Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iphone 5vs galaxy s4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1636 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 23/05/2013 - 23:09

Off topic....(blackmamba ακομα και εδω σε αυτο το "σιγουρακι" παλι κουβα πηγα!!ΓΚΙΝΙΑΑΑΑΑ....

Αστα να πανε φιλε, ωριμασαν τα μελη φαινεται σε τετοιες συζητησεις και δεν σταυρωνουμε φραγκο :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/05/2013 - 23:09

Και τοτε νικο ερχεται η ωρα που λες......δεν το κανω και το βημα προς την αλλη μερια;;

#18   TheKelm

TheKelm

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2013 - 23:13

Εγω παντως θελω να αυτοκτονισω που πλερωνω κινητο 700 ευρω και πρεπει να το crackαρω για να εχω utilities των 0.99$. Επισης βρε παιδια γιατι ειναι τοσο γνωστοι οι apple genious που δουλευουν τοσο σκληρα μερα νυχτα για το λειτουργικο και μια στιγμη πεταγωνται κατι ασυμαντα hackερακια και συμπληρωνουν την δουλεια των ακρυβοπληρωμενων ανθρωπων της apple? τυχαιο,δε νομιζω...

#19   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2013 - 23:14

παιδιά εγώ είδα σήμερα το galaxy s4, μπορώ να πω πως ενθουσιαστικά λιγο
είναι πολύ κάλο και έχει φοβερή οθόνη, πλέων δε μου φαίνεται και παντόφλα ,δε με ενοχλούσε τόσο το μέγεθος
και μου αρέσει που μπορώ να βγάλω τη μπαταριά του.
τώρα αν αγόραζα ίσως να το σκεφτόμουν λίγο για galaxy s4 . Έχω το 5αρι απο
το Νοέμβρη και πραγματικά δεν το έχω βαρεθεί στιγμή. Δε ξέρω όμως έχω αμφιβολίες σιγά σιγά αν δεν αλλάξει κάτι με την apple

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως έβαλα τα δυο κινητά μαζί (με το 5αρι μου πολύ φορτωμένο με tweaks) και οι αποδόσεις τους ήταν πολύ κοντά
όσο και να σας φανεί παράξενο το iphone τις περισσότερες εφαρμογές τις άνοιγε πιο γρήγορα και η οθόνη καλύτερη απόκριση στην αφή...
Το galaxy s4 πολύ κάλο πάντως παιδιά , θα το σκεφτόμουν σοβαρά τώρα να το πάρω και ας μου αρέσει τόσο το 5αρακι μου

#20   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/05/2013 - 23:17

Και τοτε νικο ερχεται η ωρα που λες......δεν το κανω και το βημα προς την αλλη μερια;;


Θα γίνει το βήμα.. :)

Μη με ρωτήσεις το πότε.. Ακριβής απάντηση δεν έχω.. Για την ώρα..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#21   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 23/05/2013 - 23:26

Θα γίνει το βήμα.. :)

Μη με ρωτήσεις το πότε.. Ακριβής απάντηση δεν έχω.. Για την ώρα..

Και με το S3 θυμαμαι το σκεφτοσουν καποια φαση το βημα. Τελικα το ειχες παρει?

#22   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 23/05/2013 - 23:30

Το μονο που δεν μου αρεσουν στα Samsung ειναι οτι εχουν ξεφυγει στις ιντσες της οθονης . Αλλοι με το iPhone 5 και τους ποναει ο αντιχειρας απο το τεντωμα :P

#23   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/05/2013 - 23:33

Και με το S3 θυμαμαι το σκεφτοσουν καποια φαση το βημα. Τελικα το ειχες παρει?


Όχι.. Ευτυχώς τελικά τότε δε την έκανα τη κίνηση.

Το S4 όμως που είδα απο κοντά μου άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις και δε το περίμενα είναι η αλήθεια..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#24   ivivaz

ivivaz

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/05/2013 - 00:23

παιδια τα πραγματα ειναι απλα ....

ειναι σαν να βλεπω συγκριση AMD με INTEL

η AMD εβγαλε ενα 8πυρηνο στα 4 που εχει 200 ευρω και η ιντελ στα 200 ευρω πουλαει 4πυρηνα ακομα στα 3,4


γιατι δε πα να βαλετε ολοι AMD που συμφερει ΓΟΥΑΑΑΑΑΟΥ 8 πυρηνες δικε μου υεα


σοβαρευτητε και μην βλεπετε τα εφφε ...



ημουν σε σκεψει πριν παρω το iPhone 5 να παρω το s4 γιατι βολευει η οθονη για την δουλεια μου !

πηγα στον κοτσοβολο το ειδα ξανα πηγα την δευτερη μερα ξανα το ειδα.... μολις εβλεπα την οθονη μαρεσε ... αλλα οταν το ξεκλειδωνα και το δουλευα λιγο το βαριομουν και δεν εβλεπα κανενα ΑΠΟΛΥΤΟΣ ενδιαφερον στο εσωτερικο του !

το μονο που μου αρεσε ηταν ( μεγαλυ οθονη , το air gesture που βολευει στην δουλεια μου, και η καμερα του ) τιποτα απολυτος παραπανω ....


το λειτουργικο του ειναι ανωριμο ακομα μπροστα στο ωριμο τις apple
στα προγραμματα η στην πλοηγηση κολουσε το κινητο ειδικα σε πισω κινησης και στο οταν πατας να ανοιξουν οι φωτο ! ( αν γεμισεις την μεμορι περιμενεις αρκετα) δεν μου κανει για τετραπυρινο κινητο
αποκριση οθονης ειναι κλασης ανωτερω του iPhone
σε αισθηση στο χερι αστο μην το σκευτεις καν ... το iPhone 5 ειναι στολιδι το αλλο μοιαζει ψευτικο μπροστα του
για τα air gestures και αυτο με τα ματια που πλοηγησε ειναι απογοητευση ακομα δεν δουλευει σωστα


οσο για της επιδοσεις που ανεφερε ενας φιλος μας που κοιματε στα εφφε μαλλον ακομα δεν εχει δει beckmarks :)

η αpple με το 2πυρηνο ειναι 1 χρονο μπροστα απο το 4πυρηνο S3
και οσο αναφορα gaming ειναι πιο μπροστα το iPhone 5


Δοκιμαστε και θα δειτε!


επισεις μετρημενα απο ενα παιδι σε android forum με το ιδιο παροχο 3G το i5 επιανε 22μβ και το Σ4 18 τρελη διαφορα ετσι?

#25   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/05/2013 - 00:57

Δες τον ανταγωνισμό.. Εξελίσσεται κάθε μέρα. Έχει ξεφύγει για την ακρίβεια.

Ο πυρήνας και η βασική ιδέα σαφώς και το εκανε να ξεχωρίσει αλλά μόνο με αυτό πλέον δε πας πουθενά. Κύκλος είναι όλα.

Για μένα και άλλο τόσο κόσμο που χρησιμοποιώ-ουμε το iOS απο εποχής iOS 3, η στασιμότητα κουράζει. Κάποιος που το είδε τώρα ίσως να μη το καταλάβει.

Σταθερότητα και να πατάς σε διθύραμβους προηγούμενων ετών δε βγάζει πουθενά δυστυχώς. Και η πλάκα είναι οτι στο iOS 7 που έρχεται κάτι ουσιαστικό δε θα δω..

Μόνο εμφανισιακές αλλαγές. Τότε μάλλον θα σκεφτώ άλλα πράγματα..

Από το 2.2.1 το σουλεύω το iOS.

Πέρασα από stock καταστάσεις, γνώρισα το jb, έμπλεξα με το theming όταν ακόμα πρωτοξεκίναγε το winterboard και τώρα είμαι με ένα απλό jb με 5 tweak κυριολεκτικά.

Και για εμένα και τη χρήση που κάνω αυτές είναι και οι 5 ελλείψεις του iOS.

Τι να τα κάνω τα gimmicks (όπως λέει και ένας συμφορουμίτης) της Samsung στο S4? Να αληθωρίζω για να κάνω scroll? Δεν το χρειάζομαι, συγγνώμη.

Εμφανισιακές αλλαγές συμφωνώ και εγώ, δεν θέλω. Το iOS είναι μία χαρά clean και simple as it is.

Αλλά για πες μου ρε συ Νίκο δεν ξέρεις τι θα γίνει την επόμενη μέρα του release?

Οι μεν θα πουν "πω ρε συ, πάλι ίδια εμφάνιση? Αμάν πια βαρέθηκα!" και οι δε "τι μόνο εμφάνιση άλλαξε?"

Δίκοπο μαχαίρι είναι το ξέρεις, το έχουμε δει το έργο τόσα χρόνια εδώ μέσα.

#26   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/05/2013 - 01:21

Τις 5 αυτές ελλείψεις στο iOS δε θα τις δείς ποτέ. Κάποια παραλλαγή? Δύσκολο αλλά ίσως.. Οι λόγοι γνωστοί.

Το S4 συγκεκριμένα, μιας και πιάσαμε αυτό, δεν είναι μόνο ο "αλληθωρισμός". Προσωπικά το συγκεκριμένο εφέ δε μου λέει τίποτα, άσχετα οτι αν το είχε κάνει η Apple θα μιλάγαμε για "Innovation" και κωλοτούμπες. Είναι η γενικότερη ελευθέρια.

Και θα πω αυτό που έχω πει γενικότερα και πιο παλιά. Αν δεν έχεις δουλέψει μια συσκευή, όποια και αν είναι αυτή, είτε λέγεται Galaxy S4, iPhone 5 ή One, δε μπορείς να κρίνεις απλά επειδή έχεις δει ένα Video.

Άποψη φυσικά δεν έχω και 'γώ. Οι εντυπώσεις όμως απο τα λίγα που είδα και δούλεψα με ενθουσίασαν.

Εμφανισιακές αλλαγές στο 7 προφανώς και θέλω. Να μη μείνει σε αυτές μόνο. Εκεί είναι το θέμα. Το να αλλάξει ο τρόπος π.χ της ειδοποίησης απο Banner σε Scrolling πάλι δε μου λέει κάτι..

Ή το Flat Design που φαίνεται να περνάει και "κοκορεύεται" η Microsoft..

Παντα θα υπάρχουν διαφορετικές απόψεις. Τα ξέρω και θα τα ξαναδούμε. Σταθερές αξίες. Απο 'κει και πέρα όμως στη τελική είναι τι ικανοποιεί εμένα.. Εσένα.. Τον καθένα ξεχωριστά.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 24/05/2013 - 01:23

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#27   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/05/2013 - 01:30

Τις 5 αυτές ελλείψεις στο iOS δε θα τις δείς ποτέ. Κάποια παραλλαγή? Δύσκολο αλλά ίσως.. Οι λόγοι γνωστοί.

Το S4 συγκεκριμένα, μιας και πιάσαμε αυτό, δεν είναι μόνο ο "αλληθωρισμός". Προσωπικά το συγκεκριμένο εφέ δε μου λέει τίποτα, άσχετα οτι αν το είχε κάνει η Apple θα μιλάγαμε για "Innovation" και κωλοτούμπες. Είναι η γενικότερη ελευθέρια.

Και θα πω αυτό που έχω πει γενικότερα και πιο παλιά. Αν δεν έχεις δουλέψει μια συσκευή, όποια και αν είναι αυτή, είτε λέγεται Galaxy S4, iPhone 5 ή One, δε μπορείς να κρίνεις απλά επειδή έχεις δει ένα Video.

Άποψη φυσικά δεν έχω και 'γώ. Οι εντυπώσεις όμως απο τα λίγα που είδα και δούλεψα με ενθουσίασαν.

Εμφανισιακές αλλαγές στο 7 προφανώς και θέλω. Να μη μείνει σε αυτές μόνο. Εκεί είναι το θέμα. Το να αλλάξει ο τρόπος π.χ της ειδοποίησης απο Banner σε Scrolling πάλι δε μου λέει κάτι..

Ή το Flat Design που φαίνεται να περνάει και "κοκορεύεται" η Microsoft..

Παντα θα υπάρχουν διαφορετικές απόψεις. Τα ξέρω και θα τα ξαναδούμε. Σταθερές αξίες. Απο 'κει και πέρα όμως στη τελική είναι τι ικανοποιεί εμένα.. Εσένα.. Τον καθένα ξεχωριστά.

Τις 5 ελλείψεις που θεωρώ εγώ ότι έχει το τηλέφωνο για να με καλύψει πλήρως αισιοδοξώ ότι θα τις δώ να υλοποιούνται στα επόμενα 1-2 iOS.

Μιλάω για gestures, για καλύτερη διασύνδεση apps με το λειτουργικό, για εμπλουτισμένη lockscreen και για κάποιου είδους διακόπτες.

Ούτε παράλογα είναι, ούτε too much. Θεωρώ ότι έχουν καλές πιθανότητες υλοποίησης μέσα στα 200+ νέα features (μικρά και μεγάλα) που δίνει κάθε φορά.

Προσωπικά πράγματα τύπου bluetooth κλπ πάνε πλέον τόσο πολλά χρόνια από τότε που τα χρειάστηκα που μου είναι παντελώς αδιάφορα...

Το είδα το S4, το δούλεψα κανα μισάωρο. Δεν μπορώ να έχω εντύπωση για το τηλέφωνο από ένα μισάωρο συμφωνούμε. Το πρόβλημά μου και το έχω ξαναπεί είναι με το Android. Δεν ταιριάζουμε. Δεν μου πάει, δεν μπορώ να το συνηθίσω.

Η μόνη άποψη που μπορώ να έχω μετά από ένα μισάωρο είναι για το feel στο χέρι και αυτό λόγω του πλαστικού δεν ήταν και ότι καλύτερο.

Όσο για τα εμφανισιακά, θα δυσκολευτώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να συνηθίσω αυτό το flat design αν περάσει. Θέλω να ελπίζω πως όχι. Δεν είμαι καθόλου fan...

Και όπως πολύ σωστά λες δεν υπάρχει σωστό και λάθος αντικειμενικά σε αυτά τα πράγματα. Υπάρχουν υποκειμενικές γνώμες και ανάγκες του καθενός. Δεν έχει νόημα να προσπαθούν κάποιοι να πείσουν κάποιους άλλους. Και προφανώς δεν μπορεί μία εταιρεία να τους ικανοποιήσει όλους.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 24/05/2013 - 01:32


#28   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/05/2013 - 01:40

Υπάρχουν τα υποκειμενικά κριτήρια και τα αντικειμενικά κριτήρια.
Το S4 είναι αντικειμενικά πολύ καλύτερο από το iphone 5.

Υποκειμενικά ίσως κάποιος να μην βολεύεται με 5'' οθόνη και να μην του αρέσει η πλαστικούρα στο πίσω μέρος του κινητού.

Εγώ προσωπικά επειδή δεν θέλω να αφήσω την Apple (αν και έχει θέματα στο service,στην εγγύηση και κάποια ακόμα σημαντικά θέματα) δίνω άλλη μια ευκαιρία στην εταιρία και στον εαυτό μου μέχρι το επόμενο μοντέλο.
Έχω δει αξιοπιστία στα Iphone,αξία μεταπώλησης,πρωτοποριακό design και με το Cydia με κρατάει ακόμα αλλά η υπομονή έχει και τα όριά της.

Όταν παρουσιαστεί το 5s αν δεν έχει τουλάχιστον 5 ίντσες full HD οθόνη,τετραπύρηνο με 2GB ram εμένα προσωπικά με ξεχνάει η Apple.
Εκτός απροόπτου θα πέσει και η αξία μεταπώλησης αν είναι αποτυχία το 5s.
Δεν γίνεται η εταιρία να εκμεταλλεύεται το όνομα που έχει δημιουργήσει και να πουλάει.Πρέπει συνεχώς να εξελίσσεται για να "κρατάει" τους πελάτες της,πιστούς.
Είδη το έχει εκμεταλλευτεί σε πολλούς τομείς.
Μέχρι εκεί!

Τελευταία επεξεργασία από: kotsoscrete, 24/05/2013 - 01:46


#29   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/05/2013 - 01:52

Τις 5 ελλείψεις που θεωρώ εγώ ότι έχει το τηλέφωνο για να με καλύψει πλήρως αισιοδοξώ ότι θα τις δώ να υλοποιούνται στα επόμενα 1-2 iOS.

Μιλάω για gestures, για καλύτερη διασύνδεση apps με το λειτουργικό, για εμπλουτισμένη lockscreen και για κάποιου είδους διακόπτες.

Ούτε παράλογα είναι, ούτε too much. Θεωρώ ότι έχουν καλές πιθανότητες υλοποίησης μέσα στα 200+ νέα features (μικρά και μεγάλα) που δίνει κάθε φορά.

Προσωπικά πράγματα τύπου bluetooth κλπ πάνε πλέον τόσο πολλά χρόνια από τότε που τα χρειάστηκα που μου είναι παντελώς αδιάφορα...

Το είδα το S4, το δούλεψα κανα μισάωρο. Δεν μπορώ να έχω εντύπωση για το τηλέφωνο από ένα μισάωρο συμφωνούμε. Το πρόβλημά μου και το έχω ξαναπεί είναι με το Android. Δεν ταιριάζουμε. Δεν μου πάει, δεν μπορώ να το συνηθίσω.

Η μόνη άποψη που μπορώ να έχω μετά από ένα μισάωρο είναι για το feel στο χέρι και αυτό λόγω του πλαστικού δεν ήταν και ότι καλύτερο.

Όσο για τα εμφανισιακά, θα δυσκολευτώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να συνηθίσω αυτό το flat design αν περάσει. Θέλω να ελπίζω πως όχι. Δεν είμαι καθόλου fan...

Και όπως πολύ σωστά λες δεν υπάρχει σωστό και λάθος αντικειμενικά σε αυτά τα πράγματα. Υπάρχουν υποκειμενικές γνώμες και ανάγκες του καθενός. Δεν έχει νόημα να προσπαθούν κάποιοι να πείσουν κάποιους άλλους. Και προφανώς δεν μπορεί μία εταιρεία να τους ικανοποιήσει όλους.


Ο καθένας πάει βάσει των αναγκών του και τι τον καλύπτει πραγματικά. Προσωπικά πλέον χωρίς JB και με τη τωρινά δεδομένα του iOS απλά δε μπορώ..

Υπάρχουν βασικές αλλάγες πο πρέπει να γίνουν και στα παραπάνω, Gestures κτλ συμφωνούμε, όμως όσο υπάρχει JB ουσιαστική εφαρμογή δε περιμένω.

Επίσης ούτε το BT με ενδιαφέρει, ούτε το ράδιο ούτε η αναφορά. Ειδικά το πρώτο έχει πεθάνει καιρό τώρα.. Αστα για άλλους αυτά λοιπόν.. :)

Για το πλαστικό δε θα μιλήσω.. Δε με ενοχλεί.. Το είχα 1.5 χρόνο στο 3GS.

Όσο για το περίφημο Flat Design, αν είναι έτσι όπως διαρρέει, απλά δε το θέλω..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#30   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 24/05/2013 - 07:19

βρε ολα καλα και αγια για τα δυο κινητα. ενα ερωτημα. αντε και δωσει αναβαθμιση η γκουγκλ ειστε σιγουροι οτι με το κινητο σας θα μπορεστε να την περαστε? που ειναι λοιπον η ελευθερια στο να κανεις ο,τι θελεις? και μην μπει κανεις στον κοπο για συγκριση ανωκατεβασματος με τα shsh και rom. H μερα με τη νυχτα.
για πατε να ενεργοποιηστε το ασυρματο δικτυο ή το δικτυο δεδομενων. μια ωρα θα ψαχνεται μεσα στις τοσες ρυθμισεις.
πλαστικουρα το ενα στιβαρη κατασκευη το αλλο. αν ειναι να δωσω για ενα αντροιντ 700 ευρω σορρυ αλλα δινω για το τουρμπχ κινητο του πλαισιου 249 ευρω και ειναι και δικαρτο.
και 5 ιντσες και διπηρυνο και εχει κα ζαντολαστιχα αμα λαχει. παραλλαγες κανει η καθε εταιρεια με τον ιδιο κινητηρα. η αλλη παιζει μονη της και τους εχει τσακισει.
ιδιο ειναι να παραμετροποιεις καθε μερα το κινητο σου αναλογα με το τι δινουν στο σιντια καθημερινα και ιδιο τρως φασολαδα καθε μερα?
αιφονιον λοιπον και ξερο ψωμι. στα λεφτουδακια που πετας πας στα σιγουρα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)