Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Jailbreak και μπαταρία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
55 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/02/2013 - 02:50

Κάνοντας Slide προς τα κάτω σε κάθε εφαρμογή, την αφαιρεί.

Αν πας στο Configuration - Prompt Options, απενεργοποιείς το "Ask On...".
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/02/2013 - 09:25

Αν περάσεις ο,τι μόνο εσύ χρειάζεσαι δε θα έχεις πρόβλημα.

Διαφορά υπάρχει, αλλά όχι τόσο όσο νομίζεις ή σου 'παν.. Να χάνεις +1-2%..


καλη σου μερα, ακου να σου πω το δικο μου στορυ! προ jb wif,3g ολη τη μερα ανοιχτα! με κανονικα τηλεφωνα νετ κραταγε 2 μερες
μετα jb με 5-6 tweak ολα αγορασμενα (springotomise,ncsettings,killbackground,sliderwidth,zephyr,infinitifolders) με τις ρυθμησεις στο ελαχιστο πχ (sprintomise μονο να εχει 5 εικονιδια ο φακελος, zephyr μονο να λειτουργει το συρσημο απο κατω προς τα πανω,ncsettings μονο 5 εικονιδιακια) με wifi,3g ολη μερα και ιδια χρηση μου βγαζει μια μερα. δλδ καθε βραδυ 12-1 πρεπει να το βαλω να φωρτησει! αν δε το ψαξω και λιγο 11 θελει φωστηστη! δηλαδη μιλαμε για 1 μερα ΜΕΙΟΝ! η δικια μου περιπτωση ειναι τραγικη και δεν ξερω τι φταιει

Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 16/02/2013 - 09:27

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#33   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 16/02/2013 - 09:49

καλη σου μερα, ακου να σου πω το δικο μου στορυ! προ jb wif,3g ολη τη μερα ανοιχτα! με κανονικα τηλεφωνα νετ κραταγε 2 μερες
μετα jb με 5-6 tweak ολα αγορασμενα (springotomise,ncsettings,killbackground,sliderwidth,zephyr,infinitifolders) με τις ρυθμησεις στο ελαχιστο πχ (sprintomise μονο να εχει 5 εικονιδια ο φακελος, zephyr μονο να λειτουργει το συρσημο απο κατω προς τα πανω,ncsettings μονο 5 εικονιδιακια) με wifi,3g ολη μερα και ιδια χρηση μου βγαζει μια μερα. δλδ καθε βραδυ 12-1 πρεπει να το βαλω να φωρτησει! αν δε το ψαξω και λιγο 11 θελει φωστηστη! δηλαδη μιλαμε για 1 μερα ΜΕΙΟΝ! η δικια μου περιπτωση ειναι τραγικη και δεν ξερω τι φταιει


Αυτά μου έλεγαν κι αυτή τη βδομάδα οι Apple Developers του γραφείου.
Ίσως είχαν παρόμοιες εμπειρίες με σένα, γιατί εδώ πολλοί γράφουν ότι απλά χάνεις 1-2% από την απόδοση της μπαταρίας. Άλλο 1-2% (ακόμα και 10%), άλλο... 50%!

#34   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/02/2013 - 09:53

Αυτά μου έλεγαν κι αυτή τη βδομάδα οι Apple Developers του γραφείου.
Ίσως είχαν παρόμοιες εμπειρίες με σένα, γιατί εδώ πολλοί γράφουν ότι απλά χάνεις 1-2% από την απόδοση της μπαταρίας. Άλλο 1-2% (ακόμα και 10%), άλλο... 50%!

ναι δυστηχοσ ετσι ειναι και δεν εχω καποιο λογο να πω ψεμετα. εβγαλα καποια tweaks και εχω τωρα zephyr,killback,ncset,infinitif. θα το τεσταρω με αυτα μονο αν και παλι βλεπω διαφορα, χτεσ πω το βραδακι που εψαχνα το appstore με wifi συνδεδεμενος απο 45% επεσε στο 41% σε 10-15 λεπτα οπου για μενα ειναι τραγικο αυτο. τι να πω θα δουμε.

παντος να ξερεις μπορεις καθε στιφμη να κανεις jb και να δοκιμασεις μονο σ, και αν δεν σαρεσει restore και γεια σας! δηλαδη μην κολας να το δοκιμασεις απο μονος σου

Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 16/02/2013 - 09:55

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#35   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 16/02/2013 - 10:10

ναι δυστηχοσ ετσι ειναι και δεν εχω καποιο λογο να πω ψεμετα. εβγαλα καποια tweaks και εχω τωρα zephyr,killback,ncset,infinitif. θα το τεσταρω με αυτα μονο αν και παλι βλεπω διαφορα, χτεσ πω το βραδακι που εψαχνα το appstore με wifi συνδεδεμενος απο 45% επεσε στο 41% σε 10-15 λεπτα οπου για μενα ειναι τραγικο αυτο. τι να πω θα δουμε.

παντος να ξερεις μπορεις καθε στιφμη να κανεις jb και να δοκιμασεις μονο σ, και αν δεν σαρεσει restore και γεια σας! δηλαδη μην κολας να το δοκιμασεις απο μονος σου


Mα γιατί να κολλήσω;
Το WinMo6.5 HD2 Leo μου, το 'χα κάνει "βίδες". Γνωρίζω ότι με "Hard-Reset" (Win verb!) - Restore στο iOS, θα επιστρέψω.
Απλά δεν το 'χω κάνει ακόμα. Θέλω να το μάθω λιγάκι, να διαπιστώσω που "υστερεί" το λειτουργικό, ώστε να ξέρω μετά τί θα περάσω (με JB).
Το ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ, ότι "υστερεί" σε Visual Customizing. Δηλαδή, με ή χωρίς "μαμίσια" (εργοστασιακή) ρομ, στα WinMo "τους άλλαζες τα φώτα" (γραφικά, icons, sliding-bars, notification upper bar icons, ό,τι γούσταρες έκανες).

#36   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/02/2013 - 10:31

Mα γιατί να κολλήσω;
Το WinMo6.5 HD2 Leo μου, το 'χα κάνει "βίδες". Γνωρίζω ότι με "Hard-Reset" (Win verb!) - Restore στο iOS, θα επιστρέψω.
Απλά δεν το 'χω κάνει ακόμα. Θέλω να το μάθω λιγάκι, να διαπιστώσω που "υστερεί" το λειτουργικό, ώστε να ξέρω μετά τί θα περάσω (με JB).
Το ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ, ότι "υστερεί" σε Visual Customizing. Δηλαδή, με ή χωρίς "μαμίσια" (εργοστασιακή) ρομ, στα WinMo "τους άλλαζες τα φώτα" (γραφικά, icons, sliding-bars, notification upper bar icons, ό,τι γούσταρες έκανες).


ειχα και εγω windows mobile το πρωτο xperia που κυκλοφορισε! ναι εκει με rom εκανες οτι ηθελες (αλλα ειχαν τρελα προβληματα). εδω το jb σε αφηνει να εχει write-read δικαιοματα στα αρχεια συστηματος! αυτο ως αποτελεσμα εχει να μπορεις να αλαξεις τα παντα, δεν περνας νεα rom. τα themes κανουν την εμφανισιακη δουλεια δηλαδη εικνονιδια , φοντο, status bar κτλ. τα tweaks αλαζουν την συμπεριφορα του λειτουργικου, δηλαδη προσθετους-αφαιρουν-παραμετροποιουν λειτουργειςς του συστηματος. τα apps ειναι εφαρμογες που κανουν διαφορα πραγματα και δεν ειναι μερος του λειτουργικου! το cydia ειναι ενα δευτερο appstore στην ουσια... οπου ειτε αγοραζεις ειτε περνας free τα themes,tweaks,apps! υπαρχουν καποια βασικα tweaks να περασεις που δεν εχει το λειτουργικο, ολα αυτα αναφερονται σε αλλα thread του forum. και προσοχη τι περνας να εχεις διαβασει σχολεια απο αλλους πρωτου το βαλεις

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#37   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 16/02/2013 - 11:01

ειχα και εγω windows mobile το πρωτο xperia που κυκλοφορισε! ναι εκει με rom εκανες οτι ηθελες (αλλα ειχαν τρελα προβληματα). εδω το jb σε αφηνει να εχει write-read δικαιοματα στα αρχεια συστηματος! αυτο ως αποτελεσμα εχει να μπορεις να αλαξεις τα παντα, δεν περνας νεα rom. τα themes κανουν την εμφανισιακη δουλεια δηλαδη εικνονιδια , φοντο, status bar κτλ. τα tweaks αλαζουν την συμπεριφορα του λειτουργικου, δηλαδη προσθετους-αφαιρουν-παραμετροποιουν λειτουργειςς του συστηματος. τα apps ειναι εφαρμογες που κανουν διαφορα πραγματα και δεν ειναι μερος του λειτουργικου! το cydia ειναι ενα δευτερο appstore στην ουσια... οπου ειτε αγοραζεις ειτε περνας free τα themes,tweaks,apps! υπαρχουν καποια βασικα tweaks να περασεις που δεν εχει το λειτουργικο, ολα αυτα αναφερονται σε αλλα thread του forum. και προσοχη τι περνας να εχεις διαβασει σχολεια απο αλλους πρωτου το βαλεις


Nαι, τα 'χω καταλάβει αυτά.
Για να δούμε... Αρχικά, αν/όταν κάνω JB, κυρίως για το VISUAL PART θα το κάνω. Και μετά, βλέπουμε.

#38   madbilly69

madbilly69

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/02/2013 - 11:16

Αλλάξτε και καμια μπαταρία εμένα κρατάει το ιδιο το μονο που μ τρώει μπαταρία ειναι το GPS αλλα τρώει σαν πο.τσης το άτιμο το GPS iPhone 4S 6.1 με δέκα tweaks και ολα ´´free´´



Νομίζω το f.lux την νύχτα κανει κ τρελή οικονομία Μπαταρίας

Τελευταία επεξεργασία από: madbilly69, 16/02/2013 - 11:17


#39   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 16/02/2013 - 11:18

Αλλάξτε και καμια μπαταρία εμένα κρατάει το ιδιο το μονο που μ τρώει μπαταρία ειναι το GPS αλλα τρώει σαν πο.τσης το άτιμο το GPS iPhone 4S 6.1 με δέκα tweaks και ολα ´´free´´


Προφανώς και θα χρειαστεί αλλαγή μπαταρίας σύντομα. Το πήρα μεταχειρισμένο (το 4άρι μου), 2.5 ετών. Άρα, εκεί γύρω στο καλοκαιράκι πρέπει να του αλλάξω την μπαταρία, θα 'χει φτάσει στα όριά της.

#40   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2013 - 12:36

Μετα το jb δεν ειδα καμμια διαφορα στη μπαταρια μου.
Lockscreen Clock Hide
Sbsettings
Appinfo
Themeiconmaker
Wallpaperjpegifier
Auxo
Zeppelin
20sec lockscreen
Weekillbackround και flashlite
Winterboard->δουλευει στο full
iFile
OpenSSH

#41   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/02/2013 - 12:42

καλη σου μερα, ακου να σου πω το δικο μου στορυ! προ jb wif,3g ολη τη μερα ανοιχτα! με κανονικα τηλεφωνα νετ κραταγε 2 μερες
μετα jb με 5-6 tweak ολα αγορασμενα (springotomise,ncsettings,killbackground,sliderwidth,zephyr,infinitifolders) με τις ρυθμησεις στο ελαχιστο πχ (sprintomise μονο να εχει 5 εικονιδια ο φακελος, zephyr μονο να λειτουργει το συρσημο απο κατω προς τα πανω,ncsettings μονο 5 εικονιδιακια) με wifi,3g ολη μερα και ιδια χρηση μου βγαζει μια μερα. δλδ καθε βραδυ 12-1 πρεπει να το βαλω να φωρτησει! αν δε το ψαξω και λιγο 11 θελει φωστηστη! δηλαδη μιλαμε για 1 μερα ΜΕΙΟΝ! η δικια μου περιπτωση ειναι τραγικη και δεν ξερω τι φταιει

ναι δυστηχοσ ετσι ειναι και δεν εχω καποιο λογο να πω ψεμετα. εβγαλα καποια tweaks και εχω τωρα zephyr,killback,ncset,infinitif. θα το τεσταρω με αυτα μονο αν και παλι βλεπω διαφορα, χτεσ πω το βραδακι που εψαχνα το appstore με wifi συνδεδεμενος απο 45% επεσε στο 41% σε 10-15 λεπτα οπου για μενα ειναι τραγικο αυτο. τι να πω θα δουμε.

παντος να ξερεις μπορεις καθε στιφμη να κανεις jb και να δοκιμασεις μονο σ, και αν δεν σαρεσει restore και γεια σας! δηλαδη μην κολας να το δοκιμασεις απο μονος σου


Το βράδυ πόσο % χάνεις?

Έχεις δει αν οι χρόνοι χρήσης σου είναι ίδιοι?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#42   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/02/2013 - 12:50

Το βράδυ πόσο % χάνεις?

Έχεις δει αν οι χρόνοι χρήσης σου είναι ίδιοι?

δυστηχος επιδη ειτε απο κανενα update ειτε απο κατ αλλο κανει respring και χανω τις μερησεις, οτι λεω ειναι τα αποτελεσματας ηδιας χρησης προ jb και μετα! και η συνολικη διαφορα ειναι κοντα μια μερα λιγοτερο.(50%) το μονο που δεν εχω βγαλει ειναι το ncsettings να δω και το zephyr. θα δω και αυτες τις μερες πως θα παει και φυσικα θα γραψω εδω τα αποτελεσματα

Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 16/02/2013 - 12:50

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#43   alexpsilos

alexpsilos

    iPH User

  • 110 μηνύματα

Δημοσίευση 16/02/2013 - 16:35

Εγώ μόλις έβγαλα το sbsettings και το activator.δεν νομίζω να βλέπω κάποια διαφορά,θα το δώ βέβαια μέχρι αύριο και θα σας ενημερώσω!

#44   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/02/2013 - 16:46

intelliscreenx
winterboard
batterydetective
zephyr
activator
ambriel(theme)
androidlock xt
barrel
five icon dock
icleaner
lockscreen clock hide
netmeter
zeppelin
αυτα τα λιγα....και το κινητο ειναι οπως ηταν τοσο καιρο..(ειναι ολα αγορασμενα τιποτα free)

#45   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/02/2013 - 17:55

ρε παιδιά ερώτηση ... όσοι έχετε αγοράσει μπαταρία μένετε Ελλάδα κάποιος που να μένει εξωτερικό έχει πάρει από κάποιο συγκεκριμένο σάιτ ???

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες