Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Galaxy S3 ή iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
91 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 17/04/2013 - 17:02

το θέμα είναι ότι την τεχνολογία oled την έχει τώρα η samsung και από πιο παλιά κινητά η apple τελευταία και καταϊδρωμένη


Ναι εχεις δικιο .. Οπως εγινε και με το capacitive multitouch ...Ολοι το ειχαν πρωτα, η Apple το εβγαλε τελευταια και τιναξε την μπανκα στον αερα !

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 17/04/2013 - 17:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/04/2013 - 17:19

Πιστεύω ότι μιλήσες πολυ σωστά. Και αυτο που λες ότι πάω στην πλατφόρμα που μου ταιριάζει καλυτερα το διαπίστωσα τον τελευταίο μήνα. Χρησιμοποιω ταυτόχρονα nexus 4 και iPhone 5. Δυστυχώς το android δεν μου ταιριάζει. Και λέω δυστυχώς γιατι τα iphone είναι πολυ ακριβότερα...


Το ίδιο είχα πει κι εγω το 2010 οταν ειχα παράλληλα το i4 και το Nexus S.
Βεβαίως η διαφορά ηταν χαοτική σε hardware. To nexus υστερούσε σε όλους τους τομείς και έπαιξε μεγάλο ρολο στην απόφαση μου.
Όμως ενα χρόνο αργότερα με το Sii όπου υπήρχαν πολλά απο τα στοιχεία που ήθελα, αλλά και σαν αντίδραση σε κάποιες εμμονές της apple την έκανα αν και παρεμεινα σε ipad - macbook.

Για μένα το ios χρειάζεται 5-6 πραγματάκια που υπάρχουν ηδη στο cydia και που τα αρνούνται χωρίς λόγο.
Μετά είναι η εμμονή σε μόνο μια συσκευή ενώ οι σημερινές εξελίξεις επιβάλουν μια ακόμη με μεγαλύτερη οθόνη.

Τώρα ως προς την ποιότητα οθόνης πιστεύω ότι η Apple χρησιμοποιεί αυτό που χρειάζεται χωρίς υπερβολές.
Σήμερα την καλυτερη οθόνη σε νουμερα την έχει το HTC One, αλλά πρακτικά δεν αποτελεί μοναδικό κριτήριο επιλογής.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες