Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Γιατι να μην υπαρχει ενα Apple Store και στην Ελλάδα;!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gthes

gthes

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2013 - 22:13

θελω απλα να σας γραψω την εμπειρια μου σημερα στο apple store του αμβουργου και ποσο ικανοποιημενος εμεινα! εκλεισα ραντεβου προχθες πηγα σημερα καθως ειχα προβλημα με το 4S. ακριβως στην ωρα του ραντεβου ερχεται ο υπαλληλος του λεω το προβλημα ελεγχει τη συσκευη για υγρασια και μου φερνει κατευθειαν καινουρια συσκευη.με βοηθαει το ενεργοποιω και ολα τελεια! μεσα σε λιγοτερο απο δεκαλεπτα.φευγοντας θυμαμαι οτι εχω και τα ακουστικα που τα εχουν παιξει! παω και του λεω και μου λεει αντικατασταση κατευθειαν.και με ρωταει θες τα ιδια η τα καινουρια? του λεω τα καινουρια και μου τα φερνει χωρισ καμια χρεωση.να γιατι αξιζει η apple στο τελος.για κατι τετοιες περιπτωσεις.μεσα σε δεκαλεπτα καινουριο κινητο και ακουστικα και εκανα και το χαζευτηρι μου στο μαγαζι! :) ποσο ποιο ευκολο θα ηταν αν ειχαμε και Ελλαδα ενα Apple Store!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Konstantinosdj

Konstantinosdj

    iPH Addict

  • 851 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Konstantinosdj

Δημοσίευση 18/02/2013 - 22:30

Αυτη ειναι εξυπηρετηση!!!Οχι σαν τους δικους μας εδω που κανουν τους εξυπνους.Κοιτα θα ηταν πολυ ωραιο αν υπηρχε AppleStore εδω.Μιας και δεν υπαρχει επισημο Service και After Sales.Ειχα διαβασει καπου δεν θυμαμαι που,ειναι οτι στο μελλον θα ανοιξει AppleStore στην Τουρκια..Οταν και εαν γινει αυτο,πιστευω οτι δεν θα αργησει και πολυ να ανοιξει και ενα εδω...

#3   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 18/02/2013 - 22:31

Εδω ειμαστε τραγικοι φιλε..ειμαι στο Παρισι και εχω παρει μια θηκη για το 4s μου...σκεψου οτι μιλαω για θηκη!!!οχι κινητο και τετοια πραγματα...δεν κουμπωνε καθολου την παω πισω και μου λεει κυριε θα πρεπει να σας δωσω μια αλλη καινουρια..του ειπα εγω που ειχα συνηθισει στο ελλαδισταν οτι ξερετε δεν χρειαζεται αν κουμπωνει..και μου λεει οχι οχι οχι!!!πρεπει να σας την αλλαξω..εδω ρε φιλε οι ανθρωποι δεν κανουν...ασχετοι ψευτες και ολα τα παρεμφερη....τραγικοι ως συνηθες...

#4   echo51

echo51

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/02/2013 - 10:31

Και εδώ στην Βιέννη έτσι λειτουργεί το Apple Store δεν ξέρω αν γνωρίζεται όμως ότι δεν προσλαμβάνεται κάποιος πωλητής έτσι απλά από την Apple, πρέπει να κάνει εκπαίδευση έτσι ώστε να μάθει την πολιτική της Φίρμας και αν κριθή έτοιμος τότε προσλαμβάνεται.

#5   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/02/2013 - 11:24

Αυτη ειναι εξυπηρετηση!!!Οχι σαν τους δικους μας εδω που κανουν τους εξυπνους.Κοιτα θα ηταν πολυ ωραιο αν υπηρχε AppleStore εδω.Μιας και δεν υπαρχει επισημο Service και After Sales.Ειχα διαβασει καπου δεν θυμαμαι που,ειναι οτι στο μελλον θα ανοιξει AppleStore στην Τουρκια..Οταν και εαν γινει αυτο,πιστευω οτι δεν θα αργησει και πολυ να ανοιξει και ενα εδω...


Η Τουρκία έχει 67 εκατομμύρια πληθυσμό. Η Ελλάδα με το ζόρι 11 εκατομμύρια και μαστίζεται από την κρίση. Για ποιο λόγο η Apple να ανοίξει επίσημο δικό της κατάστημα σε μια τόσο μικρή χώρα όταν πουλάει ότι πουλάει μέσω των διανομέων της; Το γεγονός ότι σε κάθε κυκλοφορία νέας συσκευής (iPhone 5, iPad Mini) η Ελλάδα έρχεται στο 3ο κύμα και από τις τελευταίες χώρες για μένα κάτι σημαίνει σχετικά με τις προθέσεις της Apple.

#6   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/02/2013 - 13:24

Apple store στην Ελλάδα δεν θα ανοίξει ποτέ. Σκεφτείτε το αλλιώς. Θα ανοιγε ποτέ Apple store στην Νιγηρία ; Το ίδιο ισχύει και για εμάς. Δεν είναι το θέμα μόνο οι πωλήσεις. Πρέπει να ανοίξει ένα κτίριο γυάλινο στο κέντρο της Αθήνας, να στο σπάνε κάθε μέρα αντιεξουσιαστες ή στην καλύτερη περίπτωση να το βάφουν κάθε βράδυ με σπρέι.

#7   nik94

nik94

    iPH Enthousiast

  • 444 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:nikkour

Δημοσίευση 19/02/2013 - 14:11

φίλε μου ειναι η απορία μου αυτη απο την πρώτη μ συσκευή apple. (για αυτο και τα 5 αστέρια) όλα τέλεια εκει στο αμβούργο αλλα πιστεύω οτι ακόμα και να άνοιγε στην Ελλάδα τέτοια εξυπηρέτηση δεν θα είχαμε είμαστε ζωα εμείς άσε που δεν θα μας έκαναν αντικατάσταση :P B)

#8   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/02/2013 - 14:20

φίλε μου ειναι η απορία μου αυτη απο την πρώτη μ συσκευή apple. (για αυτο και τα 5 αστέρια) όλα τέλεια εκει στο αμβούργο αλλα πιστεύω οτι ακόμα και να άνοιγε στην Ελλάδα τέτοια εξυπηρέτηση δεν θα είχαμε είμαστε ζωα εμείς άσε που δεν θα μας έκαναν αντικατάσταση :P B)


Αν άνοιγε (που δεν πρόκειται να γίνει ποτέ...) το management θα ήταν από την μαμά Apple και από δικούς της ανθρώπους. Οπότε το μπάχαλο αυτό που υπάρχει εδώ στην Ελλάδα δεν θα υπήρχε.

Από εκεί και πέρα δυστυχώς όλα είναι θέμα αριθμών (χρήματα) και οι δικοί μας αριθμοί σαν χώρα δεν είναι μεγάλοι ώστε να ασχοληθούν με ένα τέτοιο project.
Once You Go Mac You Never Go Back

#9   nik94

nik94

    iPH Enthousiast

  • 444 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:nikkour

Δημοσίευση 19/02/2013 - 14:28

Αν άνοιγε (που δεν πρόκειται να γίνει ποτέ...) το management θα ήταν από την μαμά Apple και από δικούς της ανθρώπους. Οπότε το μπάχαλο αυτό που υπάρχει εδώ στην Ελλάδα δεν θα υπήρχε.

Από εκεί και πέρα δυστυχώς όλα είναι θέμα αριθμών (χρήματα) και οι δικοί μας αριθμοί σαν χώρα δεν είναι μεγάλοι ώστε να ασχοληθούν με ένα τέτοιο project.


σωστό και αυτό.
ε και πάλι τα προτζεκτ της apple θα ηταν γιατι δεν ειναι καταστήματα φρανσαιζ είναι απο εκείνη οπότε δεν θα είχε και πτώχευση.

#10   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/02/2013 - 23:20

Να ρωτήσω κάτι; Η συσκευή ήταν αγορασμένη από Ελλάδα/άλλη χώρα ή από το Αμβούργο;

#11   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 23/02/2013 - 14:10

για να ανοιξει μαγαζι στην ελλαδα πρεπει να πιασεις το παπα απο τα παπαρια, να πληρωνεις ενα καρο φορους και αλλα τετοια
ειμαστε 10 εκατομμυρια? και αν, τι να κανουν εδω?

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#12   HarrisCasual

HarrisCasual

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα

Δημοσίευση 25/02/2013 - 10:25

Apple store στην Ελλάδα δεν θα ανοίξει ποτέ. Σκεφτείτε το αλλιώς. Θα ανοιγε ποτέ Apple store στην Νιγηρία ; Το ίδιο ισχύει και για εμάς. Δεν είναι το θέμα μόνο οι πωλήσεις. Πρέπει να ανοίξει ένα κτίριο γυάλινο στο κέντρο της Αθήνας, να στο σπάνε κάθε μέρα αντιεξουσιαστες ή στην καλύτερη περίπτωση να το βάφουν κάθε βράδυ με σπρέι.

το παραδειγμα με τη νιγηρια ακυρο... 1 στiς 3 με 4 οικογενιες στην ελλαδα εχουν idevices σιγουρα
το παραδειγμα για το γυαλινο κτιριο επισης ακυρο... Ρωμη, Μιλάνο και Γλασκοβη που τα εχω επισκεφτει δεν ειναι γυαλινα και σιγουρα θα υπαρχουν πολλα ακομα...

Η Τουρκία έχει 67 εκατομμύρια πληθυσμό. Η Ελλάδα με το ζόρι 11 εκατομμύρια και μαστίζεται από την κρίση. Για ποιο λόγο η Apple να ανοίξει επίσημο δικό της κατάστημα σε μια τόσο μικρή χώρα όταν πουλάει ότι πουλάει μέσω των διανομέων της; Το γεγονός ότι σε κάθε κυκλοφορία νέας συσκευής (iPhone 5, iPad Mini) η Ελλάδα έρχεται στο 3ο κύμα και από τις τελευταίες χώρες για μένα κάτι σημαίνει σχετικά με τις προθέσεις της Apple.


αυτο πρεπει να ειναι το τελευταιο κριτιριο που θα σκεφτοταν η αππλε... σε αναλογια πιστευω οτι εχουμε μεγαλυτερο ποσοστο idevices απ' οτι η τουρκια...
1ον αν ανοιξει apple store στην ελλαδα θα αγοραζουν κινητο απο εταιρειες κινητης μονο οσοι εχουν επιδοτησεις και ΑΝ...
2ον δεν ξερω κι εγω ποσοι θα απωληθουν απο τα τμηματα "SERVICE"
3ον ειμαστε ακριβοι στα πιτουρα και φθηνοι στο αλευρι... με αλλα λογια... Περνουμε μια συσκευη 600 ευρω στην καλυτερη περιπτωση και ψαχνουμε 10 μερες για να βρουμε οτι πιο φθηνο αξεσουαρ απο το ebay με 2 ευρω...
και πολλα αλλα...

#13   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 26/02/2013 - 11:56

θελω απλα να σας γραψω την εμπειρια μου σημερα στο apple store του αμβουργου και ποσο ικανοποιημενος εμεινα! εκλεισα ραντεβου προχθες πηγα σημερα καθως ειχα προβλημα με το 4S. ακριβως στην ωρα του ραντεβου ερχεται ο υπαλληλος του λεω το προβλημα ελεγχει τη συσκευη για υγρασια και μου φερνει κατευθειαν καινουρια συσκευη.με βοηθαει το ενεργοποιω και ολα τελεια! μεσα σε λιγοτερο απο δεκαλεπτα.φευγοντας θυμαμαι οτι εχω και τα ακουστικα που τα εχουν παιξει! παω και του λεω και μου λεει αντικατασταση κατευθειαν.και με ρωταει θες τα ιδια η τα καινουρια? του λεω τα καινουρια και μου τα φερνει χωρισ καμια χρεωση.να γιατι αξιζει η apple στο τελος.για κατι τετοιες περιπτωσεις.μεσα σε δεκαλεπτα καινουριο κινητο και ακουστικα και εκανα και το χαζευτηρι μου στο μαγαζι! :) ποσο ποιο ευκολο θα ηταν αν ειχαμε και Ελλαδα ενα Apple Store!


Πρέπει να κλείσεις ραντεβού πρώτα ;

#14   HarrisCasual

HarrisCasual

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα

Δημοσίευση 26/02/2013 - 18:24

Πρέπει να κλείσεις ραντεβού πρώτα ;

αν θες σερβις ή καποια υπηρεσια που μπορει να χρειαστει ωρα ναι...

#15   afterthought

afterthought

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/02/2013 - 15:20

Να μαζεψουμε υπογραφές και να τις στείλουμε στην apple να ανοίξει και εδώ κατάστημα! :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες