Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 2 ψήφοι

XBMC σε iPad και iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
216 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tommis

tommis

    iPH Enthousiast

  • 492 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/02/2013 - 22:57

Εδώ και δυο μέρες δυστυχώς ασχολήθηκα με το xbmc και έπαθα πλάκα και λεο δυστιχως γιατή νόμιζα πως ήταν μόνο για το Apple TV το ερώτημα είναι θα μπορούσαμε να ανεβάσουμε διάφορα addons η και προβληματισμούς να μοιραστούμε της εμπειρίες μας όπως για ελληνική τηλεόραση ποδόσφαιρο κλπ?


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sioulisn

sioulisn

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Twitter:@sioulisn
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/02/2013 - 08:07

Το δοκίμασα,
Γενικά είναι χάλια και δε προσφέρει πολλά, με την προϋπόθεση οτι γνωρίζεις που να βρεις ταινίες γρήγορα.
Οσο για τους αγώνες η καλύτερη λύση είναι με puffin browser και ψάξιμο για live stream σελίδες 5λεπτα πριν τον αγώνα που σε ενδιαφέρει.

#3   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/02/2013 - 11:45

Για ποδόσφαιρο βρήσκεις όλους τους αγώνες μέσα στο navix. Μια φορά είχα πετύχει και παιχνίδια που έδειχνε η Nova. Το έκανε κάποιος stream από την Nova. Ελληνικό ήταν. Αλλά γενικά βρήσκεις όλα τα παιχνίδια αλλά με αγγλικούς ήχο τα περισσότερα.

#4   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 25/02/2013 - 11:47

Για ποδόσφαιρο βρήσκεις όλους τους αγώνες μέσα στο navix. Μια φορά είχα πετύχει και παιχνίδια που έδειχνε η Nova. Το έκανε κάποιος stream από την Nova. Ελληνικό ήταν. Αλλά γενικά βρήσκεις όλα τα παιχνίδια αλλά με αγγλικούς ήχο τα περισσότερα.


το navix είναι από που ?

#5   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/02/2013 - 11:48

Το δοκίμασα,
Γενικά είναι χάλια και δε προσφέρει πολλά, με την προϋπόθεση οτι γνωρίζεις που να βρεις ταινίες γρήγορα.
Οσο για τους αγώνες η καλύτερη λύση είναι με puffin browser και ψάξιμο για live stream σελίδες 5λεπτα πριν τον αγώνα που σε ενδιαφέρει.

Εδώ κάνεις μεγάλο λάθος. Προσφέρει τα πάντα και έχει τα ΠΆΝΤΑ. Απλά περνάς τα κατάλληλα ρεπος που πέντε είναι πάνε εύκολο και δεν χρειάζεσαι κάνεις υπολογιστή για να το κάνεις. Αν σε ενδιαφέρει θα ανεβάσω και το λινκ με οδηγίες πως να το κάνεις.

#6   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 25/02/2013 - 11:51

Για ποδόσφαιρο βρήσκεις όλους τους αγώνες μέσα στο navix. Μια φορά είχα πετύχει και παιχνίδια που έδειχνε η Nova. Το έκανε κάποιος stream από την Nova. Ελληνικό ήταν. Αλλά γενικά βρήσκεις όλα τα παιχνίδια αλλά με αγγλικούς ήχο τα περισσότερα.


Ναι αλλα σε ποιο section του navi-x?

#7   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/02/2013 - 11:57

Ναι αλλα σε ποιο section του navi-x?

Έχει πάρα Πολλά. Μπορείς να κάνεις και search τον συγκεκριμένο αγώνα και να στον βρει. Εγώ οπότε ήθελα να βρω για τον άντρα μου έβρισκα αμέσως σε 100 μεριές τον ίδιο αγώνα. Λίγο εξάσκηση θέλει. Τίποτα άλλο.

Όπως στο navix κάνεις επίσης search οποία ταινία θες και σου βρήσκει όλες όσες έχουν ανέβει και απλά διαλέγεις από που θα την δεις. Εγώ προσωπικά channel 1 ice films ktl έχω πολύ καιρό να ανοίξω. Μόνο το navix χρησιμοποιώ. Έχει πολύ καλύτερες ποιότητες ταινίες. Και για τους υπότιτλους επειδή δεν στους βρήσκει αυτόματα απλά ενεργοποιείς μια επιλογή για να κάνεις χειροκίνητη αναζήτηση και είσαι κομπλέ.

#8   katsim

katsim

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2013 - 12:14

Ας ανεβάσει κάποιος το λινκ για το xbmc να δούμε κ εμείς οι τυφλοί!!!

#9   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 25/02/2013 - 12:16

Έχει πάρα Πολλά. Μπορείς να κάνεις και search τον συγκεκριμένο αγώνα και να στον βρει. Εγώ οπότε ήθελα να βρω για τον άντρα μου έβρισκα αμέσως σε 100 μεριές τον ίδιο αγώνα. Λίγο εξάσκηση θέλει. Τίποτα άλλο.

Όπως στο navix κάνεις επίσης search οποία ταινία θες και σου βρήσκει όλες όσες έχουν ανέβει και απλά διαλέγεις από που θα την δεις. Εγώ προσωπικά channel 1 ice films ktl έχω πολύ καιρό να ανοίξω. Μόνο το navix χρησιμοποιώ. Έχει πολύ καλύτερες ποιότητες ταινίες. Και για τους υπότιτλους επειδή δεν στους βρήσκει αυτόματα απλά ενεργοποιείς μια επιλογή για να κάνεις χειροκίνητη αναζήτηση και είσαι κομπλέ.


Η αλήθεια ειναι πως δεν εχω ασχοληθεί πολύ με navi-x,3-4 μερες μεχρι τωρα, αλλα τα video addons τα ξερω καλα,anyway thanx 4 u'r support, αν θελησω να δω καποιον ενδιαφέρον αγώνα θα το κοιτάξω!!

Ας ανεβάσει κάποιος το λινκ για το xbmc να δούμε κ εμείς οι τυφλοί!!!


Cydia repo: http://mirrors.xbmc.org/apt/ios/

#10   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 25/02/2013 - 12:21

υπάρχει κανένας οδηγός για να δούμε και κανένα αγώνα?

και το παραπάνω λινκ τι μπορούμε να κάνουμε ?

#11   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 25/02/2013 - 12:46

υπάρχει κανένας οδηγός για να δούμε και κανένα αγώνα?

και το παραπάνω λινκ τι μπορούμε να κάνουμε ?


Κανε το add στα cydia repos σου

#12   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/02/2013 - 12:50

Κανε το add στα cydia repos σου

Και μετα τι;

#13   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/02/2013 - 12:51

http://www.xbmchub.c....php?f=28&t=599
Ένας πολύ εύκολα οδηγός για να περάσετε τα ρεπος είναι αυτός εδώ. Ούτε υπολογιστή ούτε cydia.

#14   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2013 - 12:54

Η αλήθεια ειναι πως δεν εχω ασχοληθεί πολύ με navi-x,3-4 μερες μεχρι τωρα, αλλα τα video addons τα ξερω καλα,anyway thanx 4 u'r support, αν θελησω να δω καποιον ενδιαφέρον αγώνα θα το κοιτάξω!!

Cydia repo: http://mirrors.xbmc.org/apt/ios/

Έβαλα αυτο το repo ... Μετα? κατεβαζω κατι απο εκει?

#15   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 25/02/2013 - 12:55

Και μετα τι;


Μετα θα πας και θα κανεις εγκατασταση το xbmc-ios. Μολις το κανεις θα ψαξεις ενα αλλο πακετο απο cydia, το xbmchub, θα κανεις εγκατασταση κ αυτο και μετα θα το τρεξεις και θα σου βαλει ολα τα απαραιτητα addons του xbmc μονο του. Οταν τελειωσει και αυτο, θα ανοιξεις το xbmc στην idevice σου και θα αρχισεις να ψαχνεις ενα-ενα τα addons. Κανε αυτα κ εδω ειμαστε παλι..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες