Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Tim Cook: Οι OLED οθόνες είναι τραγικές!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
74 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2013 - 19:58

Τραγικη ειναι η οθονη του 5..... αλλα ο καθενας στον κοσμο του

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 13/02/2013 - 19:59

Σε galaxy note 2 τα χρωματα δεν τα πιανει το iphone ουτε με σφαιρες.
Κατ'αρχην το μαυρο σε full φωτεινοτητα ειναι σαν να ειναι σβηστο ενω στο iphone ειναι σαν μελιτζανα
και bleeding δεν υπαρχει ουτε στο ελαχιστο.


Επειδή τα έχω και τα δύο μπροστά μου , τώρα , δυστυχώς είναι αλήθεια....

#33   sirdiman

sirdiman

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Sir Diman

Δημοσίευση 13/02/2013 - 20:20

Πολυ εδω περα βλεπω δεν ξέρετε τι σας γινεται στις οθονες και νομιζετε πως ειναι θεμα "αμα δε παινέψεις το σπιτι σου..."
(κατανοώ βεβαία)

Οι oled [ led tv <> OLED btw ][retina = LCD] εχουν υπερκορεσμενα χρωματα και μικρη φωτεινότητα, κατα συνέπεια μικρότερη χρωματική ακριβεια σε σχεση με τις καλιμπραρισμενες LCD (αναλογα παντα και το panel TN, IPS, PVA κλπ).
Αυτο ειναι αντικειμενικό, ειναι fact πως να το κανουμε...Αντιθετα αν καποιος προτιμα τα ποιο ζωηρα χρωματα οπως κόκκινο, πράσινο (οχι ομως κατα αναγκη σωστα) των oled , μαγκια του, υποκειμενικό. Παντως να ξερετε βοηθάει ακομα στο μαρκετινγ σα νουμερο το contrast.
Δε ξερω αν στο μέλλον ο τροπος κατασκευης τους-τεχνολογια τους μπορεσει να λυσει αυτα τα προβληματα, δεν ειναι ο τομεας μου εξαλλου.
Ποτε δε θα δειτε φωτογράφους ή καποιον που να ασχολείται σοβαρα με τα πολυμεσα γενικοτερα να εχει Oled οθονη υπολογιστη( οχι οτι υπάρχει κατι φθηνο στην αγορα βεβαια ,πχ σε dslr μονο lcd οθονες βαζουν ) γιατι πολυ απλα χρειαζεται να εχει σωστά χρώματα οσο ποιο "flat" γινεται.

Επισης μπερδευτε την ανάλυση με το ppi ενω αφηνεται εξω το μεγεθος της οθονης.ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.
Το samsung gs3 720 x 1280 pixels, 4.8 inches (~306 ppi pixel density)
Iphone 5 640 x 1136 pixels, 4.0 inches (~326 ppi pixel density)

Το S3 εχει μεγαλυτερη αναλυση οθονης αλλα λιγοτερα ppi ( pixels per inch).
Το iphone ομως φενεται ποιο "sharp" στην οθονη στην ιδια αποσταση θεασης με το S3 γιατι εχει μεγαλυτερο ppi παροτι εχει περισοτερα pixel στην οθονη ομως ειναι μεγαλυτερο το μεγεθος τους.

Ριχτε μια ματια ( στο Color Saturation and Accuracy πχ)
http://www.displayma..._ShootOut_1.htm
Και στις αντιστοιχες σελιδες της wikipedia για lcd, oled τεχνολογιες + ppi

Φιλικα

(εχω iphone 4 και περιμενω να παω σε nexus 4 λογο lcd και οχι μονο)

Τελευταία επεξεργασία από: sirdiman, 13/02/2013 - 20:29


#34   lazlo

lazlo

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2013 - 20:38

Πολυ εδω περα βλεπω δεν ξέρετε τι σας γινεται στις οθονες και νομιζετε πως ειναι θεμα "αμα δε παινέψεις το σπιτι σου..."
(κατανοώ βεβαία)

Οι oled [ led tv <> OLED btw ][retina = LCD] εχουν υπερκορεσμενα χρωματα και μικρη φωτεινότητα, κατα συνέπεια μικρότερη χρωματική ακριβεια σε σχεση με τις καλιμπραρισμενες LCD (αναλογα παντα και το panel TN, IPS, PVA κλπ).
Αυτο ειναι αντικειμενικό, ειναι fact πως να το κανουμε...Αντιθετα αν καποιος προτιμα τα ποιο ζωηρα χρωματα οπως κόκκινο, ..........................................νη στην ιδια αποσταση θεασης με το S3 γιατι εχει μεγαλυτερο ppi παροτι εχει περισοτερα pixel στην οθονη ομως ειναι μεγαλυτερο το μεγεθος τους.

Ριχτε μια ματια ( στο Color Saturation and Accuracy πχ)
http://www.displayma..._ShootOut_1.htm
Και στις αντιστοιχες σελιδες της wikipedia για lcd, oled τεχνολογιες + ppi

Φιλικα

συμφωνω μαζι σου φιλε αλλα δεν θα δεις ΠΟΤΕ και ενα φωτογραφο ή σχεδιαστη να εχει retina οθονη!!! εκτος και αν το φυσαει το χρημα!!! υπαρχουν οθονες για γραφιστες οι οποιες ξεπερνουν το κοστος ενος mac pro με retina κατα 10 φορες!! οποτε ειναι λαθος να συγκρινουμε με κατηγοριες φωτογραφων. επισης οτι δεις σε retina και το σχεδιασεις εκει δεν σημαινει οτι ειναι και το καλυτερο γιατι απλα ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!??? ο καθε ανθρωπος αντιλαμβανετε διαφορετικα τα χρωματα... επισης καθε ανθρωπος μπορει να σου πει π.χ. σαν τα χρωματα της Samsung led δεν υπαρχουν και ο αλλος να σου λεει οτι η sharp ειναι τα καλυτερα! οπως βεβαια η sharp ειναι εταιρεια κατασκευης panel με ΤΕΤΡΑΧΡΩΜΙΑ (μπλε+κοκκινο+πρασινο+κιτρινο) η οποια βγαζει και τις retina για την apple

Επειδή τα έχω και τα δύο μπροστά μου , τώρα , δυστυχώς είναι αλήθεια....

οντως το εχω δοκιμασει πολλες φορες στη δουλεια μου..

Τελευταία επεξεργασία από: lazlo, 13/02/2013 - 20:37


#35   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 13/02/2013 - 20:47

Πολυ εδω περα βλεπω δεν ξέρετε τι σας γινεται στις οθονες και νομιζετε πως ειναι θεμα "αμα δε παινέψεις το σπιτι σου..."
(κατανοώ βεβαία)

Οι oled [ led tv <> OLED btw ][retina = LCD] εχουν υπερκορεσμενα χρωματα και μικρη φωτεινότητα, κατα συνέπεια μικρότερη χρωματική ακριβεια σε σχεση με τις καλιμπραρισμενες LCD (αναλογα παντα και το panel TN, IPS, PVA κλπ).
Αυτο ειναι αντικειμενικό, ειναι fact πως να το κανουμε...Αντιθετα αν καποιος προτιμα τα ποιο ζωηρα χρωματα οπως κόκκινο, πράσινο (οχι ομως κατα αναγκη σωστα) των oled , μαγκια του, υποκειμενικό. Παντως να ξερετε βοηθάει ακομα στο μαρκετινγ σα νουμερο το contrast.
Δε ξερω αν στο μέλλον ο τροπος κατασκευης τους-τεχνολογια τους μπορεσει να λυσει αυτα τα προβληματα, δεν ειναι ο τομεας μου εξαλλου.
Ποτε δε θα δειτε φωτογράφους ή καποιον που να ασχολείται σοβαρα με τα πολυμεσα γενικοτερα να εχει Oled οθονη υπολογιστη( οχι οτι υπάρχει κατι φθηνο στην αγορα βεβαια ,πχ σε dslr μονο lcd οθονες βαζουν ) γιατι πολυ απλα χρειαζεται να εχει σωστά χρώματα οσο ποιο "flat" γινεται.

Επισης μπερδευτε την ανάλυση με το ppi ενω αφηνεται εξω το μεγεθος της οθονης.ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.
Το samsung gs3 720 x 1280 pixels, 4.8 inches (~306 ppi pixel density)
Iphone 5 640 x 1136 pixels, 4.0 inches (~326 ppi pixel density)

Το S3 εχει μεγαλυτερη αναλυση οθονης αλλα λιγοτερα ppi ( pixels per inch).
Το iphone ομως φενεται ποιο "sharp" στην οθονη στην ιδια αποσταση θεασης με το S3 γιατι εχει μεγαλυτερο ppi παροτι εχει περισοτερα pixel στην οθονη ομως ειναι μεγαλυτερο το μεγεθος τους.

Ριχτε μια ματια ( στο Color Saturation and Accuracy πχ)
http://www.displayma..._ShootOut_1.htm
Και στις αντιστοιχες σελιδες της wikipedia για lcd, oled τεχνολογιες + ppi

Φιλικα

(εχω iphone 4 και περιμενω να παω σε nexus 4 λογο lcd και οχι μονο)

Να σου επισημανω οτι πανω απο 300 ppi το ανθρωπινο ματι δεν καταλαβαινει διαφορα.... εκτος αν υπαρχει καποιος εδω μεσα που εχει δει να pixelιαζει η οθονη του s3 σε καποιο σημειο ενω στο 5αρι στο ιδιο ακριβως σημειο φαινοταν καθαρα.....

#36   lazlo

lazlo

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2013 - 20:51

delete

Ως επαγγελματίας γραφίστας και εργαζόμενος σε εταιρεία mobile games developing - και στις δύο πλατφόρμες (Android & OS) - και έχοντας στο γραφείο ένα σορό συσκευές και απ' τα δύο λειτουργικά (κινητά, ταμπλέτες κτλ), ενώ έχουμε και των δύο λειτουργικών κομπιούτερς (WinXP/7 & MacOS) με Apple και μή μόνιτορς...
...και έχοντας δουλέψει κι ο ίδιος ΚΑΙ σε Mac KAI σε Win-PC...
...ειδικά στο θέμα ΕΙΚΟΝΑΣ, η Apple είναι ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ μπροστά! Στα δε κινητά - που βλέπω ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΡΑΦΙΚΑ ΜΟΥ παιχνιδιών μας σε διαφορετικά κινητά/λειτουργικά, ΜΟΝΟ κάτι πανάκριβα μηχανήματα (ταμπλέτες) Android έχουν "αρκετά κοντά" ΚΑΛΑ χρώματα σαν τα Apple. Ακόμα και το 4αράκι μου, έχει ΜΑΚΡΑΝ καλύτερη εικόνα από κάτι άλλα καλά/επώνυμα/γνωστά Android, που συγκρίνω τα games (οπτικά) απ' την μια συσκευή στην άλλη.
Και δεν εννοώ "αν μου αρέσουν" (άρα, υποκειμενικό) τα χρώματα στο τάδε ή δείνα κινητό/συσκευή.
Εννοώ Ο,ΤΙ ΦΤΙΑΧΝΩ ΕΓΩ στο Illustrator/Photoshop (και ΓΝΩΡΙΖΩ αφού εγώ τα φτιάχνω) τί χρωματική αναλογία έχει, τί τόνο συγκεκριμένου χρώματος έχω βάλει κτλ., τα βλέπω ΣΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ σε Apple συσκευή, ενώ σε Android είναι σαφώς διαφορετικότερα τα χρώματα. Ενδεχομένως να ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΤΣΙ (διαφορετικά) τα χρώματα σε κάποιους - σε κάποιο Android, απ' ό,τι σε Apple.
Το θέμα είναι όμως ότι ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ απ' ό,τι τα 'χω κάνει...
...Άρα, κατ' εμέ, ΤΕΧΝΙΚΑ, δεν είναι τόσο καλές οι οθόνες οι άλλες, oι μή Apple.

σε αυτο θα μου επιτρεψεις να διαφωνισω! λες οτι εσυ φτιαχνεις την αναλογια!? ναι αλλα στο προγραμμα φιλε ΟΧΙ στην οθονη... την οθονη ΜΟΝΟ με μηχανημα την μετρας και οχι με το προγραμμα που εχεις εγκατεστημενο γιατι εαν το παρουμε ετσι και εγω μπορω σε μια οθονη 15ετιας να βαλω δικια μου αναλογια που μου αρεσει ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ την οθονη και οταν βαλω την φωτογραφια σε αλλο υπολογιστη με ΑΛΛΗ οθονη το αποτελεσμα μπορει να ειναι τραγικα φρικτο! οποτε δεν ειναι αληθεια αυτο! οποτε οπως σου ειπα και πριν ΜΟΝΟ με μηχανημα μετριεται (δεν θυμαμαι πως λεγεται) το οποιο μοιαζει με mouse και το τοποθετης επανω στο panel και με ειδικο προγραμμα μετραει και βγαζει τα αποτελεσματα, εκει μπορει καποιος να δει εαν ειναι οκ ή οχι

Τελευταία επεξεργασία από: lazlo, 13/02/2013 - 20:49


#37   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/02/2013 - 20:51

Πολυ εδω περα βλεπω δεν ξέρετε τι σας γινεται στις οθονες και νομιζετε πως ειναι θεμα "αμα δε παινέψεις το σπιτι σου..."
(κατανοώ βεβαία)

Οι oled [ led tv <> OLED btw ][retina = LCD] εχουν υπερκορεσμενα χρωματα και μικρη φωτεινότητα, κατα συνέπεια μικρότερη χρωματική ακριβεια σε σχεση με τις καλιμπραρισμενες LCD (αναλογα παντα και το panel TN, IPS, PVA κλπ).
Αυτο ειναι αντικειμενικό, ειναι fact πως να το κανουμε...Αντιθετα αν καποιος προτιμα τα ποιο ζωηρα χρωματα οπως κόκκινο, πράσινο (οχι ομως κατα αναγκη σωστα) των oled , μαγκια του, υποκειμενικό. Παντως να ξερετε βοηθάει ακομα στο μαρκετινγ σα νουμερο το contrast.
Δε ξερω αν στο μέλλον ο τροπος κατασκευης τους-τεχνολογια τους μπορεσει να λυσει αυτα τα προβληματα, δεν ειναι ο τομεας μου εξαλλου.
Ποτε δε θα δειτε φωτογράφους ή καποιον που να ασχολείται σοβαρα με τα πολυμεσα γενικοτερα να εχει Oled οθονη υπολογιστη( οχι οτι υπάρχει κατι φθηνο στην αγορα βεβαια ,πχ σε dslr μονο lcd οθονες βαζουν ) γιατι πολυ απλα χρειαζεται να εχει σωστά χρώματα οσο ποιο "flat" γινεται.

Επισης μπερδευτε την ανάλυση με το ppi ενω αφηνεται εξω το μεγεθος της οθονης.ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.
Το samsung gs3 720 x 1280 pixels, 4.8 inches (~306 ppi pixel density)
Iphone 5 640 x 1136 pixels, 4.0 inches (~326 ppi pixel density)

Το S3 εχει μεγαλυτερη αναλυση οθονης αλλα λιγοτερα ppi ( pixels per inch).
Το iphone ομως φενεται ποιο "sharp" στην οθονη στην ιδια αποσταση θεασης με το S3 γιατι εχει μεγαλυτερο ppi παροτι εχει περισοτερα pixel στην οθονη ομως ειναι μεγαλυτερο το μεγεθος τους.

Ριχτε μια ματια ( στο Color Saturation and Accuracy πχ)
http://www.displayma..._ShootOut_1.htm
Και στις αντιστοιχες σελιδες της wikipedia για lcd, oled τεχνολογιες + ppi

Φιλικα

(εχω iphone 4 και περιμενω να παω σε nexus 4 λογο lcd και οχι μονο)


Εχμ..μαλλον κι εσυ δεν εισαι και τοσο σχετικος...
ΔΕΝ υπαρχουν OLED οθονες υπολιγιστη φιλε...μονο LED που ειναι τεχνολογια φωτισμου και δεν εχει καμια σχεση με OLED
OLED προς το παρον θα βρεις μονο σε μικρες ιντσες κινητων...

#38   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.040 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/02/2013 - 22:03

Εχμ..μαλλον κι εσυ δεν εισαι και τοσο σχετικος...
ΔΕΝ υπαρχουν OLED οθονες υπολιγιστη φιλε...μονο LED που ειναι τεχνολογια φωτισμου και δεν εχει καμια σχεση με OLED
OLED προς το παρον θα βρεις μονο σε μικρες ιντσες κινητων...


μα το λεει οτι υπαρχουν μονο ακριβα μοντελα...δε νομιζω να μην υπαρχουν ουτε μια οθονη με ολεδ.... εστω και 2000 να κανει

#39   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 13/02/2013 - 22:05

μα το λεει οτι υπαρχουν μονο ακριβα μοντελα...δε νομιζω να μην υπαρχουν ουτε μια οθονη με ολεδ.... εστω και 2000 να κανει


Φτηνές φαίνονται... http://pro.sony.com/...t-oledmonitors/

#40   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/02/2013 - 22:09

Φτηνές φαίνονται... http://pro.sony.com/...t-oledmonitors/


Ακριβως...μονο η SONY κυκλοφορει αυτα τα μοντελα που κοστιζουν οσο ενα μικρο αυτοκινητο...
Δεν νομιζω να ειναι η χρωματικη τους πιστοτητα που δεν τα προτιμουν οι επαγγελματιες...

#41   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.040 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/02/2013 - 22:17

ναι δε διαφωνουμε... αυτο λεει και το παιδι... και πριν 3 χρονια να παρεις ενα ιπσ μονιτορ ηθελες 1000αρικο και βαλε.. αλλα οπως και να το κανουμε ειναι ποιο ζωντανα τα χρωματα απο της απλες λσδ, ενας επαγγελματιας φοτογραφος(με μεγαλο μισθο) υα την επερνε... τωρα ολεδ οθονη δεν εχω δει,προφανως,και δε μιλαω για κινητο, γιατι οπως προειπα το κινητο δε το εχω ουτε για ταινιες ουτε για να επεξεργαζομαι μια εικονα που μονο εκει νομιζω οτι καποιος θα καταλαβει διαφορες αναμεσα σε αυτες τις οθονες... οσο για το Bleeding Που αναφερυηκε πριν για το ιφονε 5.. ολες οι οθονες μπορει να σ ερθουν με Bleeding (και μενα η οτονη του πσ εχει λιγο) η να εχουν ghost η και με καμενο pixel απλα σε κινητο φανταζομαι φενεται ποιο εντονα...

#42   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/02/2013 - 22:27

Τα πραγματα ειναι απλα. Στο μεγαλυτερο ποσοστο των ανθρωπων αρεσουν τα υπερκορεσμενα χρωματα κ οχι τα πραγματικα, που σε σχεση με τα κορεσμενα φαινονται αχρωμα. Ενας επαγγελματιας φωτογραφος δεν θα κατσει να τραβαει φωτο με το κινητο. Θα παρει μια dslr να κανει την δουλεια του. Εγω οταν ειχα το 4s το εβαλα διπλα σε ενα htc σε μια ιδια φωτογραφια που τραβηξα επιτοπου, κ στο htc μου φαινοταν ομορφοτερη η φωτο παρολο που τα χρωματα ηταν ψευτικα! Οποτε ειναι αναλογα τι αρεσει στον καθενα. Για πιστοτητα χρωματων βεβαια εννοειται πως το 5αρι ειναι τοπ σε αυτο.

#43   sirdiman

sirdiman

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Sir Diman

Δημοσίευση 13/02/2013 - 23:09

Ετσι ειναι στη τελικη, οτι προτιμάει ο καθενας.Ομως οφειλουμε να γνωριζουμε πως τα χρωματα της oled δεν ειναι σωστα. ;)

Φιλε Lazlo λες πως το σωστο για εσενα ειναι λαθος στον αλλον , δυστηχως δεν ειναι ετσι γιατι πολυ απλα υπαρχουν προτυπα που οριζουν καποια πολυ συγκεκριμενα πραματα για το πως φαίνεται μια οθονη.Δες για παραδειγμα ενα : https://en.wikipedia.org/wiki/SRGB
Καπου ειχα και μια εικονα που αμα τη δεις σε ΤΝ πανελ αντι για ips κλπ θα παρατηρουσες πως καλιμπραρισμενες και οι 2 οθονες ( calibration tool πχ το spyder 3 κλπ ειναι αυτο που λες) το ΤΝ δεν μπορουσε να δείξει ενα πολυ συγκεκριμενο χρωμα αναμεσα σε 2 αλλα.

Και ναι πανω απο 300 ppi δυσκολο να δεις διαφορα με το ματι, προσωπικα μπορω πολυ ελαχιστα να διακρινω τα πιξελ αλλα στραβώνομαι :Ρ . Αυτο ουσιαστικα ειναι και η retina, οθονη με ppi κοντα στο 300. Ακομα και πιξελ να εχεις καμμενο δυσκολα το βλεπεις, ποιο σπαστικο ειναι να μην εχει καλο βαθος στο μαυρο και light uniformity ( πες με clouding , backlight bleed) ή προβλήματα με την ισορροπία λευκού.

Τελευταία επεξεργασία από: sirdiman, 13/02/2013 - 23:10


#44   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.040 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/02/2013 - 23:36

καλα δε μιλαω καν για calibraρισμενες οθονες γιατι πιστευω οτι απευθυνονται μονο σε επαγγελματιες(harware callibration) με τι τιμη που εχουν... εγω στη δελλ βρηκα ρυθμισεις δοκιμασα οτι μου μοιαζει καλητερο κραταω... αλλα ξαναλεω στα κινητα δε νομιζω οτι καταλαβενει διαφορες μεγαλες...

#45   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 14/02/2013 - 00:37

Το συμπέρασμά μου είναι το εξής τελικά. Όταν βγαίνει ο Cook (όπως και ο Jobs παλαιότερα) και κάνει δηλώσεις γεμίζουν τα φόρουμ!! ότι και να λέμε τώρα στα 600+€ όλες οι οθόνες είναι καλές και πλέον παίζει το θέμα γούστου. Προσωπικά η οθόνη του iphone 5 μου άρεσε περισσότερο από το s3 και κάποια sony. Για το note 2 δεν έχω άποψη....δεν το θεωρώ κινητό.

Τελευταία επεξεργασία από: giannisk82, 14/02/2013 - 00:38


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες