Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Πλοήγηση με φωνητική καθοδήγηση στο Google Maps (Beta) και στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
43 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 09/05/2013 - 16:06

Εξαιρετική Προσθήκη στους όυτως ή άλλως πολύ καλούς χάρτες της google!!!
Αναμένουμε απάντηση της Apple!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2013 - 16:55

Για να έχουμε ελληνική καθοδήγηση πρέπει η γλώσσα του τηλεφώνου να είναι στα ελληνικά;

#18   iSpyridon

iSpyridon

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/05/2013 - 17:40

Γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τον ενθουσιασμό τόσων εδώ μέσα; Η εφαρμογή google maps θέλει σύνδεση με το Ίντερνετ για να λειτουργήσει ως πλοηγός. Αυτό κοστίζει! Καθώς μάλιστα δεν έχει vector χάρτες, όπως η Apple στο iOS, κοστίζει αρκετά! Τόσο που συμφέρει να αγοράσεις μια καλή εφαρμογή πλοήγησης (βρίσκεις καλές από 15€!) παρά να χρησιμοποιείς το google maps. Εκτός αν είσαι περιστασιακός χρήστης (1-2 φορές το χρόνο), οπότε πάλι δεν καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό!...

#19   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 09/05/2013 - 19:00

Πρέπει να μάθουμε πόσο ειναι οι χρεώσεις περίπου για μια διαδρομή περίπου 2 ώρες . Εχει κανένας υπόψη . Οι χάρτες της apple δεν χρεώνουν πολυ .εχει κανείς καμία ιδέα η μια σχετική εμπειρία ?

#20   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 10/05/2013 - 00:17

Γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τον ενθουσιασμό τόσων εδώ μέσα; Η εφαρμογή google maps θέλει σύνδεση με το Ίντερνετ για να λειτουργήσει ως πλοηγός. Αυτό κοστίζει! Καθώς μάλιστα δεν έχει vector χάρτες, όπως η Apple στο iOS, κοστίζει αρκετά! Τόσο που συμφέρει να αγοράσεις μια καλή εφαρμογή πλοήγησης (βρίσκεις καλές από 15€!) παρά να χρησιμοποιείς το google maps. Εκτός αν είσαι περιστασιακός χρήστης (1-2 φορές το χρόνο), οπότε πάλι δεν καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό!...

Δε ρουφάει και τόσα δεδομένα! Και πλέον και το πιο απλό συμβόλαιο και κάρτα παρέχουν δεδομένα για ίντερνετ.

#21   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/05/2013 - 06:46

μην μιλατε μονο για αθηνα...
π.χ πατε μια εκδρομη για ζαγοροχωρια και ψαχνετε ενα χωριο εκει πανω απο τα απειρα που εχει...
νομιζετε οτι θα βρειτε 3g 'η δεδομενα εκει?

RF forever


#22   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 10/05/2013 - 07:27

για αστικη πλοηγηση δεν υπαρχει καλυτερη. βεβαια σαν μπετα εχει θεματακια. εμενα εχθες με πηγε τρελλα σε μια διαδρομη. βεβαια δεν εκατσα να ψαξω το τι και πως. οταν ομως αργοτερα ηθελα να παω σε ενα νοσοκομειο χωρις να ψαχνω σε ειδικες κατηγοριες με το ονομα του νοσοκομειου τσουπ πλοηγηση. αυτο ειναι ευκολια για εμας τους επαγγελματιες οδηγους που ολοι εχουμε και μεγαλα ντατα πλαν για το ταξιμπιτ ταξιπλον κι αυτα. οσο για τους χαρτες τους λοιπους εγω εναν σωστο δεν εχω βρει να τα εχει ολα. απο καθε ενα εχει και κατι καλο αλλα ενα να τα εχει ολα τσου. πχ τομτομ ακριβεστατο τζιπιες χαλια ζουμ και ονομασιες δρομων επι οθονης. ναβιγκον αντε βγαλε ακρη με τους ττ που δουλευει. ναβιγκειτορ τολκ εντ ντραιβ. πανεξυπνη εφαρμογη αλλα σε αιπαντ δεν δουλευει και γενικα σε αιντιβαισις εχει θεμα. αιγκοου. καλα αμα βαλουν ελληνικα στο πληκτρολογιο τα λεμε.
μαϊρο ντοτ πανικ. αμ δε. πανικος σε πιανει να βρεις πως βαζεις μια διευθυνση. αρα γκουγκλ κι αγιος ο θεος πλεον απο δω και περα. ισως αν οι απλ χαρτες βελτιωθουν πολυ που θα γινει δηλαδη αμεσα μετα απο αυτο να εχει αντιπαλο η γκουγκλ.

#23   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/05/2013 - 09:02

εγώ πάλι έκανα την δοκιμή μου χτες γυρνώντας από τη δουλειά. Μια χαρά ήτανε αν εξαιρέσεις ότι σου έλεγε να στρίψεις σχεδόν ένα τετράγωνο πριν από ότι έδειχνε στο χάρτη + η φωνητικές εντολές είναι πολύ basic σε σχέση με κανονικά προγράμματα πλοήγησης. επειδή δεν ακολουθούσα την διαδρομή που μου έλεγε αναγκαζότανε να κάνει επαναυπολογισμούς τους οποίους τους έκανε πολύ fast όταν είχε καλό σήμα. το μόνο μεγάλο αρνητικό που είδα είναι οτι καταναλώνει πολύ μπαταρία. Σε μια διαδρομή 5-7 λεπτών μου έφαγε πάνω κάτω 9-10% μπαταρία. πρέπει όμως να το ξανατεστάρω

#24   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 10/05/2013 - 15:38

εγώ πάλι έκανα την δοκιμή μου χτες γυρνώντας από τη δουλειά. Μια χαρά ήτανε αν εξαιρέσεις ότι σου έλεγε να στρίψεις σχεδόν ένα τετράγωνο πριν από ότι έδειχνε στο χάρτη + η φωνητικές εντολές είναι πολύ basic σε σχέση με κανονικά προγράμματα πλοήγησης. επειδή δεν ακολουθούσα την διαδρομή που μου έλεγε αναγκαζότανε να κάνει επαναυπολογισμούς τους οποίους τους έκανε πολύ fast όταν είχε καλό σήμα. το μόνο μεγάλο αρνητικό που είδα είναι οτι καταναλώνει πολύ μπαταρία. Σε μια διαδρομή 5-7 λεπτών μου έφαγε πάνω κάτω 9-10% μπαταρία. πρέπει όμως να το ξανατεστάρω

ξανατεσταρε το γρηγορα και ποσταρε γιατι εχεις μεινει στα 666 μηνυματα..................χεχεχ

#25   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 10/05/2013 - 17:45

ρε παιδιά καμια καλή εφαρμογή που να μην θέλει ίντερνετ δεν υπάρχει ; αμα χάσουμε και λίγο το σήμα μας δεν θα μπορούμε να κάνουμε δουλειά

#26   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/05/2013 - 19:07

Δες το City Maps 2Go.

Αρκετά καλή γι αυτό που θες.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#27   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 10/05/2013 - 20:19

Νομίζω δεν μιλάει αυτό όμως

#28   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/05/2013 - 20:21

Offline πως να μιλήσει? Δύσκολα θα βρείς κάτι τέτοιο.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#29   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/05/2013 - 20:22

Κατεβασε ενα gps να "μιλαει" χωρις συνδεση στο νετ.

#30   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 10/05/2013 - 20:45

Επιμένω εγω παιδιά για χρεώσεις ξέρουμε περίπου ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες