Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 11 ψήφοι

LTE carrier update για το iPhone 5 από την Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
809 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/05/2013 - 11:51

Όταν λες "δοθηκε το LTE" τι ακριβώς εννοείς...;


Τι να εννοώ; Οτι ενεργοποιήθηκε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   grim_gr

grim_gr

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/05/2013 - 12:06

Τι να εννοώ; Οτι ενεργοποιήθηκε


Στο thread title αναγράφεται "εκκρεμεί ακόμα η ενεργοποίηση" όπως και ισχύει ακόμα. Εξακολουθώ να μην αντιλαμβάνομαι σε τι αναφέρεσαι λέγοντας ότι ενεργοποιήθηκε. Η κοινοποίηση κάποιας περαιτέρω πληροφορίας σε σχέσει με τα comments των χρηστών, εάν υπάρχει, θα ήταν εκτιμιταία (πιστεύω από όλους). :)

#168   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/05/2013 - 14:57

Στο thread title αναγράφεται "εκκρεμεί ακόμα η ενεργοποίηση" όπως και ισχύει ακόμα. Εξακολουθώ να μην αντιλαμβάνομαι σε τι αναφέρεσαι λέγοντας ότι ενεργοποιήθηκε. Η κοινοποίηση κάποιας περαιτέρω πληροφορίας σε σχέσει με τα comments των χρηστών, εάν υπάρχει, θα ήταν εκτιμιταία (πιστεύω από όλους). :)


Είπα οτι στη vodafone στο cc μου είπαν απο το τμήμα Ίντερνετ ότι ενεργοποιήθηκε κανονικά το 4G και πλέον σε κάποια σημεία μπορείς να πιάσεις LTE με iPhone 5.
Αυτά μου είπαν αυτά λέω..

#169   grim_gr

grim_gr

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/05/2013 - 16:37

Μόλις με κάλεσαν από "την ομάδα Internet Vodafone" της εξυπηρέτησης πελατών μετά από online αίτημά μου στο οποίο ρωτούσα πληροφορίες για το policy και τη γεωγραφική κάλυψη του LTE δικτύου της εταιρείας. Καμία 4G συσκευή με sim card κινητού τηλεφώνου δεν είναι provisioned για να πατήσει στο LTE δίκτυο και "στο τέλος του μήνα" θα βγει ανακοίνωση ως προς το πότε θα μπορέσουμε να δούμε επιτέλους το πολυπόθητο icon στην κορυφή της οθόνης μας (το ίδιο ισχύει και για άλλες 4G συσκευές όπως τα Samsung, τα Nokia κοκ). Όπως γνωστοποιείται στο τέλος της σελίδας ενημέρωσης, οι 4G USB συσκευές με sim cards που αφορούν το Internet 4Sharing 20GB είναι οι μόνες που μπορούν να τρέξουν σε LTE προς το παρών. Κάποιος με sim σε τέτοιο πρόγραμμα ΚΑΙ iphone 5 μαζί...; (?δύσκολο λόγω nano-sim?) :huh:

Τελευταία επεξεργασία από: grim_gr, 22/05/2013 - 16:39


#170   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/05/2013 - 17:54

Να το βρασω το πολυποθητο σημα του lte οταν εχω χρηση κινητου 3ωρες κ 45 λεπτα σε νορμαλ καταστασεις και την μπαταρια μου στο 18%......εκανα μεγαλη βλακεια τελικα...Αααααα ρε Τολη και τα ελεγες εσυ αλλα δεν σε ακουσα.....

#171   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 22/05/2013 - 17:58

Στα ειχα πει μαρκο.

Και εγω το ειχα δοκιμασει το LTE στη κοσμοτε οταν ειχε πρωτοβγει στην 6.1 αλλα τοτε υπηρχε η δυνατοτητα για restore και jb στην 6.1.Οποτε restore και μετα απλα δεν κανω το update και μενω με 3g.

Ψαχτειτε μηπως εχει καποιος το προηγουμενο carrier και το περασετε μεσω itunes.

Δεν ειμαι σιγουρος οτι γινεται αλλα κατι πηρε το ματι μου νωριτερα.

#172   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/05/2013 - 21:30

Στα ειχα πει μαρκο.

Και εγω το ειχα δοκιμασει το LTE στη κοσμοτε οταν ειχε πρωτοβγει στην 6.1 αλλα τοτε υπηρχε η δυνατοτητα για restore και jb στην 6.1.Οποτε restore και μετα απλα δεν κανω το update και μενω με 3g.

Ψαχτειτε μηπως εχει καποιος το προηγουμενο carrier και το περασετε μεσω itunes.

Δεν ειμαι σιγουρος οτι γινεται αλλα κατι πηρε το ματι μου νωριτερα.

νομιζω οτι τωρα ποια την εχω φαει την φολα....αν κανω καμια βλακεια μπορει να βρεθω σε restore και μετα να ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα.οποτε οπως λεει και η διαφημιση της cosmote"ετσι οπως τα εκανες βγαλτα περα μονος σου"!!!

#173   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2013 - 22:14

νομιζω οτι δεν εχεις καλο χρονο χρησης με νορμαλ οπως λες χρηση.Θα επρεπε παραπανω με βαση αυτα που βλεπω στο δικο μου.Εκανα και εγω τη βλακεια αλλα το συνηθιζω σιγα σιγα απολαμβανοντας την αμεσοτητα του 3G πια...σιγα τα ωα θα πει καποιος αλλα σε σχεση με το ποσο αργουσε να πιασει 3G τωρα ειναι η μερα με τη νυχτα.
Μπαταρια οντως αυξηθηκε η καταναλωση αλλα τη μερα τη βγαζω ανετα πολυ.

#174   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/05/2013 - 22:18

Δημητρη οταν λεω νορμαλ καταστασεις ενοω οτι μπαινω στο νετ για καμποση ωρα και οτι στελνω τα μυνηματακια μου και περνω και τα τηλεφωνακια μου...μια νορμαλ χρηση για ενα smartphone!και ναι οι ωρες χρησεις ειναι αυτες.και αν ειμαι τυχερος καμια φορα μπορει να δω και 4 ωρες χρησης!

#175   voxson

voxson

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/05/2013 - 13:38

Για όποιον δεν επιθυμεί τον διακόπτη του LTE και επανεμφάνιση του διακόπτη 3G μετά την χθεσινή αναβάθμιση των ρυθμίσεων φορέα της Vodafone, περάστε αυτό το αρχείο μέσω iTunes στο κινητό σας μέσω αυτής της διαδικασίας. Για τους χρήστες Windows κρατήστε το πλήκτρο Shift και πατήστε το Ενημέρωση. αρχείο. https://mega.co.nz/#....C0CTMDBMMj-FT0


Με έσωσες γιατί ενώ απέφυγα το update 3 φορές, μου ήρθε ξαφνικά μια 4η και το πάτησα κατά λάθος και είχα απελπιστεί που δεν μπορούσα να κλείνω το 3G ενώ δεν έχω σήμα εδώ στην επαρχία ούτε με ενδιαφέρει το LTE.

#176   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 23/05/2013 - 18:33

είναι δύσκολη η διαδικασία θα μπορώ να την κάνω ; :(
βασικά όταν έκανα το lte μου πιάνει πιο εύκολα 3g ενω πριν δεν μου έβρισκε τόσο, αλλά βέβαια δεν βγάζω ούτε μέρα

#177   voxson

voxson

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/05/2013 - 11:42

Εύκολο είναι, ούτε 5 λεπτά.

#178   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 24/05/2013 - 16:19

εγω ενεργοποιώ το lte αλλά δεν μου πιάνει 4g , κέντρο και χαλάνδρι που κινούμαι

#179   manolis81

manolis81

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2013 - 16:34

και εγω δεν χρειαζομαι το διακοπτη LTE εδω στην επαρχια, πως γινετε disable σε cosmote ?? γνωριζει καποιος.??? plzz

#180   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/05/2013 - 19:33

Οποιος βιαστηκε κι εκανε το update την πατησε. Τωρα φατε στην μαπα το ανυπαρκτο LTE, ενω οι υπολοιποι απολαμβανουμε την σιγουρια του 2g...A ρε apple με τους διακοπτες σου...

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 25/05/2013 - 19:34


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες