Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 11 ψήφοι

LTE carrier update για το iPhone 5 από την Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
809 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   Newmannn

Newmannn

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 00:28

Ρε παιδιά... Η Vodafone δεν ενημέρωσε επίσημα πως διατέθηκε το 4G εμπορικά στο κοινό ακόμη. Έιναι λογικό να κάνουν δοκιμές ακόμη στο δίκτυο τους. Τώρα το ότι υπάρχουν διάφορα "γατιά" εδώ μέσα κ το πήραν χαμπάρι, είναι άλλου παππά ευαγγέλιο. Αν το είχαν ανακοινώσει κ δεν μπορούσαμε να μπούμε όλοι κ έμπαιναν κάποιοι, τότε ήθελαν τρελό κράξιμο. Τώρα για ποιον λόγο να τους κράξουμε ρε παλικάρια; Το μόνο ίσως που θα του κατηγορούσα εγώ ειναι όχι για το 4G αλλά να βελτίωναν πρώτα τις κεραίες τους με το 3G κ μετά να κοιτάξουν το 4G. Το ίδιο βέβαια ισχύει κ για την Cosmote. Διότι δεν νομίζω ότι επιτρέπεται πλέον στο έτος 2013 να υπάρχουν αρκετές περιοχές που ακόμη να ψάχνουμε να βρούμε σήμα για να μιλήσουμε. Εγω στην περιοχή μου (Κορυδαλλός) δεν έχω σήμα απο καμία εταιρία στο σπίτι μέσα, κ αν δεν υπήρχε το full σήμα;;; Ταράτσα κ αν!!!

καλα τα λες φίλε. Εγώ έχω 4G στο iPad μήνες τώρα. Και στο κινητό αν θέλω βάζω το sim που μου έδωσαν και έχω επίσης 4G. Τα γατια που λες προφανώς ψάρεψαν οτι κάνουν δοκιμές και σε αλλά προγράμματα από αυτό των 20GB που έχουν ανακοινώσει. Αλλά έτσι που το φωνάζουν βλέπω να τους το κόβουν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   Newmannn

Newmannn

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 00:33

αλλο λεμε.εδω και ενα μηνα ΔΕΝ μπορεις να κανεις χρηση 4g απο το iphone. εδω και ενα μηνα απλα με τo carrier update εχεις τον διακοπτη του LTE αντι για 3G στο iphone.αυτο μονο. η χρηση ξεκινησε εδω και 2-3 μερες.το sms ειναι αλλο θεμα, που δεν εχει και νοημα.εμενα μου απαντησαν δεν μπορει να ενεργοποιηθει το 4g και την αλλη μερα επιασα LTE κανονικα.

αν είχες πάρει το προγραμμα των 20GB που έχω θα είχες 4G στο κινητό από το release των settings απλά δε θα είχες ομιλία στο κινητο. Μόλις πήρα τηλέφωνο και το επιβεβαίωσα. Μου είπαν οτι άμεσα θα έχω και στο προγραμμα συμβολαίου που έχω αλλά ακόμα δεν είναι ανακοινώσιμο. Κάποιος κάτι διέρρευσε και όσοι πρόλαβαν το πήραν. Αν δε τους το κόψουν και σε αυτούς , οι υπόλοιποι θα περιμένουμε.

#453   jstma

jstma

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 00:49

αν είχες πάρει το προγραμμα των 20GB που έχω θα είχες 4G στο κινητό από το release των settings απλά δε θα είχες ομιλία στο κινητο. Μόλις πήρα τηλέφωνο και το επιβεβαίωσα. Μου είπαν οτι άμεσα θα έχω και στο προγραμμα συμβολαίου που έχω αλλά ακόμα δεν είναι ανακοινώσιμο. Κάποιος κάτι διέρρευσε και όσοι πρόλαβαν το πήραν. Αν δε τους το κόψουν και σε αυτούς , οι υπόλοιποι θα περιμένουμε.

για αυτο που λες δεν ξερω.δεν εχω ipad.εγω μιλαγα για απλη sim ομιλιας.αλλα λογικο ειναι αυτο που λες.χωρις ομιλια ομως τι να το κανεις..βαζε βγαζε την sim..ταλαιπωρια.εμενα μου ειπαν χθες οτι απο βδομαδα θα βγει και επισημη ανακοινωση για 4g στο iphone.απλα κανουν δοκιμες ακομα.εγω παντως πιανω κανονικα LTE σε παρα πολλα μερη και με φοβερες ταχυτητες.δεν νομιζω να το κοψουν γιατι και ηδη εχουν αργησει απιστευτα.στη cosmote εχουν εδω και 6 μηνες.

Τελευταία επεξεργασία από: jstma, 15/06/2013 - 00:49


#454   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/06/2013 - 00:52

Ετσι κι αλλιως αν ισχυει αυτο που λενε απο την αλλη βδομαδα θα εχουν και επισημα ολοι χωρις κληρωσεις, δοκιμες, και τεστ..


#455   Newmannn

Newmannn

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 01:15

για αυτο που λες δεν ξερω.δεν εχω ipad.εγω μιλαγα για απλη sim ομιλιας.αλλα λογικο ειναι αυτο που λες.χωρις ομιλια ομως τι να το κανεις..βαζε βγαζε την sim..ταλαιπωρια.εμενα μου ειπαν χθες οτι απο βδομαδα θα βγει και επισημη ανακοινωση για 4g στο iphone.απλα κανουν δοκιμες ακομα.εγω παντως πιανω κανονικα LTE σε παρα πολλα μερη και με φοβερες ταχυτητες.δεν νομιζω να το κοψουν γιατι και ηδη εχουν αργησει απιστευτα.στη cosmote εχουν εδω και 6 μηνες.

πάντως επειδή έχω πεισμωσει ( Ασε που πληρώνω 50€ το μήνα) ξανά πήρα τηλέφωνο. Μου είπαν οτι μόνο τεχνικοί της voda έχουν 4G με ομιλία γιατί κάνουν δοκιμές. Μου είπαν οτι δεν αποκλείουν το ενδεχόμενο να το έχουν πάρει κι άλλοι ( επεμενα πολύ ) αλλά σίγουρα μου είπαν πως δεν είναι εγκεκριμένο, δεν γνωριζουν κατι σχετικα και γι αυτό ίσως έχουν προβλήματα με το δικτυο. Πάντως μου τόνισαν να κάνω λίγο ακόμα υπομονή.ειναι ταλαιπωρία πάντως ναι αυτο με τη sim.Λοιπόν καληνύχτα

#456   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/06/2013 - 01:55

Για να καταλαβω, διαβασα οτι με sms στο 1285 ενεργοποιειται και απενεργοποιειται το 4G.

Ισχυει αυτο; Αν το απενεργοποιηθει δλδ θα υπαρχει θεμα με την καταναλωση, ή αφου εχει γινει το update των settings δεν αλλαζει κατι;

Μπορει καποιος να μας το εξηγησει;

You'll Never Walk Alone


#457   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/06/2013 - 01:58

Aπο τη στιγμή που έχεις κάνει το Update την επόμενη βδομάδα θα έχεις έτσι και αλλίως LTE.

Σύμφωνα με την αγαπημένη μας Vodafone.

Aπο κει και 'περα το θέμα της κατανάλωσης ωφείλεται κυρίως στο μονίμως ανοιχτό 3G.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#458   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/06/2013 - 02:05

Δεν εχω κανει update για το θεμα της καταναλωσης.

Απλα ελεγα μηπως με αυτο το sms στο 1285 μπορουσες να γυρισεις πισω. Σα το LOST ενα πραμα...

You'll Never Walk Alone


#459   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/06/2013 - 02:06

Και ούτε να το κάνεις..

Άπαξ και έχεις το "μαγικό" διακόπτη του LTE στη συσκευή, τελείωσε..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 15/06/2013 - 02:07

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#460   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/06/2013 - 02:16

Θα επρεπε για μενα να ντρεπονται εκει στην cosmote. Οταν ειμουν πριν λιγο καιρο καρτοκινητο και ενεργοποιησα το 4g δεν καταφερε ουτε μια φορε να περασει σε ταχυτητα τα 10mbps. Μαλιστα σε πολλα σημεια το 3g ηταν πιο γρηγορο απο το 4g σε καρτοκινητο. Αυτο το ειχαν παρατηρησει ολοι οσοι ειχαν καρτοκινητο. Σημερα παλι καρτοκινητο αλλα σε vodafone επιανα ταχυτητες 30mbps. Δεν ξερω αν η cosmote εχει ακομα αυτον τον περιορισμο αλλα ειναι κατα την γνωμη μου ντροπη.


#461   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 15/06/2013 - 10:00

Παίδες εμένα μου ενεργοποιήθηκε κανονικά με το sms στο 1285.
Του αδερφού μου όμως όχι. Έτσι πήγαμε από ένα κατάστημα Voda και του το ενεργοποίησαν εκεί από τον υπολογιστή.
Μετά από λίγη ώρα του ήρθε sms ότι έχει 4G.

Τι απίστευτα γρήγορο που είναι το LTE που να πάρει???? Κάνει το wifi του σπιτιού να μου φαίνεται ότι σέρνεται κυριολεκτικά.
Έκανα upload κάτι φωτογραφίες σε instagram & facebook για δοκιμή και ολοκληρώθηκαν μέσα σε 1-2sec.
Αξίζει!!!

#462   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/06/2013 - 10:21

Γιαννη αυτο το εκανες σημερα;

#463   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 15/06/2013 - 10:29

αλλα ρουφαει τη μπαταρια το ατιμο !
Ειδικα σε περιοχες με κακο σημα….

#464   ThodorisAlpha

ThodorisAlpha

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/06/2013 - 10:39

Παιδιά εγω είμαι σε περιοχή εκτός κέντρου Θεσσαλονικής με κακή κάλυψη 3G έκανα την αναβάθμιση με τον φόβο οτι θα θέλει κάθε μέρα φόρτιση, αλλά τελικά δεν έχει μεγάλη διαφορα στην κατανάλωση. Ολα αυτά με την ίδια χρήση που έκανα πριν...iPhone 5 6.1 jb...

#465   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 15/06/2013 - 10:48

Γιαννη αυτο το εκανες σημερα;


Όχι, εγώ έχω LTE εδώ και τρεις ημέρες. Χθες όμως πήγαμε με τον bro σε κατάστημα vodafone και φτιάξαμε το LTE και στο δικό του iPhone 5.
Επειδή έπεσα σε πολύ εξυπηρετικό υπάλληλο, όπως μας είπε, από το σύστημα του υπολογιστή τους δίνεται η επιλογή να σου ενεργοποιήσουν το LTE.
Οπότε συμβουλεύω πως σε όποιον δεν έγινε ενεργοποίηση μέσω του γνωστού sms, τότε ας κάνει ένα κόπο να πάει από ένα κατάστημα. Το LTE αξίζει, πιστέψτε με... :wub:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες