Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Samsung Galaxy S4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
883 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   anderson

anderson

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/03/2013 - 11:54

Μιλάνε για έλλειψη καινοτομίας από τους Κορεάτες... και ρωτάω. Πότε είχαν καινοτομία στο θέμα;! Καλοί στην ξεπατικούρα είναι, κυρίαρχοι μπορώ να πω, αλλά να δημιουργήσουν από το τίποτα μια υπέροχη εμπειρία χρήσης, εκεί αρχίζουν τα ζόρια... Οταν η Απλ παρουσιάσει κάτι πρωτοποριακό, θα έχουμε την επόμενη "καινοτομία" της Σάμι με μερικούς πυρήνες παραπάνω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   kabamaru2372

kabamaru2372

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2013 - 12:06

Εγώ πάντως θα περιμένω λίγες ημέρες ακόμα να κυκλοφορήσουν τα iOcean 7, Umi X2 και Neo N003 που έχουν τα ίδια specs και κοστίζουν το πολύ 250 Ευρώ....
Η samsung όπως λέει και ο φίλος anderson πάσχει από ξεπατικουρίαση και της λείπει η καινοτομία.....
Μην παρεξηγηθώ η συσκευή όσον αφορά τα χαρακτηριστικά είναι πολύ καλή αλλά δεν.... απλά δεν.....

#33   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2013 - 12:27

Παίδες για άλλη μια φορά η Samsung απέδειξε ότι δεν έχει ιδέες, καινοτομίες και απλά αντιγράφει. Αν συγκριθεί το iPhone 5 με s4 απλά και μόνο το design του iPhone 5 σε συνδυασμό του iOS και jb ειναι το top smartphone. Τονίζω phone και όχι βάρκα γιατί πλέον το s4 ειναι μια βάρκα με λειτουργικό android που το καθιστά στη ίδια κατηγορία με κάτι κινεζικά. Ο καθένας μπορεί να κρίνει και να καταλάβει εκτός και αν ειναι τρόφιμος της Samsung.

#34   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 15/03/2013 - 12:28

Και επειδη ακομη και για την Sammy ειναι αδικο θελω να πω οτι πρεπει να παψει να ζηταει ο κοσμος 'καινοτομια'. Αυτοι που το ζητανε δεν ξερουν καν τι θέλουν (αν το ηξεραν δεν θα ηταν καινοτομια, ετσι δεν ειναι ?). Στην πραγματικοτητα ο κοσμος θελει να ξαναζησει την εκσταση και θαυμασμο που εζησε με το πρωτο iphone (και αυτη την εξαψη βαφτιζει καινοτομια) . Αλλα κατι τετοιο δεν μπορεις να το προγραμματισεις και σιγουρα οχι να το πλαναρεις σε ετησια βαση. Και επιπλεον δεν ειναι αυτος ο τροπος που προχωραει η τεχνολογια. Για καθε επαναστατικο τετοιο αλμα υπαρχουν χιλιαδες μικρα, Iterative βηματακια που το προετοιμαζουν/εξελισουν. Σε αυτη την φαση βρισκόμαστε τωρα (της εξελιξης και των μικρων βελτιωσεων). Το επόμενο wow event δεν μπορει κανεις να το προβλέψει η να το απαιτησει ουτε απο την Apple ουτε απο την Sammy.

To μονο σιγουρο ειναι (και αυτο ειναι προβλεψη στο βαθμο που ειναι και ιστορια) οτι αν θελετε να το δειτε να ερχεται (οταν ειναι ο καιρος του) τα κεφαλακια δεν πρεπει να κοιτανε προς Κορεα ... ;)

#35   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2013 - 12:36

Δε θα σταθώ πουθενά αλλού παρά μόνο σ' αυτό. Υποκειμενικό το γεγονός ότι δίνεις 700€ για πλαστικό τηλέφωνο? Δεν είμαι κολλημένος με την apple, είχα σκεφτεί να πάρω το note πριν το 5άρι αλλά τόσα λεφτά για πλαστικό πράγμα ρε φίλε δε θα έδινα.


γιατί το 5 από τι είναι?

#36   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 15/03/2013 - 12:40

γιατί το 5 από τι είναι?

Απο μαγικη σκόνη !! :P

#37   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2013 - 12:45

ναι μαγική σκόνη σε κλειδωμένο βαζάκι

#38   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 15/03/2013 - 12:47

ναι μαγική σκόνη σε κλειδωμένο βαζάκι


Ετσι ... Το τριβεις με τα δαχτυλακια και βγαινει το τζίνι ...

#39   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2013 - 13:06

γιατί το 5 από τι είναι?


Από πλαστικό για να νιώσεις καλύτερα

#40   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/03/2013 - 13:16

Παίδες για άλλη μια φορά η Samsung απέδειξε ότι δεν έχει ιδέες, καινοτομίες και απλά αντιγράφει. Αν συγκριθεί το iPhone 5 με s4 απλά και μόνο το design του iPhone 5 σε συνδυασμό του iOS και jb ειναι το top smartphone. Τονίζω phone και όχι βάρκα γιατί πλέον το s4 ειναι μια βάρκα με λειτουργικό android που το καθιστά στη ίδια κατηγορία με κάτι κινεζικά. Ο καθένας μπορεί να κρίνει και να καταλάβει εκτός και αν ειναι τρόφιμος της Samsung.

Φιλε μου εισαι πραγματικα τυφλωμενος.Οτι λες ειναι εντελως παραλογο.
Ως κατοχος iphone4-ipad αλλα και Gs3 το οποιο χρησιμοποιω ως βασικη συσκευη απ τον Οκτωβρη μπορω να εχω καλυτερη αποψη.Μη βγαζεις εμπαθεια τοσο εντονα.Πιο πανω ειπες για το τι κανει το Samsung που δεν κανει το 5.
1)Μπορεις να ηχογραφεις τις κλησεις σου και χωρις jailbreak?Καλα ουτε με jailbreak μπορεις αλλα τελοσπαντων.
2)Να καρφωνεις πανω τη usb σου και να μεταφερεις αρχεια μπορεις?
3)Να βλεπεις απευθειας flash χωρις τα ημιμετρα του photon μπορεις?Γουσταρω που αραζω στον καναπε και βλεπω μπαλιτσα online.
4)Να κατεβασεις οποιο αρχειο θες,να το αποσυμπιεσεις και να το τρεξεις μπορεις?
5)Να βαλεις μια επεκταση μνημης μπορεις?
6)Αν σε διακοπες δεν εχεις wifi και θες να σου στειλουν 10gb σε φωτο η βιντεο πως το κανεις?
Ξεκολα το iphone ειναι υπεροχη συσκευη,εχει πολλα καλα αλλα μη γινεσαι τοσο οπαδος.
Oσον αφορα την ποιοτητα κατασκευης θα δεχτω την αποψη σου αν το χρησιμοποιεις καθημερινα χωρις θηκη και χωρις bumper.Aλλιως παλι ανουσια πραγματα λες.
Παντως αν ειναι να εχω κοσμημα πανω μου προτιμω το ρολοι η κατι αλλο.Επισης αν ειναι να ανεβει το Sar ας συνεχισει να βαζει πλαστικα.
Μη θολωνετε και φανατιζεστε ρε παιδια.

#41   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 15/03/2013 - 13:24

Φιλε μου εισαι πραγματικα τυφλωμενος.Οτι λες ειναι εντελως παραλογο.
Ως κατοχος iphone4-ipad αλλα και Gs3 το οποιο χρησιμοποιω ως βασικη συσκευη απ τον Οκτωβρη μπορω να εχω καλυτερη αποψη.Μη βγαζεις εμπαθεια τοσο εντονα.Πιο πανω ειπες για το τι κανει το Samsung που δεν κανει το 5.
1)Μπορεις να ηχογραφεις τις κλησεις σου και χωρις jailbreak?Καλα ουτε με jailbreak μπορεις αλλα τελοσπαντων.
2)Να καρφωνεις πανω τη usb σου και να μεταφερεις αρχεια μπορεις?
3)Να βλεπεις απευθειας flash χωρις τα ημιμετρα του photon μπορεις?Γουσταρω που αραζω στον καναπε και βλεπω μπαλιτσα online.
4)Να κατεβασεις οποιο αρχειο θες,να το αποσυμπιεσεις και να το τρεξεις μπορεις?
5)Να βαλεις μια επεκταση μνημης μπορεις?
6)Αν σε διακοπες δεν εχεις wifi και θες να σου στειλουν 10gb σε φωτο η βιντεο πως το κανεις?
Ξεκολα το iphone ειναι υπεροχη συσκευη,εχει πολλα καλα αλλα μη γινεσαι τοσο οπαδος.
Oσον αφορα την ποιοτητα κατασκευης θα δεχτω την αποψη σου αν το χρησιμοποιεις καθημερινα χωρις θηκη και χωρις bumper.Aλλιως παλι ανουσια πραγματα λες.
Παντως αν ειναι να εχω κοσμημα πανω μου προτιμω το ρολοι η κατι αλλο.Επισης αν ειναι να ανεβει το Sar ας συνεχισει να βαζει πλαστικα.
Μη θολωνετε και φανατιζεστε ρε παιδια.


1. Να ηχογραφησω τις κλησεις μου ?? Να σε ρωτησω κάτι ... Εχεις φίλους ??
2. Dropbox
3. Μπαλιτσα βλέπω στην τηλεοραση και αξιολογο site που να χρησιμοποιει αποκλειστικα flash εχω να δω 6-7 χρονια
4. Ναι
5. Dropbox
6. Απολαμβανω τις διακοπες μου ..

Ευκολο ηταν το test !

#42   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 15/03/2013 - 13:29

Μου αρεσει παντως που ακομη δεν εχει βγει σε κυκλοφορια το s4 και το βαφτισαμε μια απο τα ιδια, galaxy s3 s, ελλειψη καινοτομιων, battery life για πεταμα, πλαστικουρα κλπ. Ο αλλος λεει οτι το iphone5 ειναι καλυτερο κιολλας... ο,τι πεις παληκαρι μου, και το 4s ειναι καλυτερο εγω θα ελεγα μιας κ δεν εχει μεγαλη διαφορα με το 5αρι... οι ιδιοι τα λετε μεσα στο φορουμ, σωστα?? Υπαρχει καποιο ατομο να μας εξηγησει τι ειδους καινοτομια θα ηθελε σε μια κινητη συσκευη που καμια εταιρια ακομη δεν σκεφτηκε??? Μηπως εισακουστει προς cupertino μερια και την παρουσιασουν στο 5s για να καλυφθουμε απο αποψη καινοτομιων ρε παιδια....

#43   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 15/03/2013 - 13:35

Μου αρεσει παντως που ακομη δεν εχει βγει σε κυκλοφορια το s4 και το βαφτισαμε μια απο τα ιδια, galaxy s3 s, ελλειψη καινοτομιων, battery life για πεταμα, πλαστικουρα κλπ. Ο αλλος λεει οτι το iphone5 ειναι καλυτερο κιολλας... ο,τι πεις παληκαρι μου, και το 4s ειναι καλυτερο εγω θα ελεγα μιας κ δεν εχει μεγαλη διαφορα με το 5αρι... οι ιδιοι τα λετε μεσα στο φορουμ, σωστα?? Υπαρχει καποιο ατομο να μας εξηγησει τι ειδους καινοτομια θα ηθελε σε μια κινητη συσκευη που καμια εταιρια ακομη δεν σκεφτηκε :huh: Μηπως εισακουστει προς cupertino μερια και την παρουσιασουν στο 5s για να καλυφθουμε απο αποψη καινοτομιων ρε παιδια....


Καινοτομια ? Καμμια .. Το θεωρω γελοιο να ζηταει καποιος καινοτομια (ειτε απο την Apple η απο την Sammy) και αν του ζητησεις να στο κανει πιο λιανα δεν ξερει τι να πει (ηξερε κανεις οτι θελει ενα τηλ. αφης σαν το iPhone πριν το πρωτοδει ??). Οπως εγραψα και πιο πανω αυτη η απαιτηση για 'αεναη καινοτομια' ειναι παραλογη και αδικη.
Ειμασετ στην φαση των βελτιωσεων ... Και επειδη το strength της Sammy δεν ειναι ουτε το software ουτε το user experience το 'χει ριξει πάλι στα καθρεφτακια. Γιατι πως αλλιως να χαρακτηρισεις το γεγονος οτι εβαλε IR blaster για να ελεγχεις, λεει, την τηλεοραση. Η τηλεοραση μου εχει IP address και την ελεγχω με εφαρμογη απο το iPhone ηδη και αυτοι εβαλαν IR ??

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 15/03/2013 - 13:37


#44   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/03/2013 - 13:40

1. Να ηχογραφησω τις κλησεις μου ?? Να σε ρωτησω κάτι ... Εχεις φίλους ??
2. Dropbox
3. Μπαλιτσα βλέπω στην τηλεοραση και αξιολογο site που να χρησιμοποιει αποκλειστικα flash εχω να δω 6-7 χρονια
4. Ναι
5. Dropbox
6. Απολαμβανω τις διακοπες μου ..

Ευκολο ηταν το test !

1)Να σε ρωτησω κατι?Εργαζεσαι?Μονο με τα κοληταρια μιλας στο κινητο.Μεγαλωνοντας θα προκυψουν και αλλες αναγκες θα δεις...
2)Νομιζω προυποθετει ιντερνετ!!Εκτος αυτου αν ενας φιλος σου(που εχεις και πολλους)θελει να σου δωσει σε usb κατι θα του πεις γινε συνδρομητης στο Dropbox?
3)Συγνωμη αλλα να πληρωνω 60 ευρω το μηνα στη Nova δεν πολυ γουσταρω!Εσυ ως μουρατος σιγουρα σου περισσευουν :)Αλλα και παλι δεν μπορωνα εχωαπαιτηση να εχουν Nova και ολοι οσοι συναναστρεφομαι και μπορει να βρισκομαι στο χορο τους.
4)Θα μου πεις πως?χαχαχχ ακυρος εισαι εντελως σε αυτο
5)Θα στο ξαναπω το dropbox προυποθετει ιντερνετ και εκτος αυτου και ταχυτητες της προκοπης.Αληθεια στο λεω θελει ιντερνετ!
6)Τις απολαμβανεις τοσο πολυ που πας μονος σου και δεν θες να βλεπεις ανθρωπο διπλα σου?Και με αυτον δεν θες να ανταλλαξεις ουτε φωτο ουτε τιποτα?Ωραιος!!
Ρε συ φιλε αντι να απαιτεις το προιον που εσκασες (ειτε εσυ ειτε ο μπαμπας σου)700 ευρω για να αγορασεις να σου παρεχει οσο γινεται περισσοτερα,το δικαιολογεις!Τι να σου πω?Απλα εισαι θυμα.
Εγω οσο περισσοτερα προσφερει μια συσκευη τοσο πιο ευχαριστημενος ειμαι εσυ μαλλον Apple να ναι και οτι να ναι!

#45   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 15/03/2013 - 13:44

1)Να σε ρωτησω κατι?Εργαζεσαι?Μονο με τα κοληταρια μιλας στο κινητο.Μεγαλωνοντας θα προκυψουν και αλλες αναγκες θα δεις...
2)Νομιζω προυποθετει ιντερνετ!!Εκτος αυτου αν ενας φιλος σου(που εχεις και πολλους)θελει να σου δωσει σε usb κατι θα του πεις γινε συνδρομητης στο Dropbox?
3)Συγνωμη αλλα να πληρωνω 60 ευρω το μηνα στη Nova δεν πολυ γουσταρω!Εσυ ως μουρατος σιγουρα σου περισσευουν :)Αλλα και παλι δεν μπορωνα εχωαπαιτηση να εχουν Nova και ολοι οσοι συναναστρεφομαι και μπορει να βρισκομαι στο χορο τους.
4)Θα μου πεις πως?χαχαχχ ακυρος εισαι εντελως σε αυτο
5)Θα στο ξαναπω το dropbox προυποθετει ιντερνετ και εκτος αυτου και ταχυτητες της προκοπης.Αληθεια στο λεω θελει ιντερνετ!
6)Τις απολαμβανεις τοσο πολυ που πας μονος σου και δεν θες να βλεπεις ανθρωπο διπλα σου?Και με αυτον δεν θες να ανταλλαξεις ουτε φωτο ουτε τιποτα?Ωραιος!!
Ρε συ φιλε αντι να απαιτεις το προιον που εσκασες (ειτε εσυ ειτε ο μπαμπας σου)700 ευρω για να αγορασεις να σου παρεχει οσο γινεται περισσοτερα,το δικαιολογεις!Τι να σου πω?Απλα εισαι θυμα.
Εγω οσο περισσοτερα προσφερει μια συσκευη τοσο πιο ευχαριστημενος ειμαι εσυ μαλλον Apple να ναι και οτι να ναι!


Οτι πεις ... Θα σου χαλάσω εγω το παραμύθι σου ?? Ποτε !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες