/2013 - 13:06

Γεια χαρά.

Αν και 15+ χρόνια Graphic Designer, εντούτοις δεν έτυχε (σε επαγγελματικό χώρο ή για home use) να 'μαι Apple user. Κακά τα ψέμματα, τα Apple προϊόντα είναι ουσιαστικά "luxury products", κοστίζουν ένα τσουβάλι λεφτά και προορίζονται για συγκεκριμένο "κλειστό" κοινό, που αντέχει το πορτοφόλι του.

Εν πάσει περιπτώσει, μέχρι τώρα ΑΝ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ δεν είχα κάποιο Apple προϊόν, έως πρόσφατα που αποφάσισα να αγοράσω μεταχειρισμένο το Apple iPhone 4 (16άρι) του φίλου μου - που το 'χει ως "κόρη οφθαλμού", διότι δουλεύω πλέον σε μια εταιρεία Game Developing (για iOS & Android) και εγώ έχω (ΑΚΟΜΑ!)... HTC HD2 Leo με... WinMo 6.5 (!!!) και φυσικά ΔΕΝ μπορώ να δω κανένα από τα παιχνίδια μας, που φτιάχνω τα γραφικά τους. (Ούτε μπορώ να δείξω κάπου την δουλειά μου, πχ. σ' έναν μελλοντικό πιθανό συνεργάτη/εργοδότη κτλ.)
Οπότε, αν και ουσιαστικά δεν το πολυχρειαζόμουν το "Μηλαράκι" (πιο πολύ χρειάζομαι έναν... "τούμπανο" PowerMac, αλλά που λεφτά για τέτοιο πράγμα!), αποφάσισα και πήρα του φίλου μου το iPhone 4 - που θέλει να αναβαθμιστεί σε iPhone 5 (κακώς, γιατί σε λίγους μήνες έρχεται το 5s).

Τέλος πάντων, έχω μερικά θεματάκια που θέλω να λύσω - και γνωρίζω (διαβάζοντας και ρωτώντας) ότι δεν είναι και τόσο "απλά" στα iPhone, αν δεν έχεις "handy" PC & Internet:

  • Καταρχάς, θέλω να περάσω (το πρώτο πράγμα!) τις επαφές μου στο iPhone, από το HTC HD2 Leo μου. Υποθέτω ΔΕΝ υπάρχει το PimBackup (εφαρμογή) για iPhone - διότι είναι υπόθεση 10 δευτερολέπτων να περάσω ξανά τις επαφές μου (στο WinMo6.5) με το PimBackup. ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ να συγχρονίσω με Google account, γίνεται διαφορετικά;
  • Επίσης, θέλω ένα πλήρες "Εορτολόγιο", γιατί δεν θυμάμαι "γρι" από γιορτές, ονομαστικές και γενέθλια. Θα 'θελα να ήταν και editable εφαρμογή, δηλαδή να ΓΡΑΨΩ ΚΙ ΕΓΩ σε κάποιες μέρες κάτι, πχ. "επέτειο τάδε" κτλ.
  • Μια BlackList Call εφαρμογή, για να περάσω εκεί ένα σορό ανεπιθύμητους αριθμούς που με "πρήζουν".
  • Εφαρμογή "Scanner", για να χρησιμοποιώ ως σκάνερ την κάμερα του iPhone.
  • Εφαρμογή "Yποδεκάμετρο", για να 'χω... χάρακα (calibrated!) στην οθόνη του κινητού - μου 'χει φανεί πολύ χρήσιμο.
  • Υπάρχει iGo-Primo έκδοση για iPhone; Και γενικά πλοηγοί, που να ΜΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ με το κινητό, συνέχεια;
  • Video Player που να παίζει ΤΑ ΠΑΝΤΑ (φορμάτ) των βίντεο, ακόμα και σύχρονα φορμάτ flash video; (Ξέρω ότι δεν υποστηρίζει στο ίντερνετ το Flash, λέω για video player).
  • Συγκεκριμένα παιχνίδια (Τάβλι - και γενικά board-game, Τέτρις).
Ευχαριστώ πολύ για κάθε απάντηση/βοήθεια που θα μου δώσετε.


1.) Μέσω Outlook αν τις έχεις, τις περνάς από το iTunes με συγχρονισμό.

2.)Υπάρχουν εφαρμογές πολύ καλές στο App Store. - > https://itunes.apple.com/gr/app/eortes/id331965174?mt=8

3.)Θα πρέπει να κάνεις Jailbreak και να περάσεις ανάλογη εφαμοργή.

4.)Υπάρχει στο App Store. -> https://itunes.apple.com/gr/app/turboscan-quickly-scan-multipage/id342548956?mt=8

5.)Υπάρχει στο App Store. - > https://itunes.apple.com/gr/app/my-measures-dimensions-pro/id450797313?mt=8

6.)Navigon από το App Store. -> https://itunes.apple.com/gr/app/navigon-europe/id320279293?mt=8

7.)AV player από το App Store. -> https://itunes.apple.com/gr/app/avplayer/id395680819?mt=8

8.) Υπάρχουν πάρα μα πάρα πολλά στο App Store.

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 08/02/2013 - 13:10

Once You Go Mac You Never Go Back

#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/02/2013 - 13:12

Καταρχάς καλως ήρθες.

Για τις επαφές, μέσω Outlook ή Gmail είναι πολύ εύκολο.

ΒlackList, μόνο με JB. Προς το παρόν όμως αυτό ασ΄το.. Μάθε τη συσκευή που κρατάς στα χέρια σου.

Για Scanner, δες το DocScanner απο AppStore. Για χάρακα κτλ, My Measures & Dimensions PRO.

GPS, Navigon και για Media Player, AVPLayer, TTPlayer.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/02/2013 - 13:13

Καταρχάς καλως ήρθες.

Για τις επαφές, μέσω Outlook ή Gmail είναι πολύ εύκολο.

ΒlackList, μόνο με JB. Προς το παρόν όμως αυτό ασ΄το.. Μάθε τη συσκευή που κρατάς στα χέρια σου.

Για Scanner, δες το DocScanner απο AppStore. Για χάρακα κτλ, My Measures & Dimensions PRO.

GPS, Navigon και για Media Player, AVPLayer, TTPlayer.


Νίκο του τα έβαλα και με links he he :)
Once You Go Mac You Never Go Back

#5   sincer660

sincer660

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2013 - 13:50

Μια ερωτηση ρε παιδια για να αλλαξω το πιν που στο καλο παω γιατι δε το βρισκω και επισης οταν παω ρυθμισεις γενικα δεν επρεπε να ειχε μενου που να λεει δυκτιο?το τηλ ειναι 4αρι με 6.1

#6   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/02/2013 - 13:51

Μια ερωτηση ρε παιδια για να αλλαξω το πιν που στο καλο παω γιατι δε το βρισκω και επισης οταν παω ρυθμισεις γενικα δεν επρεπε να ειχε μενου που να λεει δυκτιο?το τηλ ειναι 4αρι με 6.1


Settings - Phone, κάτω κάτω λέει SIM PIN, μπαίνεις μέσα και σου έχει να το αλλάξεις.
Once You Go Mac You Never Go Back

#7   sincer660

sincer660

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2013 - 13:56

ευχαριστω πολυ ρε φιλε για το δευτερο δεν υπαρχει κατι ετσι γιατι θυμαμαι παλια για να μην χρεωνεσαι με το ιντερνετ εκλεινες τα δεδομενα και για σιγουρια αλλαζες και το APN

#8   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/02/2013 - 13:58

ευχαριστω πολυ ρε φιλε για το δευτερο δεν υπαρχει κατι ετσι γιατι θυμαμαι παλια για να μην χρεωνεσαι με το ιντερνετ εκλεινες τα δεδομενα και για σιγουρια αλλαζες και το APN


Για να κλείσεις τα δεδομένα σου θα πας Settings - General - Cellular και θα τα βάλεις όλα στο off.
Once You Go Mac You Never Go Back

#9   sincer660

sincer660

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2013 - 14:01

το εχω βρει αυτο αλλα δεν μπορω πλεον να αλλαξω το Apn οπως παλι σε προηγουμενο ios!Σε ευχαριστω πολυ και παλι

#10   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 08/02/2013 - 16:00

Σας ευχαριστώ πολύ.
Η αδερφή μου, μ' έχει "βομβαρδίσει" με SMS του τύπου "Καλωσήρθες στην χώρα του Μάλμπορο"! Ε... "του Μήλου", εννοώ!

Θα τα τσεκάρω όλα, ευχαριστώ.
Το πρώτο πράγμα που πέρασα είναι το νέο release μας που βγάλαμε σήμερα, γιατί δεν μπορώ να δείξω τίποτα απ' τα graphs, σε κανέναν, ρε γαμώτο!
(Προσπάθησα να τους πείσω να φτιάξουν τα games και για... WinMo - χαχαχα - αλλά δεν... είχα πειθώ μεγάλη!)

#11   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 08/02/2013 - 16:12

φίλε συγνώμη για το off topic, αλλα δεν μπορώ να μη σχολιάσω για το HD2 που ανέφερες οτι έχεις..απλα respect, απίστευτο τηλέφωνο ακόμα και σήμερα..
στη θεση σου μπορεί και να μην το άλλαζα με 4αρι αλλά να το κρατούσα :P

#12   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 08/02/2013 - 23:01

φίλε συγνώμη για το off topic, αλλα δεν μπορώ να μη σχολιάσω για το HD2 που ανέφερες οτι έχεις..απλα respect, απίστευτο τηλέφωνο ακόμα και σήμερα..
στη θεση σου μπορεί και να μην το άλλαζα με 4αρι αλλά να το κρατούσα :P


Καταρχάς, το HTC HD2 Leo και μάλιστα το ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ που έχω (T-Mobile, με διπλάσια μνήμη από την ευρωπ. έκδοση), ήταν για καμιά 4ριά χρόνια ίσως το ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΟΛΩΝ των smart-phones! Και γενικά, ήταν μετά το iPhone (που βγήκε μετά) το ΠΙΟ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟ κινητό, σ' όλους τους τομείς (μη κάθομαι να τους αναφέρω, απλά να πω ότι τρέχει ΠΛΗΝ του iOS... ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΟΛΑ τα λειτουργικά, άψογα).

Κατά δεύτερον, αν πρόσεξες το αρχικό μου ποστ, έγραψα ότι εάν έπρεπε κάποιο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ Apple να πάρω (που χρειάζομαι), αυτό θα ήταν ένας Power Mac τουλάχιστον των 3000 ευρώ - γιατί είμαι επαγγελματίας εικονογράφος/καρτουνίστας/graphic-designer/GUI designer. Το iPhone4 το παίρνω "αναγκαστικά", διότι στην εταιρεία που δουλεύω (mobile games developing), κάνουμε για Android & iOS παιχνίδια... Θα μου πεις, γιατί δεν παίρνω Android (και φθηνό και ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ θα βρω). Διότι, πολύ απλά, OPEN SOURSE κωλο-λειτουργικό ΔΕΝ χρησιμοποιώ! Ακόμα και τα "διαβολο-παράθυρα" (Windows) ΔΕΝ είναι ανοικτό λειτουργικό - να το παίρνει ο πάσα ένας (εταιρεία) και να του "αλλάζει τα φώτα". Οπότε, θέλοντας και μη, "έπρεπε" να πάρω ένα "Μηλαράκι" για να μπορώ να ελέγχω τα γραφικά που φτιάχνω για τα εκάστοτε παιχνίδια της εταιρείας μας. Να πήγαινα να 'παιρνα 3Gs, δεν υπήρχε περίπτωση. Να αγόραζα 5άρι ή 4s, ούτε για πλάκα τόσα λεφτά - για να 'χω να ...τσεκάρω τα γραφικά που φτιάχνω.

Και τρίτον... ποιός σου 'πε ότι ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ;;;; Καταρχάς, έχω αγοράσει (!) ΤΡΕΙΣ (!!!) πλοηγούς, για WinMo6.5 - MLS Destinator, iGo-Primo & Genious. Και μόνο για GPS, με μάλιστα μεγαλύτερη οθόνη απ' το "Μήλο", προφανώς και θα το κρατήσω και θα το χρησιμοποιώ. Άλλωστε, αν δω ότι κάποιες εφαρμογές στο "Μήλο" δεν με ικανοποιούν (πχ. Εορτολόγιο), το HTC Sense Calendar με συγχρονισμένα "ραντεβού" απ' το Outlook ΟΛΕΣ τις ξένες/ελληνικές γιορτές (και γεννέθλια φίλων), θα το 'χω και το Leo "παράλληλα" με το "Μήλο". Διότι, πολύ απλά, η χρήση που κάνω στο κινητό, δεν με υποχρέωνε να πάρω ένα τόσο "ουάου" smartphone - εγώ κάνω 2-3 κλήσεις των 4'-5' καθημερινά (και 5-10 SMS), ενώ παίζω και κάνα... τάβλι ή ποκεράκι για 15'-20' (και που και που, GPS για να βρω κάνα δρόμο). ΤΙΠΟΤ' ΑΛΛΟ δεν κάνω με το κινητό, οποιοδήποτε είχα τόσα χρόνια. Δεν "σερφάρω", δεν χρησιμοποιώ "social media" με το κινητό, τίποτ' απ' όλα αυτά.

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τα καλά σου λόγια - για το "αρχαίο" αλλά σαν "το παλιό καλό κρασί", Leo μου.
Παραμένει για μένα, απ' τα κορυφαία κινητά που βγήκαν ποτέ, ως τώρα που μιλάμε...

#13   KostasKrits

KostasKrits

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/02/2013 - 23:12

Ίσως είναι λίγο αργά τώρα που στο λέω αλλά θα μπορούσες να είχες τσιμπήσει και ένα καινούριο iPod Touch 5g με 350ευρώ περίπου στα 32γίγα από την στιγμή που δν θα αποχωριστείς το παλίο σου κινητό βέβαια! Έχει τα specs το 4s και με έχει βολέψει απίστευτα ως μια φθηνή λύση. Βέβαια αυτό αν δεν έχεις θέμα να κουβαλάς 2 συσκευές :ρ

#14   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 08/02/2013 - 23:32

Ίσως είναι λίγο αργά τώρα που στο λέω αλλά θα μπορούσες να είχες τσιμπήσει και ένα καινούριο iPod Touch 5g με 350ευρώ περίπου στα 32γίγα από την στιγμή που δν θα αποχωριστείς το παλίο σου κινητό βέβαια! Έχει τα specs το 4s και με έχει βολέψει απίστευτα ως μια φθηνή λύση. Βέβαια αυτό αν δεν έχεις θέμα να κουβαλάς 2 συσκευές :ρ


Μα, δεν καταλαβαίνετε, βρε παιδιά, τί γράφω. Δεν το θέλω το "Μηλαράκι" για κινητό, γκάτζετ ή άλλο πράγμα. Το θέλω ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για να βλέπω τις εφαρμογές (παιχνίδια) που φτιάχνουμε στην δουλειά, να τσεκάρω "μπαγκς" δικά μου - στο τομέα των γραφικών. Φυσικά και σιγά-σιγά θα "παροπλίσω" το HTC HD2, αλλά δεν χρειάζομαι κάτι άλλο, ταμπλέτα ή άλλο γκάτζετ. Καταρχάς, έχω Λενόβο "τούμπανο" με σούπερ touch-screen και stylus (δώρο θείου από ΗΠΑ) για να ζωγραφίζω γραφικά όπου βρίσκομαι - ακόμα και στις διακοπές. Πραγματικά, δεν μου λείπει κάτι.

(Άσε δε, που το iPod Touch 5g ΔΕΝ είναι... smartphone - και φυσικά ΔΕΝ βγάζουμε (ακόμα, Θεέ μου!!!) για το δικό του ratio version παιχνιδιών μας. Άρα, τί να το κάνω; Έχω ΜP3/Video player ΗΔΗ με 4άρα οθόνη και 64 γίγα μνήμη - και με επέκταση κάρτας, εδώ και κάνα χρόνο.)

Απλά, σιγά-σιγά που θέλω δεν θέλω θα προσχωρίσω δυναμικά στο "Μήλο", θα 'χω απορίες και θα ψάχνω εδώ για λύσεις.

Και ΑΝ ΜΟΥ ΚΑΤΣΕΙ (μπόλικα χρήματα να μπορώ να δαπανίσω), αυτό που θέλω... χθες να πάρω, είναι όπως είπα ένας Power Mac - αλλά θα προτιμούσα με... Λέοπαρντ, όχι με "Λιοντάρι" λειτουργικό (βλέπω στην δουλειά τους Mac χρήστες μας, πόσα προβληματάκια βγάζει ο "Λέοντας", σε σχέση με την "Λεοπάρδαλη").

Τελευταία επεξεργασία από: lupushegemonia, 08/02/2013 - 23:37


#15   fotis21023

fotis21023

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/02/2013 - 13:48

και εγω νεος κατοχος iphone και αυτο που βλεπω ειναι οτι ολες οι καλες εφαρμογες πληρωνονται, σε αντιθεση με το android. Τελος παντων! χαιρομαι την οθονη, την καμερα, τα δωρεαν παιχνιδια και για εφαρμογες θα χρησιμοποιω το Tablet μου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες