Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 11 ψήφοι

LTE carrier update για το iPhone 5 από την Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
809 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   Newmannn

Newmannn

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 10:50

Όχι, εγώ έχω LTE εδώ και τρεις ημέρες. Χθες όμως πήγαμε με τον bro σε κατάστημα vodafone και φτιάξαμε το LTE και στο δικό του iPhone 5.
Επειδή έπεσα σε πολύ εξυπηρετικό υπάλληλο, όπως μας είπε, από το σύστημα του υπολογιστή τους δίνεται η επιλογή να σου ενεργοποιήσουν το LTE.
Οπότε συμβουλεύω πως σε όποιον δεν έγινε ενεργοποίηση μέσω του γνωστού sms, τότε ας κάνει ένα κόπο να πάει από ένα κατάστημα. Το LTE αξίζει, πιστέψτε με... :wub:

σε ποιο κατάστημα πηγές να πάμε κι εμείς;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/06/2013 - 10:50

Όχι, εγώ έχω LTE εδώ και τρεις ημέρες. Χθες όμως πήγαμε με τον bro σε κατάστημα vodafone και φτιάξαμε το LTE και στο δικό του iPhone 5.
Επειδή έπεσα σε πολύ εξυπηρετικό υπάλληλο, όπως μας είπε, από το σύστημα του υπολογιστή τους δίνεται η επιλογή να σου ενεργοποιήσουν το LTE.
Οπότε συμβουλεύω πως σε όποιον δεν έγινε ενεργοποίηση μέσω του γνωστού sms, τότε ας κάνει ένα κόπο να πάει από ένα κατάστημα. Το LTE αξίζει, πιστέψτε με... :wub:

φιλε μου το θεμα ειναι οτι και εγω σε καταστημα πηγα και μου ειπαν αλλα ντ´αλλων.....τι να πω δεν ξαναβριζω γιατι θα μου ξανασβυσουν τα ποστ παλι...

#468   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 15/06/2013 - 10:51

σε ποιο κατάστημα πηγές να πάμε κι εμείς;


Στο κατάστημα Vodafone Κορυδαλλού στην πλατεία Ελευθερίας.

#469   typeDan

typeDan

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/06/2013 - 11:19

Εχω λαβει το carrier update απο την αρχη. Το sms το στελνω και λαμβανω απαντηση η υπηρεσια δεν λειτουργει προσωρινα. Ο υπαλληλος στο καταστημα που πηγα δεν ηξερε καν για το sms, μου λεει δεν χρειαζεται.
Εχει πιασει κανενας LTE εκτος του Mall και του κεντρου των Αθηνων?

#470   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/06/2013 - 11:28

Εχω λαβει το carrier update απο την αρχη. Το sms το στελνω και λαμβανω απαντηση η υπηρεσια δεν λειτουργει προσωρινα. Ο υπαλληλος στο καταστημα που πηγα δεν ηξερε καν για το sms, μου λεει δεν χρειαζεται.
Εχει πιασει κανενας LTE εκτος του Mall και του κεντρου των Αθηνων?


Ναι.. Στην Κηφισιά και Στο Ψυχικό μέχρι στιγμής που έχω πάει
Και φυσικά όχι μόνο κέντρο. Έχω πιάσει και Πανόρμου, και στο Χιλτον και στην Αλεξάνδρας

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 15/06/2013 - 11:28


#471   typeDan

typeDan

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/06/2013 - 11:29

Α μπραβο για την Κηφησια μου το ειπε ο υπαλληλος.
Μου ειπε και το κλασσικο μεχρι το Σεπτεμβρη θα εχουμε 80% καλυψη στην Αττικη. Οκ λεω.
Φιλε εσυ εστειλες το μυνημα ενεργοποιησης η ουτε καν;

#472   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/06/2013 - 11:38

Εγώ το κλασικό SMS έστειλα

#473   grim_gr

grim_gr

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2013 - 11:39

Όχι, εγώ έχω LTE εδώ και τρεις ημέρες. Χθες όμως πήγαμε με τον bro σε κατάστημα vodafone και φτιάξαμε το LTE και στο δικό του iPhone 5.
Επειδή έπεσα σε πολύ εξυπηρετικό υπάλληλο, όπως μας είπε, από το σύστημα του υπολογιστή τους δίνεται η επιλογή να σου ενεργοποιήσουν το LTE.
Οπότε συμβουλεύω πως σε όποιον δεν έγινε ενεργοποίηση μέσω του γνωστού sms, τότε ας κάνει ένα κόπο να πάει από ένα κατάστημα. Το LTE αξίζει, πιστέψτε με... :wub:



Αυτό θα κάνω γιατί έχω φάει πολύ μούτζα από προχθές...

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   180,68KB   12 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: grim_gr, 15/06/2013 - 11:40


#474   typeDan

typeDan

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/06/2013 - 11:47

Και πολλα εστειλες, στα 3 σταματησα :P

#475   nikosfr4

nikosfr4

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 12:51

παιδια σιγουρα εχει απαντηθει!!! αλλα μετα απο μερηκεσ σελιδες διαβασμα φλιπαρα!!! iphone5 6,1 jb!μου βγαζει εδω και δυο βδομαδες συναιχεια να κανω αναβαθμιση για lte! αν κανω την αναβαθμιση απο οτι καταλαβα θα ειναι μονιμα ανοιχτο το 3g! το sbsettings βοηθαει στο να το απενεργοποιω τελειως? και κατι ακομα! η καταναλωση mb ειναι κατα πολυ μεγαλυτερη? δηλαδη για εμενα που το 1.5gb μου φτανει οριακα με 4g θα ειναι παραπανω?

#476   jstma

jstma

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 12:52

Εχω λαβει το carrier update απο την αρχη. Το sms το στελνω και λαμβανω απαντηση η υπηρεσια δεν λειτουργει προσωρινα. Ο υπαλληλος στο καταστημα που πηγα δεν ηξερε καν για το sms, μου λεει δεν χρειαζεται.
Εχει πιασει κανενας LTE εκτος του Mall και του κεντρου των Αθηνων?

εδω και 15 σελιδες ρε φιλε λεμε για περιοχεις που πιανουμε LTE.ψαξε λιγο πριν ρωτησεις.κεντρο αθηνα, πειραιας,αγια παρασκευη,μαρουσι,ηλιουπολη,αλιμος,παλαιο φαληρο,καλιθεα και αλλες περιοχες.

Τελευταία επεξεργασία από: jstma, 15/06/2013 - 12:54


#477   typeDan

typeDan

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/06/2013 - 12:53

1000 συγγνωμη

#478   jstma

jstma

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 12:59

παιδια σιγουρα εχει απαντηθει!!! αλλα μετα απο μερηκεσ σελιδες διαβασμα φλιπαρα!!! iphone5 6,1 jb!μου βγαζει εδω και δυο βδομαδες συναιχεια να κανω αναβαθμιση για lte! αν κανω την αναβαθμιση απο οτι καταλαβα θα ειναι μονιμα ανοιχτο το 3g! το sbsettings βοηθαει στο να το απενεργοποιω τελειως? και κατι ακομα! η καταναλωση mb ειναι κατα πολυ μεγαλυτερη? δηλαδη για εμενα που το 1.5gb μου φτανει οριακα με 4g θα ειναι παραπανω?

με το carrier update αντικαθισταται ο διακοπτης του 3G με αυτον του LTE στα settings.οποτε δεν μπορεις να κλισεις το 3g. με το sbsettings δεν ξερω αν μπορεις.η καταναλωση ειναι ιδια ακριβως! μια σελιδα που ειναι 100 kb , ειτε την φορτωνεις με EDGE ειτε με LTE, 100 kb θα ειναι.ειναι πιο γρηγορο απλα.ιδια καταναλωση mb.

Τελευταία επεξεργασία από: jstma, 15/06/2013 - 13:00


#479   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/06/2013 - 13:05

μια χαρα ειναι η voda. εστειλα το sms σε 2-3 ωρες ηρθε το ΟΚ για το activation, εκανα restart και στο καπακι ειχα αυτα.

Τελευταία επεξεργασία από: Braker, 15/06/2013 - 13:07


#480   jstma

jstma

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 13:07

μια χαρα ειναι η voda. εστειλα το sms σε 2-3 ωρες ηρθε το ΟΚ για το activation, εκανα restart και στο καπακι ειχα αυτα.

περιοχη φιλε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες