Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 11 ψήφοι

LTE carrier update για το iPhone 5 από την Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
809 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#751   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 12/07/2013 - 10:39

Δεν έρχεται τόσες μέρες έχουν περάσει!!! και κανείς δεν μπορεί να μου απαντήσει (απο voda) πως θα τα στείλουν


Όταν συνδέσεις το iPhone με το iTunes τότε λογικά θα στο εμφανίσει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#752   Azureus32

Azureus32

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/07/2013 - 10:45

Όταν συνδέσεις το iPhone με το iTunes τότε λογικά θα στο εμφανίσει.


Όχι το 'χω δοκιμάσει κι αυτο

#753   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 12/07/2013 - 10:47

Όχι το 'χω δοκιμάσει κι αυτο


Κανε ενα hard reset κ κανε ξανά τα παραπάνω. Αν δεν γίνει κάνει ίσως να υπάρχει κάποιο θέμα με το jb

#754   aggelos81

aggelos81

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2013 - 19:23

Πέρασε το μόνος σου! Το αρχειο θα το βρεις εδώ: http://appldnld.appl..._gr_iPhone.ipcc

Ακολούθησε αυτές τις οδηγίες πρώτα:
http://www.iphonehel...φή-του-3g-διακ/

Απλά αντί για το αρχειο που σου λέει ο οδηγός βΛε το πιο πάνω!

#755   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 12/07/2013 - 22:58

Ηράκλειο χθες δεν είχε 3g . Ενω κέντρο πιάνει gg

#756   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/07/2013 - 17:30

σήμερα στο κέντρο τις πάτρας Αναρτημένη εικόνα

#757   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/07/2013 - 00:56

Έχω iPhone 5 με evasi0n JB στην 6.1.2 και θέλω να κάνω Carrier settings update ώστε να εμφανιστεί ο διακόπτης LTE αντί του 3G. Είμαι Vodafone και έχω ενεργοποιήσει επιτυχώς το 4G από το 1285 και μετά έχω κάνει respring και reboot την συσκευή. Όμως δεν γίνεται το Carrier setting Update ούτε μέσω της συσκευής (Ρυθμίσεις -> Πληροφορίες), ούτε όταν συνδέω το iPhone στον υπολογιστή με ανοιγμένο το iTunes (ή ανοίγοντας μετά την σύνδεση με τον υπολογιστή το iTunes).

Οπότε η ερώτηση είναι: Πώς μπορώ να κάνω force το Carrier settings update, ώστε να δω επιτέλους τον διακόπτη LTE;;;

Ευχαριστώ.

#758   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/07/2013 - 11:57

Οπότε η ερώτηση είναι: Πώς μπορώ να κάνω force το Carrier settings update, ώστε να δω επιτέλους τον διακόπτη LTE;;;

Ευχαριστώ.

Δεν τους κάνεις ένα τηλέφωνο να σου στείλουν με sms τις ρυθμίσεις τις τελευταίες ; Νομίζω υπάρχει αυτό.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

#759   aggelos81

aggelos81

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2013 - 01:46

Έχω iPhone 5 με evasi0n JB στην 6.1.2 και θέλω να κάνω Carrier settings update ώστε να εμφανιστεί ο διακόπτης LTE αντί του 3G. Είμαι Vodafone και έχω ενεργοποιήσει επιτυχώς το 4G από το 1285 και μετά έχω κάνει respring και reboot την συσκευή. Όμως δεν γίνεται το Carrier setting Update ούτε μέσω της συσκευής (Ρυθμίσεις -> Πληροφορίες), ούτε όταν συνδέω το iPhone στον υπολογιστή με ανοιγμένο το iTunes (ή ανοίγοντας μετά την σύνδεση με τον υπολογιστή το iTunes).

Οπότε η ερώτηση είναι: Πώς μπορώ να κάνω force το Carrier settings update, ώστε να δω επιτέλους τον διακόπτη LTE;;;

Ευχαριστώ.


Στο έχω απαντήσει 1 post πιο πάνω!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

#760   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 22/07/2013 - 21:26

Στο έχω απαντήσει 1 post πιο πάνω!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk 2


Δίνεις αρχείο για TMobile, δηλαδή Cosmote, αν δεν κάνω λάθος, εγώ όμως έχω Vodafone.

#761   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 22/07/2013 - 21:30

Δεν τους κάνεις ένα τηλέφωνο να σου στείλουν με sms τις ρυθμίσεις τις τελευταίες ; Νομίζω υπάρχει αυτό.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2


Θα το προσπαθήσω και αυτό και θα σου πω. Πάντως, ιδανικά, θα ήθελα να βρω μια λύση που να μπορώ να την εφαρμόζω οποιαδήποτε στιγμή μόνος μου και να μην χρειάζομαι τον provider να μου στέλνει ρυθμίσεις.

#762   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/07/2013 - 21:33

Θα το προσπαθήσω και αυτό και θα σου πω. Πάντως, ιδανικά, θα ήθελα να βρω μια λύση που να μπορώ να την εφαρμόζω οποιαδήποτε στιγμή μόνος μου και να μην χρειάζομαι τον provider να μου στέλνει ρυθμίσεις.


Φυσικα,απλά κανονικά δεν θα χρειαζόταν να το κάνεις,ισως για κάποιο λόγο έφαγε σκάλωμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

#763   aggelos81

aggelos81

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2013 - 21:42

Δίνεις αρχείο για TMobile, δηλαδή Cosmote, αν δεν κάνω λάθος, εγώ όμως έχω Vodafone.


Vodafone:

http://appldnld.appl..._gr_iPhone.ipcc


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

#764   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 23/07/2013 - 01:18

Vodafone:

http://appldnld.appl..._gr_iPhone.ipcc


Sent from my iPhone using Tapatalk 2


Ευχαριστώ. Τελικά πριν καν δώσεις το παραπάνω link με το αρχείο, είχα βρει ένα παλιότερο ipcc αρχείο που είχα κάνει backup, πριν αλλάξω το Vodafone logo μου με το πρόγραμμα CustomCarrierLogo, το οποίο αυτό μάλλον ήταν το πρόβλημα γιατί πρέπει να είχε δημιουργήσει ένα ipcc αρχείο πριν τις αλλαγές των ρυθμίσεων από τον πάροχό μου για LTE και είχα "κολλήσει" στο 3G toggle έτσι, ιστορίες για "αγρίους". Βάζοντας λοιπόν το παλιό ipcc αρχείο, μετά μου έβγαλε στο iTunes ειδοποίηση για Update Carrier settings και έτσι εμφανίστηκε το LTE toggle. Και έχω και το Vodafone logo και είναι όλα ΟΚ.

Να σε ρωτήσω κάτι: Εσύ πως φτιάχνεις μόνος σου τα ipcc files; Χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή;

Ευχαριστώ και πάλι.

#765   aggelos81

aggelos81

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/07/2013 - 01:55

Ευχαριστώ. Τελικά πριν καν δώσεις το παραπάνω link με το αρχείο, είχα βρει ένα παλιότερο ipcc αρχείο που είχα κάνει backup, πριν αλλάξω το Vodafone logo μου με το πρόγραμμα CustomCarrierLogo, το οποίο αυτό μάλλον ήταν το πρόβλημα γιατί πρέπει να είχε δημιουργήσει ένα ipcc αρχείο πριν τις αλλαγές των ρυθμίσεων από τον πάροχό μου για LTE και είχα "κολλήσει" στο 3G toggle έτσι, ιστορίες για "αγρίους". Βάζοντας λοιπόν το παλιό ipcc αρχείο, μετά μου έβγαλε στο iTunes ειδοποίηση για Update Carrier settings και έτσι εμφανίστηκε το LTE toggle. Και έχω και το Vodafone logo και είναι όλα ΟΚ.

Να σε ρωτήσω κάτι: Εσύ πως φτιάχνεις μόνος σου τα ipcc files; Χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή;

Ευχαριστώ και πάλι.


Όχι εγώ επεμβαίνω απευθείας στο αρχείο! Το ipcc είναι απλά ένα μετονομασμενο zip file! Απλά πρέπει να ξέρεις πως να κανείς το sign των αρχείων για να μην τα απορρίπτει το κινητό μετα!


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες