Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Vodafone 4G LTE στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
195 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 20/03/2013 - 09:49

Μη τα μπερδευεις, εκει μιλαγαμε για απενεργοποιηση δεδομενων χωρις LTE. (ακομη παντως δεν εχω ξεκαθαρισει τι ισχυει... :) )


Πραγματικα και εγω περιμενω να μας πει καποιος σιγουρα τι παιζει γιατι εχω φαει σκαλωμα τρελο. :)

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 20/03/2013 - 09:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   vatso

vatso

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:ref5412

Δημοσίευση 20/03/2013 - 11:19

Ρε παιδιά εμένα γιατί δεν μου έχει έρθει ακόμη το μήνυμα για carrier update από τη VODAFONE στο ipad mini; Μπορώ να το κάνω χειροκίνητα;

#63   dimpoly

dimpoly

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2013 - 08:53

Εχω το iPad 4 cellular και ακόμα δεν μου έχει έρθει το update carrier settings.
Είμαι στο iOS 6.0.1 λόγο πρόσφατης αγοράς και για να έχω jailbreak δεν μπορώ να το πάω στην 6.1.3
Είναι προϋπόθεση η 6.1 και πάνω για να έχω τα καινούργια carrier settings για LTE ?

#64   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/03/2013 - 09:04

Εχω το iPad 4 cellular και ακόμα δεν μου έχει έρθει το update carrier settings.
Είμαι στο iOS 6.0.1 λόγο πρόσφατης αγοράς και για να έχω jailbreak δεν μπορώ να το πάω στην 6.1.3
Είναι προϋπόθεση η 6.1 και πάνω για να έχω τα καινούργια carrier settings για LTE ?


ε βεβαια...

#65   TazZ13

TazZ13

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/03/2013 - 10:14

Στο 4αρι iPad έχω και γω την 601. Δεν θέλω να την αλλάξω γιατί σκοπεύω να κάνω jb.
Το 4G σε ποιες περιοχές παίζει;!


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2

#66   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2013 - 08:28

Στο 4αρι iPad έχω και γω την 601. Δεν θέλω να την αλλάξω γιατί σκοπεύω να κάνω jb.
Το 4G σε ποιες περιοχές παίζει;!


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2


Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά σε πολύ λίγα σημεία των Αθηνών (το δοκιμάζει ένα φίλος μου). Για εκτός πρωτεύουσας δε γνωρίζω. Δεν είναι όμως λίγο κοροϊδία όλο αυτό; Εννοώ να υπάρχει ελλιπής υποστήριξη, περιορισμένη κάλυψη και δε συμμαζεύεται; Προσωπικά λέω να μην αλλάξω σύνδεση (Wind), μέχρι να κάνουν και εκείνοι το βήμα (το καλοκαίρι λένε), που πιστεύω ότι το "έργο" θα παίζει γενικώς καλύτερα.

#67   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2013 - 08:43

Για να έχεις 4g στη Vodafone μου είπανε οτι θέλει αλλαγή κάρτας και το πακέτο των 20GB. Και επίσης οτι ειναι δοκιμαστικό. Η λύση για mobile internet ειναι cosmote 4G, πιάνει σχεδόν παντού! Vodafone εχω usb και έχει πολλά σημεία που δε πιανει καν το 3g. Μή πώ για το ταξίδι που είχα το 3ήμερο Κυκλάδες, και δεν έπανε στη θάλασσα με τίποτα 3g, ενώ η cosmote είχε!

#68   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/03/2013 - 09:04

Για να έχεις 4g στη Vodafone μου είπανε οτι θέλει αλλαγή κάρτας και το πακέτο των 20GB. Και επίσης οτι ειναι δοκιμαστικό. Η λύση για mobile internet ειναι cosmote 4G, πιάνει σχεδόν παντού! Vodafone εχω usb και έχει πολλά σημεία που δε πιανει καν το 3g. Μή πώ για το ταξίδι που είχα το 3ήμερο Κυκλάδες, και δεν έπανε στη θάλασσα με τίποτα 3g, ενώ η cosmote είχε!

Τι κανει ? Πιανει παντου ? Καλο το ανεκδοτο. Φιλε μου σε πληροφορω, οτι απο την ημερα επισημης ενεργοποιησης του 4G απο την Cosmote μεχρι και σημερα στη Θεσσαλονικη, μονο μια φορα ειδα την ενδειξη LTE στην πανω μπαρα του iPhone μου στιγμιαια, και απο τοτε δεν το ειδα ξανα πουθενα. Ναι, μια φορα για δευτερολεπτα. Μεσα στη Θεσσαλονικη, σε διαφορες περιοχες, απο κεντρο, Τουμπα, Καλαμαρια, δυτικες συνοικιες, Χαριλαου, και δε συμμαζευεται, μεγαλη ΚΟΡΟΙΔΙΙΑ. Εδω καλα καλα σημα 3G δεν εχουμε, μας μιλανε και για 4G, μας δουλευουν !!!!!!

#69   inikolas

inikolas

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 26/03/2013 - 09:33

εχω cosmote LTE στο iphone5, απο την πρωτη μερα που εδωσε το update. η καλυψη σε ολα τα σημεια εντος Αττικης που βρεθηκα ηταν παραπανω απο αριστη! εχω δει ταχυτητες μεχρι 43Mbps στο speedtest. το μονο θεμα ειναι η μπαταρια (που δεν εχει να κανει με την cosmote).

#70   fotisbasm

fotisbasm

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/03/2013 - 09:54

Εγω τελικα πηγα στην cosmote και την καταβρικα με το 4G , οχι θα παρακαλαμε την βοδαφον.

#71   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/03/2013 - 01:27

Εγω τελικα πηγα στην cosmote και την καταβρικα με το 4G , οχι θα παρακαλαμε την βοδαφον.


Κι εγώ έχω ακούσει ότι της Cosmote παλεύεται αλλά όχι κι ότι αξίζει τα λεφτά του

#72   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 27/03/2013 - 01:31

Τι κανει ? Πιανει παντου ? Καλο το ανεκδοτο. Φιλε μου σε πληροφορω, οτι απο την ημερα επισημης ενεργοποιησης του 4G απο την Cosmote μεχρι και σημερα στη Θεσσαλονικη, μονο μια φορα ειδα την ενδειξη LTE στην πανω μπαρα του iPhone μου στιγμιαια, και απο τοτε δεν το ειδα ξανα πουθενα. Ναι, μια φορα για δευτερολεπτα. Μεσα στη Θεσσαλονικη, σε διαφορες περιοχες, απο κεντρο, Τουμπα, Καλαμαρια, δυτικες συνοικιες, Χαριλαου, και δε συμμαζευεται, μεγαλη ΚΟΡΟΙΔΙΙΑ. Εδω καλα καλα σημα 3G δεν εχουμε, μας μιλανε και για 4G, μας δουλευουν !!!!!!


Ανατολικά που κινούμαι μια ΧΑΡΑ LTE έχει

#73   al3xis

al3xis

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2013 - 01:38

Τι κανει ? Πιανει παντου ? Καλο το ανεκδοτο. Φιλε μου σε πληροφορω, οτι απο την ημερα επισημης ενεργοποιησης του 4G απο την Cosmote μεχρι και σημερα στη Θεσσαλονικη, μονο μια φορα ειδα την ενδειξη LTE στην πανω μπαρα του iPhone μου στιγμιαια, και απο τοτε δεν το ειδα ξανα πουθενα. Ναι, μια φορα για δευτερολεπτα. Μεσα στη Θεσσαλονικη, σε διαφορες περιοχες, απο κεντρο, Τουμπα, Καλαμαρια, δυτικες συνοικιες, Χαριλαου, και δε συμμαζευεται, μεγαλη ΚΟΡΟΙΔΙΙΑ. Εδω καλα καλα σημα 3G δεν εχουμε, μας μιλανε και για 4G, μας δουλευουν !!!!!!


Πλάκα κάνεις; Ερμού-Γούναρη-Τούμπα-Καλαμαριά-Ν.Επιβάτες(!) παντού LTE και ταχύτητες 25mbit και άνω! Κάθε μερα!


Ανατολικά που κινούμαι μια ΧΑΡΑ LTE έχει


+1

Είχα wind mobile broadband(τη προσφορά με τα 30gb) και το έκοψα στο 8μηνο και ας πλήρωσα πρόστιμο. ΔΕΝ έχει σαν τις ταχύτητες της κοσμοτέ και τη κάλυψη. Και ας είναι η ακριβότερη.

#74   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2013 - 21:55

Η voda ακομα κανει τεστ. Επίσης σε ταξίδι Κυκλάδες δεν είχε ούτε 3g!! Η cosmote 3g είχε σχεδόν παντού στη θάλασσα 4g πιάνω μια χαρά στην Αττική. Απλά στη πράξη ενω οι ταχύτητες ειναι μεγάλες, δεν ειναι και απαραίτητες για το κινητό. Για laptop οκ αλλά θές GB αρκετα για να το χαρεις!!

Τελευταία επεξεργασία από: tgnikit, 30/03/2013 - 21:57


#75   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 30/03/2013 - 22:50

μου αρέσει που ψάχνουμε 4g στην ελλάδα δεν λέμε που έχουμε 2g ώστε να μιλάμε και το 4g σε κάμε 10aria χρονια θα το έχουμε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες