Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Samsung Galaxy S4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
883 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/03/2013 - 21:36

λοιπον μαγκες για να τελειωνουμε. το s4 ειναι οτι καλυτερο θα υπαρχει και μαζι με πολλες αλλες συσκευες, απλα δεν το βλεπουν σε τιποτα το iphone5. τι να λεμε τωρα? στα αμεσως επομενα χρονια το iphone θα παθει πανωλεθρια και θα το δειτε. οχι ισως γιατι δεν θελει να αλλαξει, αλλα ισως γιατι δεν μπορει. ο κολοσσος που λεγεται samsung ηδη εχει κανει το iphone με τις συσκευαρες που βγαζει, να φαινεται πολυ μικρο και αρχαιο σε ολα του. και μην αρχισουν παλι καποιοι της παπαριεε περι εταιριας apple με στατιστικα νουμερα και διαφορα αλλα, γιατι πλεον γελαμε. δεν μας ενδιαφερουν ουτε νουμερα ουτε στατιστικα. εχουμε δει και δουλεψει τις συσκευες και εχουμε κριση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/03/2013 - 22:37

λοιπον μαγκες για να τελειωνουμε. το s4 ειναι οτι καλυτερο θα υπαρχει και μαζι με πολλες αλλες συσκευες, απλα δεν το βλεπουν σε τιποτα το iphone5. τι να λεμε τωρα? στα αμεσως επομενα χρονια το iphone θα παθει πανωλεθρια και θα το δειτε. οχι ισως γιατι δεν θελει να αλλαξει, αλλα ισως γιατι δεν μπορει. ο κολοσσος που λεγεται samsung ηδη εχει κανει το iphone με τις συσκευαρες που βγαζει, να φαινεται πολυ μικρο και αρχαιο σε ολα του. και μην αρχισουν παλι καποιοι της παπαριεε περι εταιριας apple με στατιστικα νουμερα και διαφορα αλλα, γιατι πλεον γελαμε. δεν μας ενδιαφερουν ουτε νουμερα ουτε στατιστικα. εχουμε δει και δουλεψει τις συσκευες και εχουμε κριση.

Διαβαζοντας την αποψη σου, συνοδευομενη απο χαρακτηρισμους οπως " συσκευαρες, πανωλεθρια, κολοσσος, αρχαιο", ευλογα αναρωτιεμαι : γιατι εχεις iPad 3 και οχι Google Nexus 10?
Προσωπικα το θεωρω εξισου αξιολογο tablet αλλα φανταζομαι πως για σενα θα φανταζει ιδιαιτερως πιο εξελιγμενο.

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 18/03/2013 - 22:41


#453   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/03/2013 - 22:47

λοιπον μαγκες για να τελειωνουμε. το s4 ειναι οτι καλυτερο θα υπαρχει και μαζι με πολλες αλλες συσκευες, απλα δεν το βλεπουν σε τιποτα το iphone5. τι να λεμε τωρα? στα αμεσως επομενα χρονια το iphone θα παθει πανωλεθρια και θα το δειτε. οχι ισως γιατι δεν θελει να αλλαξει, αλλα ισως γιατι δεν μπορει. ο κολοσσος που λεγεται samsung ηδη εχει κανει το iphone με τις συσκευαρες που βγαζει, να φαινεται πολυ μικρο και αρχαιο σε ολα του. και μην αρχισουν παλι καποιοι της παπαριεε περι εταιριας apple με στατιστικα νουμερα και διαφορα αλλα, γιατι πλεον γελαμε. δεν μας ενδιαφερουν ουτε νουμερα ουτε στατιστικα. εχουμε δει και δουλεψει τις συσκευες και εχουμε κριση.


number one post of the day. πες ταααααα

#454   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/03/2013 - 00:36

Διαβαζοντας την αποψη σου, συνοδευομενη απο χαρακτηρισμους οπως " συσκευαρες, πανωλεθρια, κολοσσος, αρχαιο", ευλογα αναρωτιεμαι : γιατι εχεις iPad 3 και οχι Google Nexus 10?
Προσωπικα το θεωρω εξισου αξιολογο tablet αλλα φανταζομαι πως για σενα θα φανταζει ιδιαιτερως πιο εξελιγμενο.



Δεν ξερω για το φιλο, αλλα και εγω το ipad 2 εχω και ανυπομονω για τη στιγμη που θα εχω καποια χρηματα να παρω το note 10,1 :)

#455   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/03/2013 - 01:06

Διαβαζοντας την αποψη σου, συνοδευομενη απο χαρακτηρισμους οπως " συσκευαρες, πανωλεθρια, κολοσσος, αρχαιο", ευλογα αναρωτιεμαι : γιατι εχεις iPad 3 και οχι Google Nexus 10?
Προσωπικα το θεωρω εξισου αξιολογο tablet αλλα φανταζομαι πως για σενα θα φανταζει ιδιαιτερως πιο εξελιγμενο.


οπως ειπα και πιο πανω, εχουμε δουλεψει τις συσκευες σχεδον ολες και εχουμε αποψη πολλοι απο εμας που αλλαξαμε στρατοπεδο μετα απο χρονια βαθυ υπνου.! :) πλεον καποια στιγμη θα το πουλησω και θα παρω ενα tablet android. αυτο ειναι το μονο σιγουρο. προς το παρων το τρωει η σκονη στο συρταρι γιατι με το note2 που εχω, κανω σχεδον τα παντα απο εκει. το ipad μου, 1,2, και το 3 που εχω τωρα. μου κρατησε πολυ ωραια συντροφια 3 χρονια σχεδον, αλλα ηρθε η ωρα να προχωρησω ενα βημα παραπερα. και με την apple, τουλαχιστον οσον αφορα ipad , iphone, νοιωθω στασιμος, κολλημενος, κλειδωμενος αν θες.! ;)

#456   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/03/2013 - 01:20

οπως ειπα και πιο πανω, εχουμε δουλεψει τις συσκευες σχεδον ολες και εχουμε αποψη πολλοι απο εμας που αλλαξαμε στρατοπεδο μετα απο χρονια βαθυ υπνου.! :) πλεον καποια στιγμη θα το πουλησω και θα παρω ενα tablet android. αυτο ειναι το μονο σιγουρο. προς το παρων το τρωει η σκονη στο συρταρι γιατι με το note2 που εχω, κανω σχεδον τα παντα απο εκει. το ipad μου, 1,2, και το 3 που εχω τωρα. μου κρατησε πολυ ωραια συντροφια 3 χρονια σχεδον, αλλα ηρθε η ωρα να προχωρησω ενα βημα παραπερα. και με την apple, τουλαχιστον οσον αφορα ipad , iphone, νοιωθω στασιμος, κολλημενος, κλειδωμενος αν θες.! ;)

ΟΚ, γουστα ειναι αυτα.

Παντως αναρωτιεμαι ολοι εσεις που χρησιμοποιειτε το τηλεφωνο και ως tablet δε νιωθετε σα να ειστε a-testers σχετικα με την επιδραση της ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας στο ανθρωπινο σωμα;
Εμενα θα με απασχολουσε να ειχα στα χερια μου επι ωρες ημερησιως ενα κινητο τηλεφωνο...

Υπερβολικος και μαλλον αγενης ο χαρακτηρισμος σου περι βαθεως υπνου των iOS users, αλλα ας το προσπερασουμε.

#457   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 19/03/2013 - 01:31

λοιπον μαγκες για να τελειωνουμε. το s4 ειναι οτι καλυτερο θα υπαρχει και μαζι με πολλες αλλες συσκευες, απλα δεν το βλεπουν σε τιποτα το iphone5. τι να λεμε τωρα? στα αμεσως επομενα χρονια το iphone θα παθει πανωλεθρια και θα το δειτε. οχι ισως γιατι δεν θελει να αλλαξει, αλλα ισως γιατι δεν μπορει. ο κολοσσος που λεγεται samsung ηδη εχει κανει το iphone με τις συσκευαρες που βγαζει, να φαινεται πολυ μικρο και αρχαιο σε ολα του. και μην αρχισουν παλι καποιοι της παπαριεε περι εταιριας apple με στατιστικα νουμερα και διαφορα αλλα, γιατι πλεον γελαμε. δεν μας ενδιαφερουν ουτε νουμερα ουτε στατιστικα. εχουμε δει και δουλεψει τις συσκευες και εχουμε κριση.


Δεν εχει παθει ακομα πανωλεθρια το iphone? Ουτε η apple καταποντιστηκε; Μαλλον μπερδευτηκα γιατι τ ακουγα και μετα την παρουσιαση του iphone 5..Ειλικρινα τοσα χρονια εχω βαρεθει να τ ακουω....Ο κολοσσος η samsung.. Και εγω νομιζα οτι ηταν ο Τραιανος Δελλας...χαχαχα...Ρε σοβαρευτειτε...Δεν εχετε βαρεθει να ταπωνεστε οταν ανακοινωνται οι πωλησεις των κινητων;

#458   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/03/2013 - 01:52

ΟΚ, γουστα ειναι αυτα.

Παντως αναρωτιεμαι ολοι εσεις που χρησιμοποιειτε το τηλεφωνο και ως tablet δε νιωθετε σα να ειστε a-testers σχετικα με την επιδραση της ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας στο ανθρωπινο σωμα;
Εμενα θα με απασχολουσε να ειχα στα χερια μου επι ωρες ημερησιως ενα κινητο τηλεφωνο...

Υπερβολικος και μαλλον αγενης ο χαρακτηρισμος σου περι βαθεως υπνου των iOS users, αλλα ας το προσπερασουμε.


όσο αφορά την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία
http://tawkon.com/blog/en/iphone5-sar

#459   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/03/2013 - 02:15

Παντως αναρωτιεμαι ολοι εσεις που χρησιμοποιειτε το τηλεφωνο και ως tablet δε νιωθετε σα να ειστε a-testers σχετικα με την επιδραση της ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας στο ανθρωπινο σωμα;
Εμενα θα με απασχολουσε να ειχα στα χερια μου επι ωρες ημερησιως ενα κινητο τηλεφωνο

όσο αφορά την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία
http://tawkon.com/blog/en/iphone5-sar

Στο ξαναποσταρω για να το διαβασεις αλλη μια φορα μηπως καταλαβεις τι ρωτησα.
Ειδες να συγκρινω εγω την ακτινοβολια μεταξυ κινητων;



#460   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 19/03/2013 - 04:53

Δεν εχει παθει ακομα πανωλεθρια το iphone? Ουτε η apple καταποντιστηκε; Μαλλον μπερδευτηκα γιατι τ ακουγα και μετα την παρουσιαση του iphone 5..Ειλικρινα τοσα χρονια εχω βαρεθει να τ ακουω....Ο κολοσσος η samsung.. Και εγω νομιζα οτι ηταν ο Τραιανος Δελλας...χαχαχα...Ρε σοβαρευτειτε...Δεν εχετε βαρεθει να ταπωνεστε οταν ανακοινωνται οι πωλησεις των κινητων;

Εισαι φαουλ για δυο λογους... πρωτον την ωρα που εσυ συγκρινεις πωλησεις μεταξυ iphone5 και s3 ή note2 μονο, η samsung κατεχει μεγαλυτερο μεριδιο αγορας λογω του οτι εχει κι αλλες συσκευες εξω στην αγορα... χωρια που σαν εταιρια δραστηριοποιειται και σε αλλες ηλεκτρονικες συσκευες... δευτερον, γιατι ασχολεισαι με τις πωλησεις για να βγαλεις συμπερασμα για το ποια συσκευη ειναι η καλυτερη... φυσικα κ δεν εχει παθει πανωλεθρεια η apple, διαφωνω κ εγω με οποιον μπορει να ισχυριζεται κατι τετοιο, αλλα ειναι λαθος να επικαλειστε πωλησεις συσκευων για να αποφασισετε ποια συσκευη σας ταιριαζει... ειναι υποκειμενικο το θεμα κ ο καθενας εχει την δικη του αποψη, μην φανατιζεστε με τις πωλησεις....

#461   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 19/03/2013 - 14:21

Εισαι φαουλ για δυο λογους... πρωτον την ωρα που εσυ συγκρινεις πωλησεις μεταξυ iphone5 και s3 ή note2 μονο, η samsung κατεχει μεγαλυτερο μεριδιο αγορας λογω του οτι εχει κι αλλες συσκευες εξω στην αγορα... χωρια που σαν εταιρια δραστηριοποιειται και σε αλλες ηλεκτρονικες συσκευες... δευτερον, γιατι ασχολεισαι με τις πωλησεις για να βγαλεις συμπερασμα για το ποια συσκευη ειναι η καλυτερη... φυσικα κ δεν εχει παθει πανωλεθρεια η apple, διαφωνω κ εγω με οποιον μπορει να ισχυριζεται κατι τετοιο, αλλα ειναι λαθος να επικαλειστε πωλησεις συσκευων για να αποφασισετε ποια συσκευη σας ταιριαζει... ειναι υποκειμενικο το θεμα κ ο καθενας εχει την δικη του αποψη, μην φανατιζεστε με τις πωλησεις....



Οταν μιλαμε για πωλησεις αναφερομαστε στην ιδια κατηγορια...Η Φερραρι με την audi δεν συγκρινονται στις πωλησεις καθημερινων αυτοκινητων ΑΛΛΑ στην κατηγορια που ειναι και οι 2 των supercars...Φυσικα δεν περιμενω καμια ανακοινωση πωλησεων για να παρω κινητο...Εξ αλλου μην ξεχνας οτι " μοδα" των ημερων μας ειναι η samsung...Και δεν λεω μοδα μειωτικα αλλα τι εννοω...Εσυ π.χ η ο parafron που ξερετε τι θελετε ειστε οι λεγομενοι opinion leaders...Εαν μπουνε 2 εδω μεσα και διαβασουν ενα τεστ απο geekbench, μια δυνατοτητα ευκολης αποστολης αρχειων, μια δυνατοτητα συνδεσης με usb ( λεω τυχαια παραδειγματα που αναφερθηκαν) και δουνε οτι ενα iphone σε αυτα σεν υπερτερει τοτε θα αγορασουν android και ας τους ειναι αχρηστα ολα αυτα τα χαρακτηριστικα....

#462   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 19/03/2013 - 14:48

Οταν μιλαμε για πωλησεις αναφερομαστε στην ιδια κατηγορια...Η Φερραρι με την audi δεν συγκρινονται στις πωλησεις καθημερινων αυτοκινητων ΑΛΛΑ στην κατηγορια που ειναι και οι 2 των supercars...Φυσικα δεν περιμενω καμια ανακοινωση πωλησεων για να παρω κινητο...Εξ αλλου μην ξεχνας οτι " μοδα" των ημερων μας ειναι η samsung...Και δεν λεω μοδα μειωτικα αλλα τι εννοω...Εσυ π.χ η ο parafron που ξερετε τι θελετε ειστε οι λεγομενοι opinion leaders...Εαν μπουνε 2 εδω μεσα και διαβασουν ενα τεστ απο geekbench, μια δυνατοτητα ευκολης αποστολης αρχειων, μια δυνατοτητα συνδεσης με usb ( λεω τυχαια παραδειγματα που αναφερθηκαν) και δουνε οτι ενα iphone σε αυτα σεν υπερτερει τοτε θα αγορασουν android και ας τους ειναι αχρηστα ολα αυτα τα χαρακτηριστικα....

Σωστο αυτο που λες, αλλα με την ιδια λογικη θα αγορασουν iphone συμφωνα με τα θετικα σχολια που κανουν και τα αλλα μελη του φορουμ, δεν ειναι απολυτο αυτο... ενταξει, το εχουμε αναλυσει εξαλλου αυτο με τις πωλησεις, η samsung ηδη εχει 2 flagships στην αγορα (αν συμπεριλαβουμε και τις εκδοσεις lte τον ηπιαμε... αληθεια ποιο αρρωστημενο μυαλο μπορει να το σκεφτηκε αυτο στο note2 και ακολουθει την ιδια πολιτικη και στο s4 απ'οτι βλεπω) ενω η apple παιζει με ενα κορυφαιο μοντελο.. και τι γινεται τωρα?? Ενα τρομερα μεγαλο ποσοστο αγοραστων αγοραζουν μανιωδως flagships μονο κ μονο για να λενε οτι εχουν παρει το κορυφαιο μοντελο της εκαστοτε εταιριας... οποτε διασπαται το μεριδιο αγορας σε 2 μοντελα στην περιπτωση της samsung, η δε htc μαζι με το one x λανσαρισε και το one x+, η sony απο το xperiaz παει και το xperia sp, η lg ουτε ξερει ποσες σειρες optimus θα βγαλει φετος και παει λεγοντας... νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο το iphone5 να ειναι leader σε καθαρες πωλησεις... καταλαβαινεις πως το λεω φανταζομαι, ετσι???

#463   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/03/2013 - 15:01

νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο το iphone5 να ειναι leader σε καθαρες πωλησεις... καταλαβαινεις πως το λεω φανταζομαι, ετσι???


Ειναι πρώτο σε καθαρες πωλησεις ή μηπως ειναι πρωτο ακομα κι αν προσθεσεις τις πωλησεις ολων των υπολοιπων flagships μαζι;
Δεν υποννοω οτι ειναι καλυτερο η χειροτερο απλα μια ερωτηση κανω γιατι φαινεσαι ενημερωμενος σχετικα με τους αριθμους.

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 19/03/2013 - 15:03


#464   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 19/03/2013 - 15:12

Ειναι πρώτο σε καθαρες πωλησεις ή μηπως ειναι πρωτο ακομα κι αν προσθεσεις τις πωλησεις ολων των υπολοιπων flagships μαζι;
Δεν υποννοω οτι ειναι καλυτερο η χειροτερο απλα μια ερωτηση κανω γιατι φαινεσαι ενημερωμενος σχετικα με τους αριθμους.

Οχι απο ολα, σε συγκριση με το s3... και απο ενα quick search που εκανα, εχουμε προσπερασμα της samsung, αλλα μαλλον πρεπει να εννοει το s3 μαζι με το note2

http://www.latinospo...one-5-sales.htm

#465   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/03/2013 - 19:11

όσο αφορά την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία
http://tawkon.com/blog/en/iphone5-sar


πολυ σωστος αυτη και αν ηταν ταπα.! :)

Στο ξαναποσταρω για να το διαβασεις αλλη μια φορα μηπως καταλαβεις τι ρωτησα.
Ειδες να συγκρινω εγω την ακτινοβολια μεταξυ κινητων;


δεν εκανες συγκριση αλλα αν μπεις στον κοπο να την κανεις θα δεις, οτι ολη μερα να ασχολουμαι με το νοτε2 λιγοτερη ακτινοβολια θα φαω απο το iphone 5. απλα τα πραγματα. :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες