Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Vodafone 4G LTE στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
195 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   SkyNet

SkyNet

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2013 - 23:26

Προφανώς η κάλυψη της Vodafone είναι μέχρι στιγμής πενιχρή στο 4G γι αυτό και δεν έχει δοθεί στο iPhone 5.
Αναμένουμε νεότερα.
Στο iPad σας πως πάει από ταχύτητες;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/04/2013 - 14:14

Προφανώς η κάλυψη της Vodafone είναι μέχρι στιγμής πενιχρή στο 4G γι αυτό και δεν έχει δοθεί στο iPhone 5.
Αναμένουμε νεότερα.
Στο iPad σας πως πάει από ταχύτητες;


Σε αυτό φταίει και η Apple που γενικά κωλυσιεργεί. Παρόλα αυτά όντως η Vodafone έχει τα θέματα της - καλά, καλά δεν πιάνει αξιοπρεπές 3G..

#78   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/04/2013 - 14:23

Προφανώς η κάλυψη της Vodafone είναι μέχρι στιγμής πενιχρή στο 4G γι αυτό και δεν έχει δοθεί στο iPhone 5.


Όντως κι εγώ αυτό ξέρω.

Πάντως αν βγάλει η Wind 4G το καλοκαίρι, εγώ σ' αυτό θα πάω. Γιατί ξέρω ήδη ότι θα είναι το πιο οικονομικό και ότι η κάλυψή της δεν θα με απογοητεύσει. Γνώμη μου πάντα :)

#79   SkyNet

SkyNet

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2013 - 16:42

Μακάρι να δώσει και η Wind σύντομα.
Αν και η ίδια εχει επίσης τα θέματα της με το 3G

#80   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2013 - 23:02

Μακάρι να δώσει και η Wind σύντομα.
Αν και η ίδια εχει επίσης τα θέματα της με το 3G


Ναι, μπορεί παλαιότερα να είχε τα θέματα της. Τώρα καμία σχέση. Στο λέω "τσεκαρισμένα" και με απευθείας σύγκριση με τις Cosmote και Vodafone. Η Wind έχει τρομερό 3G και μηδενικά drop calls. Πλέον δεν την αλλάζω με τίποτα.

#81   marilikar

marilikar

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 07/04/2013 - 23:38

παιδια ειχα wind κ με το που ανοιγα 3g δεν ειχα καθολου σημα να παρω τηλεφωνο κ δεν ειχα εννοειταιιιιιιιι κ καλο σημα ιντερνετ εδειχνε το γνωστο Ε... ειχα παρει απειρες φορες τηλεφωνο στο κεντρο εξυπηρετησης κ ελεγαν πως ειναι κατι που διορθωνεται θα το κοιταξουμε κ ειχα φτασει στο να κανω καθε μερα τηλεφωνηματα..κ μενω κεντρω Αθηνας απαραδεκτο...Ωσπου πριν 2 βδομαδες παω Ναυπλιο κ εκει που ειχα μετα βιας 2 γραμμες που επεφταν κ καθολου ιντερνετ φυσικα , με το που γυρναω Αθηνα εννοειται πως το εκανα κοσμοτε κ δε το μετανιωνω....εχω κ το 4g μου με το Iphone 5 k εννοειται πως εχω κ τελειο σημα στις κλησεις.Η wind που ηταν κορυφη εχει γινει απο τις χειροτερες εταιριες.

#82   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/04/2013 - 22:21

παιδια ειχα wind κ με το που ανοιγα 3g δεν ειχα καθολου σημα να παρω τηλεφωνο κ δεν ειχα εννοειταιιιιιιιι κ καλο σημα ιντερνετ εδειχνε το γνωστο Ε... ειχα παρει απειρες φορες τηλεφωνο στο κεντρο εξυπηρετησης κ ελεγαν πως ειναι κατι που διορθωνεται θα το κοιταξουμε κ ειχα φτασει στο να κανω καθε μερα τηλεφωνηματα..κ μενω κεντρω Αθηνας απαραδεκτο...Ωσπου πριν 2 βδομαδες παω Ναυπλιο κ εκει που ειχα μετα βιας 2 γραμμες που επεφταν κ καθολου ιντερνετ φυσικα , με το που γυρναω Αθηνα εννοειται πως το εκανα κοσμοτε κ δε το μετανιωνω....εχω κ το 4g μου με το Iphone 5 k εννοειται πως εχω κ τελειο σημα στις κλησεις.Η wind που ηταν κορυφη εχει γινει απο τις χειροτερες εταιριες.


Σοβαρά μιλάς; Πήγα Ναύπλιο (και συγκεκριμένα έμεινα σε ένα παραθαλάσσιο χωριό εκεί κοντά και τριγυρίσαμε και στην πόλη) αλλά δεν είχα κανένα θέμα με το σήμα. Κανείς μας για την ακρίβεια, γιατί ήμασταν παρέα με όλες τις εταιρείες, αν και οι περισσότεροι είχαν f2g. Τι κουλά πράματα είναι αυτά....

#83   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2013 - 07:39

παιδια ειχα wind κ με το που ανοιγα 3g δεν ειχα καθολου σημα να παρω τηλεφωνο κ δεν ειχα εννοειταιιιιιιιι κ καλο σημα ιντερνετ εδειχνε το γνωστο Ε... ειχα παρει απειρες φορες τηλεφωνο στο κεντρο εξυπηρετησης κ ελεγαν πως ειναι κατι που διορθωνεται θα το κοιταξουμε κ ειχα φτασει στο να κανω καθε μερα τηλεφωνηματα..κ μενω κεντρω Αθηνας απαραδεκτο...Ωσπου πριν 2 βδομαδες παω Ναυπλιο κ εκει που ειχα μετα βιας 2 γραμμες που επεφταν κ καθολου ιντερνετ φυσικα , με το που γυρναω Αθηνα εννοειται πως το εκανα κοσμοτε κ δε το μετανιωνω....εχω κ το 4g μου με το Iphone 5 k εννοειται πως εχω κ τελειο σημα στις κλησεις.Η wind που ηταν κορυφη εχει γινει απο τις χειροτερες εταιριες.


Να ρωτήσω ποια συσκευή χρησιμοποιείς; Για Ναύπλιο δεν έχω άποψη αλλά για κέντρο που κινούμαι δεν έχω το παραμικρό θέμα. Ίσα, ίσα που σε speedtest έχω δει μέχρι και 12Mbps, κάτι το οποίο δεν το έχω δει να συμβαίνει με κανένα άλλο δίκτυο στην περιοχή εκείνη.

#84   blondie

blondie

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/04/2013 - 15:39

Σε αυτό φταίει και η Apple που γενικά κωλυσιεργεί. Παρόλα αυτά όντως η Vodafone έχει τα θέματα της - καλά, καλά δεν πιάνει αξιοπρεπές 3G..

Πάντως αν βγάλει η Wind 4G το καλοκαίρι, εγώ σ' αυτό θα πάω. Γιατί ξέρω ήδη ότι θα είναι το πιο οικονομικό και ότι η κάλυψή της δεν θα με απογοητεύσει. Γνώμη μου πάντα :)


Εμένα Voda κεντρο Αθήνας (!!!!) μου βγαζει Ε...Τι να πω απο κει και πέρα;

Και εγω πιστευω οτι θα βγαλει οικονομικοτερο πακετο 4G (οπως οικονομικότερα είναι μάλλον όλα τα πακέτα και ποι προσφορές της) οπότε θα παρασύρει και τους άλλους να πέσουν, μπας και έχει έτσι νόημα το 4G ;)...γιατί έστω και ότι παει σφαίρα, τι να το κάνεις αν είναι τόσο ακριβό;;;;

Τελευταία επεξεργασία από: blondie, 09/04/2013 - 15:42


#85   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 09/04/2013 - 17:09

Και εγω έχω λίγο E όπως και o πολλές φορές στο κέντρο. Ασχολίαστο

#86   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/04/2013 - 18:01

Λοιπον,κεντρο σε μερικα σημεια 3g,εκαλη καθολου ουτε για πλακα,κηφισια σε μαρικα σημεια παλι εως καθολου,φαληρο παλι σε μερικα σημεια...το μονο μερος που πιανει φουλ ειναι στο μαρουσι!
Η vodafone ειναι πολυ πισω στο ιντερνετ.πολυ κριμα γιατι εχει ωραια πακετα.

#87   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/04/2013 - 18:58

Εμένα Voda κεντρο Αθήνας (!!!!) μου βγαζει Ε...Τι να πω απο κει και πέρα; Και εγω πιστευω οτι θα βγαλει οικονομικοτερο πακετο 4G (οπως οικονομικότερα είναι μάλλον όλα τα πακέτα και ποι προσφορές της) οπότε θα παρασύρει και τους άλλους να πέσουν, μπας και έχει έτσι νόημα το 4G ;)...γιατί έστω και ότι παει σφαίρα, τι να το κάνεις αν είναι τόσο ακριβό;;;;

Και εγω έχω λίγο E όπως και o πολλές φορές στο κέντρο. Ασχολίαστο

Λοιπον,κεντρο σε μερικα σημεια 3g,εκαλη καθολου ουτε για πλακα,κηφισια σε μαρικα σημεια παλι εως καθολου,φαληρο παλι σε μερικα σημεια...το μονο μερος που πιανει φουλ ειναι στο μαρουσι! Η vodafone ειναι πολυ πισω στο ιντερνετ.πολυ κριμα γιατι εχει ωραια πακετα.


να ειστε κ ευχαριστημενοι που δεν εχει "ο" κ εχει εστω κ "Ε" αλλα κ 3Γ οταν πιανει δεν παει πανω απο 2-3mbps...χαλια η βοντα χαλια...οτι πληρωνεις παιρνεις...γι αυτο κ ειναι τοσο φθηνα τα πακετα της σε σχεση με κοσμοτε που βαραει για πλακα 20-25mps me 3G για 4G δεν το σχολιαζουμε, βαραΕΙ 40-50 SE KENTRIKA SHMEIA...

#88   blondie

blondie

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/04/2013 - 13:52

Λοιπον,κεντρο σε μερικα σημεια 3g,εκαλη καθολου ουτε για πλακα,κηφισια σε μαρικα σημεια παλι εως καθολου,φαληρο παλι σε μερικα σημεια...το μονο μερος που πιανει φουλ ειναι στο μαρουσι!
Η vodafone ειναι πολυ πισω στο ιντερνετ.πολυ κριμα γιατι εχει ωραια πακετα.


Εγω θα σου λεγα πως και στα πακέτα υστερεί :P

#89   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/04/2013 - 15:54

Εγω θα σου λεγα πως και στα πακέτα υστερεί :P


Κι εγώ πιστεύω πως υστερεί και στα πακέτα αλλά αν εσένα vdkour σου κάνουν, εγώ πάω πάσο...

#90   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2013 - 16:27

Κι εγώ πιστεύω πως υστερεί και στα πακέτα αλλά αν εσένα vdkour σου κάνουν, εγώ πάω πάσο...


Γνωστή και ως "αντικειμενική υποκειμενικότητα"... Δεν είναι μόνο η Voda που υστερεί. Ένα online search να κάνεις και ανακαλύπτεις ότι η Wind έχει τα πιο συμφέροντα πακέτα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες