Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 11 ψήφοι

LTE carrier update για το iPhone 5 από την Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
809 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/05/2013 - 20:22

Παιδιά, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσος πανικός; Γιατί καθόμαστε και βγάζουμε συμπεράσματα για το ποιά εταιρία είναι καλύτερη από την άλλη; Όλοι μας αγοράσαμε το 5αρι για χίλιους διαφορετικούς λόγους με τελευταίο το LTE, αφού ξέραμε εξ αρχής ότι το τελευταίο πράγμα που θα μπορούσαμε να κάνουμε στο 5αρι θα ήταν να τρέξουμε σε LTE. Επίσης, αν θέλετε να κάνετε συγκρίσεις μεταξύ εταιριών δεν αρκεί μία και μόνο σύγκριση σε έναν και μόνο τομέα. Το ότι η cosmote έφερε πρώτη το 4G δεν την κάνει και καλύτερη εταιρία.
Όσο για κάποιους φίλους που λένε ότι η Cosmote έχει καλύτερο σήμα ή αντίστοιχα η Vodafone έχει καλύτερο σήμα αύτο είναι ένα ψέμα. Είναι σημεία και σημεία. Έχω βρεθεί σε σημείο που εγώ με Voda είχα απίστευτο 3g και φίλος μου με Cote δεν είχε καν 3g, και φυσικά το αντίθετο.
Το συμπέρασμα; Μην πορώνεστε και μην "φανατίζεστε" με τις εταιρίες. Δεν υπάρχει λόγος. Και κλείνοντας θα επαναλάβω κάτι. Κανένας μα κανένας μας δεν έσκασε τόσα λεφτά να αγοράσει το 5αρι για να τρέξει ταχύτητες 4G.


ασε δεν ειναι τυχαιο που η wind k voda ξεβρακωνονται στις προσφορες κ στα πακετα κ η κοσμο στην κοσμαρα της..δειχνει οτι ο κοσμος δεν τσιμπαει ...τι να τα κανω πχ τα 2 γιγα ιντερνετ αν στο κεντρο της αθηνας εχω Ε κ 3G με 1,5-2mbps...ασε τπτ δεν ειναι τυχαιο...

Μάλλον απο εσάς που κάνετε σαν τρελοί να έχετε LTE στο κινητό σας θα πρέπει να το ξανασκεφτείτε. Ο λόγος είναι οτι αν το έχεις ενεργοποιημένο απο το πρωί που πας για δουλειά να ξέρετε ότι μέχρι το μεσημέρι θα θέλετε φόρτιση. Ρουφάει την μπαταρία σαν τρελό το κινητό. Εγώ αν και είμαι απο επαρχία και κατεβαίνω πολύ συχνά Αθήνα και Θεσσαλονίκη πολλές φορές το έχω κλειστό γιατί πρσγματικά έχω κουραστεί να φορτίζω το κινητό συνέχεια.

Οπότε λέω πάλι μήπως να το ξανασκεφτείτε?


ετσι ακριβως ειναι, εδω κ 2 μηνες το εχω μονιμα κλειστο κ κραταει 1,5 μερα η μπαταρια, ανοιγω μονο οταν θελω να κανω καποιο μεγαλο κατεβασμα κ δεν ειμαι σε wi-fi...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Traianus

Traianus

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/05/2013 - 21:24

Για να μη πω οτι στην μόνιμη κατοικία μου αλλα και σε όλη την ευρύτερη περιοχή (Καλαμαρια) η voda δεν εχει ούτε καν GPRS!Γι αυτο και τα μηχανάκια σήμα παντού τα μοιράζουν σαν καραμελες

Στη ρεμβη με 3G σημερα έπιασε το i5 με vodafone 4mbps.

#78   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/05/2013 - 23:20

Στη ρεμβη με 3G σημερα έπιασε το i5 με vodafone 4mbps.

Ρεμβη μπορει,αλλα ειναι Κρηνη!!Για μπες απο Νταλιπη,Αγ.Παντελεημονα και Ποντου και τα λεμε!!

#79   GARBAKOS

GARBAKOS

    iPH Enthousiast

  • 527 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/05/2013 - 23:58

Εκανα το update..

Πριν το update πηγαινε πολυ αργα το σερφαρισμα..

Μετα το update παει σαν χελωνα!!

Τα νευρα μου!

#80   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/05/2013 - 00:38

Τι ακριβώς είναι η <περιαγωγή δεδομένων>?
Για πιο λόγο πρέπει να την έχω μόνιμα κλειστή στο κινητό?

#81   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 12/05/2013 - 01:05

Τι ακριβώς είναι η <περιαγωγή δεδομένων>?
Για πιο λόγο πρέπει να την έχω μόνιμα κλειστή στο κινητό?


" Περιαγωγή δεδομένων σημαίνει ότι χρησιμοποιείτε το τηλέφωνό σας για τη λήψη δεδομένων σε δίκτυα κινητής τηλεφωνίας τα οποία δεν ανήκουν στον πάροχο κινητής τηλεφωνίας που χρησιμοποιείτε. Ο πάροχος κινητής τηλεφωνίας που χρησιμοποιείτε ενδεχομένως να επιβάλλει επιπλέον χρεώσεις για την περιαγωγή δεδομένων και αυτή η υπηρεσία πρέπει να είναι διαθέσιμη στο τρέχον πρόγραμμα του τηλεφώνου σας."


Sent from my iPhone using Tapatalk

#82   Traianus

Traianus

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/05/2013 - 07:15

Ρεμβη μπορει,αλλα ειναι Κρηνη!!Για μπες απο Νταλιπη,Αγ.Παντελεημονα και Ποντου και τα λεμε!!

Ε δεν ήξερα να γυρίσω όλη την καλαμαρια να δω που εχει σήμα και που οχι...όπως και να εχει το 3G της vodafone στη θεσσαλονικη ειναι ικανοποιητικό . Αν πας cosmos πιανεις και 8mbps!

#83   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/05/2013 - 08:54

για wind ξερουμε τπτ?


H Wind δεν έχει στα άμεσα σχέδια της το LTE.

#84   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 12/05/2013 - 11:29

Τελικα εμεις που μενουμε στην επαρχια να κανουμε την αναβαθμιση;;

#85   SteveWho

SteveWho

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/05/2013 - 12:40

Πάρε τηλεφωνο αδερφε την εταιρεία μου να αλλαξω και να παω στηννcosmote!
Τηλέφωνα δεν εχουν μονο οι ιδιώτες, αλλα και οι επαγγελματίες οι οποίοι συνήθως τα κανουν και πιο βαριά χρήση και εχουν απαιτήσεις εκτός απο το να παίζουν παιχνίδια!!
Σ αυτο το πλαίσιο, και επειδή γυρνάω και όλη την Ελλάδα,ενα εχω να πω: Η Vodafone ειναι της ΠΛΑΚΑΣ!Το αστειο ειναι οτι και οπουδήποτε εχω ταξιδέψει εκτός Ελλάδας και εχει voda ειναι επίσης της ΠΛΑΚΑΣ!

Δεν το πηρα για να παιζω παιχνιδια! Θα μπορουσα να εχω παρει υπολογιστη με τοσα λεφτα αν ηθελα να παιζω.

Παντως με τα 4mbps μου εγω ειμαι ευχαριστημενος. :)

#86   SteveWho

SteveWho

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/05/2013 - 12:44

Τελικα εμεις που μενουμε στην επαρχια να κανουμε την αναβαθμιση;;

Εγω που την εκανα, πιανω μονο 3G δεν πιανει EDGE/GPRS πλεον και δεν εχω δει διαφορα στη μπαταρια. H ταχυτητα εχει βελτιωθει αισθητα στο 3G.

Τελευταία επεξεργασία από: SteveWho, 12/05/2013 - 12:44


#87   SteveWho

SteveWho

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/05/2013 - 12:50

Αληθεια, σας ειχε ερθει ειδοποιηση απο Vodafone για αλλαγες στις ρυθμισεις δικτυου;
Εμενα πριν απο κανα μηνα εναμιση μου ειχανε στειλει ειδοποιηση οτι επροκειτo να γινουν αλλαγες τις οποιες επρεπε να αποδεχτω.
Κανενας αλλος;

#88   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 12/05/2013 - 13:38

Εμενα χτες μου ηρθε ειδοποιηση για αλλαγες στις ρυθμισεις δικτυου οπου και δεν τις αποδεχτηκα.
Εμεις με το ζορι πιανουμε 3G, αρα αμα κανουμε την αναβαθμιση θα χασουμε την συνδεση σε EDGE,GPRS... λοιπον εμεις ακομα περιμενουμε...

#89   iannisro9

iannisro9

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/05/2013 - 14:36

Κι αν θέλουμε να επιστρέψουμε στην vf 14.0 τι κάνουμε;

#90   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 12/05/2013 - 14:49

εδω με το ζόρι πιάνουμε 3g ειδικά τις τελαυταίες μέρες σέρνεται τι γίνετε πια έλεος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες