Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΟΤΕ TV ή Nova ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
132 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 20/05/2013 - 12:40

Εγώ έχω Nova πολλά χρόνια τώρα(απο εποχή FilmNet,SuperSport) αλλά απο φέτος τον αύγουστο θα κόψω το full pack και θα κρατήσω μόνο τις ταινίες και έφυγα για ΟΤΕ χωρίς δεύτερη σκέψη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   sarantosantonak

sarantosantonak

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2013 - 14:50

καλά, μην τρελαθούμε και τελείως ότι συμφέρει η τιμή για να χεις ιντερνετ τηλ και τβ οτε, διαβασα αρθρο με σύγκριση τιμών και κάτι τέτοιο, δεν παίζει. το να χεις 4νετ για τηλ ιντερνετ ή και τβ και να βάλεις έξτρα τον οτετβ ναι λέει, αλλά σκέτο οτε με την καμία.
ευρωπαϊκα πρωταθλήματα τα χει ο οτε και είναι και βέβαια θεαματικά και καλά, αλλά προσωπικά σε καφέ για να δω μπάλα θα πάω ή για ελληνικό, πρωτάθλημα κ κύπελλο ή για ch league. τα πρόμο για ισπανικά αργεντίνικα κλπ, είναι για όσους βλέπουν αρκετή μπάλα, που είναι πολλοί πλέον. Αλλά όχι σε φάση να διαβάζω ότι κανείς δεν βλέπει πια superleague, υπερβολή.
στη νόβα πρέπει να πληρώσεις τα hd στον οτε είναι προβληματικό, κι όλα αυτά ο καταναλωτής θα τα πληρώσει.
αν θέλεις nova θα βάλεις και forthnet και οι τιμές θα είναι πολύ καλές σε σχέση με οτε, αλλιώς αν θες υποχρεωτικά οτε τβ, το βάζεις έξτρα και έχεις ιντερνετ και τηλ σε άλλον.

#18   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 20/05/2013 - 19:34

Για ποια USB μιλάτε βρε παιδιά...welcome to dlna!

#19   Scouter7883

Scouter7883

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/05/2013 - 20:24

Εγώ έχω Nova πολλά χρόνια τώρα(απο εποχή FilmNet,SuperSport) αλλά απο φέτος τον αύγουστο θα κόψω το full pack και θα κρατήσω μόνο τις ταινίες και έφυγα για ΟΤΕ χωρίς δεύτερη σκέψη.


Δηλαδη θα έχεις νοβα με το πακέτο για ταινίες + ΟΤΕ tv;!
Πέρα απο το οικονομικό που εχω δεν τα χω, δεν δίνω τόσα για τηλεόραση και μονο,
αλλα χρειάζεσαι και δυο δορυφόρους, μιας και ο καθένας βλέπει αλλού.
Εκτός αν ΟΤΕ σου παίζει μέσω Ίντερνετ οπότε Οκ. :)

καλά, μην τρελαθούμε και τελείως ότι συμφέρει η τιμή για να χεις ιντερνετ τηλ και τβ οτε, διαβασα αρθρο με σύγκριση τιμών και κάτι τέτοιο, δεν παίζει. το να χεις 4νετ για τηλ ιντερνετ ή και τβ και να βάλεις έξτρα τον οτετβ ναι λέει, αλλά σκέτο οτε με την καμία.
ευρωπαϊκα πρωταθλήματα τα χει ο οτε και είναι και βέβαια θεαματικά και καλά, αλλά προσωπικά σε καφέ για να δω μπάλα θα πάω ή για ελληνικό, πρωτάθλημα κ κύπελλο ή για ch league. τα πρόμο για ισπανικά αργεντίνικα κλπ, είναι για όσους βλέπουν αρκετή μπάλα, που είναι πολλοί πλέον. Αλλά όχι σε φάση να διαβάζω ότι κανείς δεν βλέπει πια superleague, υπερβολή.
στη νόβα πρέπει να πληρώσεις τα hd στον οτε είναι προβληματικό, κι όλα αυτά ο καταναλωτής θα τα πληρώσει.
αν θέλεις nova θα βάλεις και forthnet και οι τιμές θα είναι πολύ καλές σε σχέση με οτε, αλλιώς αν θες υποχρεωτικά οτε τβ, το βάζεις έξτρα και έχεις ιντερνετ και τηλ σε άλλον.


Αυτο ειναι το θέμα φίλε μου. Οτι το ελληνικο πρωτάθλημα ή θα το δούμε παρέα,
ή θα πάμε στο γήπεδο. Οπότε ο ένας δυο τρεις αγώνες που μου προσφέρει η νοβα,
ειναι σχεδόν άσκοπο, αφου αν δεν πάω γήπεδο, το βλέπουμε παρέα στη καφετέρια.
Και άλλη μια έξοδος αντρών, Τρίτη ή Τετάρτη για το champions league.

Τωρα επειδη, Οκ εγω τουλάχιστον, είμαι Χαλκιδική και εδώ εχουμε max Internet
2mbps , δεν μπορω και δεν θέλω τηλεόραση μέσω Ίντερνετ. Μονο μέσω δορυφόρου
όπως εχω τωρα απροβληματιστα νοβα.

Εννοείς οτι μέσω δορυφόρου τα ΟΤΕ HD κανάλια ειναι προβληματικά ή
μέσω Ίντερνετ;

Υ.Γ
Στη Νοβα μπορώ να δώ το προγράμματα από την τηλεόραση το πρωί π.χ.
και να επιλέξω τις ταινίες που θέλω για το βραδι. Ετσι όταν ανοίξω την
τηλεόραση το βραδι δεν χρειάζεται να ξαναδώ το προγραμμα και να θυμάμαι
τις ταινίες μιας και όταν φτάσει η ώρα που είναι να παίξει η ταινία, άσχετα
αν παίζει άλλο κανάλι εκείνη την ώρα, γυρνάει στην ταινία και το κανάλι
αυτόματα μόνο του. Γίνεται αυτό στον ΟΤΕ;!

Τελευταία επεξεργασία από: Scouter7883, 20/05/2013 - 20:25


#20   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 20/05/2013 - 20:52

Δλδ εγω που έχω ΟΤΕ σταθερο κ connx Ίντερνετ αν βάλω κ τηλ πόσο ειναι περίπου το δίμηνο; Τώρα μι έρχεται περίπου 75€ το δίμηνο.


vdsl30+otetv 59€ δινω για τους πρωτους 6 μηνες.Μετα το περας παει +5€

#21   Fofico

Fofico

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 20/05/2013 - 23:34

Εχω επιλέξει την NOVA εδώ και 2 χρόνια και ομολογουμένως δεν το έχω μετανιώσει στιγμή. Με την παρακμή των ελεύθερων καναλιών με τις αμέτρητες επαναλήψεις και την εισβολή των τούρκικων , έκανα την καλύτερη επιλογή .
Με την εμφάνιση του ΟΤΕ , σύγκρινα τα πακέτα του ( συνδιαστικά με την τηλεφωνία και το Internet) αλλά δεν με κάλυπτε ούτε σε τιμή ούτε σε περιεχόμενο.
Η Nova προσφέρει πιο μεγάλη ποικιλία σε "φρέσκιες" ταινίες αλλά και το κανάλι National Geographic το οποίο παρακολουθώ φανατικά και θεωρώ κορυφαίο στο είδος του.Επίσης βλέπω και τους αγώνες της ομάδας μου στο ελληνικό πρωτάθλημα μιας και είμαι μακριά από το γήπεδο (ΠΑΟΚ :P ).

Από σειρές αυτή τη στιγμή βλέπω Game Of Thrones & Revenge. Δεν έχω προλάβει βέβαια να εξερευνήσω και ένα νέο κανάλι που έχει προστεθεί εδώ και λίγες ημέρες το Novalife το οποίο από ότι είδα έχει στο περιεχόμενο του σειρές και ταινίες.

Ολα τα παραπάνω σε συνδυασμό με τα απεριόριστα αστικά/υπεραστικά και το 24αρι internet καλύπτουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τις ανάγκες μου .

#22   Scouter7883

Scouter7883

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/05/2013 - 00:08

Συνδυαστικα με τηλέφωνο και Ίντερνετ ίσως συμφέρει.
Ομως για κάποιον που ενδιαφέρεται μονο για τηλεόραση,
όπως εγω, ειναι αλλιώς.

Το νεο κανάλι nova life, τουλάχιστον για μένα, ειναι άσκοπο
και στην ουσία λειτουργεί ως προβοκατόρικη διαφήμιση απο
το τμήμα μάρκετινγκ. Το λέω αυτο γιατι δεν χρειαζόταν και
δεν προσφέρει κάτι παραπάνω. Αντί να αυξήσει περαιτέρω
την ποιότητα στα υπόλοιπα κανάλια ταινιών και να παίζει κι
άλλες ταινίες, "πέταξαν" αυτο μπας και τσιμπήσει ο λαός και
πει..ουαου..καινούργιο κανάλι!!!

Η νοβα ίσως εχει καλές ταινίες, αλλα εχει και παρα μα παρα
πολλές επαναλαμβανόμενες!!!
Transporter 1&2
Ληστεία στο Ριο (fast and furious)
Συλλέκτης οστών...παίζει τωρα! Παλι!
Ερωτευμένοι στη νεα Υόρκη
Ο μάγος αιζενχαιμ..παίζει το πρωί στις 10.30..παλι!
Η κυρία απο τη σαγκαη
My super ex-girlfriend
Glory, ο δρόμος για την δόξα
Χωρίς ταυτότητα (born)
Η συμμορία της Λυον
Καταιγίδα ( κλουνει, γουολμπεργκ)

Αυτο ειναι προγραμμα απο σήμερα νύχτα μέχρι και το βράδι που θα παίξει
το game of thrones.

Αυτές ειναι μονο κάποιες απο τις ταινίες που τουλάχιστον δυο μήνες τωρα
παίζουν έν συνέχεια, καθημερινά, ξανά και ξανά. 20 φορές που ανέφερα απο
πρώτη Απριλίου, ίσως ειναι λίγες! Δηλαδη πληρώνω νοβα για ταινίες και
βλέπω σταρ και βίντεο στο youtube. Ε ναι...:)

Ρεζουμε..ωραίες ταινίες αλλα το πολυ το κύριε ελεησον το βαριέται και ο παπας..

#23   sarantosantonak

sarantosantonak

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/05/2013 - 09:35

για το hd του οτε, στο άρθρο που παρέθεσα, αναφέρει συγκεκριμένα, για λήψη μέσω δορυφόρου, ότι το bitrate των hd είναι πολύ μικρό, 2-3k αντί για 8 με αποτέλεσμα, να μην σου παρέχει ουσιαστικά hd. διάβασε το άρθρο και το άλλο για την σύγκριση των τιμών έχει συγκεντρωμένη πολύ πληροφορία, μπορεί να σε βοηθήσει να επιλέξεις, βάση των δικών σου προτιμήσεων πάντα, απλά εκεί θα ενημερωθείς για το τι παίζει.
όσο για το γήπεδο και την έξοδο της αντροπαρέας, δεν με εξυπηρετεί καθόλου, προσωπικά. αρχικά στο γήπεδο δεν υπάρχει περίπτωση να πάω, ναι εννοείται ότι θέλω να δω τι θα γίνει, αλλά στην τβ, δεν παίζει να πληρώσω εισιτήρια, αν μου περίσσευαν τα λεφτά μπορεί να τα "πέταγα" στον ο τε και να βαζα εκεί ιντερνετ 24αρι τηλ απεριόριστα και τβ και να μην με νοιάζει που θα μου ερχόταν διπλός ο λογαριασμός. (διάβασε το αρθρο να δεις) αντί για 30 να δίνω 50-60
το να βγεις αντροπαρέα, με την δουλειά και τις υποχρεώσεις, δεν είναι κάτι εύκολο, έχω ένα σκ για να βγω και να ξεκουραστώ, δεν μπορώ να είμαι κάθε κυριακή στο καφέ να βλέπω μπάλα, έχουν κι αλλοι σειρά να περάσουν χρόνο μαζί μου.. καταλαβαίνεις, οπότε το να μαζευτούν τα παιδιά σπίτι ένα δυοράκι, χωρίς να χρειαστεί να ξεσπιτωθούμε είναι πολύ βολικό και πολύ πιο χαλαρή - χύμα κατάσταση. θα πάω και σε καφετέρια, αλλά μια στο τόσο.
κ το ξανάπα, ότι τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα τα χει και είναι δυνατά, αλλά αν έπρεπε να διαλέξω ένα θα περνα με κλειστά μάτια το ελληνικό, εκεί είναι η καψούρα μας πώς να το κάνουμε, ελλάχιστοι στεναχωρέθηκαν για τον ποιος πείρε το πρωτάθλημα στην γερμανία ή την ισπανία.

#24   pantek

pantek

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/05/2013 - 11:55

είναι βαρετό να έχει συνέχεια τις ίδιες ταινίες, αλλά κ ο οτε στο ίδιο επίπεδο είναι και λογικό είναι δεν γίνεται να παίζουν 12 ταινίες την μερα επί 30, 360 ταινίες τον μήνα, σε κάθε κανάλι cinema.
το να τις ξαναπαίζει βολεύει, άμα δεν μπορείς να την δεις κάποια μέρα ή ώρα, την βλέπεις την επόμενη φορά που είναι άλλη ώρα και σε βολεύει, δεν είσαι όλη μέρα πάνω απτην τηλεόραση, δίνει βέβαια και δυνατότητα εγγραφής, με τον σκληρό.
για την ποιότητα ο οτε, πρέπει απλά να βάλει κι άλλον αναμεταδότη για να μην έχει στριμωγμένα τα πάντα και μετά θα είναι κομπλέ το hd, αλλά είναι λεφτά αυτά οπότε δεν περιμένω κάτι άμεσα.

@scouter
όταν λες ότι ενδιαφέρεσαι μόνο για τηλεόραση, πώς το εννοείς; δεν έχεις ίντερνετ;
οι περισσότεροι τηλέφωνο και ίντερνετ έχουν και μετά τηλεόραση συνδρομητική. επομένως τιμές συνολικές θα κοιτάξουν κι εκεί ο οτε υστερεί πολύ.
Έχει το αγγλικό που το γουστάρω πολύ, αλλά στις σειρές δεν το χει. πρωσοπικά μόνο σαν έξτρα το σκέφτομαι το οτεtv. γιατί δεν με νοιάζει μόνο η τηλεόραση, αλλά και τα τηλέφωνα

#25   amptoun

amptoun

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/05/2013 - 15:05

σήμερα βγήκε προσφορά στο 3play πρόσθεσαν απεριόριστες κλήσεις για κινητά στα 29,90, ανοίγει κι άλλο την διαφορά η forthnet στις τιμές. μεγάλο όφελος, πλέον κάνεις όλα σου τα τηλέφωνα τσάμπα, έχεις 24αρι ιντερνετ και τηλεόραση στα 30 ευρώ

#26   Scouter7883

Scouter7883

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/05/2013 - 16:40

για το hd του οτε, στο άρθρο που παρέθεσα, αναφέρει συγκεκριμένα, για λήψη μέσω δορυφόρου, ότι το bitrate των hd είναι πολύ μικρό, 2-3k αντί για 8 με αποτέλεσμα, να μην σου παρέχει ουσιαστικά hd. διάβασε το άρθρο και το άλλο για την σύγκριση των τιμών έχει συγκεντρωμένη πολύ πληροφορία, μπορεί να σε βοηθήσει να επιλέξεις, βάση των δικών σου προτιμήσεων πάντα, απλά εκεί θα ενημερωθείς για το τι παίζει.
όσο για το γήπεδο και την έξοδο της αντροπαρέας, δεν με εξυπηρετεί καθόλου, προσωπικά. αρχικά στο γήπεδο δεν υπάρχει περίπτωση να πάω, ναι εννοείται ότι θέλω να δω τι θα γίνει, αλλά στην τβ, δεν παίζει να πληρώσω εισιτήρια, αν μου περίσσευαν τα λεφτά μπορεί να τα "πέταγα" στον ο τε και να βαζα εκεί ιντερνετ 24αρι τηλ απεριόριστα και τβ και να μην με νοιάζει που θα μου ερχόταν διπλός ο λογαριασμός. (διάβασε το αρθρο να δεις) αντί για 30 να δίνω 50-60
το να βγεις αντροπαρέα, με την δουλειά και τις υποχρεώσεις, δεν είναι κάτι εύκολο, έχω ένα σκ για να βγω και να ξεκουραστώ, δεν μπορώ να είμαι κάθε κυριακή στο καφέ να βλέπω μπάλα, έχουν κι αλλοι σειρά να περάσουν χρόνο μαζί μου.. καταλαβαίνεις, οπότε το να μαζευτούν τα παιδιά σπίτι ένα δυοράκι, χωρίς να χρειαστεί να ξεσπιτωθούμε είναι πολύ βολικό και πολύ πιο χαλαρή - χύμα κατάσταση. θα πάω και σε καφετέρια, αλλά μια στο τόσο.
κ το ξανάπα, ότι τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα τα χει και είναι δυνατά, αλλά αν έπρεπε να διαλέξω ένα θα περνα με κλειστά μάτια το ελληνικό, εκεί είναι η καψούρα μας πώς να το κάνουμε, ελλάχιστοι στεναχωρέθηκαν για τον ποιος πείρε το πρωτάθλημα στην γερμανία ή την ισπανία.


Ναι το είδα φίλε, αλλα Οκ δεν καιγομαι τόσο για hd.
Έχεις απόλυτο δίκιο για την αντροπαρεα, και εγω δεν βγαίνω σχεδόν καθόλου.
Ειναι προτιμότερο να μαζεύουμε παρέα Σπιτι όλοι και ολα καλα.
Απλα το είπα γιατι φαντάζομαι οι περισσότεροι φαν της μπάλας, θα θέλουν να
δουν ποιοτικό ποδόσφαιρο εξωτερικού και οχι αγευστο ελληνικο πρωτάθλημα.
Δυστυχώς η ευτυχώς έτσι ειναι. Επίσης όσοι ακόμα παρακολουθούν ελληνικο
πρωτάθλημα είτε δεν καίγονται οπότε μαζεύονται κάπου και βλέπουν το παιχνίδι ή
πηγαίνουν γήπεδο. Φίλε είμαι φίλος (πρώην οπαδός) του Αρη και παλαιότερα, αρκετα
παλαιότερα δεν έκανα αγώνα μέσα έξω. Και τελικούς στης Πάτρα, στο ΟΑΚΑ..παντου.
Οκ..πλεον δεν γίνεται. Εχουμε οικογένειες, δουλειές και αν ειναι να δω ποδόσφαιρο
θέλω να το ευχαριστιεμαι. Να βλέπω μπάλα και οχι αντί ποδόσφαιρο σε χωράφια και
να εκνευριζομαι κιόλας με διάφορα θέματα..διαιτησία και και και...φιλικα έτσι. :)

είναι βαρετό να έχει συνέχεια τις ίδιες ταινίες, αλλά κ ο οτε στο ίδιο επίπεδο είναι και λογικό είναι δεν γίνεται να παίζουν 12 ταινίες την μερα επί 30, 360 ταινίες τον μήνα, σε κάθε κανάλι cinema.
το να τις ξαναπαίζει βολεύει, άμα δεν μπορείς να την δεις κάποια μέρα ή ώρα, την βλέπεις την επόμενη φορά που είναι άλλη ώρα και σε βολεύει, δεν είσαι όλη μέρα πάνω απτην τηλεόραση, δίνει βέβαια και δυνατότητα εγγραφής, με τον σκληρό.
για την ποιότητα ο οτε, πρέπει απλά να βάλει κι άλλον αναμεταδότη για να μην έχει στριμωγμένα τα πάντα και μετά θα είναι κομπλέ το hd, αλλά είναι λεφτά αυτά οπότε δεν περιμένω κάτι άμεσα.

@scouter
όταν λες ότι ενδιαφέρεσαι μόνο για τηλεόραση, πώς το εννοείς; δεν έχεις ίντερνετ;
οι περισσότεροι τηλέφωνο και ίντερνετ έχουν και μετά τηλεόραση συνδρομητική. επομένως τιμές συνολικές θα κοιτάξουν κι εκεί ο οτε υστερεί πολύ.
Έχει το αγγλικό που το γουστάρω πολύ, αλλά στις σειρές δεν το χει. πρωσοπικά μόνο σαν έξτρα το σκέφτομαι το οτεtv. γιατί δεν με νοιάζει μόνο η τηλεόραση, αλλά και τα τηλέφωνα


Φίλε η νοβα εχει 25 πρεμιέρες τον μήνα, με τις μισές και παραπάνω να ειναι ταινίες τρίτης διαλογής.
Υπάρχουν έν χιλιάδες ταινίες. Δεν είπα να μην επαναλαμβάνει, ξέρω βολεύει κιόλας, αλλα οχι
σε τέτοιο βαθμό. Ειναι κωμικοτραγικο να εχουν προγραμμα δυο ημερών με τις δεις ταινίες, δηλαδη
μια μέρα τις τάδε ταινίες, την επόμενη μέρα άλλες, και μεθαύριο να ξανάπαιζει αυτές που έπαιξαν
την πρώτη ημέρα. Αυτο γίνεται. Προγραμμα δυο ημερών + την πρεμιέρα+ βαρια βαρια δυο τρεις ταινίες
διάφορα και μετα ξανά το ίδιο προγραμμα για δυο ημέρες. Οκ επειδη η νοβα τις βρήκε φθηνα για ένα δυο
μήνες δεν γίνεται να παίζει μόνιμα αυτές και συνέχεια. Υπάρχουν ταινίαρες παλιές που δεν τι παίζουν ποτε..
Braveheart π.χ. Και άλλες πολλές..μπορουμε να γράφουμε μέχρι αύριο..και αυτές ακριβές ειναι για την νοβα;!

Στο ερώτημα σου φίλε, μένω μόνιμα Χαλκιδική κα εχω σταθερο και Ίντερνετ ΟΤΕ με 2mbps..αυτο ειναι το max.
Είχα παλαιότερα Vodafone, forth net, on και πραγματικα σαν τον ΟΤΕ στο Ίντερνετ δεν εχει...ειδικα όταν εδώ
που είμαι το max ειναι 2mbps. Ένα χρονο με ΟΤΕ δεν κόλλησε ποτε! Δεν εχω λόγο να πω ψέμματα.
Οπότε αυτή τη στιγμή εχω τηλ-Ίντερνετ ΟΤΕ και νοβα το πακέτο με ταινίες μέσω δορυφόρου.
Δυστυχως ούτε η κεραία πιάνει κανάλια , για αυτο και αναγκαστικά έβαλα δορυφόρο και νοβα.
Αν κρατούσα νοβα δεν θα μπορούσα να βάλω ΟΤΕ τβ μέσω Ίντερνετ λόγω ταχύτητας...

σήμερα βγήκε προσφορά στο 3play πρόσθεσαν απεριόριστες κλήσεις για κινητά στα 29,90, ανοίγει κι άλλο την διαφορά η forthnet στις τιμές. μεγάλο όφελος, πλέον κάνεις όλα σου τα τηλέφωνα τσάμπα, έχεις 24αρι ιντερνετ και τηλεόραση στα 30 ευρώ


Nova 3play full ειναι 80 ευρω/μήνα. (Απεριοριστα αστικά/κινητα)
ΟΤΕ double play με ΟΤΕ τβ μέσω δορυφόρου full pack 41 ευρω/μήνα (210' αστικά/30' κινητα -2mbps. 46 ευρω εώς 24mbps)

Οκ θα πάρουμε τηλέφωνο απο το σταθερό αλλα πλεον όλοι εχουμε κινητα και τα περισσότερα
τηλέφωνα τα κάνουμε απο το κινητο. Έτσι πιστεύω τουλάχιστον.

#27   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 21/05/2013 - 19:20

Εχω κόψει ΝΟΒΑ μετα απο 12 χρόνια, για τον ΟΤΕ το σκευτομουν αλλα πλεον εχω κανει μια απιστευτη εγκατασταση με XBMC και Apple TV 2,εχω τα πάντα απο αθλητικά, ταινίες, σειρές, με ελληνικούς υπότιτλους, παιδικά και ντοκυμαντερ αν θέλω, με 6αρα γραμμη HOL στα 19 ευρώ σε συνδυασμο με Vodafone και ειμαι κομπλέ..!!!

#28   pantek

pantek

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/05/2013 - 12:03

Καλά με την νέα προσφορά της forthnet το Nova 3Play στοιχίζει όσο πληρώνει κατά μέσο όρο ένας πελάτης όλων των άλλων παρόχων (HOL, WIND, OTE) το μήνα για 2play και επιπλέον σου δίνει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΚΙΝΗΤΑ και TV. Και όλα αυτά μόνο με 29.90 ευρώ . Δεν νομίζω ότι ο ΟΤΕ ΤV μπορεί να κάνει ανάλογη προσφορά .

#29   Scouter7883

Scouter7883

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/05/2013 - 15:51

Nova 3play full ειναι 80 ευρω/μήνα. (Απεριοριστα αστικά/κινητα)
ΟΤΕ double play με ΟΤΕ τβ μέσω δορυφόρου full pack 41 ευρω/μήνα (210' αστικά/30' κινητα -2mbps. 46 ευρω εώς 24mbps)

Και το "απεριοριστα" της nova-forthnet, μάλλον δεν ειναι τόσο απεριοριστα,
όσο φανταζόμαστε. Αναφέρεται και απο φίλο σε θέμα για την έν λόγω προσφορά,
εδώ στο bla bla.

Και τα 29,90 δεν ειναι φουλ τβ. Το φουλ φουλ οι κύριοι έξυπνοι της νοβα και φορθνετ
το κάνουν 80 ευρω.

Δηλαδη σου προσφέρουν απεριοριστα κινητα που δεν ειναι έτσι ακριβώς και το πακέτο
με τα αθλητικα που πλεον εχουν μείνει μονο με το ελληνικο πρωτάθλημα,.

Η ποιότητα Ίντερνετ ανάμεσα σε φορθνετ και ΟΤΕ ειναι άλλο θέμα...
Πάντως..μήπως ψάχνουν για γιαγλη; Δεν θέλω να προσβληθεί κανένας φίλος,
αλλα χρονια τωρα η νοβα ειναι όλο κόλπα και ιστορίες. Στην ουσία θα κερδίσει
η φορθνετ χρήματα και η νοβα τηλεθέαση, μιας και ειναι ζήτημα τι χρήματα θα
πάρει απο τα 29,90 μονο για το ελληνικο πρωτάθλημα.
Γιατι δεν σου δίνουν την επιλογή να διαλέξεις η αθλητικα ή το πακέτο με τις ταινίες;

#30   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 22/05/2013 - 15:54

Ουτε καν θα το σκεφτομουνα...(εαν ειχα τον αναλογο χρονο για να δω τηλεοραση)!!
ΟΤΕ TV με κλειστα τα ματια...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες