Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Galaxy S3 ή iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
91 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 15/04/2013 - 09:18

To EXOYME παιδάκια το S3 στο γραφείο (εταιρεία mobile game developing). Και επαναλαμβάνω: ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟ πράγματα για να διαχειριστεί σωστά τους πόρους του, ζεσταίνεται σαν μια... τηγανιά πατάτες στο δευτερόλεπτο, η μπαταρία του ΔΙΧΩΣ πολλά-πολλά κρατάει... 1+ μέρα (!), ενώ η πολυδιαφημισμένη οθόνη του είναι μερικές τεχνολογίες πίσω απ'την Retina. Το μόνο που διαθέτει μακράν καλύτερο απ' το 4άρι "μήλο", είναι φυσικά το hardware το οποίο το "μήλο" πολύ απλά... ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!
Οπότε... επαναλαμβάνω... ούτε για πλάκα δεν θα το κρατούσα αν μου το 'διναν το S3.

Ξυπνάτε! Σας "δουλεύουν" οι εταιρείες για να καταναλώνετε προϊόντα... Δεν γίνεται ένα μικρό πραγματάκι σαν ένα κινητό, να θες να παίζεις παιχνιδάκια ΤΕΤΟΙΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΟΘΟΝΗΣ, να θες να σερφάρεις στο Νετ και να βλέπεις βίντεο ή ν' ακούς μουσική...
...και να χρειάζεται το κινητό αυτό ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟ hardware απ' ότι το... laptop ή το desktop σας!!!
ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ είναι, δεν είναι καμιά περίεργη θεωρία.

Οκ, τοτε μαλλον το δικο μου s3 που δεν ζεσταινεται, δεν εχει πανω κανεναν task killer για να δουλεψει, κ κραταει περισσοτερο η μπαταρια του απο 4αρι φιλου, δεν ειναι s3, μου εδωσαν αλλο κινητο... εσεις ξυπνηστε, που μου συγκρινετε και το 4αρι με το s3.... τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα, ελεος....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 15/04/2013 - 09:21

Ρε παιδες να κανω μια ερωτηση; Επαιξε κανεις 3d game σε μανισιο s3? το ιδιο παιχνιδι το επαιξε σε 4s η iphone 5? εγω θα αναφερω την προσωπικη μου εμπειρια. Real racing 3 στο galaxy s3 καλουτσικα γραφικα και πολλα κομπιασματα. 4s και 5 τελεια γραφικα και δεν εχασε frame ουτε για αστειο.




Δεν βλεπω κομπιασματα... προφανως το 5αρι το τρεχει καλυτερα, το λεει και ο τυπος αλλωστε, αλλα λογω καλυτερης διαχειρισης της εφαρμογης... ειναι πιο καλογραμμενες οι εφαρμογες στις ios συσκευες και optimized.... η αληθεια να λεγεται

#63   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/04/2013 - 10:42

Δεν υπάρχουν αντικειμενικές απόψεις στο thread.
Οι περισσότεροι εκφράζουν άποψη ενώ έχουν απλά δει κάποιο S3 η το εχουν πιάσει μια φορά στα χέρια τους.
Το μόνο σίγουρο είναι οτι υστερεί σε gpu.
Αυτή που έχει ειναι τεχνολογίας αρχές 2011 και χειρότερη απο του iphone 4s.
Τυχαίνει να έχουν περάσει απο τα χέρια μου όλα τα iphone απο το 2008 εκτός του 5. Επίσης και τα ipad.
Είχα και το Siii για 4 μήνες.




#64   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/04/2013 - 14:24

To EXOYME παιδάκια το S3 στο γραφείο (εταιρεία mobile game developing). Και επαναλαμβάνω: ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟ πράγματα για να διαχειριστεί σωστά τους πόρους του, ζεσταίνεται σαν μια... τηγανιά πατάτες στο δευτερόλεπτο, η μπαταρία του ΔΙΧΩΣ πολλά-πολλά κρατάει... 1+ μέρα (!), ενώ η πολυδιαφημισμένη οθόνη του είναι μερικές τεχνολογίες πίσω απ'την Retina. Το μόνο που διαθέτει μακράν καλύτερο απ' το 4άρι "μήλο", είναι φυσικά το hardware το οποίο το "μήλο" πολύ απλά... ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!
Οπότε... επαναλαμβάνω... ούτε για πλάκα δεν θα το κρατούσα αν μου το 'διναν το S3.

Ξυπνάτε! Σας "δουλεύουν" οι εταιρείες για να καταναλώνετε προϊόντα... Δεν γίνεται ένα μικρό πραγματάκι σαν ένα κινητό, να θες να παίζεις παιχνιδάκια ΤΕΤΟΙΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΟΘΟΝΗΣ, να θες να σερφάρεις στο Νετ και να βλέπεις βίντεο ή ν' ακούς μουσική...
...και να χρειάζεται το κινητό αυτό ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟ hardware απ' ότι το... laptop ή το desktop σας!!!
ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ είναι, δεν είναι καμιά περίεργη θεωρία.


Εσυ ξυπνα φιλε γιατι μαλλον κοιμασαι πολυυυυυ βαθια. χαχαχα

#65   afanoulis

afanoulis

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:nikiforosvin

Δημοσίευση 15/04/2013 - 14:58

To EXOYME παιδάκια το S3 στο γραφείο (εταιρεία mobile game developing). Και επαναλαμβάνω: ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟ πράγματα για να διαχειριστεί σωστά τους πόρους του, ζεσταίνεται σαν μια... τηγανιά πατάτες στο δευτερόλεπτο, η μπαταρία του ΔΙΧΩΣ πολλά-πολλά κρατάει... 1+ μέρα (!), ενώ η πολυδιαφημισμένη οθόνη του είναι μερικές τεχνολογίες πίσω απ'την Retina. Το μόνο που διαθέτει μακράν καλύτερο απ' το 4άρι "μήλο", είναι φυσικά το hardware το οποίο το "μήλο" πολύ απλά... ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!
Οπότε... επαναλαμβάνω... ούτε για πλάκα δεν θα το κρατούσα αν μου το 'διναν το S3.

μην ανησυχεις.. δεν θα στο δωσει κανενας. μην παθεις και κανα εγκαυμα. κριμα ειναι.

Ξυπνάτε! Σας "δουλεύουν" οι εταιρείες για να καταναλώνετε προϊόντα... Δεν γίνεται ένα μικρό πραγματάκι σαν ένα κινητό, να θες να παίζεις παιχνιδάκια ΤΕΤΟΙΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΟΘΟΝΗΣ, να θες να σερφάρεις στο Νετ και να βλέπεις βίντεο ή ν' ακούς μουσική...
...και να χρειάζεται το κινητό αυτό ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟ hardware απ' ότι το... laptop ή το desktop σας!!!
ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ είναι, δεν είναι καμιά περίεργη θεωρία.



Δυστυχως που υπαρχουν τυποι σαν εσενα...
Ειστε ο λογος που εχει δημιουργηθει η αισθηση των κολλημενων τα προιοντα της apple χωρις ιχνος αντικειμενικοτητας στα γραφομενα τους.

Δηλωνεις οτι εργαζεσαι σε (εταιρεία mobile game developing) και τολμας να γραφεις "Δεν γίνεται ένα μικρό πραγματάκι σαν ένα κινητό, να θες να παίζεις παιχνιδάκια ΤΕΤΟΙΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΟΘΟΝΗΣ, να θες να σερφάρεις στο Νετ και να βλέπεις βίντεο ή ν' ακούς μουσική.."

Αν ειναι αληθεια βεβαια, σε παρακαλω να μου πεις με ποιο σκεπτικο εργαζεσαι?
Εισαι απο αυτους που μας "δουλευουν" δηλαδη? και μπηκες για να μας ανοιξεις τα ματια?

αφου θες να πεις τα ψεματα σου, πες τα.. αλλα οχι και στο ιδιο ποστ ρε παιχτη.. μπαμ κανει οτι λες οτι να ναι!

Ευτυχως που δεν ακουσαν εσενα για την εξελιξη της τεχνολογιας... γιατι θα ειχαμε μεινει με υπολογιστες μεγεθους
100τμ.. χωρις τον κηπο... μιας και δεν γινεται να ζηταμε επεξεργαστικη ισχυει σε μικροτερο μεγεθος!!!

#66   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/04/2013 - 15:30

To EXOYME παιδάκια το S3 στο γραφείο (εταιρεία mobile game developing). Και επαναλαμβάνω: ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟ πράγματα για να διαχειριστεί σωστά τους πόρους του, ζεσταίνεται σαν μια... τηγανιά πατάτες στο δευτερόλεπτο, η μπαταρία του ΔΙΧΩΣ πολλά-πολλά κρατάει... 1+ μέρα (!), ενώ η πολυδιαφημισμένη οθόνη του είναι μερικές τεχνολογίες πίσω απ'την Retina. Το μόνο που διαθέτει μακράν καλύτερο απ' το 4άρι "μήλο", είναι φυσικά το hardware το οποίο το "μήλο" πολύ απλά... ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!
Οπότε... επαναλαμβάνω... ούτε για πλάκα δεν θα το κρατούσα αν μου το 'διναν το S3.

Ξυπνάτε! Σας "δουλεύουν" οι εταιρείες για να καταναλώνετε προϊόντα... Δεν γίνεται ένα μικρό πραγματάκι σαν ένα κινητό, να θες να παίζεις παιχνιδάκια ΤΕΤΟΙΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΟΘΟΝΗΣ, να θες να σερφάρεις στο Νετ και να βλέπεις βίντεο ή ν' ακούς μουσική...
...και να χρειάζεται το κινητό αυτό ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟ hardware απ' ότι το... laptop ή το desktop σας!!!
ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ είναι, δεν είναι καμιά περίεργη θεωρία.

Τα ειπες ολα.

#67   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 15/04/2013 - 17:28

Παιδια, αν δεν ξερετε να χρησιμοποιειτε android λογισμικο, αφηστε το, μην το κουραζετε.. αν εχετε την απαιτηση να βαζετε ο,τι γουσταρετε πανω στο κινητο χωρις να το συντηρειτε, να περνατε firmware πανω σε αλλο χωρις να κανετε format τα παντα επειδη βαριεστε να ξαναστηνετε το κινητο και αλλα τετοια, δεν σας φταιει το s3, αλλα ο ιδιος σας ο εαυτος... οχι μονο δεν ειχα lag κι ελλειψη free ram με το s3, το κινητο δινει ρεστα.... γι αυτο λοιπον μεινετε στα iphone που ειναι πιο απλα στην χρηση, αλλα μην κραζετε τις αλλες συσκευες αν δεν ξερετε τι θελουν για να δουλεψουν...

#68   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/04/2013 - 17:49

super amoled είναι γαλαξίες πιο μπροστά από την retina=RETROa

#69   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 15/04/2013 - 17:54

super amoled είναι γαλαξίες πιο μπροστά από την retina=RETROa

Του χρονου που θα παρουσιασει oled μοντελα η apple, θελω να δω τι θα λενε εδω μεσα... εχω μεγαλη περιεργεια... δεν προσελαβε η apple τον mr oled απο την LG ετσι χωρις λογο, για να τον κοιταει.....

#70   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 15/04/2013 - 18:00

super amoled είναι γαλαξίες πιο μπροστά από την retina=RETROa

Χιλιοειπωμενο αλλα αναληθες.Δυστυχως το τελειο panel δεν υπαρχει.Το καθενα εχει τα θετικα και τα αρνητικα του.Σαφως καλυτερη ισορροπια χρωματων η retina-ips lcd αλλα σαφως καλυτερο μαυρο και αντιθεση η amoled.Μακαρι στο μελλον να βγει ενα panel που να τα συνδιαζει αυτα.

#71   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/04/2013 - 18:04

εγώ που είχα το 4s και έχω ένα 4 τώρα άλλα εδώ και μήνες στο συρτάρι. όταν είδα την οθόνη του s3 τρελάθηκα αν και πήρα το note 2

#72   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 15/04/2013 - 18:07

εγώ που είχα το 4s και έχω ένα 4 τώρα άλλα εδώ και μήνες στο συρτάρι. όταν είδα την οθόνη του s3 τρελάθηκα αν και πήρα το note 2

Το note2 εχει ακομη πιο καλη οθονη απο το s3

#73   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 15/04/2013 - 18:26

εγώ που είχα το 4s και έχω ένα 4 τώρα άλλα εδώ και μήνες στο συρτάρι. όταν είδα την οθόνη του s3 τρελάθηκα αν και πήρα το note 2

Δικαιωμα σου οπως και ο καθενας επιλεγει αυτο που του αρεσει περισσοτερο αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειναι και καλυτερη σε ολους τους τομεις.

#74   Thanaiskep

Thanaiskep

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:immortaltns1@hotmail.com

Δημοσίευση 15/04/2013 - 18:34

Εγω κρατησα το s3 5 μηνες. 5 μηνες δοκιμασα 4 περιπου rom overclocking governors κτλ. Δεν μου αφησε καλη εντυπωση ουτε σαν λειτουργικο ουτε σαν λογικη να πρεπει να περασεις ενα σωρο πραγματα για να εχεις στην τελικη κατι που δεν εχει σταθεροτητα. Γιατι απο κρασαρισματα reboot k ιστοριες ηταν φουλ. Το 5αρι μου δεν εχει κρασαρει ΠΟΤΕ 1 μηνα τωρα. Ποτε δεν με εχει πεταξει απο εφαρμογη κ ποτε δεν το ειδα να κολαει στο λειτουργικο. Εγω προσωπικα την εδωσα την ευκαιρια στο android και δεν με κερδισε.

#75   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/04/2013 - 18:34

τεχνολογικά η amoled είναι πιο μπροστά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες