Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 11 ψήφοι

LTE carrier update για το iPhone 5 από την Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
809 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/06/2013 - 13:22

μολις πηρα τηλ voda και μου ειπαν οτι μεσα σε βδομαδα επισημα θα ξεκλειδωσουν για mobile συσκευες! στο μυνημα μου λεει και εμενα η υπηρεσια δεν ειναι διαθεδημη! πιστευω πως το μηνημα ηταν κατι για test ωστε να δουνε πως δουλευει. και το ακυρωσαν και σε λιγες μερες θα κανουν την επισημη ανακεινωση! ειδωμεν...

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/06/2013 - 13:25


Τον Μάιο έλεγαν το πρώτο δεκαήμερο του Ιουνίου
Την Τετάρτη μου είπαν σε 5 μέρες. Χθες μου είπα. Πάλι σε 5 μέρες
Τώρα σου είπαν 1 βδομάδα;

#483   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/06/2013 - 13:33

Τον Μάιο έλεγαν το πρώτο δεκαήμερο του Ιουνίου
Την Τετάρτη μου είπαν σε 5 μέρες. Χθες μου είπα. Πάλι σε 5 μέρες
Τώρα σου είπαν 1 βδομάδα;

μεσα στη βδομαδα να ειμαστε ακριβεις χαχαχα

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#484   nikosfr4

nikosfr4

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/06/2013 - 13:35

με το carrier update αντικαθισταται ο διακοπτης του 3G με αυτον του LTE στα settings.οποτε δεν μπορεις να κλισεις το 3g. με το sbsettings δεν ξερω αν μπορεις.η καταναλωση ειναι ιδια ακριβως! μια σελιδα που ειναι 100 kb , ειτε την φορτωνεις με EDGE ειτε με LTE, 100 kb θα ειναι.ειναι πιο γρηγορο απλα.ιδια καταναλωση mb.

σε ευχαριστω πολυ! υπαρχει καποιος που να μπορει να μας απαντησει αν εχουμε τροπο να κλείνουμε και το 3g αυτοι που εχουμε jb?

#485   Debuty

Debuty

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2013 - 13:51

Για Νέα Μάκρη εχει ακούσει κανείς?

#486   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/06/2013 - 13:55

κεντρο αθηνα. παραεξω (βουλιαγμενης αρχη, κολωνος κτλ) παιζει γυρω στα 15 mbps.

#487   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 15/06/2013 - 13:55

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk 21371297295.455766.jpg   103,68KB   27 λήψειςη πανω μετρηση ειναι τωρα στο κεντρο Χαλανδριου. Χαλαλι τα 65mb που μου τραβηξε το τεστ!!

#488   takisx

takisx

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2013 - 14:23

έχω στην vodafone το red1, θα χρεωθώ επιπλέον με την ενεργοποίηση του LTE ή απλώς θα αντικαταστήσει το 3G; Ευχαριστώ.

#489   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/06/2013 - 14:35

σε ευχαριστω πολυ! υπαρχει καποιος που να μπορει να μας απαντησει αν εχουμε τροπο να κλείνουμε και το 3g αυτοι που εχουμε jb?

Οχι δεν υπαρχει απο οτι τουλαχιστον γνωριζω!Εκτος αν απενεργοποιησεις και τα δεδομενα ισως...

#490   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/06/2013 - 14:40

έχω στην vodafone το red1, θα χρεωθώ επιπλέον με την ενεργοποίηση του LTE ή απλώς θα αντικαταστήσει το 3G; Ευχαριστώ.


Τίποτα δεν χρεώνεσαι.. Απλά θα πάει στη θέση του 3G όπου υπάρχει LTE.

#491   takisx

takisx

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2013 - 15:19

και η απάντηση, είμαι στο κέντρο της Αθήνας...

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  photo.JPG   86,91KB   15 λήψεις


#492   typeDan

typeDan

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/06/2013 - 15:45

Σημερα ξαναπηγα σε αλλο καταστημα. Μου ειπαν πως θα ενεργοποιηθει συντομα για ολους, και πως το γεγονος οτι καποιοι εχουν και καποιοι οχι (εδω δικαιολογειται και το γεγονος οτι σε αλλους δουλευει και το sms ενεργοποιησης και σε αλλους οχι) οφειλεται στο οτι η vodafone το ενεργοποιησε πιλοτικα σε καποιες γραμμες, υπαλληλων στην αρχη και μετα randomly και σε πελατων.
Αυτα μου ειπαν αυτα λεω.

#493   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/06/2013 - 17:28

Σημερα ξαναπηγα σε αλλο καταστημα. Μου ειπαν πως θα ενεργοποιηθει συντομα για ολους, και πως το γεγονος οτι καποιοι εχουν και καποιοι οχι (εδω δικαιολογειται και το γεγονος οτι σε αλλους δουλευει και το sms ενεργοποιησης και σε αλλους οχι) οφειλεται στο οτι η vodafone το ενεργοποιησε πιλοτικα σε καποιες γραμμες, υπαλληλων στην αρχη και μετα randomly και σε πελατων.
Αυτα μου ειπαν αυτα λεω.


Και σε αυτούς που το ενεργοποίησε randomly , γιατί δεν τους ενημέρωσε; Τι νόημα είχε αν δεν μας ενημέρωσε; Εγώ από εδώ στο φόρουμ ενημερώθηκα.. Κάλεσα στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν στην αρχή ότι δεν έχει ακόμα η vodafone 4G.. Μετά όταν τους είπα για το SMS μου είπαν "ναι, έχετε επιλεγεί ώστε να ενεργοποιήσετε το 4G" . Οπότε και αμέσως μετά το έστειλα και ενεργοποιήθηκε . Δεν με είχαν ενημερώσει δηλαδή ότι είμαι στους συνδρομητές αυτούς.

#494   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 15/06/2013 - 18:12

Προσέξτε μόνο, όσοι έχουν Vodafone, γιατί το πιο πιθανό είναι όταν απενεργοποιείται το LTE να ΜΗΝ απενεργοποιείται και το 3G στο background, με αποτέλεσμα σε όποιες περιοχές δεν υπάρχει 3G κάλυψη ή το σήμα 3G είναι πολύ χαμηλό, να σας δείχνει ότι δεν έχετε σήμα γενικότερα. Εγώ έχω αυτό το πρόβλημα με την Cosmote στο iPhone 5, και μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα μια παλιά έκδοση (3.6.1-224) της εφαρμογής Battery Doctor Pro στο Cydia (οπότε μόνο για JB συσκευές), στην οποία υπάρχει switch για 3G και μπορώ ΜΟΝΟ από εκεί να το απενεργοποιώ και να έχω καλό σήμα να μιλάω όπου δεν υπάρχει καλή κάλυψη 3G (για LTE/4G δεν μιλάμε σε τέτοιες περιοχές, μόνο GSM θα υπάρχει καλό σήμα, και δεν είναι λίγες δυστυχώς αυτές οι περιοχές, ακόμη και στην Αθήνα). Προσοχή: Στην τελευταία έκδοση του Battery Doctor Pro έχει αντικατασταθεί το 3G switch με LTE switch! Αποτέλεσμα είναι να ΜΗΝ είναι δυνατή η απενεργοποίηση του 3G στο background, με τα δυσάρεστα συμπτώματα που αναφέρω παραπάνω και δεν μπορείς να μιλήσεις και χάνεις και κλήσεις!! Πρέπει να βρείτε και να κατεβάσετε την έκδοση 3.6.1-224, ΜΟΝΟ με αυτή την έκδοση λύνεται το πρόβλημα!

Έχω στείλει εδώ και πολύ καιρό στην Cosmote το πρόβλημα και μου είπαν ότι θα το επικοινωνήσουν "άμεσα" στην Apple, αλλά ακόμη περιμένω!....

Εφιστώ λοιπόν την προσοχή σε όλους τους χρήστες Vodafone για να μην την πατήσουν (όπως εγώ στην Cosmote) και δεν έχετε καλό σήμα για να μιλήσετε όπου δεν υπάρχει καλό σήμα 3G!

Καλή τύχη και καλή αρχή με το LTE κατά τα άλλα.

#495   vfmobile

vfmobile

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2013 - 19:14

Δεν έχει σημασία. Δεν είναι σωστή απάντηση αυτή... Τι πάει να πει ότι δεν κληρωθήκατε ή ότι δεν ανήκετε στην ομάδα του 4G??? Ή να σου λένε δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο ενώ να πιάνεις ήδη LTE :o θα έπρεπε να ενημερωθεί και η εξυπηρέτηση πελατών μετά από αυτό που έγινε..

Σαν μπακάλικο φαίνεται πλέον. Κάθε φορά σου λένε και κάτι διαφορετικό.. Στέλνεις ένα sms και μυρίζεις τα νύχια σου να δεις αν θα ενεργοποιηθεί ή όχι..

Είναι σοβαρή εταιρία αυτή/???


www.vodafone.gr

Δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο
Αυτο πρεπει να ξερει η εξυπηρετηση και τιποτα παραπανω.
Τωρα αν θελουν να διευκολυνουν αυτους που το εμαθαν πριν βγει εμπορικα, προβλημα τους (της εξυπηρετησης).
Φαντασου δηλαδη να ειχε και αλλες χρεωσεις. (που δεν εχει).
Μετα τι θα ελεγες? Χρεωθηκα τοσα, πιστωστε με? Και τι θα σου ελεγε η Vodafone? Σου ειπα εγω διαθετω τετοιο προιον;
Και θα μου πεις καταγγελια στην ΕΕΤΤ. οκ... Θα σου πει η Vodafone δεν σε ενημερωσα ποτε οτι δινω τετοιο προιον.

Σε καθε περιπτωση η επισημη θεση της εταιριας ειναι δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο.
Απο εκει και περα παραπονα για προβληματα στην ενεργοποιηση δεν νοουνται για κατι που δεν υπαρχει, ακομα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες