Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 11 ψήφοι

LTE carrier update για το iPhone 5 από την Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
809 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#586   typeDan

typeDan

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/06/2013 - 23:20

Και εγω μια απο τα ίδια. Εχω στείλει sms έχω λάβει απάντηση για ενεργοποίηση έχω κανει και 2 με 3 επανεκκινήσεις αλλα τίποτα. Απλώς όταν ανοίγω το LTE μου το γυρνάει σε 3G. Γλυφάδα είμαι και μάλλον δεν πρέπει να εχει σήμα LTE.


Εγω σημερα επιασα στη Γλυφαδα.. Βουλιαγμενης δηλαδη που το τσεκαρα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#587   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/06/2013 - 00:31

Εγω δεν καταλαβαινω κατι. Γιατι το lte να θεωρειται κατι το σουπερ εξτρα; Γιατι δεν θεωρειται μια αναβαθμιση ταχυτητας των παροχων; Αφου ουτως η αλλως αυτο ειναι. Ενα πιο γρηγορο 3G ειναι. Οπου θα κατεβαζουμε τα δεδομενα των σελιδων κλπ, πιο γρηγορα. Γιατι να πληρωνουμε παραπανω;

#588   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/06/2013 - 01:01

Εγω δεν καταλαβαινω κατι. Γιατι το lte να θεωρειται κατι το σουπερ εξτρα; Γιατι δεν θεωρειται μια αναβαθμιση ταχυτητας των παροχων; Αφου ουτως η αλλως αυτο ειναι. Ενα πιο γρηγορο 3G ειναι. Οπου θα κατεβαζουμε τα δεδομενα των σελιδων κλπ, πιο γρηγορα. Γιατι να πληρωνουμε παραπανω;

Έχεις καθόλου υπ'όψιν σου τι κόστος έχει ένα σωστό δίκτυο lte:Ψάξε μάθε αυτό και μετά θα δεις γιατί θα μπουν ότι περιορισμοί

μπουν,που προφανώς θα είναι ίδιοι η περίπου ίδιοι με τον ανταγωνισμό.Όσον άφορα την ταχύτητα εδώ δεν μιλάμε για λίγο πιο γρήγορο

όταν μιλάμε για 100 down 100 up.Πριν σκεφτείς να ανεβάσεις αρχείο θα έχει ανεβεί ήδη.

#589   Azureus32

Azureus32

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/06/2013 - 07:56

Τι εννοεισ? Δεν αλλάζουν οι ρυθμισεις apn


Προφανώς εννοεί το carrier update. Κι εμένα υποτίθεται έχει ενεργοποιηθεί, είμαι Ν. Ιωνία, περιοχή που σύμφωνα με voda έχει lte, αλλά δεν βλέπω τίποτα στην συσκευή. Ούτε carrier update έχει έρθει κι έχω κάνει 10 επανεκκινήσεις. Μήπως μπορεί κάποιος να στείλει τις ρυθμίσεις του carrier update, να τις βάλουμε χειροκίνητα

#590   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/06/2013 - 08:09

μην τρελαινεστε, οπως θα το βαλετε ετσι θα το εχετε μονιμα στο κλειστο, μια κ η μπαταρια αδειαζει σε 3-4 ωρες...

#591   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 19/06/2013 - 08:51

Έχεις καθόλου υπ'όψιν σου τι κόστος έχει ένα σωστό δίκτυο lte:Ψάξε μάθε αυτό και μετά θα δεις γιατί θα μπουν ότι περιορισμοί


εχεις καθολου ιδεα ποσο ακριβη ειναι η κινητη τηλεφωνια στην Ελλαδα για αυτα που προσφερουν? στο λεω γιατι για μεγαλες περιοδους εχω ζησει στο εξωτερικο. Εχεις ιδεα τι ειναι να μην μπορεις να πιασεις ουτε 3g σε πολλα σημεια στη Νεα Σμυρνη? εχεις ιδεα τι ειναι να σε χρεωνει η vodafone 5 ευρω αυτοματα για καθε 100 mb οταν ξεπερασεις τα δωρεαν mb σου χωρις να σου δωσει την επιλογη? Στη χωρα μας δυστυχως τα παντα τα πληρωνουμε ακριβα και η ποιοτητα της παροχης υπηρεσιων δεν ειναι αντιστοιχη της τιμης.
Φιλικα

#592   makis1

makis1

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/06/2013 - 10:37

Πριν από λίγο μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα.
Εγώ δεν έχω στείλει sms αλλά ούτε έχω κάνει και carrier update.

ΓIA AKOMA ΠIO ΓPHΓOPO ΣEPΦAPIΣMA H VODAFONE ΣAΣ ENEPΓOΠOIHΣE ΔΩPEAN THN ΠPOΣBAΣH ΣTO ΔIKTYO 4G. ΓIA TIΣ ΠEPIOXEΣ KAΛYΨHΣ KAI ΓIA ΠEPIΣΣOTEPEΣ ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣXETIKA ME TO ΔIKTYO 4G ENHMEPΩΘEITE ΣTO www.vodafone.gr/4g ENΔEXETAI NA XPEIAΣTEI EΠANEKKINHΣH THΣ ΣYΣKEYH ΣAΣ.
Η απορία μου είναι αν αξίζει να βάλω LTE και αν μπορεί κάποιος από τους φίλους εδώ που το λειτουργεί να μας πει πως παει από μπαταρία.
Δηλαδή αν ξεκινήσει την μέρα του με 100% μπαταρία ανοικτό το LTE και κανονική χρήση που θα φτάσει η μπαταρία το βράδυ ας πούμε.

Ευχαριστώ.



#593   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 19/06/2013 - 10:39

Πριν από λίγο μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα.
Εγώ δεν έχω στείλει sms αλλά ούτε έχω κάνει και carrier update.

ΓIA AKOMA ΠIO ΓPHΓOPO ΣEPΦAPIΣMA H VODAFONE ΣAΣ ENEPΓOΠOIHΣE ΔΩPEAN THN ΠPOΣBAΣH ΣTO ΔIKTYO 4G. ΓIA TIΣ ΠEPIOXEΣ KAΛYΨHΣ KAI ΓIA ΠEPIΣΣOTEPEΣ ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣXETIKA ME TO ΔIKTYO 4G ENHMEPΩΘEITE ΣTO www.vodafone.gr/4g ENΔEXETAI NA XPEIAΣTEI EΠANEKKINHΣH THΣ ΣYΣKEYH ΣAΣ.
Η απορία μου είναι αν αξίζει να βάλω LTE και αν μπορεί κάποιος από τους φίλους εδώ που το λειτουργεί να μας πει πως παει από μπαταρία.
Δηλαδή αν ξεκινήσει την μέρα του με 100% μπαταρία ανοικτό το LTE και κανονική χρήση που θα φτάσει η μπαταρία το βράδυ ας πούμε.

Ευχαριστώ.


Δε θα προλαβει να φτασει το βραδυ κατα πασα πιθανοτητα.Θα κανεις και φορτιση ενδιαμεσα.

Το LTE ειναι ρουφηχτρα.

Αν δεν το θες μη το κανεις.

#594   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/06/2013 - 11:35

Δε θα προλαβει να φτασει το βραδυ κατα πασα πιθανοτητα.Θα κανεις και φορτιση ενδιαμεσα.

Το LTE ειναι ρουφηχτρα.

Αν δεν το θες μη το κανεις.

Εγω που κανω ήδη μια ενδιάμεση φόρτιση,γ**** τα, δε βλεπω να το κανω αναβαθμιση

#595   efthimisl

efthimisl

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/06/2013 - 11:44

ρε παιδιά μου ήρθε και εμένα το γνωστό μήνυμα απο την vodafone για το 4g. το θέμα είναι πως είμαι στην 6.0.2 και προφανώς δεν έχω κάνει το carrier update. Παρατήρησα όμως πως από χτες δεν μου έχει εμφανίσει ποτέ οτι είμαι με EDGE ακόμα και όταν έχω το 3g κλειστό, αλλά βγάζει το κυκλάκι. Με ένα speedtest που έκανα με 3g ανοιχτό έπιασα ταχύτητας κοντά στα 20 mbps download. μπας και απο τώρα έχω lte???

#596   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/06/2013 - 11:51

Το LTE δώθηκε στην 6.1.

Αφού λοιπόν πας στο τελέυταίο iOS θα σου εμφανιστεί και το Carrier Update.

Απλά εκεί που είσαι έχεις καλό σήμα. Δεν αξίζει πάντως. Μείνε εκεί που είσαι.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 19/06/2013 - 11:51

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#597   efthimisl

efthimisl

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/06/2013 - 12:07

Το LTE δώθηκε στην 6.1.

Αφού λοιπόν πας στο τελέυταίο iOS θα σου εμφανιστεί και το Carrier Update.

Απλά εκεί που είσαι έχεις καλό σήμα. Δεν αξίζει πάντως. Μείνε εκεί που είσαι.


καλά για ότι δεν αξίζει με έχετε πείσει εδώ και καιρό, γι αυτό και δεν σκοπεύω. απλά με παραξένεψαν οι τόσες μεγάλες ταχύτητες με 3g..anyway thanks

#598   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 19/06/2013 - 12:16

Το LTE δώθηκε στην 6.1.

Αφού λοιπόν πας στο τελέυταίο iOS θα σου εμφανιστεί και το Carrier Update.

Απλά εκεί που είσαι έχεις καλό σήμα. Δεν αξίζει πάντως. Μείνε εκεί που είσαι.


Δεν αξίζει τι; Το LTE; Γιατί προσωπικά σε αυτό διαφωνώ κάθετα.

Καταρχήν όσο αφορά τη γενικότερη χρήση του, δεν αλλάζει κάτι ιδιαίτερο πέρα απο τη ταχύτητα λήψης και τη κατανάλωση μπαταρίας. Αλλά, δε θυμάμαι και ιδιαίτερη αυτονομία όταν ελιωνα με τη συσκευή σε 3G. Οπότε αν χάσω 1% επιπλέον σε LTE δε με πειράζει καθώς κατεβάζω με πραγματικά καλές ταχύτητες (επιτέλους).

Απο εκεί και πέρα, που ενοχλεί το LTE για να μην αξίζει η αναβάθμιση των carrier settings; Στο κάτω κάτω μια παραπάνω ταχύτητα του 3G ειναι. Δεν ειναι κάτι και τόσο super wow δηλαδή.

..και βέβαια, όπως ήδη ισχύει γενικά για το σήμα των δεδομένων, όπου πιάνει. Αν δε πιάνει, μένει σε 3G. Simple as that.

#599   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 19/06/2013 - 12:19

Υπάρχει περίπτωση iPhone 5 αγορασμενο από Αμερική ξεκλειδωτο να μην παίζει στις μπάντες τις Ελλάδας για 4g?

#600   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/06/2013 - 12:20

Mόνο αν μιλάμε για το Α1429.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)