Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Samsung Galaxy S4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
883 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Scouter7883

Scouter7883

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/03/2013 - 01:45

Dual cam;
Ολη η βαβουρα για αυτο και μόνο;
Α ναι..ειναι και το roll..ok...
Νομίζω ειναι αστείο.
Ίσως το βλέπω μόνο εγώ έτσι αλλα προσπαθώ να δω σούπερ ουαου
κινητο και δεν βλέπω...όπως δεν βλέπω και μεγάλες διάφορες με το s3.
Μια απο τα ίδια..πιστεύω αύριο θα έχουμε σορρεια αρνητικών σχολίων
ανα τον κόσμο και 100 εκατομμύρια πωλήσεις μάλλον δεν θα έχουμε...
Είμαι φαν της σαμσουνγκ στις τηλεοράσεις αλλα Οκ μέχρι εκεί.
Στα κινητα η apple απλα ήταν, ειναι και θα ειναι πάνω
και όπως φαίνεται το xperia z ειναι και αυτο πάνω απο το s4.
3η η 4η αν μπει και το htc one, η σαμσουνγκ στα κινητα για το 2013.
Και αυτο γιατι καλύτερο απο το iPhone 5 δεν το βλέπω και
το 5s αναμένεται.... :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 15/03/2013 - 01:54

Δε θα σταθώ πουθενά αλλού παρά μόνο σ' αυτό. Υποκειμενικό το γεγονός ότι δίνεις 700€ για πλαστικό τηλέφωνο? Δεν είμαι κολλημένος με την apple, είχα σκεφτεί να πάρω το note πριν το 5άρι αλλά τόσα λεφτά για πλαστικό πράγμα ρε φίλε δε θα έδινα.


ειναι υποκειμενικο γιατι για καποιους τα υλικα ερχοντε σε δευτερη μοιρα...

τωρα για το s4 να πω οτι ψιλο ξενερωσα....περα απο τα καινουργια feautures και το δυνατο hw περιμενα και διαφορετιη εξωτερικη εμφανιση...

#18   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 15/03/2013 - 02:10

Ένας moderator, ένας admin, κάποιος τελοσπάντων να αλλάξει τον τίτλο σε Galaxy S3s
Behind the Scenes...

#19   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2013 - 02:18

Το s4 απλά είναι για πεταμα. Απλά το 5αρι είναι καλύτερο...ας μας πει κάποιος σε τι είναι καλύτερο το s4 από iPhone 5. Οι android users ας καταλάβουν ότι η Samsung ειναι δεύτερη για να μην πω 3η..

#20   kabamaru2372

kabamaru2372

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2013 - 02:19

μου αρέσει που κορόιδευαν την apple με το 5άρι ότι πάλι μια από τα ίδια και απλά το μεγάλωσαν λίγο και το έκαναν και λίγο πιο γρήγορο...
ενώ αυτοί ( της σαμσουνγκ ) το έκαναν στρόγγυλο και από ζαφείρι και κάνει και παστίτσιο.....
άκου octacore χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.....
τα κινέζικα έχουν σχεδόν τα ίδια specs και κάνουν και 200 ευρώ.... βλέπε Umi X2, iOcean7, Neo N003 κ.α.....

#21   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 15/03/2013 - 02:23

Το s4 απλά είναι για πεταμα. Απλά το 5αρι είναι καλύτερο...ας μας πει κάποιος σε τι είναι καλύτερο το s4 από iPhone 5. Οι android users ας καταλάβουν ότι η Samsung ειναι δεύτερη για να μην πω 3η..


ενταξει αρκετοι ηταν αυτοι που απογοητευτικαν και μαζι τους κ εγω που περιμενα κατι καινουργιο σχεδιαστικα...απο την αλλη δεν μπορεις να λες οτι ειναι για πεταμα
μια συσκευη με αυτα τα specs που βγηκε πριν μιαμιση ωρα.

#22   afanoulis

afanoulis

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:nikiforosvin

Δημοσίευση 15/03/2013 - 02:47

Θα ήθελα να κάνει την υπέρβαση και να δείξει κάτι πραγματικά πρωτότυπο στην αγορά μήπως κ ταρακουνησει λίγο τα πράγματα προς το όφελος των καταναλωτών αλλά τίποτα...

Φυσικά κ αυτό το σχόλιο ειναι μόνο για το design μιας και απο hardware specs ειναι πραγματικά power και προσωπικά με ικανοποιούν.
Τα 2gb ram πιστεύω ότι θα δώσουν μεγάλο + στην καλύτερη αίσθηση για τους χρήστες του android που σε πακέτο με την θαυμάσια οθόνη και αν έχει καλή απόδοση η μπαταρία θα κάνει τις πωλήσεις που περιμένουν.

Ps. Ωρα να μπουν τα Τρολλς και να πιάσουν δουλειά!!! iOS the best, χάλια specs, το 5 ειναι καλύτερο κλπ κλπ!!! Ξεκινηστε!!!!

#23   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 15/03/2013 - 02:50

Θα ήθελα να κάνει την υπέρβαση και να δείξει κάτι πραγματικά πρωτότυπο στην αγορά μήπως κ ταρακουνησει λίγο τα πράγματα προς το όφελος των καταναλωτών αλλά τίποτα...

Φυσικά κ αυτό το σχόλιο ειναι μόνο για το design μιας και απο hardware specs ειναι πραγματικά power και προσωπικά με ικανοποιούν.
Τα 2gb ram πιστεύω ότι θα δώσουν μεγάλο + στην καλύτερη αίσθηση για τους χρήστες του android που σε πακέτο με την θαυμάσια οθόνη και αν έχει καλή απόδοση η μπαταρία θα κάνει τις πωλήσεις που περιμένουν.

Ps. Ωρα να μπουν τα Τρολλς και να πιάσουν δουλειά!!! iOS the best, χάλια specs, το 5 ειναι καλύτερο κλπ κλπ!!! Ξεκινηστε!!!!


ολα τα αρνητικα εχουν να κανουν μονο για το σχεδιασμο...απο θεμα καμερας cpu gpu οθονης κτλ παλι θα παιζει χωρις αντιπαλο...

+ οτι καταφεραν να αυξησουν την οθονη και να μειωσουν τις διαστασεις και το βαρος σε σχεση με το s3

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 15/03/2013 - 02:53


#24   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 15/03/2013 - 03:33

Ξεκίνησαν τα S μοντέλα για τη Samsung, τι έγινε?

#25   sioulisn

sioulisn

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Twitter:@sioulisn
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 15/03/2013 - 04:47

Για το μόνο που χρειάζεται η Sammy είναι να υπάρχει ανταγωνισμός και να ασχολείται παραπάνω η apple με τον κόσμο.
Για τα specs.. Εδώ στο Χονγκ Κονγκ έχει τα ιδια με το s4 και android εδώ και ένα 6μηνο με 200 δολάρια.

#26   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/03/2013 - 07:30

The Galaxy S4 Can Be Used As a Remote Control...
http://www.heavy.com/tech/2013/03/samsung-unveils-the-galaxy-s4-top-10-facts-you-need-to-know/

#27   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/03/2013 - 08:31

Αυτό που κουβαλάς εσύ μοιάζει λίιιιγο παραπάνω με τηλεκοντρόλ, μην ξεχνιόμαστε!

#28   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 15/03/2013 - 08:35

παρε μια φτηνη πλαστικη σακουλα. Ριξε μεσα οτι feature υπαρχει επι γης. Χωρις καμμια στοχευση. Χωρις πραγματικα να μελετησεις αν ειναι χρησιμο, αν ειναι αναγκαιο, αν τελικα θα χρησιμοποιηθει ποτε. Απο τα Reactions του geohot μεχρι τα air gestures του kinect. Απο τον octa μεχρι το IR blaster. Απο το eye-tracking μεχρι το automatic email translation. Ανακοινωσε τα (χωρις ημερομηνια και τιμη) ελπιζοντας οτι ολα αυτα τα gimmicks/καθρεφτακια θα θαμπωσουν περισσοτερους ιθαγενεις. Αυτη ειναι η συνταγη της Sammy για ενα επιτυχημενο smartphone !!

Θα ηθελα να δω ποση ωρα θα κραταει η μπαταρια με ολα αυτα (motion tracking, eye tracking) ενεργοποιημενα. Κανενα μισαωρο μαλλον . Οποιος ισχυριζεται το αντιθετο απλα δεν ξερει τι θα πει να παιρνεις συνεχως frames απο την camera, να τα οδηγεις στην CPU για feature detection - object recognition/tracking. 2 (φυσικοι) πυρηνες θα κανουν μονο αυτο. Και οι αλλοι δυο θα παέυουν με τα inefficiencies του Android !!

Δεν ειμαι φαν των sites τυπου Cult of Mac/Android. Aλλα το Cult of Android πραγματικα ταυτιζεται με τι δικιες μου σκεψεις για το S4 : http://www.cultofand...o-show-opinion/

#29   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2013 - 09:22

θα πω και εγω την αποψη μου εχοντας υπερασπιστει πολλες φορες το s3 μου και εχοντας ερθει ακομα και με admin σε αντιπαραθεση.
to s4 για μενα δεν ειναι τελικα το next big thing. Ομως το ιδιο συμβαινει ακριβως με την ανακοινωση καθε νεου Iphone. Παραυτα δεν σημαινει οτι δεν ειναι ενα πανισχυρο εργαλειο. Αυτη τη στιγμη θεωρητικα top smartphone στο κοσμο θεωρειται το note 2. και καπου εκει κατατασω και το s4 με αυτα που φοραει χωρις ομως να σου γεμιζει το ματι στα υπολοιπα, εμφανιση κτλ.
Για μενα αν και περιμενω να το δω απο κοντα ισως το next big thing ειναι το htc one και θα περιμενω να το δω με ανυπομονησια. Για κανενα λογο δεν θα βγαλω λεφτα απο τη τσεπη μου να προβω στην αγορα του s4 εχοντας το s3 το οποιο στη καθημερινη μου χρηση με ικανοποιει απολυτα μιας και ο κυριος λογος που εφυγα απο την apple ηταν η μεγαλυτερη οθονη.
Προτιμω να δωσω 150-200 ευρω να φερω ενα zopo jiayu thl με τα αντιστοιχα specs κτλ και με οθονη απο 5 εως 5,5 παρα να κλαιω 700 ευρω που πιθανον να κανει μια οποιαδηποτε νεα συσκευη smartphone.
Μενω με το s3 μου , αλλωστε ετσι οπως μας κατεντησαν και αυτο πολυτελεια ειναι να το εχεις στη τσεπη σου πια...και δηλωνω μια χαρα!!!

παρε μια φτηνη πλαστικη σακουλα. Ριξε μεσα οτι feature υπαρχει επι γης. Χωρις καμμια στοχευση. Χωρις πραγματικα να μελετησεις αν ειναι χρησιμο, αν ειναι αναγκαιο, αν τελικα θα χρησιμοποιηθει ποτε. Απο τα Reactions του geohot μεχρι τα air gestures του kinect. Απο τον octa μεχρι το IR blaster. Απο το eye-tracking μεχρι το automatic email translation. Ανακοινωσε τα (χωρις ημερομηνια και τιμη) ελπιζοντας οτι ολα αυτα τα gimmicks/καθρεφτακια θα θαμπωσουν περισσοτερους ιθαγενεις. Αυτη ειναι η συνταγη της Sammy για ενα επιτυχημενο smartphone !!

Θα ηθελα να δω ποση ωρα θα κραταει η μπαταρια με ολα αυτα (motion tracking, eye tracking) ενεργοποιημενα. Κανενα μισαωρο μαλλον . Οποιος ισχυριζεται το αντιθετο απλα δεν ξερει τι θα πει να παιρνεις συνεχως frames απο την camera, να τα οδηγεις στην CPU για feature detection - object recognition/tracking. 2 (φυσικοι) πυρηνες θα κανουν μονο αυτο. Και οι αλλοι δυο θα παέυουν με τα inefficiencies του Android !!

Δεν ειμαι φαν των sites τυπου Cult of Mac/Android. Aλλα το Cult of Android πραγματικα ταυτιζεται με τι δικιες μου σκεψεις για το S4 : http://www.cultofand...o-show-opinion/


Τα ιδια ελεγαν και για το note 2 περι αυτονομιας..ακριβως ομως...και αυτη τη στιγμη δεν συγκρινεται με κανενα αλλο top smartphone! Δυστυχως την αυτονομια του note 2 μονο με κυαλια τη βλεπουμε...

#30   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 15/03/2013 - 09:30

...
Τα ιδια ελεγαν και για το note 2 περι αυτονομιας..ακριβως ομως...και αυτη τη στιγμη δεν συγκρινεται με κανενα αλλο top smartphone! Δυστυχως την αυτονομια του note 2 μονο με κυαλια τη βλεπουμε...


Καμμια σχεση !! Βαλε κατω ολα τα χαρακτηρηστικα που επηρρεαζουν σημαντικα την αυτονομια (cores, οθονη). Θα δεις οτι στο νοτε ειναι χαμηλοτερα με μεγαλυτερη μπαταρια. Και επιπλεον δεν μιλησα για αυτονομια γενικα αλλα για battery life με τα συγκεκριμενα καλουδια ( eye tracking, motion tracking) ενεργοποιημενα (το γιατι χρειαζεται να τα ενεργοποιησει κανεις ειναι αλλο θεμα).
Εδω θα ειμαστε και θα δουμε ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες