Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Warning! Μην εγκαταστήσετε το πλήρες πακέτο iMatte V5 theme!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 20/04/2013 - 22:57

Γεια χαρά.

Απλά για να προλάβω κι άλλους μη τραβήξουν ό,τι ΑΚΟΜΑ τραβάω (και τώρα που τα γράφω αυτά), μην βάλετε το iMatte V5 πλήρες theme.
Eίναι 300+ΜΒ και τελικά, όταν το πέρασα... μπήκε "δια παντώς" σε safe mode το 4άρι, το απεγκατέστησα..., ΔΕΝ βγήκε τελικά τελείως και μετά MANUALLY πάω και βγάζω ένα-ένα όσα απέμειναν (στοιχεία-κομμάτια του), άνω των... 30-35!

Απλά προσπεράστε το (αν και είναι φοβερό theme), γιατί θα "πήξετε" άσχημα μετά - όπως τώρα εγώ.

Αυτά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 20/04/2013 - 23:13

Απο που κατεβασες 300ΜΒ ;;

#3   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 20/04/2013 - 23:26

Aπό εκεί που το βρήκα, απ' το δικό του repo.
Έβγαλαν μια έκδοση "κομπλέ" με τα πάντα μέσα, fonts, weather icons, sbsettings icons, dialers, όλα... Ε, είπα ο κόπανος να το κατεβάσω "κομπλέ" - και "την πάτησα".

Ρε συ κούκλα μου, επειδή παιδεύομαι τσάμπα, θέλω ένα "κομπλέ" πλήρες πακέτο theme, με όσο το δυνατόν για όλες τις εφαρμογές icons (μη κάθομαι μετά να φτιάχνω παρόμοια για τις υπόλοιπες εγώ)...
Θέλω 2-3 επιλογές, να δω ποιά μου αρέσει - γουστάρω "carbon"/"metallic"/"glass-transparent" θέματα.

Μπορείς να μου δώσεις 2-3 επιλογές, να πάω να τ' αγοράσω να τελειώνουμε γιατί βαρέθηκα;

#4   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/04/2013 - 00:03

Dark Ho][ow hd (carbon style)

boss (ιδιαιτερο)

elite 6 (το πιο "φρεσκο")

για glass transparent δεν μου ερχεται καποιο στο μυαλο εκτος απο το glassklart

jaku (απειρα εικονιδια, απιστευτη γραφιστικη δουλεια)

#5   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 21/04/2013 - 00:19

Σ' ευχαριστώ θερμά.

Και δεν μου λες... εάν και εφόσον βρω χρόνο απ' τα γραφικά που κάνω για τα iOS games στην δουλειά (μάλλον το Πάσχα λέω), πως μπορώ να βρω όλα τα αρχεία για ένα "κομπλέ" θέμα, να κάτσω σιγά-σιγά να φτιάξω και το δικό μου;
Σ' έναν οδηγό σου, έχω διαβάσει πχ. για το LS τα αρχεία που αποτελείται...

#6   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 21/04/2013 - 00:32

Για το BOSS και τα άλλα απ' το ίδιο app, μου γράφει "not compatible with your device", ενώ φυσικά λέει ότι είναι για 4άρι! Γιατί αυτό;

#7   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/04/2013 - 00:34

Παρακαλω

Τα θεματα που σου προτεινα εχουν automasking για τις εφαρμογες του appstore, δεν θα χρειαστει να κανεις κατι εκει
το πολυ πολυ, να τρεξεις ενα ThemeIconMaker (cydia) και να σου τα φτιαξει εκεινο
ισως χρειαστει να φτιαξεις μερικα εικονιδια για τα tweaks που εχεις, ισως ....
αν χρειαστει τοτε περνας το AppInfo (cydia) που σου λεει το Bundle (φακελο) που χρειαζεται να φτιαξεις και τα απαιτουμενα εικονιδια,
το περνας και αυτο στο Winterboard και ολοκληρωνεις το θεμα σου (στο κομματι των εικονιδιων)

Αν θελησεις να φτιαξεις δικο σου (ολοι καπως ετσι ξεκινησαμε :) ), τοτε καλο θα ηταν να τραβηξεις ενα θεμα στον υπολογιστη σου, για να το εχεις σαν μπουσουλα
Πραγματικα ειναι τοσες πολλες οι λεπτομερειες που χρειαζονται, που ειναι αδυνατο να γραφτει οδηγος για αυτο
Υπολογισε πως ο οδηγος για τις Ls ειναι το 1/5 (λεμε τωρα...)



Για το 2ο που ρωτας
Αστο να λεει, compatible ειναι
βαλε την επιλογη Force Install

#8   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 21/04/2013 - 00:40

Θενκς.

Κοίτα, ένα δικό μου (τουλάχιστον) θα φτιάξω, κάποια στιγμή. Φοβερά είναι αυτά του Theme it, αλλά με καλύπτουν ένα 80% - θα 'κανα "διορθώσεις" κάμποσες, δηλαδή.
Είδομεν...

#9   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/04/2013 - 00:41

Περιμενω screenshots :)

#10   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 21/04/2013 - 00:53

Καλά, πρώτα αν θες, να σου στείλω με ΡΜ screenshots απ' την... ΡΟΥΛΕΤΤΑ μας, που τελείωσα πριν 2 μέρες! Χεχεχε.
(Μετά θα κάτσω να κάνω κάνα screenshot για ένα platform game που λέμε με κάτι φίλους να φτιάξουμε individually... και μετά το theme).

Όσο για icons, ...τα περισσότερα του DINIK's Theme (τα έξτρα εννοώ, όχι του ιδίου), τα 'χω φτιάξει εγώ. Και για πλήρες theme, είχα φτιάξει για το ΟΜNIA αυτό:

http://www.modaco.co...artup-m2d-s2u2/

(Και animations, splashscreen κτλ. Το nickname που βλέπεις, είναι το δεύτερο... πραγματικό ονοματεπώνυμο που διαθέτω - δεν είμαι ο... Πάσαρης, απλά έτυχε).

#11   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 21/04/2013 - 00:57

Σκατά!...
"Κλάταρε" η χρεωστική μου - την "τερμάτησα" με το ...Sim's Mayers Pirates που πήρα πριν λίγο!
Να πάρει!... Θα περιμένω Δευτέρα, τώρα - για να πάρω κάνα theme απ' αυτό το Τheme It!

#12   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/04/2013 - 01:05

Δεν βλεπω εικονιδια στο λινκ που εβαλες, μονο καποιες loading screens
ουτε ειδα κανενα Πασαρη, andrew mazlim λεει

προσεχε λιγο τις εκφρασεις σου... δεν μιλαμε (γραφουμε) ετσι

#13   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 21/04/2013 - 01:08

Δεν βλεπω εικονιδια στο λινκ που εβαλες, μονο καποιες loading screens
ουτε ειδα κανενα Πασαρη, andrew mazlim λεει

προσεχε λιγο τις εκφρασεις σου... δεν μιλαμε (γραφουμε) ετσι


Eκεί δεν είχα τα icons, απλά είχα βάλει κάποιες promo screens. Δεν υπήρχε περίπτωση να 'βαζα όλα τα γραφικά στην πρώτη σελίδα/ποστ, γίνεται; Άλλωστε, πως θα το κατέβαζαν; "Teaser-add" ήταν.
(Τα icons που σου 'γραψα, τα 'χα κάνει/ποστάρει στο XDA, στο αντίστοιχο thread... Τεσπα. Είπαμε, άμα θες γραφικά, icons κτλ., μου λες να σου φτιάξω)...

Το... Πάσαρης ήταν πλάκα, λογοπαίγνιο, δεν κατάλαβες; (Επειδή ΟΝΤΩΣ διαθέτω... 4 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ονόματα, δύο μικρά και δύο επώνυμα - ολόκληρη ιστορία, που να στα λέω τώρα).

Και ποιές εκφράσεις μου, λες, να προσέχω; Γιατί, τί είπα/έγραψα;

Τελευταία επεξεργασία από: lupushegemonia, 21/04/2013 - 01:11


#14   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/04/2013 - 01:13

Χρησιμοποιουμε λιγο πιο δοκιμη γλωσσα απο τα Σκ***α

Δεν ειδα καποιο αλλο ονομα να αναφερεται (για να συνδυασω το Πασαρης, τεςπα, πηγε αδιαβαστο, αστο)

Οι 5 loading screens δηλ, ειναι δικες σου ;

#15   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 21/04/2013 - 01:22

A... ναι, σωστά. Νόμισα ότι... σε σένα (σε ΡΜ), είχα γράψει το πραγματικό μου όνομα!
Εν πάσει περιπτώσει, εάν διαβάσεις πχ. ένα ποστ μου για το promo ενός νέου παιχνιδιού μας ("Κουλοχέρης", "Slot-A-Lot"... που τελικά έγινε "Hot-2-Slot": iTunes Link8) που 'χα γράψει πριν κάνα 2μηνο εδώ στο φόρουμ... κι αν κατέβαζες το game (free), ε... στα credits θα διάβαζες το όνομά μου. (Χαχαχα).
Fail το... nickname μου εδώ, δηλαδή!

Ναι, ρε συ. Δικές μου. Καταρχάς δεν είναι "loading screens". Η μια (εκείνη με τις φωτό που "πέφτουν") είναι η loading/splash, η άλλη δίπλα είναι η "log-out", ενώ οι άλλες - επειδή είχα βάλει στο ΟΜΝΙΑ το "Sense 3D HTC" (Manila 3D), είχε διαφορετικά tabs για διάφορα (μουσική, contacts, internet, photos κτλ) και είχα φτιάξει ξεχωριστές home για το κάθε tab-content του launcher, κατάλαβες;
Το άλλο, με την αγγλική φανέλα και το σήμα και την σημαία στο ρολόι, είναι η LS του ΟΜΝΙΑ... Κτλ. κτλ., "κομπλέ" theme ήταν, το 'βαζες και άλλαζε τα πάντα, status bar, όλα.
(Το 'χα κάνει για την Εθν. Αγγλίας που υποστηρίζω, για το Μουντιάλ του 2010 - πριν 3 χρόνια δηλαδή).

Τελευταία επεξεργασία από: lupushegemonia, 21/04/2013 - 01:26


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες