Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απορία όταν παίρνω τηλ κ ο άλλος μιλάει...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nikolas92

nikolas92

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/02/2013 - 17:47

Γεια σας... Θέλω να κάνω μια ερώτηση.. Λοιπόν έχω το 4s πριν το πάρω είναι ένα Sony Ericsson Xperia όταν έπαιρνα κάποιον τηλ κ εκείνος μιλούσε συνέχιζε να χτυπάει αλλά στο πάνω μέρος της οθόνης μου έβγαζε αυτό το μήνυμα: αναμονή κλήσης στο συνομιλητή.. Αν θυμάμαι καλά αυτό έλεγε που παει να πει ότι ο άλλος μιλάει.. Εμένα χτυπούσε κανονικά συνέχεια μέχρι να σταματήσει ο άλλος να μιλάει κ να μου το σηκώσει.. Τώρα στο iPhone 4S όταν παίρνω τηλ μερικές φορές λέει ότι είναι κατελλημενο αλλά άλλες φορές δεν λέει τίποτα κ συνεχίζει να χτυπάει ενώ ο άλλος μιλάει.. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει καμία εφαρμογή κάτι οτιδήποτε για να μου λέει πάντα όταν ο άλλος μιλάει.. Αν υπάρχει κάτι σας παρακαλώ ασχολειθετε με το θέμα μου.. Ευχαριστώ πολύ.. Πιστεύω να μπορείτε να καταλάβετε τ εννοώ πάνω κάτω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 24/02/2013 - 17:48

πιθανον ειναι θεμα παροχου και οχι συσκευης

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#3   rouroukos

rouroukos

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 24/02/2013 - 18:13

Γεια σας... Θέλω να κάνω μια ερώτηση.. Λοιπόν έχω το 4s πριν το πάρω είναι ένα Sony Ericsson Xperia όταν έπαιρνα κάποιον τηλ κ εκείνος μιλούσε συνέχιζε να χτυπάει αλλά στο πάνω μέρος της οθόνης μου έβγαζε αυτό το μήνυμα: αναμονή κλήσης στο συνομιλητή.. Αν θυμάμαι καλά αυτό έλεγε που παει να πει ότι ο άλλος μιλάει.. Εμένα χτυπούσε κανονικά συνέχεια μέχρι να σταματήσει ο άλλος να μιλάει κ να μου το σηκώσει.. Τώρα στο iPhone 4S όταν παίρνω τηλ μερικές φορές λέει ότι είναι κατελλημενο αλλά άλλες φορές δεν λέει τίποτα κ συνεχίζει να χτυπάει ενώ ο άλλος μιλάει.. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει καμία εφαρμογή κάτι οτιδήποτε για να μου λέει πάντα όταν ο άλλος μιλάει.. Αν υπάρχει κάτι σας παρακαλώ ασχολειθετε με το θέμα μου.. Ευχαριστώ πολύ.. Πιστεύω να μπορείτε να καταλάβετε τ εννοώ πάνω κάτω...


Καλησπέρα φίλε,

αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα σου είναι ότι όταν αυτός που καλείς έχει ενεργοποιημένη την αναμονή κλήσεων και είναι κατειλημμένος, δεν έχεις κάποιο μήνυμα ότι είσαι στην αναμονή αλλά καλεί κανονικά. Αν θυμάμαι καλά όταν είχα και εγώ SE εκτός ότι το έγραφε στην οθόνη, έκανε και ένα ήχο λίγο διαφορετικό πριν το γνωστό ήχο κλήσης. Και σε μένα με cosmote το ίδιο γίνεται, και το είχα αυτό το "πρόβλημα" και στο 3gs, 4s και 5... δεν κατάφερα να βρω άκρη, έμαθα να ζω χωρίς αυτό και δεν σου κρύβω ότι κάποιες φορές με βόλεψε κιόλας.

#4   lorenz

lorenz

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:lory1980renz

Δημοσίευση 24/02/2013 - 18:41

νομιζω και εγω οτι ειναι θεμα παροχου, γιατι το εχω παρατηρησει και σε αλλα κινητα.

#5   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 24/02/2013 - 18:50

αυτό που λες φίλε μου λέγετε "αναμονή κλήσης". ο κάθε 'ένας την χρησιμοποιεί όπως θέλει. Αν πχ εγώ την ενεργοποιήσω τότε όταν με παίρνεις και μιλάω θα συνεχίζει να χτυπάει σε εσένα, και σε μένα θα ενημερώνει ότι έχω 2η κλήση..

Αν το έχω κλειστό τότε αν πάρεις και μιλάω θα σε γειώνει. Όχι τέτοια εφαρμογή δεν έχω δει ποτέ

#6   nikolas92

nikolas92

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/02/2013 - 00:40

Ρε γαμωτο τόσες εφαρμογές βγάζουν μακάρι να υπήρχε και κάτι για αυτό τ θέμα... Θα ήταν αρκετά καλό κ θα βοηθούσε.. Πάντως ευχαριστώ για το ενδιαφέρον ρε παιδιά..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες